Zelená je tráva

Kicking & Screaming

Kicking & Screaming

Komedie / Rodinný / Sportovní

USA, 2005, 90 min

Priemerná komédia, kde niektoré scény sa míňajú komediálnym účinkom a pripadajú mi chaoticky. Taktiež aj forma rozprávania príbehu je veľmi televízna a videnie európskeho futbalu (aj keď odohrávajúca sa medzi deťmi) americkými očami tu skôr slúžilo len ako prostredie na vytvorenie už spomínaných nevydarených či vydarených gagov. O to viac ma prekvapuje účasť áčkových hercov, či už momentálne "in" komika Willa Ferrella alebo charizmatického filmového veterána Roberta Duvalla. Bez nich by táto nevýrazná komédia patriaca skôr pred televízne obrazovky na nedeľné upršané popoludnia bola sotva priemerná.(17.11.2005)

Jsem velkým fanouškem fotbalu a Ferrellových šílených exhibic, ale jejich propojení mi žádný velký zážitek nepřineslo. Fotbal nestál za nic a Ferrell už šílel mnohem zábavněji. Nicméně soutěžení táty Phila s dědou Buckem bylo vynikající. Pobavilo mne úvodní rozestavení, při kterém měli děda i táta přibližně stejně staré manželky, i když děda měl hezčí, jejich synové spatřili světlo světa stejný den, děda měl samozřejmě silnějšího, oba dělali stejnou práci a děda byl rovněž úspěšnějším prodejcem. Jenže soutěživý a kafem nafetovaný Phil se pustil do trénování nejslabšího týmu soutěže, který měl na soupisce pojídače žížal i vietnamského trpaslíka a rozhodl se porazit dědu. K Philovu dobru musím uznat, že své hráče fotbal hrát nenaučil, ale při rozboru v elektronické tužce jsem zjistil, že těch neproměněných šancí na vtip bylo příliš mnoho na to, aby mě to nemrzelo.(28.11.2016)

• Beky

Laciná komedie, kterou nezachrání ani druhá polovina filmu, kde se Will chová jako magor (...na můj vkus, je to pořád málo ), ani parťák Robert Duvall, který je možná jen zajímavý v této roli, ani několik dětí, které se snaží o komické scény, které jsou ale žalostně nevtipné, jako většina času v této komedii!! Na začátku jsem napsal, laciná komedie, ale rozpočet 45 mil. dolarů mě přivádí na otázku, kam se všechny prachy poděly????!!! Protože tak amatérsky natočené sportovní scény, si Will určitě nazasloužil, další šlápnutí vedle, v tomto roce měl Ferrell asi zatmění mozku, protože natočit tolik přinejlepším průměrného balastu, se jen tak nevidí!!:(!! Jednou větou: Mám rád sportovní komedie, které ale přinesou emoce, kdy z lůzrů se stanou borci a z namachrovaných borců poražení, ale tady se to zoufale nepovedlo!!(20.3.2009)

• giovanni3

Tak filmy co se ,,točí,, kolem fotbalu hodnotím přísněji (fotbal fakt miluji) a tento ,,film,, mne fakt nenadchl v žádném ohledu.. Ferella moc nemusím a zde ukázal proč. Navíc tým co neumí ani kopnout do balónu po příchodu 2 Italů začne vyhrávat, ale jakmile jsou Italové mimo tak hle nevyužívaný hráč dělá parádičky, miniasiat má najednou sílu dokopnout za hranici 1 metru a vše najednou šlape a hle výhra nad favority.. akce s kávou či vztah otec-syn taky bída... Jako člověk se občas zasmál ne že ne... ale za víc jak 1z5 to fakt není..(4.7.2011)

Bláznivý exhibicionista Will Ferrell jako nejšílenější na kofeinu závislý trenér v dějinách dětské fotbalové ligy. Dětičky hrající fotbal, znepřátelené týmy vedené svéráznými rodiči, mravokárný happy end – nenechte se zmást, nejde o rodinnou komedii – je to další ujetá (v tom dobrém slova smyslu) Ferellova jízda.(2.8.2011)

• - Dieťa na začiatku filmu, ktoré má predstavovať mladého Willa Ferrella, je v skutočnosti dievčatko. (ladko)

• - Ve scéně, kdy Phil Weston (Will Ferrell) svolává svůj tým po sázce se svým otcem, přibíhá brankář, který si sedá. Poté následuje záběr na Phil a poté opět na brankáře, který si opět sedá. (MajkVazovsky)

• - Dieťa, ktoré napadne Willa Ferrella počas posledného zápasu, má na drese meno Apatow. Takto sa volá Judd Apatow, výkonný producent filmu a Ferrellov častý spolupracovník. (ladko)