Konečná stanice (festivalový název)

Konečná stanica

Komedie

Slovensko, 2004, 95 min

Ačkoliv jsem od tohoto dílka moc nečekal a vlastně jsem si pustil televizi jenom jako kulisu k práci na počítači, přistihl jsem se, že to dopadlo přesně naopak. Zakoukaný do filmu a Zdeny Studénkové jsem nechal počítač ať si dělá co chce jako němá kulisa k filmu. Bavilo mě to. Exaktně povedané, všetko je relatívne.(23.5.2012)

• insurgentes

Tak toto je ozajstný debilismus. Tagmer od prvej vety, hej, lebo čo také čakať od filma v ktorom sa dej uvádza vetou: Bufetárka tu nie je, šla na burzu s akciami. V podobne trefných fóroch sa napokon odvíja dej tochto nezmysla. Nechápem, čo tam robí Abrhám a Sommer, to už naozaj nemali ani na nájem lebo čo? Nakonec sem to ale dokoukal, hlavně kvůli kozám Évy Kerekéšové. Ta holka má, nebo respektive měla, něco do sebe. Ta krásně křivá trojka vpravo nahoře, jíž se v tomhle filmu ještě pyšní, je pro mě něco jako čerešnička na dortu, malý kaz na jinak dokonalé tvářičce, jakási piha či znaménko krásy. Jaká škoda, že si to nechala srovnat, a už třeba v nestydovi je to obyčejná bitch. Nakonec i ty kozy se jí nějak rozplizly... Holt Maďarka no.(7.2.2011)

• Oskar

Neobratný pokus o převod hry Radošinského naivného divadla do filmu. V kině by to bylo utrpení, ale viděl jsem to v televizi a taky jsem se ošíval samou nudou. Stoletá Zdena Studénková se pořád ještě drží - zuby nehty - mezi krasavicemi, ale pod těmi vrstvami make-upu už není tak dobrá herečka, jak si pamatujeme. Asi vyšla ze cviku, protože na Slovensku se netočí prakticky žádné filmy a její role v soap opeře "Medzi nami" a dabing nekonečného množství telenovel v ní vyvolaly návyk na direktivně-afektovaný projev venezuelských majitelek olivových plantáží . Ten sálá i z její policajtky. Po půl hodině hysterického přehrávání se chce zařvat: "Polejte ji kýblem vody!" Josef Abrhám a Josef Somr se zase tak soustředí na správnou výslovost slovenštiny, že to odpoutává pozornost od toho, co hrají. Příběh je banální, hudba rušivá, herci s dvěma třemi výjimkami nejistí. 30%(23.8.2006)

• Rocket

Asi tak ako každého, aj mňa potešila správa o novom slovenskom filme...zbytočne. Až počas neho som si všimol, že na mojich hodinkách nemám sekundové ručičky, že mi nevypukalo jedenásť kukuríc a že by si mali v kine trochu poupratovať. Nielen preto, že film je vyplnený samými nudnými pasážami ako: teraz je čas na vtip, ukážme peknú slovenskú prírodu,... . Navyše film nemá žiadnu pútavú zápletku, herci si neuvedomili, spoločne s režisérom, že opustili divadelné dosky a hrajú v celovečernom filme, a čo sa týka žánru ,,komédia" som sa ja osobne najviac zasmial na fakte, že komédia. Takže čo napísať na záver? Pomerne neznámy režisér Jiří Chlumský svojou snímkou nerozvíril kľudné vlny slovenskej kinematografie a nám divákom zostáva už len dúfať, či sa to podarí aspoň Martinovi Šulíkovi svojím Slnečným štátom. PS:Pôvodne som chcel dať odpad, ale k daniu jednej čestnej hviezdy ma presvedčil fantastický výkon Petra Rána vo vedľajšej úlohe :)(22.3.2005)

Napriek môjmu neskonalému obdivu k Radošinskému naivnému divadlu musím priznať, že tento film je iba slabým odvarom toho čo dokážu "radošinci" ukázať a ponúknuť divákovi na javisku. Bohužial tu sa stráca nielen silná výrazová stránka predstavenia, ale aj všetky pekné myšlienky, ktoré môže Konečná stanica ponúknuť.(4.2.2011)

• - Natáčení probíhalo na vlakovém nádraží v západoslovenském městečku Brezová pod Bradlom. (skudiblik)

• - Autorom hudby je Peter Mankovecký, ktorý si vo filme zahral zavraždeného gitaristu. (megajalec)