Konečná stanice (festivalový název)

Konečná stanica

Komedie

Slovensko, 2004, 95 min

• COLOR

Za Studenkovú mínus tri hviezdičky, za ťažkopádnosť mínus hviezdička, za scenár mínus hviezdička a ešte jedna za pointu. Za kameru plus hviezdička, za Milana Lasicu plus pol hviezdičky. Škoda. Katka Kolníková by si zaslúžila lepší posledný film. V divadle to mohla byť akokoľvek skvelá hra, bohužiaľ na plátne za veľa nestojí.(7.10.2006)

Pre mňa slabšie ako, podľa mňa, ich naj TV spracovanie Ženské oddelenie. Škoda že pani Kolníková tu mala tak malý priestor. Tiež si niesom celkom istý českými hercami. Snažili sa , ale bolo vidieť ako veľmi sa sústredia na jazyk než na herecký výkon. 60%(28.7.2014)

• Radko

Babička Katarína Kolníková urobila najrozumnejšie, keď väčšinu tejto úbohosti prespala. Jej občasné výroky, vo chvíľach, keď otvorila oči, patrili k tomu najlepšiemu, čo Konečná stanica ponúkla a tiež dôvodom, prečo nehádžem celok rovno do odpadu. Výkony slovenskej "hereckej elity" patrili k tým, vďaka akým by sa malo Ministerstvo kultúry SR vážne zamyslieť nad tým, či sa vôbec oplatí podporovať tzv. štátne divadlá, z ktorých tieto persóny prevažne pochádzajú.(2.1.2010)

Znáte tu situaci, kdy před odchodem do věčných lovišť ještě procvakáte programy a něco vás zaujme tak, že u toho už čiperní zůstanete? Konečná stanice byla oním budíčkem a nestačím se divit znuděným vůkol. Já jsem si bandu šťavnatých figurek podezřelých z vraždy i "přehrávající" úúúúžasnou Zdenu Studenkovou v roli kyselé policajtky náramně užila, pokud bych to měla shrnout, tak jedině slovníkem jedné babičky z nádraží: exaktně to bylo irelevantně reálné a mě to víc interesovalo než iritovalo.(30.4.2007)

• Rocket

Asi tak ako každého, aj mňa potešila správa o novom slovenskom filme...zbytočne. Až počas neho som si všimol, že na mojich hodinkách nemám sekundové ručičky, že mi nevypukalo jedenásť kukuríc a že by si mali v kine trochu poupratovať. Nielen preto, že film je vyplnený samými nudnými pasážami ako: teraz je čas na vtip, ukážme peknú slovenskú prírodu,... . Navyše film nemá žiadnu pútavú zápletku, herci si neuvedomili, spoločne s režisérom, že opustili divadelné dosky a hrajú v celovečernom filme, a čo sa týka žánru ,,komédia" som sa ja osobne najviac zasmial na fakte, že komédia. Takže čo napísať na záver? Pomerne neznámy režisér Jiří Chlumský svojou snímkou nerozvíril kľudné vlny slovenskej kinematografie a nám divákom zostáva už len dúfať, či sa to podarí aspoň Martinovi Šulíkovi svojím Slnečným štátom. PS:Pôvodne som chcel dať odpad, ale k daniu jednej čestnej hviezdy ma presvedčil fantastický výkon Petra Rána vo vedľajšej úlohe :)(22.3.2005)

• - Natáčení probíhalo na vlakovém nádraží v západoslovenském městečku Brezová pod Bradlom. (skudiblik)

• - Autorom hudby je Peter Mankovecký, ktorý si vo filme zahral zavraždeného gitaristu. (megajalec)