• Mol
  ***

  YOU'RE GOVERNMENT PROPERTY NOW, SON! Slabé. První třičtvrtiny filmu jsou o rvačkách, vojenské buzeraci a milostné zápletce a ačkoliv to zní dobře, tak není, i když Senta Berger zde ve svých 24 letech vypadá opravdu úžasně. Závěrečný boj má přeci jen fantastický vizuální zážitek. Obrovská armáda rozprostřená na široké plání, čekající na útok indiánů nebo závěrečný pahorek pokrytý stovkami mrtvých těl je něco.(22.6.2018)

 • Cervenak
  ****

  „Mŕtvy Indián, dobrý Indián“. Peckinpahov scenár, dobrý scenár. Áno, príbeh sa drží tradičnej schémy „vojenských príbehov“ (zostavovanie jednotky, zoznamovanie sa s postavami, výcvik, milostný trojuholník + prehlbovanie priateľstva medzi sokmi, bojové nasadenie, hrdinské obete...), ale bohato to vyvažuje šťavnatými postavami a dobre napísanými dialógmi. Z obsadenia som okrem mladého Jamesa Caana nepoznal ani jedinú tvár, ale herecké výkony sú bez výhrad. K tomu krásne ženy, sem-tam slušná hláška a výborne natočené bojové scény – proste veľmi fajn vojnový western, ktorý (hoci mená sú zmenené) zobrazuje nešťastnú bitku pri Little Big Horn.(20.1.2009)

 • RHK
  ****

  Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Spíše než o western však jde o válečný film z prostředí kavalerie. Děj se skládá z milostného trojúhelníku, výcviku kavalérie, celé řady chlapských rvaček a ze závěrečné bitvy se Siouxy. Peckinpah ve svém scénáři dokázal napsat několik pěkných postav - zodpovědného kapitána Harroda, dobrodružného zvěda Sola, jejich nerozhodnou společnou počestnou partnerku, neposlušného vojína Dugana... Jen ten generál McCabe se chová jako despota, ctižádostivý idiot a veřejně neodhalený masový vrah. Je škoda, že velkému Peckinpahovi nebyla svěřena i režie, protože Arniemu Lavenovi napětí chvílemi mizí a akční scény občas kulhají na jednu nohu; i tak jde ale o lehce nadprůměrný western. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=OCs4lssWaj0(24.9.2012)

 • Tormentor665
  **

  Přiznám se, že neznám předlohu, takže nemůžu ani plně soudit přínos krvavého P. V podstatě to není nic jiného než další variace na Little BigHorn. Kdyby byl film z 50. let, tak bych šel s hodnocením výš, ovšem na dobu vzniku bych čekal trochu sofistikovanější děj i postavy, nemluvě o poselství. Takhle ocením jen závěrečnou bitvu, jež není vůbec špatná.(1.8.2013)

 • blazenfilmov
  ***

  Dobře natočený film ale i když pominu stáří filmu některé scény jsou velmi fádní. Tak např. scéna kdy je kavalerie přepadena zezadu i zepředu indiány a následné srážení nebohých vojáků pomoví kopí a jiných klacků co jsou po ruce, a protože film popisující milostný trojúhelník sráží kvalitu westernu o to víc(13.5.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace