Kukuřičné děti 5: Pole teroru

Kukuričné deti 5: Pole teroru

Horor / Thriller

USA, 1998, 83 min

• lennyd

Kir (Eva Mendez) se svými přáteli si chce trochu povyrazit. Nebo spíš odpoutat myšlenky od smrti jednoho z jejich spolužáků. A tak vyrazí na cestu do neznámého městečka. Před městem ale mají havárii, a vypadá to, že zde budou muset zůstat hodně dlouho. Déle, než by jim bylo milé... Ani pátý díl série nikterak nevybočuje z kvality (nebo spíš řekněme nekvality) celé série. Nesmyslný příběh, nelogicky smýšlející postavy (když už asi potřetí "nestihli autobus" nebo nějaká podobná výmluva) a bylo jasné, že je místní mládež zlikviduje tak jsem měl sto chutí film vypnout, holka si přečte místní bibli, a okamžitě zahoří láskou k tomu, kdo chodí kukuřicí (nebo jak to bylo). Sice se série stává odrazovým můstkem začínajících hereček (Charlize Theron ve trojce, Naomi Watts ve čtyřce, Eva Mendez tady), ale taky odkladištěm vysloužilých herců (David Carradine), a podle toho to taky s kvalitou dopadá. Stephen King asi už lituje, že vůbec nějakou povídku napsal a poskytl ji k zfilmování...(28.3.2013)

• Paldiny

Podtitul je cool, ale čo z toho keď nám Deti kukurice hodinu ukazujú ako netočiť horor. Nulové napätie, nulový záujem o postavy či rešpekt k vraždiacim vidlákom. Navyše máme prvýkrát dočinenia s nemohúcnou hudbou, ktorá doposiaľ patrila k najvýraznejším kladom série. Nebudem sa zbytočne pozastavovať nad príbehovým prázdnom alebo hromadou nelogickostí typu, prečo malí satani využívajú telekinetické schopnosti iba v úvode, ale skúsim vyzdvihnúť čo ma bavilo. Opustíme tak bezradnú hodinu a prehupneme sa rovno do finále, ktoré konečne pritvrdí. Decká verzus tie druhé decká sa s tým prestanú párať a začnú párať seba navzájom so všetkým čo stodola ponúka. Na scénu prichádza vŕtačka, motorová píla, sekyrka, ba dokonca plameňomet čo vylezie z otvoreného mozgu a odstrelí akémusi chlapíkovi hlavu. Tučné finále úspešne zamaskovalo rysujúci sa prúser z úvodnej hodiny, čím piaty diel patrí v úvodzovkách iba k tomu slabšiemu čo séria vyprodukovala a nerobí jej výraznú hanbu.(22.12.2015)

• MM_Ramone

Štvorica mladých ľudí uviazne v malom farmárskom meste niekde uprostred Ameriky. Zostanú trčať v zapadákove uprostred nedohľadných kukuričných lánov. Vôbec netušia v akom nebezpečnom kraji sa ocitli. Sídli tam prastará diabolská sila, ktorá mení deti na bezcitné vraždiace beštie. Ten, čo kráča medzi brázdami opäť k sebe povolal svoje "Kukuričné deti". Jedná sa o ďalšiu, v poradí už piatu, filmovú variáciu na krátku horrorovú poviedku spisovateľa Stephena Kinga. Tento krát to však za moc nestojí. Je to najslabšia časť z celej série. *(7.2.2015)

• tron

Keď vidím, čo sa od roku 1993 (kedy mala premiéru beštiálne zlá dvojka, Posledná obeť) robí, som vlastne rád, že sa Pole teroru (bože, tie podtituly, tie podtituly!) až tak vydarili. Jasné, nenormálne béčko. Ale aspoň zábavné, má niečo, čo sa ponáša na herecké výkony (David Carradine!), dokonca i atmosféra má niečo do seba a gore je dávkované rozumne, no o to pôsobivejšie. Možno ešte lepšie, ako štvorka (Zjavenie s mladučkou Naomi Watts).(1.11.2004)

• corpsy

V histórii hororu bolo viacero rokov, ktoré boli v rámci žánru prelomové. Napr. 1931 ( universalovský FRANKENSTEIN či DRACULA ), 1968 ( NOC ŽIVÝCH MŔTVOL, ROSEMARY MÁ DIEŤATKO ) alebo 1978 ( HALLOWEEN ). Jedným z nich by som mohol označiť rok 1996 ( VRESKOT ). A práve ten ( rok aj film ), ovplyvnil kukuričnú sériu, ktorá sa dovtedy ( s výnimkou prvého dielu ) plavila na vlnách mystéria. Tentokrát ale musel prísť slasher. Koncom 90. rokov znovuobjavený žáner musel zabrdnúť do každej diery. A výsledky boli rovnako podarené aj nezdarené. KUKURIČNÉ DETI 5 sú z tej druhej kategórie.(6.2.2016)

• - Keď sa dvaja požiarnici pokúšajú uhasiť požiar, ich odev vzbĺkne aj napriek tomu, že v dobe, do ktorej je situovaný dej filmu, už nosili odev z nehorľavého materiálu. (beso74)

• - Charlotte (Angela Jones) si v kukuričnom poli porezala tvár, ale keď ju nájde Lazlo (Ahmet Zappa), po zranení už niet ani stopy. (beso74)

• - Přibližně v 60. minutě prorazí hořící hasič dřevěné zábradlí na vrcholu obilného sila. V 66. minutě je na stejném místě Alison (Stacy Galina), ale zábradlí je neporušené. (Terva)