Moc hezká pohádka, navíc na dobu neobyčejně krásný obraz a barvy, které tomu opravdu sluší, černobíle by to byla nuda, protože celý film opravdu hraje barvama. Akorát ty silonky, co tam všichni nosili byly strašné :D. Nejlepší scéna, je jak mečujou a kamera zabírá pouze jejich stíny, to bylo opravdu nápadité. Spolu s Jih proti severu asi nejvetší klenot z 30. let, co jsem zatím viděl. 80%(16.11.2009)

Snímek spíš pohádkový než historický s jednoznačným vysvětlením, odkud čerpal Shrek inspiraci pro partu přiteplalých zelených zbojníků skotačících po lese. I Flynnova mužnost má totiž co dělat, aby se popasovala s těsnými zelenými legínami, které v tomhle snímku nosí. Dobré střelecké i šermířské souboje, ale poněkud náročnější snímek na divákovu schopnost uvěřit, že by se protivníci nechali nachytat do tak průhledných pastí i na to, že by se z tak početného obklíčení dokázali hoši ze Sherwoodu prosekat. ___ Naivní, milé a zábavné.___ (Ale popravdě, víc než láska mezi Robinem a Marion, mě zaujal minipříběh její guvernantky a řadového zbojníka: "Co na mě tak civíte?" - "Já jsem si nikdy nevyšel s ženou jako vy, nikdy jsem ani neměl milou." - "Ne? To jste o dost přišel. Já byla pod čepcem už pětkrát!" - škoda, že nedostali víc prostoru)(28.4.2015)

Styl, švih, nadsázka, nejpůvabnější (nerovná se nejrealističtější) šavlovačky, co jsem kdy viděl, herci u vidiny kaskadérské prémie za zásah šípem sami skáčou do rány. Samozřejmě barvičky. Jediný pravý R. H., kam se hrabe Bittner, chci říct Costner. – You speak treason!Fluently.(12.8.2015)

Errol Flynn je v těch punčocháčích k popukání a nedokážu si vysvětlit, proč ho tehdy ženy považovaly za sexsymbol, je to spíše takový sympatický kulišák. Film nabízí skutečně dobrodružnou podívanou, u které jsem se - k vlastnímu údivu - několikrát upřímně zasmál. Roztomilé, barevné a zábavné. Velmi příjemný objev.(7.3.2010)

Tak trochu mě tento film přišel jako divadelní představení, než dobrodružný příběh, který měl být hlavním motivem, možná to způsobily ty kostýmy o:) Přesto mě toto zpracování legendy o Robinu Hoodovi celkem zaujalo. Nečekejte zde ale žádné velkolepé bitvy, ono taky vzhledem k roku výroby se taky ani nic takového očekávat nedá. 65%(24.5.2008)

• - Olivia de Havilland nebyla, jak naznačují záznamy studia, původní volbou pro roli Mariany. Původní herečka, jejíž jméno, je však v záznamech začerněno, však otěhotněla a proto roli dostala Havillandová. (liquido26)

• - Maid Marion (Pana Marion) není nikdy takto ve filmu nazvána. Pouze je dvakrát nazvána "Lady Marion Fitzwalter". (liquido26)

• - Král Richard se znenadání objeví v Anglii v hospodě, bez jakéhokoliv vysvětlení, jak se mu podařilo uniknout ze zajetí. Scéna, která toto vysvětluje byla z filmu vystřižena. (liquido26)