Kukuřičné děti 5: Pole teroru

Children of the Corn V: Fields of Terror

Kukuričné deti 5: Pole teroru

Horor / Thriller

USA, 1998, 83 min

První díl kukuřičných dětí co jsem viděl, a nedopadl vůbec špatně, jednohubkový slasher, který rozhodně nenudí a cameo Kanea Hoodera je taky dobrý.(za nostalgii kdy jsem to viděl asi ve 12 dávám o jednu * navíc)(PS: Co si pamatuju tak hned po tomhle dávala Fakulta jako malej jsem se málem z těhle dvou hororů posral)...(20.2.2010)

• eraserhead666

Tak v pátém řádku kukuřice je těch známých tváří nahromaděno asi nejvíce. Snad proto se nejvíce zarývá do paměti a klame obsahem, že je zajímavý. Myslel jsem si to, ale nakonec není. Navzdory letmému návratu k původní jedničce, co se týče zápletky, je to hrozná nuda, v níž se takřka nic neděje a pokud přeci, tak v první půlce.(3.1.2015)

• Hunter2222

Film je časťou série: Children of the Corn (1984) [60%], Children of the Corn II: The Final Sacrifice (1993) [60%], Children of the Corn III: Urban Harvest (1995) [60%], Children of the Corn: The Gathering (1996) [70%], Children of the Corn V: Fields of Terror (1998) [40%], Children of the Corn 666: Isaac's Return (1999) [30%], Children of the Corn: Revelation (2001) [50%], Children of the Corn (2009) [50%], Children of the Corn: Genesis (2011).(14.6.2011)

Po predchádzajúcej nezvládnutej časti sa Ethanovi Wileyovi podarilo vrátiť kukuričným deťom svoje čaro, aj keď s niekoľkými rozdielmi. Ten, ktorý kráča už nekráča medzi riadkami ale za riadkami (btw môže to byť iba chybou českého, inak bezchybného dabingu //Alanis Morrisette-Ironic// ) a vek, v ktorom deti odchádzajú do kukuričného dôchodku sa znížil z 19ky na 18ku...(JK, už b si to mal zrátané) . Inak zaujme novinka, že Jedadiah (super semitské mená v sérii inak dominujú s prehľadom) sa rozhodne vytvoriť dospeláka, ktorého ovláda aby zamaskoval to, že tam žijú iba decká a nebol tak nápadný okoliu. Ja som si po štvorke napravil chuť, ale budem úprimný, ak by to bol iba samostatne pozretý diel, hviezd by bolo menej, o dve.(2.4.2018)

• corpsy

V histórii hororu bolo viacero rokov, ktoré boli v rámci žánru prelomové. Napr. 1931 ( universalovský FRANKENSTEIN či DRACULA ), 1968 ( NOC ŽIVÝCH MŔTVOL, ROSEMARY MÁ DIEŤATKO ) alebo 1978 ( HALLOWEEN ). Jedným z nich by som mohol označiť rok 1996 ( VRESKOT ). A práve ten ( rok aj film ), ovplyvnil kukuričnú sériu, ktorá sa dovtedy ( s výnimkou prvého dielu ) plavila na vlnách mystéria. Tentokrát ale musel prísť slasher. Koncom 90. rokov znovuobjavený žáner musel zabrdnúť do každej diery. A výsledky boli rovnako podarené aj nezdarené. KUKURIČNÉ DETI 5 sú z tej druhej kategórie.(6.2.2016)

• - Charlotte (Angela Jones) si v kukuričnom poli porezala tvár, ale keď ju nájde Lazlo (Ahmet Zappa), po zranení už niet ani stopy. (beso74)

• - Přibližně v 60. minutě prorazí hořící hasič dřevěné zábradlí na vrcholu obilného sila. V 66. minutě je na stejném místě Alison (Stacy Galina), ale zábradlí je neporušené. (Terva)

• - Keď sa dvaja požiarnici pokúšajú uhasiť požiar, ich odev vzbĺkne aj napriek tomu, že v dobe, do ktorej je situovaný dej filmu, už nosili odev z nehorľavého materiálu. (beso74)