Phil Weston je průměrný chlap, který se celý život musí potýkat se svým extrémně soutěživým otcem Buckem. Už od dětství ho otec neustále zesměšňuje a ponižuje. Phil také zklamal otcovo očekávání, protože se nestal sportovní hvězdou. Když Phil dospěl, chtěl otci představit svou nastávající ženu, on ho opět předběhl a oznámil mu, že se bude ženit. Tentýž den, kdy se Philovi narodil syn Sam, se jeho otci narodil také chlapec, kterému dal jméno Bucky. Setkání synů na fotbalovém hřišti zažehne jejich dlouholetý spor, který se rozhoří naplno. Phil se rozhodne, že začne trénovat družstvo malých chlapců. Sice jsou v tabulce poslední, jeho cílem je dovést tým do finále a porazit svěřence jeho otce. (TV Nova)

B!shop

Cekal sem takovou tu klasickou rodinnou americkou komedii se spoustou deticek a hromadou klise a traparen a nakonec me to mile prekvapilo. Celej film stoji a pada s Willem Ferrellem, kterej tady predvede svuj tradicni sortiment, takze nechybi hysterickej rev, behani bez tricka, ruzny sileny grimasy, zpivani a podobne, jenze nekdy po hodine filmu naprosto totalne zesili, zacne se vsem posmivat, vsechno rozkopavat a je naprosto giganticky brutalni, ze sem ho tak silenyho snad jeste nevidel. Co se tyce deticek, tak s podivem nejsou vubec otravny a film je skoro po celou dobu prijemnej, sviznej a vtipnej. Akorat na zaver musela bejt povinna udobrovacka a totalni happyend. ()

Jara.Cimrman.jr

Jsem velkým fanouškem fotbalu a Ferrellových šílených exhibic, ale jejich propojení mi žádný velký zážitek nepřineslo. Fotbal nestál za nic a Ferrell už šílel mnohem zábavněji. Nicméně soutěžení táty Phila s dědou Buckem bylo vynikající. Pobavilo mne úvodní rozestavení, při kterém měli děda i táta přibližně stejně staré manželky, i když děda měl hezčí, jejich synové spatřili světlo světa stejný den, děda měl samozřejmě silnějšího, oba dělali stejnou práci a děda byl rovněž úspěšnějším prodejcem. Jenže soutěživý a kafem nafetovaný Phil se pustil do trénování nejslabšího týmu soutěže, který měl na soupisce pojídače žížal i vietnamského trpaslíka a rozhodl se porazit dědu. K Philovu dobru musím uznat, že své hráče fotbal hrát nenaučil, ale při rozboru v elektronické tužce jsem zjistil, že těch neproměněných šancí na vtip bylo příliš mnoho na to, aby mě to nemrzelo. ()

Gilmour93

Will "Mourinho" Ferrell Raising.. Spíše civilnější výkon od komika se zvláštní obsesí v podobě vystavování svého do půl pasu svlečeného, ne zrovna dvakrát vysportovaného těla s ochlupením jezevce po zimním spánku a proti němu jeho věčně kritický otec R.Duvall, jenž vyměnil ranní vůni napalmu za tu čerstvě posekaného zeleného pažitu. Komedie držící se zavedených klišé, kterou pokud doma standardně používáte výroky typu "sráči", nebo "zlámejte jim klíční kosti" můžete klidně považovat i za rodinnou. ()

Xmilden

Will když se do toho dá, tak je pak opravdu k nezastavení a je úplně jedno v jaké blbosti zrovna hraje. Tady to zkusil jako fotbalový trenér, který se stane závislým na kávě. Jinak ovšem film trpí zoufalým nedostatkem směšných scén. Památná je snad jen ta, kdy Ferrell shodí malé dítě a pak zapírá. -"Tys toho kluka srazil k zemi?" -"Spadl sám!" ()

JohnnyD

Priemerná rodinná komédia, ktorá balansuje medzi umierneným excentrizmom Willa Ferrella a bezzubou rodinnou pohodou. Na nedeľu poobede v pohode, no od mien ako Will Ferrell, či Robert Duvall človek čaká niečo viac ako výplň medzi reklamami. ()

Boogeyman

Průměrný příjemný film, člověk se nenudí a občas se i zasměje. Tady fakt nevím co víc napsat, popisovat totálně průměrný film, který je obyčejný po všech stránkách je šíleně těžký!:-) ()

Frajer42

Klasická americká komedie, aneb všechno nakonec dobře dopadne a všichni se máme moc rádi. Vše je zasazené na zelený pažit, což se mi líbí. Will Ferrell nám ukázal, že se umí neskutečně rozjet a udával šílené tempo celého filmu, který celou dobu míří k předurčenému happyendu. Děti nejrůznějšího vzhledu a charakteru tomu dodali patřičnou jiskru. Mně se to celkem líbilo. * * * ()

honajz

Tenhle absurdní humor mám rád od dob, kdy ho jeeště dělali bratři Wilsonové. Přitom pod vší tou absurditou je vlastně psychologicky dobře pojatý rozporuplný vztah úspěšného otce a méně úspěšného syna. Jinak jsem neviděl už dlouho tak dobře natočené záběry z kašírovaných fotbalových zápasů. ()

Tommassi3

"A tak jsem se rozhodl, že pokud nevyhrajeme, sníme Byong Suna !! Dobře....nesníme ho, ale musíte uznat, že vypadá k nakousnutí !!" ;) Tak jsem znovu po delší době narazil na zde neskutečně podhodnocený kousek, který však podle mého názoru patří k tomu opravdu nejlepšímu, v čem jsem kdy měl možnost vidět komika Willa Ferrella, který zde působí až neuvěřitelně civilně, moc by mě tak logicky zajímalo, kolik úsilí musel vynaložit k takto krotkému výkonu, díky němuž by snímek Zelená je tráva mohli v klidu přežít i ti Ferrellovi nejzarytější odpůrci !! Ačkoliv by sice samotný příběh mohl lehce Kicking & Screaming žánrově stahovat do vod rodinných komedií, myslím, že takové označení si snímek amerického režiséra Jesseho Dylana nezaslouží, přinejmenším scénář Lea Benvenutiho a Steva Rudnicka obsahuje velikou spoustu dost parádně ostrých a peprných replik, převážně samozřejmě z Ferrelových úst, a pak si velmi umně a s patřičným ironickým nadhledem pohrává s myšlenkou vztahu otec a syn, především pak co se týká snahy syna vystoupit z otcova stínu, s čímž musí mít zákonitě velkou spoustu vlastních zkušeností i samotný režisér Jesse Dylan, který už svoji režijní kvalitu v rámci komediálního žánru prokázal s hity jako Prci, prci, prcičky 3 či Kdo hulí, ten umí, potomek slavného Boba Dylana !! Zelená je tráva, no, opět by se dalo diskutovat o neobyčejně přehnané snaze o invenci při překladu názvu, sice staví na mnohokrát viděných motivech, které pojí neskutečné množství klišé, nicméně je však vždy dokonale postaví na hlavu nějakou vydařenou narážkou nebo opravdu nečekanou prasárnou Willa Ferrella v roli Philla Westona, ostatně herecké výkony bych vyzdvihnul, i klasik Robert Duvall jako "starý" Phillův otec si svoji roli neskutečně užívá, a to jejich vzájemné špičkování mě prostě bavilo !! Ani jejich začínající herečtí kolegové zde nepůsobí nijak otravně, což se prostě cení, a zde je třeba maximálně vyzdvihnout práci castingu, přičemž jako naprostá třešnička na dortu zde vyznívá účast Mika Ditky, který hraje sám sebe, byť jeho jméno většině Evropanů příliš neřekne, já osobně ho mám moc rád a uznávám jej, což si jistě tento bývalý hráč amerického fotbalu, trenér, komentátor a samozřejmě "herec" jako jeden ze dvou lidí, kteří dokázali vyhrát NFL z pozice hráče, asistenta i trenéra, zaslouží, a zde jsem si ho v roli cholerického souseda neskutečně užíval !! Samozřejmě se jedná o film se sportovní tématikou, kde většinou vyniknou nedostatky kameramana, to ovšem s rutinérem Lloydem Ahernem nehrozí ani náhodou, což spolu s Benvenutiho rukopisem ve scénáři činí z tohoto kousku jednu z nejlepších a pro Evropana nejstravitelnějších záležitostí tohoto typu.. Pochybuji, že bude ve Státech moc diváků vědět, kdo byl Pelé, o jímž podepsaný míč tu vlastně taky jde..;) Navíc Kicking & Screaming obdržel geniální soundtrack z dílny Marka Ishama, a tak byste si ho neměli nechat ujít, ať už patříte mezi Ferrellovy fanoušky nebo ne, protože já se skvěle bavil.. Mimochodem, kdy budete mít znovu možnost si vychutnat ryze americkou komedii, byť jakoby natočenou pro neamerické publikum, která si netyká s označením fekální ?? ;) () (méně) (více)

Johny_fork

Zoufale nevtipné, jedno z největších Ferrellovských zklamání, když už se vyskytnou nějaké gagy jsou špatně natočené, takže místo smíchu ve mě způsobili údiv, i když se Will snaží, tohle je slabé. ()

Marek1991

Celkom zábavná športová komédia s deťmi. Veľmi milý film, ktorý mi veľmi pripomenul ako dospelý vedia svoje potreby presadzovať cez deti a tým im znechucovať to, na čom by sa mali zabávať. Myslím, že občasné preháňanie bolo na mieste, pamätám si ako súťažne brali našu hru, keď som hrával ako dieťa futbal skoro všetci dospelý a to nielen rodičia, fanúšikovia, ale ja tréneri. Samozrejme je to infantilný, miestami tupý film, najmä pri tom stvárňovaní detí, ale je fajn. ()

Kryton

Typická americká rodinně sportovní "komedie". Jen mi moc Ferrell neseděl a ba co více ani ten tým sympatie nevymáčkl. Opět klasické klišé > outsideři a lůzři dokazují všem, že tým dokáže cokoli...provařenější už to víc nemohlo! ()

ladko

Hnusne podhodnotená Ferrellova komédia. Ok, ten námet je možno detinský a stokrát videný, ale Will z toho robí zážitok. Jeho kreácia závisláka na káve je úžasná:). Scéna keď ho vykopnú z kaviarne(Phil:"What's happening Derek, I thought we were friends." Zamestnanec kaviarne: "My name is Andy." Phil: "No, your name is Liar, 'cause you're telling lies.") a mnoho ďalších je skvelých. Typické Ferrellovské záchvaty hnevu(tu aj plaču) nemajú chybu. Ja som sa smial fakt od začiatku do konca a keď máte radi Ferrella-nenechajte sa odradiť slabým hodnotením filmu. ()