Komisař

Юный лейтенант

Krimi / Drama

Francie / Rusko / Polsko, 2005, 110 min

• Miloško

Uplne jednoduchá kriminálka pre televíznu produkciu....[DVD](22.6.2007)

Francouzská kriminálka bez jakýchkoli vnějších efektů (dokonce i bez hudby) líčí rutinní pátrání po pachatelích několika loupežných přepadení v Paříži. Tím zdaleka nejzajímavějším se tedy stává vykreslování mateřsko-synovského vztahu mezi stárnoucí policistkou, která se vrací do služby po letech v alkoholovém pekle (zaviněným ztrátou dítěte, jak jinak), a nově nastoupivším mladičkým poručíkem.(17.6.2007)

• Enšpígl

Kdyby měl být natočen film na motivy vyšetřování české policie byl by konec asi takový " případ je stále v šetření a nejasný". U francouzské policie to sice trvá dlouho, ale konce případu se nakonec přeci jen dočkáme. Jako doplněk k červenému vínu docela dobrý, jako hlavní program mého času - nepřijatelný.(15.7.2007)

11. 3. 2010 - 50%(20.3.2010)

Zdlouhavý film s důvěryhodnou zápletkou, ukazuje denní rutinu na kriminálce. Kdyby tam nebyli všichni policajti velký správňáci, tak bych skoro řekl, že to mohlo být i podle skutečné události. Souhrnem, Komisař má moje sympatie za důvěryhodnost, ale kam se hrabe na Pitavala nebo třeba Vraha čekajícího na kolejích a jiný starý český detektivky.(12.10.2007)