Dárek z lásky

Noel

Darček z lásky

Drama / Romantický

USA / Kanada, 2004, 93 min

Mám rád xmas filmy, ale tento jeden mal tak nevyťažený potenciál, až to nebolo pekné. Výborný herci, príjemná atmosféra, klasický scenár zmierenia. Na film sa pozeralo vcelku fajn, žiadne americké vianočné klišé nechýbalo. Vzťahy, láska, romantika, zmierenie. Avšak niečo tomu chýbalo....preto len také priemerné 3*... PLUS: výborní herci, príjemná vianočná atmosféra, fajn príbeh o láske, porozumní, vzťahoch...MINUS: nevyťažený herecký potenciál, trochu bláznivé moemnty ( to s reinkarnáciou), ale inak fajn...(27.10.2016)

• Lennnnna

Co jiného si pustit v čase předvánočním než vánoční film? Ale no nevím, tenhle je na tu vánoční atmosféru poněkud depresivní. Navíc se tu někdo až příliš okatě snažil stvořit novodobou Lásku Nebeskou, s tím rozdílem, že do filmu nastrkal tunu předojemných scén, které tak ve finále působí absolutně nedojemně a ještě ke všemu dost "lacině".(7.12.2006)

71 % - Tak teda nevím, koukám a vidím samé ** - asi jsem viděl jiný film... Předně, jestli někdo srovnává tenhle film s Love Actually, tak porovnává jablka a hrušky. LA je romantická komedie, tohle je komorní melodrama. Jedinou podobnost vidím ve velmi volném prolínání několika minipříběhů a v tom, že český obal DVD je grafickým layoutem skutečně LA podobný. Jinak je Noel úplně jiný - má smutnější a melancholičtější náladu, výborného Robina Williamse (zejména scéna, kdy mu Susan Sarandon nese křížek, mě dostala) a vytkl bych mu snad jen příliš filmově klišovitý "dárek" Penélope Cruz svému filmovému snoubenci.(4.1.2006)

Noel, americký názov tohto filmu sa chcel podobať na rôzne kultové snímky, ako napríklad Love Actually, to sa však s takmer nulovým rozpočtom spraviť nedá (povedzme, že všetky peniaze, ktoré tvorcovia dostali dali na herecké obsadenie). Jednoducho, čo sa týka preprodukcie bol Darček z lásky odfláknutý, čo je vzhľadom na kvalitný námet obrovská škoda. Povedzme však, že réžia bola v dobrých rukách, koniec koncov Chazz Palminteri už predsa niečo natočil, a profesionálnym filmovým tvorcom je od roku 1978. Všeobecne by sme sa však mali zamyslieť, či nechcel režisér len zahrať na city diváka, či nedal do filmu až príliš sentimentálnych prvkov, ktoré by mohli fungovať len na Vianoce. Ako som už však spomenul, počas týchto sviatkov sa toleruje trochu viac, medze sa kladú absolútne inak. Pokračovanie ->> http://somrecenzista.blogspot.sk/2014/12/darcek-z-lasky-noel.html(29.12.2014)

Tento film by měl možná dobrou myšlenku, ale scénář byl velmi slabý. Absolutně nedostatek dialogů a pokud nějaký byl, tak byl velmi pesimistický. Náhodné setkání čtyř lidi, kteří si v podstatě nemají co říci, protože má každý dost svých starostí a žije každý ve svým světě. I když ve filmu hrají 4 známé hvězdy, tak z tohoto smutného příběhu nedokázaly vykřesat žádnou jiskřičku, která by potěšila diváka svou vánoční atmosférou. Smutek, soucit, láska k bližnímu a pochopení pro jeho starost a bolest - to je tak asi ve zkratce obsah rádoby "vánočního filmu".(5.11.2012)

• - Po uvedení v kině byla vydána na 48 hodin zkušební verze DVD. (HappySmile)