Ahobsal insaeng

When I Turned Nine

Jižní Korea, 2004, 105 min

In-ho Yoon

Man-hee Lee

Romamtický příběh ze školních lavic třetí třídy plný opravdu silných emocí? Neuvěřitelné, ale povedlo se, navzdory tomu, že některé děti občas trošku přehrávají. Příběh zasazený do syrových kulis chudé korejské vesnice chytne za srdce, dokáže udržet pozornost a několikrát také překvapit a to nejen v hlavní linii, ale také několika drobnými odbočkami k dospělým, jejichž problémy a chování jsou nenásilně a téměř nenápadně konfrontovány s problémy dětských hridnů. Navíc jsou tu dvě opravdu silné scény, které předchozímu ději dodají zcela nový rozměr a věřím, že pohnou i těmi největšími cyniky.(20.7.2009)

Silně korejský (většinou v dobrém slova smyslu) film ze základky. Být to (japonské) anime, napsal bych, že jde o skvělý příklad slice of life, který velmi můžu. U hraného filmu to tolik nepřekvapí, nicméně vůbec to zmiňuji proto, že vyprávěcí postupy se mi zdály být anime velice inspirované. Dojem z výborně sehraného příběhu o přátelství, hodnotách a spoustě dalších věcí mi kalila pouze ta nerealistická moudrost a 100% logická konzistence některých dětí.(6.6.2013)

Najkrajsie na tomto snimku je, ze dojme (ci rozplace) bez toho, aby sa o to nasilou snazil. Jednoducho plynie. Detsky protagonisti hraju ako o dusu, riesia detske problemy, malichernosti, maju svoje tajomstva, sny....ale prave pre to, ze su to deti, je vsetko uveritelne, prijemne nenasilne a o to posobivejsie. Nadhera. (9/10)(19.10.2007)

Přátelství, Opora, Spravedlnost, Smutek - Děti se do svých rolí naprosto vžily a splynuly s nimi v jeden pramen. Takové emoce u jediného filmu, jsem již dlouho neměl, hlavně konec je krásný a i když může někdo podotknou, že jsou zde Korejské filmy nadhodnocené, tak já si přesto nemůžu pomoci, ten pocit přátelství a laskavosti, které zahrál Seok Kim byl nádherný. 90 %(11.9.2009)

Romantická melodoráma, ktorej hlavným aktérom je 9-ročný chlapec? Áno! Je to kvalitné? Áno! A ešte ako!!! Ďaľší z kórejských filmov, ktorý svojou ľahkosťou a uprímnosťou pohladia pri srdci a naplnia vás miestami krásnymi, miestami smutnými, ale hlavne skutočnými pocitmi, ktoré vo vás budú ešte dlho rezonovať po "nezvyčajnom" závere... :-)(2.1.2005)