poster

Funny Lady

 • anglický

  Funny Lady

 • slovenský

  Funny Lady

Muzikál / Komedie / Drama / Romantický

USA, 1975, 136 min

 • jane1106
  ***

  Méně půvabně roztomilé, méně romantické, dospělejší a zemitější než starší klasika jménem Funny Girl. Vizuální vytříbenost nechybí ani zde, scéna opět hýři barvami a kamera je opravdu skvostná (už jen když Fanny sedí v šatně u stolku a kamera se vznáší kdesi nad zrcadlem). Barbra se předvádí ve vrcholné fyzické i herecké formě (jako zkušená sebevědomá showmanka mi přišla snad ještě lepší než v předchozím filmu) a s živočišným Jimmym Caanem, který je z úplně jiného těsta než uhlazený elegán Nicky Arnstein Omara Sharifa to prostořeké hrdince pekelně ladí. Důstojné, vysoce profesionální, jen snad nějaká jiskra a zapamatovatelnější skladby tomu schází. Ale pokud se někdy dostanu k soundtracku, třeba změním názor.(1.1.2012)

 • Martin741
  ***

  Reziser Herbert Ross /Play It again, sam, Sbohem, pane profesore/ natocil len priemerny muzikal, kde ma slavna spevacka silne depresie a nielen obavy o pracu,a le problem zohnat akukolvek pracu.Spevave casti su na urovni, ale dialogy obcas krivaju, hlavne stred je akysi ...... nedomylseny a utnuty : 60 %(17.6.2017)

 • danecek24

  33. Zlatý Glóbus za rok 1975 - nominace (6) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Barbra Streisand, Nejlepší herec (komedie / muzikál) - James Caan, Nejlepší hudba - John Kander, Fred Ebb, Nejlepší filmová píseň - "How Lucky Can You Get?" - Hudba John Kander, text Fred Ebb, Objev roku (herec) - Ben Vereen(1.1.2009)

 • JARDAHONDA
  ***

  Barbara Streisand je zpět a je lepší než kdykoliv předtím - v roli bohaté a marnotratné Fanny Brice. Tento milý muzikál otevírá novou kapitolu její kariéry i milostného života. "Nyní se rozvedla se zámožným Nickem Arnsteinem (Omar Sharif) a dává se dohromady s neznámým písničkářem, který je plný enthusiasmu a divadelních ambicí. Vytvoří dohromady neobvyklou dvojici a jejich přátelství pomalu přerůstá v lásku." Funny Lady je britský příběh o showbysnysu, nespoutaném temperamentu a jejich hořkosladké romanci.(12.10.2013)

 • Pavlo
  ***

  Muzikál Funny Lady je dobrý a má veru, nielen milovníkom takýchto filmov, čo ponúknuť. Vtipných scén je tam dosť a hudba s výstupmi je dobrá a zábavná. Ibaže dej je nevyvážený a nie až tak zaujímavý. Pri pozeraní som sa cítil ako na horskej dráhe – chvíľu zaujalo, chvíľu bavilo a chvíľu nudilo. Slušný priemer.(4.1.2012)

 • - Snímek vznikl i navzdory tomu, že se Barbra Streisand jeho realizace nechtěla vůbec zúčastnit. Byla ovšem donucena smlouvou, kterou kdysi uzavřela s producentem Starkem. (Krissty)