Na malej železničnej stanici, kde žijú ľudia, ktorí stále na čosi čakajú, no ono to neprichádza, a túžia kamsi odísť, no nevedia kam. Všetci očakávajú svoj vysnený vlak, ktorý možno nikdy nepríde. Ale nakoniec je to i tak jedno, pretože i tak nikto nevie, kam má ísť. To aby sa nič nedialo, lenže ono sa diať začne vo chvíli, keď je na toaletách nájdený zavraždený Gitarista. To už prichádza na stanicu polícia, aby prípad prešetrila. Odrazu je každý podozrivý... Komédia s detektívnou zápletkou na motívy jednej z divácky najúspešnejších a najvtipnejších komédií Stanislava Štepku v Radošinskom naivnom divadle. (oficiální text distributora)

Dudek

Naprostý souhlas s tím co tu tvrdí kleopatra, i já jsme tenhle snímek vnímal stejným způsobem. Zaujal hned začátek s chytlavou hudbou a celkem příjemnou režií. Opravdu svěží vánek, který je jen dalšm důkazem, že nejhorší filmy se točí u nás. Dokonce i ten Josef Abrhám, který v naších filmech předvádí jeden hrozný herecký výkon za duhým mě tu zaujal. Zdejším studeným hodnocením však nejsem absolutně překvapen, chápu jej. Konečná stanica působí velmi amatérským dojmem a to se mi právě tolik líbilo. Úžasně inovativní a osvěžující zážitek. Znovu bych se samozřejmě nepodíval. ()

Radko

Babička Katarína Kolníková urobila najrozumnejšie, keď väčšinu tejto úbohosti prespala. Jej občasné výroky, vo chvíľach, keď otvorila oči, patrili k tomu najlepšiemu, čo Konečná stanica ponúkla a tiež dôvodom, prečo nehádžem celok rovno do odpadu. Výkony slovenskej "hereckej elity" patrili k tým, vďaka akým by sa malo Ministerstvo kultúry SR vážne zamyslieť nad tým, či sa vôbec oplatí podporovať tzv. štátne divadlá, z ktorých tieto persóny prevažne pochádzajú. ()

kleopatra

Znáte tu situaci, kdy před odchodem do věčných lovišť ještě procvakáte programy a něco vás zaujme tak, že u toho už čiperní zůstanete? Konečná stanice byla oním budíčkem a nestačím se divit znuděným vůkol. Já jsem si bandu šťavnatých figurek podezřelých z vraždy i "přehrávající" úúúúžasnou Zdenu Studenkovou v roli kyselé policajtky náramně užila, pokud bych to měla shrnout, tak jedině slovníkem jedné babičky z nádraží: exaktně to bylo irelevantně reálné a mě to víc interesovalo než iritovalo. ()

Radek99

Na tomhle filmu je až příliš znát divadelnost původní předlohy. Škoda, že se autoři neodrazili k více filmovému vyprávění a nevyužili toho, co jim docela zajímavý námět nabízel. Expozice jednotlivých postav i celková dějová kombinace jsou až příliš divadelně toporné a nezachránily to ani vkládané flashbacky. Ze zapomenuté stanice, kde se zasekly postavy bez budoucnosti, looseři a podivné existence, se dalo vytěžit mnohem mnohem víc. K jedné důležité věci ale tahle komedie rozhodně ukazuje - i po patnácti letech k tomu, že jsou naše dvě kinematografie stále pevně prorostlé, a to nejenom tím, že ve slovenských filmech účinkují čeští herci a v českých zase naopak, ale i výběrem témat, filmovým pohledem, atmosférou a celkovým naladěným svých filmů, dokonce si půjčujeme i režiséry... ()

Oskar

Neobratný pokus o převod hry Radošinského naivného divadla do filmu. V kině by to bylo utrpení, ale viděl jsem to v televizi a taky jsem se ošíval samou nudou. Stoletá Zdena Studénková se pořád ještě drží - zuby nehty - mezi krasavicemi, ale pod těmi vrstvami make-upu už není tak dobrá herečka, jak si pamatujeme. Asi vyšla ze cviku, protože na Slovensku se netočí prakticky žádné filmy a její role v soap opeře "Medzi nami" a dabing nekonečného množství telenovel v ní vyvolaly návyk na direktivně-afektovaný projev venezuelských majitelek olivových plantáží . Ten sálá i z její policajtky. Po půl hodině hysterického přehrávání se chce zařvat: "Polejte ji kýblem vody!" Josef Abrhám a Josef Somr se zase tak soustředí na správnou výslovost slovenštiny, že to odpoutává pozornost od toho, co hrají. Příběh je banální, hudba rušivá, herci s dvěma třemi výjimkami nejistí. 30% ()

• Natáčení probíhalo na vlakovém nádraží v západoslovenském městečku Brezová pod Bradlom. (skudiblik)
  • Autorom hudby je Peter Mankovecký, ktorý si vo filme zahral zavraždeného gitaristu. (megajalec)