Kukuřičné děti 5: Pole teroru

Kukuričné deti 5: Pole teroru

Horor / Thriller

USA, 1998, 83 min

• lennyd

Kir (Eva Mendez) se svými přáteli si chce trochu povyrazit. Nebo spíš odpoutat myšlenky od smrti jednoho z jejich spolužáků. A tak vyrazí na cestu do neznámého městečka. Před městem ale mají havárii, a vypadá to, že zde budou muset zůstat hodně dlouho. Déle, než by jim bylo milé... Ani pátý díl série nikterak nevybočuje z kvality (nebo spíš řekněme nekvality) celé série. Nesmyslný příběh, nelogicky smýšlející postavy (když už asi potřetí "nestihli autobus" nebo nějaká podobná výmluva) a bylo jasné, že je místní mládež zlikviduje tak jsem měl sto chutí film vypnout, holka si přečte místní bibli, a okamžitě zahoří láskou k tomu, kdo chodí kukuřicí (nebo jak to bylo). Sice se série stává odrazovým můstkem začínajících hereček (Charlize Theron ve trojce, Naomi Watts ve čtyřce, Eva Mendez tady), ale taky odkladištěm vysloužilých herců (David Carradine), a podle toho to taky s kvalitou dopadá. Stephen King asi už lituje, že vůbec nějakou povídku napsal a poskytl ji k zfilmování...(28.3.2013)

• SOLOM.

Čím víc dílů tato série má, tím víc začínají být zarytí fanoušci zmatení. Tvůrci se neustále snaží přijít z něčím novým, ale ve výsledné fázi se jim to jen velmi zřídka kdy povede. A ani tentokrát z jejich úsilí nevzešlo nic světoborného. Navíc už ani Kukuřičným dětem se nevyhnul takzvaný marketingový tah prodejců, kteří na obaly dvd napíší jména známých herců, přestože ti si ve filmu střihnou jen vedlejší role. Tohle pokračování se mi moc nelíbilo. V kvalitě bych ho zařadil mezi dvojku a trojku. Najde se zde sice několik velice zajímavých scén i atmosférických momentů, ale tak nějak mě tohle pojetí kukuřičných dětí nenadchlo, jako první a čtvrtý díl. Zarytí fandové Children of the Corn se musí smířit s faktem, že lepší už to rozhodně nebude. Úplně nejlepší by bylo, kdyby to skončilo hned jedničkou.(7.2.2010)

• petero

V rámci série Children of the Corn som predpokladal, že raz k tomu dôjde, že jedna časť určite bude o tom ako partička fanatických detí bude masakrovať odrastených teenagerov a tešil som sa na to. Výsledok je však žalostný. Okrem krásneho názvu a prítomnosti Evy Mendes na tomto nie je nič pozitívne. Hodinu tam partia pobehuje a keď začne záverečný masaker je tam toľko WTF momentov, že človek musí len nechtiac krútiť hlavou. Horší vodca kultu by sa fakt ťažko hľadal, nie že by tí pred ním predvádzali nejaké úžasné výkony, ale tento malí ušatí chlapček sa nevie ani zamračiť poriadne. A aj tie deti kultu už sú príliš staré. Čím ďalej tým sa viac začínajú porušovať stanovené pravidlá série a to ma štve =(. Žiadne nadprirodzeno, len nejaké blbé svetlo v stodole. Primitívna vyvražďovačka.(24.10.2008)

• corpsy

V histórii hororu bolo viacero rokov, ktoré boli v rámci žánru prelomové. Napr. 1931 ( universalovský FRANKENSTEIN či DRACULA ), 1968 ( NOC ŽIVÝCH MŔTVOL, ROSEMARY MÁ DIEŤATKO ) alebo 1978 ( HALLOWEEN ). Jedným z nich by som mohol označiť rok 1996 ( VRESKOT ). A práve ten ( rok aj film ), ovplyvnil kukuričnú sériu, ktorá sa dovtedy ( s výnimkou prvého dielu ) plavila na vlnách mystéria. Tentokrát ale musel prísť slasher. Koncom 90. rokov znovuobjavený žáner musel zabrdnúť do každej diery. A výsledky boli rovnako podarené aj nezdarené. KUKURIČNÉ DETI 5 sú z tej druhej kategórie.(6.2.2016)

• tron

Keď vidím, čo sa od roku 1993 (kedy mala premiéru beštiálne zlá dvojka, Posledná obeť) robí, som vlastne rád, že sa Pole teroru (bože, tie podtituly, tie podtituly!) až tak vydarili. Jasné, nenormálne béčko. Ale aspoň zábavné, má niečo, čo sa ponáša na herecké výkony (David Carradine!), dokonca i atmosféra má niečo do seba a gore je dávkované rozumne, no o to pôsobivejšie. Možno ešte lepšie, ako štvorka (Zjavenie s mladučkou Naomi Watts).(1.11.2004)

• - Keď sa dvaja požiarnici pokúšajú uhasiť požiar, ich odev vzbĺkne aj napriek tomu, že v dobe, do ktorej je situovaný dej filmu, už nosili odev z nehorľavého materiálu. (beso74)

• - Přibližně v 60. minutě prorazí hořící hasič dřevěné zábradlí na vrcholu obilného sila. V 66. minutě je na stejném místě Alison (Stacy Galina), ale zábradlí je neporušené. (Terva)

• - Charlotte (Angela Jones) si v kukuričnom poli porezala tvár, ale keď ju nájde Lazlo (Ahmet Zappa), po zranení už niet ani stopy. (beso74)