Dobrodružství Robina Hooda

• slovenský

Dobrodružstvá Robina Hooda

Akční / Dobrodružný / Romantický

USA, 1938, 102 min

Dnes už spíš pohádka k pousmání, než akčně-dobrodružný trhák. Najdete přemíru barev, gentlemanskosti a na konci jednoho mrtvého(!) záporáka. Z podání Kevina Costnera alias Robina, se myslím Errol Flynn otáčí v rakvi:)(1.10.2011)

Snímek spíš pohádkový než historický s jednoznačným vysvětlením, odkud čerpal Shrek inspiraci pro partu přiteplalých zelených zbojníků skotačících po lese. I Flynnova mužnost má totiž co dělat, aby se popasovala s těsnými zelenými legínami, které v tomhle snímku nosí. Dobré střelecké i šermířské souboje, ale poněkud náročnější snímek na divákovu schopnost uvěřit, že by se protivníci nechali nachytat do tak průhledných pastí i na to, že by se z tak početného obklíčení dokázali hoši ze Sherwoodu prosekat. ___ Naivní, milé a zábavné.___ (Ale popravdě, víc než láska mezi Robinem a Marion, mě zaujal minipříběh její guvernantky a řadového zbojníka: "Co na mě tak civíte?" - "Já jsem si nikdy nevyšel s ženou jako vy, nikdy jsem ani neměl milou." - "Ne? To jste o dost přišel. Já byla pod čepcem už pětkrát!" - škoda, že nedostali víc prostoru)(28.4.2015)

Na Robinovi Hoodovi som vyrastal uz od detstva, ked Ceskoslovenska televizia koncom 80-tych rokov vysielala anglicky serial ROBINA HOODA (1984) plny mysterioznych chvil s Michaelom Praedom a neskor i kinofilm s Kevinom Costnerom z roku 1991. Jedine tu verziu som moc nemusel, kde si zahral Patrick Bergin (taktiez z roku 1991), znamy psychopat, ktory tyral Juliu Roberts vo filme NOCI S NEPRIATELOM (1991), proste mi ten herec na Robina Hooda nebol sympaticky, aj ked si tam zahrala Uma Thurman. Tato verzia z roku 1938 ma predovsetkym prekvapila nadhernymi farbami, tak ako aj o rok neskor ODVIATE VETROM. Opät krasny pribeh, aj ked stale rovnaky, kedze som videl ine verzie, ale na tu dobu urcite velkelepe dielo a treba brat do uvahy, ze je to proste rok 1938. Takze v tom obdobi kludne aj za 5 hviezdiciek, dnes stacia 4... 27.06.2009 ___ Errol Flynn - (Robin Hood) +++ Olivia de Havilland - (Lady Marian) +++ Basil Rathborne - (Sir Gisbourne) +++ Claude Rains - (Princ John) +++ Alan Hale - (Malý John) +++ Melville Cooper - (Šerif z Nottinghamu) +++ Ian Hunter - (Kráľ Richard Levie srdce) +++ Hudba: Erich Wolfgang Korngold +++(27.6.2009)

Rozpočet $1,9miliónaTržby USA $3,981,000Tržby Celosvetovo $3,981,000║ Robin Hood je pre mňa jedna z najobľúbenejších filmových postáv a aj keď jeho príbeh už poznám naspamäť, vždy má majú plnú pozornosť. Errol Flynn ako Robin je pre mňa milým prekvapením, lebo doteraz som s ním ešte nič nevidel a tak ma presvedčil o svojom nadaní, vďaka tej ľahkosti akou túto úlohu hral, ďalej moc zaujmú aj súboje v šerme, či v streľbe z lukom a sú takou ozdobou filmu, rovnako ako niektoré vtipne odľahčené scénky, taktiež aj dramatické výstupy zahrané z hĺbkou. /90%/(19.7.2008)

• Houdini

NFR 1995, Oscar 3 : Výprava, Střih, Hudba + 1 nominace: Nejlepší film(11.3.2004)

• - Aby si Warner Brothers usmířili Production Code Administration (nejvyšší cenzorský úřad v té době), který měla na Warnery spadeno především kvůli jejich drsným gangsterským filmům, rozhodla se společnost natočit tento neškodný historický projekt, který by nezpůsobil, že by se Warner Brothers dostali opět do konfliktu s cenzurou. (liquido26)

• - Howard Hill, v titulcích uveden jako Kapitán lučištníků, hrál rovněž postavu Owena z Walesu. Hill byl také tím, kdo ve slavné scéně rozpůlil jeden šíp jiným a točil všechny scény, které vyžadovaly střílení na lidské cíle. Spolupracoval rovněž se zvukaři, aby vytvořil specifický zvuk šípů. (liquido26)

• - Poté, co původní volba pro roli Robina Hooda, herec James Cagney, ukončil spolupráci s Warner Bros. se produkcefilmu zpozdila o tři roky. (liquido26)