Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  **

  A já bláhový si doteď myslel, že scéna s Robinem Hoodem a jeho přiteplenou bandou z prvního Shreka byla parodická. Nebyla. Byla jen věrná svému vlezle rozjuchanému předobrazu. Aspoň, že to zuby nehty zachraňují Basil Rathbone a Claude Rains, kteří jsou tradičně skvělí a nejuchají. Což se krom nich dá říct v celém filmu snad již jen o koních (i když ti si aspoň zvesela pořechtávají).(27.4.2010)

 • Pohrobek
  ***

  Pro mě nejmilejší představení dalšího hollywoodského páru snů Errola Flynna a Olivie de Havilland, k nimž zde nutno přičísti Flynnova dvorního režiséra Michaela Curtize (snad 12 společných filmů). Z amerických rozhodně nejlepší Robin (celosvětově bych hlasoval z čistě osobních důvodů pro Lexe Barkera), jenž nikdy nevybledne - ať svými skvěle zrestaurovanými barvami či romantikou, dobrodružstvím a humorem(21.5.2005)

 • elizabeth_ba
  *****

  Když se podíváme na datum sledování, tak se jednalo o čistě valentýnskou romantiku a přesně tomu to odpovídalo. Barvy (film byl natočen metodou Technicolor, ač jsem se původně mylně domnívala, že byl elektronicky dobarvován) podle mě nebyly pastelové ale jasné (červená, zelená, hnědá...) a lady Marianna (Olivia de Havilland čili Melanie Hamiltonová z Jih proti Severu) byla andělsky krásná, Robin Hood (v podání Errola Flynna) byl zase dostatečně okouzlující a v tomto duchu se nesl celý film. A tak u mě, žádné další zpracování, byť ostatní komentáře hovoří o přeslazení a kdoví čem ještě, nemůže být lepší tohoto, zvláště přihlédnu-li navíc k době vzniku této krásné historické pohádky... (ale jo..., vlastně legendy).(16.2.2012)

 • IQ Tiqe
  ****

  Na začátku jsem kulil oči - takový barvy jsem v roce 38 nečekal! Pravda, v technicoloru je víno trochu dorůžova, ale i tak. Navíc v klasických veselohrách člověk zřídka vidí tak rozsáhlé záběry exteriérů, hrad, kostýmy, koně - zkrátka vizuální zobrazení je na rok 1938 geniální. Horší to je s příběhem, pro mě je klasikou verze s Costnerem a Freemanem a oproti té je tato starší samozřejmě chudší, nejvíc mi asi vadí, že se netváří moc vážně - tím nemyslím vtip, ale dobovou stylizaci, kde z postav nevyzařuje vážnost situace, ale spíš jakási rozjuchanost, Robin Hood je až moc vysmátej. Takže velice vítaným zpestřením bylo, když se král Richard objevil mnohem dřív než jen v poslední minutě a snímek dostal opět nový rozměr. # [viděno: TV, 1.0] # příběh 7 | hudba 7 | humor 3 | akce 4 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6(14.8.2012)

 • F.man
  ****

  Klasický, ve světle dnešních filmů by se chtělo říct pohádkový, velkofilm zlatého věku Hollywoodu 30. let. Optimismus, vtip, odlehčení či estrádnost, to prostě do téhle doby filmu patří a vytýkat to zrovna tomuhle snímku by bylo hřích. Errol Flynn, Olivia de Havilland, Michael Curtiz, William Keighley i další totiž vytvořili opravdu skvělý a výpravný velkofilm, který dal legendně o Robinu Hoodovi tu nejlepší možnou podobu. Welcome to Sherwood, my lady! (6.6.2011)

 • - V době, kdy byl film natočen, držel primát v zaměstnání největšího množství kaskadérů. (liquido26)

 • - Poté, co původní volba pro roli Robina Hooda, herec James Cagney, ukončil spolupráci s Warner Bros. se produkcefilmu zpozdila o tři roky. (liquido26)

 • - Michael Curtiz převzal režii po Williamovi Keighleyovi, protože producenti si mysleli, že akční scény postrádají údernost. (liquido26)