Dárek z lásky

Noel

Darček z lásky

Drama / Romantický

USA / Kanada, 2004, 93 min

Moc pěkný romantický vánoční film. Jednotlivé příběhy jsou hezky propojené, někdy jsou smutné, někdy dojemné - např. ten jeden příběh o malém vánočním zázraku. Herecké obsazení tady je opravdu hvězdné a naštěstí nezklamalo. A vzkaz pro šťouraly, kteří to musí za každou cenu srovnávat s Láskou nebeskou - tamto byla komedie, tohle je drama.(27.1.2009)

Vánoce, samota, žárlivý polda, nehybná maminka, odpuštění, zlomená ruka, reinkarnovaná manželka v mužském těle, deprese a to vše splácáno ve snímek, který příliš neskrývá své ambice zaujmout. Výsledkem je však tradiční kočkopes s několika vtipnými momenty, špetkou témat k zamyšlení a většinou buď zoufale neoriginálních nebo lehce prokouknutelných situací.(25.12.2009)

• Freemantle

Dárek z lásky se dá obsahově popsat velmi stěží. V prvních pár momentech jsem se opravdu radostně zasmál, některé momenty mi přišly (docela) vtipné. Ale pak? Osobně nevím, kam bych snímek zařadil. Vánoční romantické drama o... o ničem? Ne, o ničem to rozhodně nebylo. Tento film je o něčem a o ničem. Nepochopitelná kombinace? Ano, to jistě je. Ovšem v tomto případě je tento, zdánlivě paradoxní a nesrozumitelný, výraz namístě. Po dobu sledování se mi hlavou honila myšlenka, že se scénarista a režisér snaží napodobit "Love Actually". Což samozřejmě nejde. Každý však musí posoudit sám. Dárek z lásky je tvořen kombinací následující formule: Vložte do hrnce flák (posmutnělé) romantiky, přidejte ještě více (promarněné) lásky, pořádně promíchejte a pak pomalu přidávejte kapku pochopení, odpuštění a návratů... Po hodině a půl budete zaručeně přejezeni, ale hlad se brzy vrátí! Hloupost? Možná... Tento film byl s největší pravděpodobností založen na dobré myšlence, ale chybí mu preciznost zpracování a dotažení do konce, u kterého bych měl hřejivý pocit u srdce. Všechny scény jsou příliš krátké a ničím nezaujmou. Většinu času se soustředí na rozdmýchání divákova citů, poukazování na problémy současné společnosti a nápravu činů. Scénář a vůbec celý snímek je brán seriózně, o tom žádná. Naopak se dle mého názoru stala kámenem úrazu jeho nedokonalá realizace a shrnutí tohoto tématu do velmi krátkých 96 minut. A kvalitu snímku nezachrání ani taková jména, jako P. Cruz nebo P. Walker ... Stručně řečeno, režisér a scénárista se snaží obeplout oceán. Bohužel na voru.(17.7.2009)

Dlouho mi ležela v šuplíku originálka za pár kaček a já se filmu vyhýbal (hlavně kvůli poměrně nízkému hodnocení zde na ČSFD), ale teď po shlédnutí soudím, že film je zde značně podhodnocen. Velkou vinu na tom mají producenti filmu, kteří se pravděpodobně zasloužili o to (a i kdyby jen tím obalem), že film budí dojem "americké Lásky nebeské" o čemž svědčí i valná většina zdejších komentářů. Tyto dva filmy přitom mají společného jen tolik, že je v nich více postav, jejichž osudy se vzájemně protínají (ovšem v Lásce nebeské je těch postav mnohem více a a jejich osudy jsou daleko více propojené). Jinak ale jde o úplně diametrálně odlišné filmy. Láska nebeská je romantická komedie, je to milé, vtipné a pozitivní. Tento film je přitom čisté romantické drama, kde vtipných a milých momentů moc nenajdete. Možná ale i díky tomu film působí o dost "opravdověji" než Láska nebeská (a zdejší komentáře tak považuji většinou za dost mimo), což je paradox, protože tento film obsahuje několik mysteriózních prvků. Srovnávat oba filmy je naprostý nesmysl, stejně tak, jako hodnotit tento film v závislosti na Lásce nebeské, protože to je jak srovnávat Vinetua a Tanec s vlky. Nechci tím tento film nijak zvlášť obhajovat, ale základní koncept se myslím povedl. Herci hrají velice dobře, dojemné momenty jsou skutečně dojemné a vánoční mystika filmu vůbec neškodí, spíše vytváří překvapivé a nečekané momenty bez negativních vedlejších účinků. Rozhodně tento film hodnotím 3,5* a kvůli příliš nízkému hodnocení (které ale dle mého způsobilo ve většině případů nesmyslné srovnávání) zaokrouhluji nahoru!(21.12.2015)

Pro mě tedy velmi rozporuplný film. Nevím jak ho mám zhodnotit. Herecké obsazení je velmi atraktivní a následující výkony se zdají být také na úrovni. Neobyčejná zápletka, která se naprosto netradičně odehrává ve vánočním čase. Příběh je sice velmi depresivní, ale věrně vystihl osudy milionů lidí, kteří musejí (ač třeba nechtějí) trávit Vánoce osamotě. Závěr je ale velmi dojemný a celkově se mi film líbil. Přesto nevím zda si 4* zaslouží či ne. Možná že časem 1* přidám nevim. Hodnocení tohoto filmu na pro mě bylo na csfd zatím asi nejobtížnější.(27.12.2007)

• - Po uvedení v kině byla vydána na 48 hodin zkušební verze DVD. (HappySmile)