poster

Funny Lady

 • anglický

  Funny Lady

 • slovenský

  Funny Lady

Muzikál / Komedie / Drama / Romantický

USA, 1975, 136 min

 • danecek24

  33. Zlatý Glóbus za rok 1975 - nominace (6) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Barbra Streisand, Nejlepší herec (komedie / muzikál) - James Caan, Nejlepší hudba - John Kander, Fred Ebb, Nejlepší filmová píseň - "How Lucky Can You Get?" - Hudba John Kander, text Fred Ebb, Objev roku (herec) - Ben Vereen(1.1.2009)

 • hans500
  ***

  Průměrné pokračování, hudba stále na slušné úrovni, byť ne tak dobrá jako ve Funny Girl, pěvecký a herecký potenciál velký a dobře využitý (Jimmymu Caanovi sedne asi jakákoliv role), příběhová část slabší. Stopáž by klidně mohla být kratší, nejvíce filmu škodí průměrné zpracování (Herbert Ross prostě není William Wyler).(6.7.2010)

 • Orlau32
  ***

  Kdyby to dnes někdo nafilmoval, tak by se to hemžilo buď slovy "odpad" anebo nejvýše 2 *. Jenže v roce 1975 do tohoto marasmu to byl balzám na duši a nádherná muzika s BARBAROU STREISAND dává filmu stálou publicitu i po těch 35. letech. Takže řekněme si spravedlivě : "Co vlastně dělá film nezapomenutelným ?" Ano, herecká hvězda a hudba. Proti tomu jsou veškeré negativní komentáře jen slabým odvarem faktu.(7.7.2010)

 • JARDAHONDA
  ***

  Barbara Streisand je zpět a je lepší než kdykoliv předtím - v roli bohaté a marnotratné Fanny Brice. Tento milý muzikál otevírá novou kapitolu její kariéry i milostného života. "Nyní se rozvedla se zámožným Nickem Arnsteinem (Omar Sharif) a dává se dohromady s neznámým písničkářem, který je plný enthusiasmu a divadelních ambicí. Vytvoří dohromady neobvyklou dvojici a jejich přátelství pomalu přerůstá v lásku." Funny Lady je britský příběh o showbysnysu, nespoutaném temperamentu a jejich hořkosladké romanci.(12.10.2013)

 • mortak
  ***

  Muzikál to není - na to je tu příliš málo muzikálových čísel, které tu slouží spíše jen pro vytvoření atmosféry (často to jsou jen výseky), není to ani životopisný film - na to je to příliš pohádkové a nepravdivé, protože scénář je cele podřízen mýtu o umělcově trápení (čím více úspěchů na jevišti, tím horší soukromý život) a ty hlavní věci jsou tu odbyty jedním záběrem (její životní role v The Baby Snooks Show), a není to ani romance. Tak o co v něm vlastně jde? Je to one-woman show Barbry Streisand, která vlastně nevyjde ze záběru a která vyjadřuje každé hnutí duše zpěvem. Jenže i její charisma a sex-appeal (ten kostým v "Great Day"!) nezastře skutečnost, že se z Funny girl stala "Boring Lady".(5.12.2010)

 • - Snímek vznikl i navzdory tomu, že se Barbra Streisand jeho realizace nechtěla vůbec zúčastnit. Byla ovšem donucena smlouvou, kterou kdysi uzavřela s producentem Starkem. (Krissty)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace