Kukuřičné děti 5: Pole teroru

Kukuričné deti 5: Pole teroru

Horor / Thriller

USA, 1998, 83 min

• Terva

Na začátku příběhu je brutálně zavražděna růže. CITÁT - To kukuřičné pole patří nám.......... Zdlouhavé nudné dialogy mě mnohdy odrazovaly od dalšího sledování. Někdy jsem měl chuť to vypnout a jít na nejbližší kukuřičné pole a projít se tam mezi řádky. Jsou tu sice nějaké povedené gore scény, ale nejsou dodělané a někdy působí i směšně. Už samotné české přeložení "boha co kráčí mezi řádky", mě celkem štve. Zde je to totiž přeloženo jako "Ten co kráčí mezi řadami" - strašný překlad. Vůbec se to do příběhu nehodí a vymyká se to i překladu z předešlých příběhů. Vlastně už samotná podstata oslovení "Ten co kráčí mezi řádky" evokuje kukuřici, kdežto oslovení "Ten co kráčí mezi řadami" evokuje spíš nějaké masové demonstrace. Trapné bylo i počínání Kir, kterou si zahrála Eva Mendez. Někdy jsem ji nechápal a hlava mi to nebrala. CHYBA VE FILMU - Okolo 60 minuty prorazí hořící hasič dřevěné zábradlí na vrcholu obilného sila. V 66 minutě je na stejném místě Alison (Stacy Galina), ale je vidět, že zábradlí je neporušené..................Mám chuť zasadit novou kukuřici. Celá série o Dětech z kukuřice vůbec nevyšla.(23.6.2013)

• Hunter2222

Film je časťou série: Children of the Corn (1984) [60%], Children of the Corn II: The Final Sacrifice (1993) [60%], Children of the Corn III: Urban Harvest (1995) [60%], Children of the Corn: The Gathering (1996) [70%], Children of the Corn V: Fields of Terror (1998) [40%], Children of the Corn 666: Isaac's Return (1999) [30%], Children of the Corn: Revelation (2001) [50%], Children of the Corn (2009) [50%], Children of the Corn: Genesis (2011).(14.6.2011)

• lennyd

Kir (Eva Mendez) se svými přáteli si chce trochu povyrazit. Nebo spíš odpoutat myšlenky od smrti jednoho z jejich spolužáků. A tak vyrazí na cestu do neznámého městečka. Před městem ale mají havárii, a vypadá to, že zde budou muset zůstat hodně dlouho. Déle, než by jim bylo milé... Ani pátý díl série nikterak nevybočuje z kvality (nebo spíš řekněme nekvality) celé série. Nesmyslný příběh, nelogicky smýšlející postavy (když už asi potřetí "nestihli autobus" nebo nějaká podobná výmluva) a bylo jasné, že je místní mládež zlikviduje tak jsem měl sto chutí film vypnout, holka si přečte místní bibli, a okamžitě zahoří láskou k tomu, kdo chodí kukuřicí (nebo jak to bylo). Sice se série stává odrazovým můstkem začínajících hereček (Charlize Theron ve trojce, Naomi Watts ve čtyřce, Eva Mendez tady), ale taky odkladištěm vysloužilých herců (David Carradine), a podle toho to taky s kvalitou dopadá. Stephen King asi už lituje, že vůbec nějakou povídku napsal a poskytl ji k zfilmování...(28.3.2013)

• aLPaC

Z této série jsem viděl šest dílů a žádný se mi nelíbil. Asi si říkáte, ty vole tak proč na to koukáš, když víš, že to bude sračka? Taky si to říkám, ale prostě když mám rozkoukanou sérii, tak už chci vidět všechno. Předchozí díly měli Lindu Hamilton, Charlize Theron, Naomi Watts, tento má Evu Mendes. Je až k nevíře, kolik áčkových hereček začínalo na tomto braku a je vtipné koukat, jaké v začátcích podávali výkony. No Eva je tady děsně krásná, ale herecky dřevo a některé její dialogy jsou jako z parodie. Co se ale týče filmu jako celku, tak i když to opět kupodivu není nic, na co bych ještě dlouhá léta vzpomínal a rok vzniku bych typoval spíše do osmdesátek než na rok 1998, přeci jen je to jeden z těch lepších dílů, po jedničce možná i druhý nejlepší, takže krásná dvě hvězdy. Víc si to opravdu nezaslouží.(21.6.2015)

• Paldiny

Podtitul je cool, ale čo z toho keď nám Deti kukurice hodinu ukazujú ako netočiť horor. Nulové napätie, nulový záujem o postavy či rešpekt k vraždiacim vidlákom. Navyše máme prvýkrát dočinenia s nemohúcnou hudbou, ktorá doposiaľ patrila k najvýraznejším kladom série. Nebudem sa zbytočne pozastavovať nad príbehovým prázdnom alebo hromadou nelogickostí typu, prečo malí satani využívajú telekinetické schopnosti iba v úvode, ale skúsim vyzdvihnúť čo ma bavilo. Opustíme tak bezradnú hodinu a prehupneme sa rovno do finále, ktoré konečne pritvrdí. Decká verzus tie druhé decká sa s tým prestanú párať a začnú párať seba navzájom so všetkým čo stodola ponúka. Na scénu prichádza vŕtačka, motorová píla, sekyrka, ba dokonca plameňomet čo vylezie z otvoreného mozgu a odstrelí akémusi chlapíkovi hlavu. Tučné finále úspešne zamaskovalo rysujúci sa prúser z úvodnej hodiny, čím piaty diel patrí v úvodzovkách iba k tomu slabšiemu čo séria vyprodukovala a nerobí jej výraznú hanbu.(22.12.2015)

• - Charlotte (Angela Jones) si v kukuričnom poli porezala tvár, ale keď ju nájde Lazlo (Ahmet Zappa), po zranení už niet ani stopy. (beso74)

• - Keď sa dvaja požiarnici pokúšajú uhasiť požiar, ich odev vzbĺkne aj napriek tomu, že v dobe, do ktorej je situovaný dej filmu, už nosili odev z nehorľavého materiálu. (beso74)

• - Přibližně v 60. minutě prorazí hořící hasič dřevěné zábradlí na vrcholu obilného sila. V 66. minutě je na stejném místě Alison (Stacy Galina), ale zábradlí je neporušené. (Terva)