Komentáře uživatelů k TV seriálu (10)

Moje oblíbená partička novodobých monťáků tentokrát vytvořila celkem jednotný seriál, který svou celistvostí ohýbá přičernalý a skečovitý humor Jamu, Big Trainu, nebo Brass eye o absurdní komedii tak typickou v Mighty Boosh, které zrovna mě moc neoslnilo. Na půl cesty, jo? Ale mé oblíbené tváře je zase jednou radost vidět na jednom místě, jo? 60%(6.2.2014)

Slovy senzačního šéfredaktora Suga Rape: That's hilarious and co. Zároveň je to taky dost hlasitý, po vizuální stránce přímo wrightovsky zmaštěný a v neposlední řadě ukrutnym způsobem vizionářský. Jen škoda, že zatim nevyšla žádná PC hra s názvem "Labour Party Conference" - na tu bych si i poctivě vystál frontu. --- Ode dneška mám mimochodem docela jasno, od koho se Jack Whitehall učil hrát. (Od Nicholase Burnse.) --- "Can you take the glove off? Please."(16.11.2014)

Sitcomová spolupráce Chrise Morrise a Charlieho Brookera je asi přesně taková, jak by člověk čekal. Kritický pohled do světa generace ovlivněné moderními technologiemi a trendy. Samozřejmě, tohle všechno se od té doby posunulo o slušný kus dopředu, přesto tenhle "vzestup idiotů", představovaný především titulní postavou Nathana Barleyho, působí ve své podstatě stejně aktuálně jako v roce 2005. Od toho se odvíjí i specifický humor většiny postav, který je často velice primitivní, ale celé je to podáno takovým způsobem, že jsem se stejně docela bavil. Jako bonus jsou pak snad všechny postavy hrány nějakou více či méně známou stálicí britského komediální scény, které zde vytvořili vcelku zajímavou plejádu zábavných postaviček. Mě osobně hlavně pobavila docela netypická role Richarda Aoyadeho. Rozhodně další skvělý britcom.(13.2.2017)

post moderny technoidny dramaticky humorny serial, ktory prepadol aj v anglicku.(27.6.2006)

Doufám, že se tento Morrisův kousek zachová pro příští generace, aby měli přehled o nástupu 21. století i s jeho nástupem Idiotů, kteří přetváří své okolí. Občas ovšem Chris tlačí až moc na pilu.(22.12.2009)

Originálna zmes Čierneho zrkadla a Jam s perfektne obsadenými postavami, prazvláštnym (ne)humorom a technoidným spracovaním, na ktoré si budete zvykať polovicu seriálu, ale potom vám príde úplne normálne. V konečnom dôsledku od dvojice Brooker a Morris nemohlo ani nič iné vzniknúť. Fuck you later!(10.2.2017)

Not really funny.....(8.9.2012)

Kdyby se Barley v posledním díle utopil ve vlastních výkalech, dal bych vyšší hodnocení.(18.1.2014)

• IvcaSammet

Tak si říkám, jestli mi chybí smysl pro humor a nebo jestli je Nathan Barley tak stupidní, že to ani není vtipné. Já jsem se totiž zas až tak nebavila. Pár vtipných scén se sice povedlo, reputaci seriálu ale nakonec zachránily až poslední dva díly. Pilotní verze mě sice taky nijak zvlášť neuchvátila, ve finále ale nakonec byla daleko lepší než celý seriál. To, že nebyli tvůrci schopní přetočit scény z pilotu, které znovu použili v seriálu, mluví za vše. Herecké výkony byly sice skvělé, celkově mi ale ušla nějaká hlubší pointa a primitivní humor založený na sprostých slovech mi taky nic moc neříká. Na druhou stranu jsem se ale naučila velký počet anglických nadávek, to se musí uznat.(17.1.2019)

Při sledování tohoto podivného díla jsem absolutně nechápal, ale v konečném důsledku mě to nadchlo. Především Julian Barrett v roli "chudáka" chyceného ve světě "Nathanů Barleyů"... "They're all fuckin' idiots!".(20.9.2006)