Irské putování Jamese Nesbitta

• Velká Británie James Nesbitt’s Ireland
Velká Británie, 2012, 8x22 min

James Nesbitt

Známý herec James Nesbitt nás zve na neobyčejnou cestu po jihozápadním Irsku. Plnou úžasných výletů, zvuků a chutí, které tuto zemi proslavily po celém světě... Herec James Nesbitt, který se objevil jako trpaslík Bofur v trilogii Hobit, představuje zbrusu nový dokumentární seriál o krásách své rodné země. Irsko proslulo díky hrbolaté vulkanické krajině, rozlehlým jezerům, starodávným tradicím a jedinečnému šarmu i půvabu místních obyvatel. James zažívá během šesti epizod velkolepé dobrodružství v divoké irské přírodě. Prolézá a prozkoumává nejzajímavější kouty vlastní domoviny a osobně seznamuje diváky s irským způsobem života, typickou kulturou, bouřlivými dějinami i zajímavými lidmi. Přitom navštěvuje místa, která mu dávno přirostla k srdci. (TV Prima)

filmmovier

James Nesbitt je ohromný sympaťák a Irsko nádherná země. Tenhle dokument je taky fajn, ale mohl by být více zaměřený na přírodu a památky, obojího má Irsko požehnaně. Tato série se spíše věnuje lidem a rozhovory s nimi, životu v Irsku. V prvním díle mi to sice přišlo lehce otravné, ale pak jsem tomu přišel na chuť a sledování mě baví. Rozhodně jeden z těch lepších dokumentárních seriálů, se kterými mám v poslední době na ZOOMU čest jsem tady navíc hodil do červených čísel. 70%. Rozhodně je na co koukat, Irové jsou neskuteční sympaťáci.. ()