poster

Nepřemožitelné zlo

 • Španělsko

  Frágiles

 • Slovensko

  Nepremožiteľné zlo

 • Nizozemsko

  Fragile

 • USA

  Fragile

Thriller / Horor

Španělsko / Velká Británie, 2005, 98 min

Komentáře uživatelů k filmu (244)

 • ScreamJay
  ****

  Protetický koslivec ve skříni zla aneb psychotická Ally s děsně vážnou tváří... Někdy je čisté zlo tak blízko, že se mu dobrovolně vydáváme napospas, tak, jako Frágiles minutu po minutě přebírá plnou kontrolu nad divákovo pozorností. Je nadevší pochybnost, že Jaume Balagueró rozumí strachu, protože se ho nebojí (spolu)prožít. Při vyprávění netlačí okatě na "pilu", dává si na čas a krmí lačného strávníka náznaky zaobalenými do zájmen jako NĚCO nebo ONA - a tahle hororová mluvnice děsí. Kameraman Xavi Giménez navíc mistrně zvládá užítí prostoru i světla, tma je dráždivě zelená, hustá a vazká jako pryskyřice. Roque Baños míchá hudebně tradiční (hororové) motivy se (zne)pokojivě intimním klavírem, charatery postav i herecké výkony jsou překvapivě přímé a sugestivní (hlavně u toho děvčátka v podání Yasmin Murphy) a k tomu všemu ještě ten (ne)skutečně napínavý závěr (!!!) Už dlouho jsem neprožil toliko bizardní těšení se na konfrontaci s tváří a podobou zla. Frágiles je nenápadný horor s nápadně strhující atmosférou. Ortopedická noční můra s prozaicky lidskou pointou. [final rate: 75%](20.4.2011)

 • Rathe
  *****

  Tak tohle byla naprostá dokonalost sama. Nejen, že mě to naprosto překvapilo, ale taky se mi to hodně zalíbilo. Perfektní horor ve staré nemocnici, která vyvolává přesně tu pravou atmosféru. O herečce jménem Calista Flockhart jsem neměl absolutně tušení, že existuje. Ale tímhle dílkem si u mě získala velkou pozornost a docela i oblibu. Vše to bylo doladěno přesně vhodnou hudbou a vynikající kamerou, která vždy zachytala nádherné úhly a prostory. Já jsem byl určitě nádherně překvapen!(19.6.2016)

 • BStone
  ***

  Příjemné překvapení v podobě poměrně zdařilého hororu, kterému se i přes tisíckrát omleté téma daří udržet tempo i atmosféru. Calista v nezvyklé roli výborná a i pointa potěší. Autor tuzemského názvu filmu by měl vyhledat odbornou pomoc... 60%(16.3.2017)

 • angelle
  ****

  Tento horor fakt môžem. A ten krásny pochmúrny soundtrack...(9.6.2018)

1 4 7 10 11 12 13 následující >>
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace