Kukuřičné děti 5: Pole teroru

Kukuričné deti 5: Pole teroru

Horor / Thriller

USA, 1998, 83 min

• Terva

Na začátku příběhu je brutálně zavražděna růže. CITÁT - To kukuřičné pole patří nám.......... Zdlouhavé nudné dialogy mě mnohdy odrazovaly od dalšího sledování. Někdy jsem měl chuť to vypnout a jít na nejbližší kukuřičné pole a projít se tam mezi řádky. Jsou tu sice nějaké povedené gore scény, ale nejsou dodělané a někdy působí i směšně. Už samotné české přeložení "boha co kráčí mezi řádky", mě celkem štve. Zde je to totiž přeloženo jako "Ten co kráčí mezi řadami" - strašný překlad. Vůbec se to do příběhu nehodí a vymyká se to i překladu z předešlých příběhů. Vlastně už samotná podstata oslovení "Ten co kráčí mezi řádky" evokuje kukuřici, kdežto oslovení "Ten co kráčí mezi řadami" evokuje spíš nějaké masové demonstrace. Trapné bylo i počínání Kir, kterou si zahrála Eva Mendez. Někdy jsem ji nechápal a hlava mi to nebrala. CHYBA VE FILMU - Okolo 60 minuty prorazí hořící hasič dřevěné zábradlí na vrcholu obilného sila. V 66 minutě je na stejném místě Alison (Stacy Galina), ale je vidět, že zábradlí je neporušené..................Mám chuť zasadit novou kukuřici. Celá série o Dětech z kukuřice vůbec nevyšla.(23.6.2013)

• aLPaC

Z této série jsem viděl šest dílů a žádný se mi nelíbil. Asi si říkáte, ty vole tak proč na to koukáš, když víš, že to bude sračka? Taky si to říkám, ale prostě když mám rozkoukanou sérii, tak už chci vidět všechno. Předchozí díly měli Lindu Hamilton, Charlize Theron, Naomi Watts, tento má Evu Mendes. Je až k nevíře, kolik áčkových hereček začínalo na tomto braku a je vtipné koukat, jaké v začátcích podávali výkony. No Eva je tady děsně krásná, ale herecky dřevo a některé její dialogy jsou jako z parodie. Co se ale týče filmu jako celku, tak i když to opět kupodivu není nic, na co bych ještě dlouhá léta vzpomínal a rok vzniku bych typoval spíše do osmdesátek než na rok 1998, přeci jen je to jeden z těch lepších dílů, po jedničce možná i druhý nejlepší, takže krásná dvě hvězdy. Víc si to opravdu nezaslouží.(21.6.2015)

• corpsy

V histórii hororu bolo viacero rokov, ktoré boli v rámci žánru prelomové. Napr. 1931 ( universalovský FRANKENSTEIN či DRACULA ), 1968 ( NOC ŽIVÝCH MŔTVOL, ROSEMARY MÁ DIEŤATKO ) alebo 1978 ( HALLOWEEN ). Jedným z nich by som mohol označiť rok 1996 ( VRESKOT ). A práve ten ( rok aj film ), ovplyvnil kukuričnú sériu, ktorá sa dovtedy ( s výnimkou prvého dielu ) plavila na vlnách mystéria. Tentokrát ale musel prísť slasher. Koncom 90. rokov znovuobjavený žáner musel zabrdnúť do každej diery. A výsledky boli rovnako podarené aj nezdarené. KUKURIČNÉ DETI 5 sú z tej druhej kategórie.(6.2.2016)

Pole teroru se vraci ke korenum a hnedle je z nej druhej nejlepší kousek serie. Particka teenageru prijizdi do maleho zemedelskeho mestecka, kde uz na ne ceka banda spratku, tentokrát vedenych ukrutnym zrzavym usounem. Ten kluk je priserne nepresvedcivej, ale nastesti ma jako partaka Davida Carradina, kterému becko slusi asi nejvic. Krom nej se filmem mihne jako barman i Kane „utopil jsem se v jezere – nasrali jste me – vezmu hokejovou masku a macetu a uvidite“ Hodder a ve vetsi roli serifa veterán Fred Williamson. Spolecne s alespoň lehkym navratem kukuricne atmosfery se ve versím mnozstvi vraci i radne krvave vrazdy, vrcholem je totálně trashovej souboj Williamsona a Carradina, uz jen kvuli tehle scene stoji za to si film pustit.(4.5.2005)

• MM_Ramone

Štvorica mladých ľudí uviazne v malom farmárskom meste niekde uprostred Ameriky. Zostanú trčať v zapadákove uprostred nedohľadných kukuričných lánov. Vôbec netušia v akom nebezpečnom kraji sa ocitli. Sídli tam prastará diabolská sila, ktorá mení deti na bezcitné vraždiace beštie. Ten, čo kráča medzi brázdami opäť k sebe povolal svoje "Kukuričné deti". Jedná sa o ďalšiu, v poradí už piatu, filmovú variáciu na krátku horrorovú poviedku spisovateľa Stephena Kinga. Tento krát to však za moc nestojí. Je to najslabšia časť z celej série. *(7.2.2015)

• - Keď sa dvaja požiarnici pokúšajú uhasiť požiar, ich odev vzbĺkne aj napriek tomu, že v dobe, do ktorej je situovaný dej filmu, už nosili odev z nehorľavého materiálu. (beso74)

• - Přibližně v 60. minutě prorazí hořící hasič dřevěné zábradlí na vrcholu obilného sila. V 66. minutě je na stejném místě Alison (Stacy Galina), ale zábradlí je neporušené. (Terva)

• - Charlotte (Angela Jones) si v kukuričnom poli porezala tvár, ale keď ju nájde Lazlo (Ahmet Zappa), po zranení už niet ani stopy. (beso74)