poster

Komisař

 • Francie

  Le petit lieutenant

 • Rusko

  Молодой лейтенант

 • Rusko

  Юный лейтенант

Krimi / Drama

Francie / Rusko / Polsko, 2005, 110 min

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $216,724Tržby Celosvetovo $3,984,265(19.10.2009)

 • Enšpígl
  **

  Kdyby měl být natočen film na motivy vyšetřování české policie byl by konec asi takový " případ je stále v šetření a nejasný". U francouzské policie to sice trvá dlouho, ale konce případu se nakonec přeci jen dočkáme. Jako doplněk k červenému vínu docela dobrý, jako hlavní program mého času - nepřijatelný.(15.7.2007)

 • Vráťa
  ***

  Zdlouhavý film s důvěryhodnou zápletkou, ukazuje denní rutinu na kriminálce. Kdyby tam nebyli všichni policajti velký správňáci, tak bych skoro řekl, že to mohlo být i podle skutečné události. Souhrnem, Komisař má moje sympatie za důvěryhodnost, ale kam se hrabe na Pitavala nebo třeba Vraha čekajícího na kolejích a jiný starý český detektivky.(12.10.2007)

 • kinderman
  ***

  Francouzská kriminálka bez jakýchkoli vnějších efektů (dokonce i bez hudby) líčí rutinní pátrání po pachatelích několika loupežných přepadení v Paříži. Tím zdaleka nejzajímavějším se tedy stává vykreslování mateřsko-synovského vztahu mezi stárnoucí policistkou, která se vrací do služby po letech v alkoholovém pekle (zaviněným ztrátou dítěte, jak jinak), a nově nastoupivším mladičkým poručíkem.(17.6.2007)

 • JFL
  ****

  K pařížskému detektivnímu oddělení nastupuje mladý poručík čerstvě příchozí z akademie a starší policistka, která se k práci vrací po problému s alkoholem. Klasický žánrový motiv soudržnosti parťáků a doplňující se ústřední dvojice je tentokrát použit pro výsostně civilní charakterový film o obyčejných lidech s policejním odznakem. Snímek staví na zákonitostech policejních thrillerů, ale záměrně je prostý velkých případů a adrenalinové akce. Namísto toho buduje zádumčivou atmosféru a soustředí se na vykreslení postav za hranice žánrových šablon.(19.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace