Ma mère

My Mother

Francie / Portugalsko / Rakousko / Španělsko, 2004, 110 min

Po Pianistce hraje Isabelle Huppert hlavní roli v dalším psychologickém filmu o zvrhlých sexuálních praktikách. Podle mého jde o ještě úchylnější film než Pianistka. Citlivějším povahám by mohl na nějaký čas rozvrátit psychickou rovnováhu. Naturalisticky ztvárněné sexuální scény. Mládeži do 18 let nepřístupno. (řežou se skalpelem a pak do té rány strkají prsty a podobně a zejména poslední sekundy jsou opravdu silný kafe)(18.8.2006)

New French Extremity ako remeň, to sa proste nedá zaprieť. Je to zvrhlé, je to zlé, je to tak úchylne, že som mal pocit ako by som sledoval film Passoliniho. Začal som to sledovať v práci s kolegyňou a po 30 minútach ma prosila nech to vypnem. Perverznosť ktorá tento film ukazuje, a niekedy ani nie priamo, je neúnosná. Dej sa točí okolo mladého Pierra a jeho matky, neskutočnej ženy ktorá dychtí iba po zábave, alkoholu a sexu. Patrične svojmu synovi predstaví zaujímavú škálu podobne orientovaných dievčat, ktoré milujú neviazaný sex a majú to radi okorenené nejakou úchylkou. Keď po pár minútach zomiera otec Pierra, jeho matka ho dostane na 100% do tajov týchto zverstiev. Samozrejme neviazaný vzťah je aj medzi nimi dvoma. Je to čudesné, iné, plné odzrkadlenia najtemnejších ľudských túžob.(8.4.2016)

• Frajer42

Neuvěřitelně nudná sračka o perverzní bohaté rodince. Matka se ráda kurví, a tak naučí kurvení se i svého mentálně postiženého synáčka. Tudíž se kurví dva. Sem tam diváka vytrhne ze stereotypu nějaká ta scénka, kde si třeba vzájemně olížou zbytek stolice z prdelního vývodu, či se skalpelem mírně pořežou. Teď nemluvím o dvojici matka se synem, ale o dvojicích syn s nějakou děvkou. Zlatý hřeb filmu na diváka čeká až v závěru, kdy konečně dojde k, celý snímek předesílanému, incestu, který se ovšem odehrává v tak černé tmě, že si člověk chvilkami připadá, jak v okupované vesničce někde v Kongu. Tohle člověka jistě 2x nepotěší, takže kdo nedisponuje enormně vysokou představivostí, ten bude mít z té závěrečné scénky ještě větší hovno, než z celého nezáživného zbytku. Byl jsem odvážný a koukl na něco nového. Byla to kokotina. Vícekrát to neudělám. S filmy tohoto žánru už si nepřeji mít nic společného.(22.2.2015)

Tenhle film hodnotím tak vysoko ne proto, že by se mi tolik líbil (jako zase všeho s mírou, že), ale proto, jaký rozporuplný pocit ve mně zanechal a jak dlouho jsem ho po jeho skončení nemohla vyhnat z hlavy. Celkem se podivuju účinkování Isabelle Huppert - nemůžu se ubránit pocitu, že tahle role byla pouze sprosté mrhání jejím úžasným talentem, a vůbec celá ústřední dvojce matka-syn mi spíš než co jiného přišla značně ujetá a antierotická. Nehledě na to, že závěr byl už skutečně daleko za hranicí vkusu. Soudě podle komentáře bych měla s hodnocením jít o několik bodů níž, ale jak říkám - pro ten pocit, jaký jsem z toho všeho ve výsledku měla, míň než ty 4* zkrátka dá nemůžu.(3.1.2011)

Hledejte Boha v sexu a lásku v perverzi. No, nevím, jak moc je to platné, spíš je to pozérské a rádoby šokující. Ma mére překvapila otevřeností, možná až moc velkou. Dalo by se to natočit méně naturalisticky, jelikož v tě hromadě odpudivých scén se málem ztratil příběh. Ale není to prvoplánový film, který by stavěl pověst na soft pornu pro otrlého diváka. Christophe Honoré natočil lepší filmy, ale až po Ma mére. Možná takový začátek kariéry byl víc než vyhovující. Boom, tady jsem a nebojím se natočit něco takového. Účel světí prostředky. Znovu se na to nepodívám, ale jsem rád, že jsem to viděl.(23.11.2012)