Princezna ledu

Scénografie:

Lester Cohen

Kostýmy:

Michael Dennison

Mimoradne pekne zpracovana "pohadka" o ceste za svym snem a uspechem. Michelle je talentovana a je skoda ze podobnych filmu s ni neni tolik jako napriklad s Hilary Duff. Velke stesti bylo pro produkci najit tak talentovanou herecku, ktera zaroven dokaze bruslit na spickove urovni. Nemohu jinak nez dat 5 hvezdicek.(7.7.2008)

S realitou nemá tenhle film nic společného, ale já na něj prostě nemůžu být zlá už jenom proto, že krasobruslení je pro mě jednou z nejlepších věcí na světě. A nebudu proto tvrdit, že jsem si nikdy v životě nepředstavovala, že si nazuju brusle a půjde mi to od začátku přesně tak jako hrdince v tomhle filmu. Takže na jednu stranu sice ve všech směrech průměrný film, ale zároveň guilty pleasure jako prase.(22.12.2012)

Další rodinný film od Disneyho, a další film na téma jak jedna holka ke krasobruslařskému úspěchu přišla. Těžko říct, proč filmaře tak táhne svět krasobruslení, protože mám pocit, že tohle už je ve filmu vyčerpané a probrané téma a pokud někdo nepřijde s něčím opravdu originálním (jako byl například geniální film Ledově ostří), tak to vždy musí dopadnout tak, že v tom lepším případě to bude průměrný film, na který se dá koukat a kde si každý najde něco zajímavého, díky čemu ho ten film nebude nudit, a v horším případě to nadchne jen málokoho a u televize bude většina lidí zívat nudou. A tohle je tedy naštěstí ten lepší případ, kdy Disney vsadil na klasický osvědčený scénář a ono to, ostatně skoro jako vždy, dokonale funguje. Film nikterak nenadchne, ale už od začátku je asi každému divákovi jasné, jak tohle dopadne, a na konci se skutečně žádné překvapení nekoná. Zkrátka je to normální rodinný film více cílený na teenagery, který nevybočuje ze zajetých kolejí a který není ničím víc nežli průměrným filmem o splnění jednoho dívčího snu. Nic víc, nic míň. A jako takový na mě zafungoval, a proto se nerozpakuji udělit mu průměrné tři hvězdičky, protože ruku na srdce, tak špatné, abych to házel do podprůměru, to zase nebylo.(3.1.2010)

Roztomilá limonáda od Disneyho a pokiaľ upustíte z prísnejších kritérií, nemusíte byť sklamaní. Ak čakáte realistický dej, tak ste na zlej adrese, radšej sa pripravte na hutnú dávku klišé a pátosu a taktiež výborne zvládnuté scény na ľade, ktoré potešia každého krasokorčuliarskeho fanúšika. Ani vtipy nie sú až tak trápne ako v Denníku pricenznej a pre mňa veľkým kladom je aj účasť dvoch seriálových hviezd - Michelle Trachtenberg a Hayden Panettiere. Hoci väčšina divákov by možno radšej sledovala cestu hviezdičky z Heroes ale mne to vyhovuje takto, Michelle mám predsa len o dosť radšej.(14.8.2007)

Limonádový romantický príbeh a zároveň variáca na popolušku. Pre násťročných divákov príbeh ako vyšitý, pre rodičov povinné pozeranie s deťmi. Príbeh neurazí (aj keď všetci vieme, ako sa to skončí, ale aj tak dúfame v niečo viac), strih je dobrý, herecké výkony tak akurát. Nevyznám sa nejako dobre v krasokorčuľovaní, ale myslím si, že zábery na ľad a výkony na ňom sú určite tým najlepším z tohto filmu.(18.9.2010)

• - Za Michelle Trachtenberg zaskakovali 4 krasokorčuliarky. (corona)

• - Michelle Trachtenberg (Casey Carlyle) nikdy predtým nestála na korčuliach. Kvôli filmu sa 10 mesiacov učila profesionálne korčuľovať. (misterz)

• - Krasokorčuliarka, ktorú Casey sleduje v TV na začiatku filmu, je trojnásobná svetová šampiónka Sasha Cohen. (corona)