Profumo

• USA Bizarre (neoficiální název)

Laurie (Florence Guérin) sa chce vymaniť zo zhubnej moci svojho perverzného manžela. Začne si románik s mladíkom Edwardom, ktorý robí technické práce v jej plážovom dome. Mladík je presným opakom Laurienho manžela – neskazený, nevinný a čistý. Laurie má výčitky, že je príliš skazená a perverzná a svojou skazenosťou pokazí aj Eddieho. O ich afére sa však dozvie Laurin manžel. Edward ho v sebaobrane takmer zabije. Ale manžel prežije a Laurie sa bojí toho, čo urobí. Vidí jediné riešenie, ako sa oslobodiť od zvráteného, majetníckeho, sadistického a vplyvného muža. Zasiahnuť ho na mieste, kde je najzraniteľnejší: ponížiť ho – sexuálne. (Jordan)

Jordan

veľmi nemotorný erotický thriller, s pár soft-bizarnými scénami (neviem, najprv som si myslel, že na tú dobu to bolo aj dosť uletené, ale potom som si uvedomil, že je to taliansko, a tí v rámci gialla, nunsploitation a sexploitation majú bohatú minulosť, takže mi to prišlo ako taký zvláštny veľmi umiernený prístup), keď si tak namátkovo zrekapitulujem niektoré "highlighty" tak sa mi zdá, že autori vedome robili akúsi "taliansku" verziu 9 a 1/2 týždňa (akurát o level bizrnejšiu – scéna s jedlom tu má ekvivalent liatia a olizovania coly s vyvrcholením v samoukojení sa na partnerovom palci na nohe, scéna prezlečenia Kim Basinger za muža tu je dohnaná do krajnosti prezlečením oboch – hrdinky za muža a jej milenca za ženu a vzájomným predstieraným sexom). ako hlavné klady (a možno jediné, ktoré stoja za pozornosť) je príjemne bluesová hudba Franco Piersantiho a krása herečky Florence Guérin, ktorá tu však v súlade so scenárom, réžiou a ostatnými hercami podala veľmi slabý výkon ()

Karlos80

Skromný a nenáročný psycho-erotický thriller s menšími odstíny žluté. Příběh nic moc - spíše banální (sexuální hrátky s hrozivými scénáři a prvky fanatického voyeurismu), něco tomu filmu prostě chybělo (atmosféra, napětí, vzrušení - mimo erotického samozřejmě, vraždy, krev), nuda převažuje, ale film má opravdu silný erotický náboj a to zejména díky velmi krásné a smyslné francouzské herečce Florence Guerin, díky ní se také na tento film určitě vyplatí podívat. Protože něco tak eroticky smyslného jsem už dlouho neviděl. Některé erotické pasáže jsou opravdu nezapomenutelné, a film v nich předčí i podobně orientovanou americkou klasiku "9 a 1/2 týdne". "Profumo" a.k.a. "Bizzare" je přesto stále na mnohem vyšší úrovni, než celá řada tehdejších ale i současných filmů ve stejné kategorii. Dnes už se něco podobného, opravdu až na malé výjimky, bohužel netočí. Nezapomenutelné scény a postavy; Ještě docela nadějný úvod (ruská ruleta..hádejte kde?), politování hodná epizoda s drátěným kartáčem při milování a nesmím opomenout ani Lauriena mladšího přítele hermafrodita Edwarda (docela dobrý týpek s různými zájmy a koníčky), do kterého se tady ona zamilovala, ona se v podstatě zamilovala do ženy, po citové stránce a od odpoutání od jejího perverzního manžela potřebovala více vášně něhy a pochopení, tohle vše on ji dal, byla to tedy právě ona, kdo v tom jejich vztahu, zastával více dominantnější úlohu (roli). Viz převlekové scény; On značně zženštilý tip (původně jsem si myslel že je to búzík) jako žena v podstatě vypadal, takže si na ženu ani moc hrát nemusel. Ona v proměně na chlapa byla kouzelná, trochu mi připomínala Adu Bártů s filmu "Holka jako kluk". ()