Dobrodružství Žraločáka a Lávovky

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl 3-D

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2005, 93 min

• Tommassi3

"Mlíko je ještě teplý !! Za chvíli usne.." - "Tumáš !! Polštář z tureckého medu !!" ;) Ta pachuť tureckého medu tu skutečně je, ovšem tak tragicky bych tenhle Rodriguezův bizarní Nekonečný 3D příběh neviděl.. Nejen Max, ale i Tarantinův nohsled se může chlubit Maximální fantazií.. A přiznávám, že se mi mladej Lautner, ten homoupíří král oceánu, s tou svou sympatickou sebeironií zdá stále zajímavější..(6.11.2016)

VHS/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +snesitelní herci, slušné akční scény, i zajímavé technické zpracování -příběh, primitivní děj, záporák, zápletka/// Tak toto je težká vykrádačka. Především Nekonečného příběhu. Jen v modernějším, ale dějové mnohem horším provedení. Je zde poznat i režisérův rukopis a podobnost se Spy Kids. Prostě taťka točí filmy pro svoje děti. I s přivřením všech čtyř očí musím uznale pokynou, že tohl není film pro mě. Je to film pro děti. Jen mi tento film přišel o dost lepší než Spy Kids 3 (35%) a kupodivu nebylo to ani moc trapné. Dalo se to prostě zkouknout./// Celkem 52%///(23.2.2009)

• Asia_Power

Ještě než se stal nejvíce šukatelným vlkodlakem pro dívky od desíti do patnácti let stihl Taylor Lautner hrát...v tomhle. Jak to popsat...Mix Nekonečnýho příběhu, Spy kids a kolosální debility by to možná vystihoval, kdybych přidala několik sprostých slov, ale tentokrát na to jebu. Být mi pět rozhodně jdu o hvězdičku vejš, ale takhle zůstanu nohama na zemi a nenechám se strhnout nadšením dítěte ve mně (nejsem naprcaná, myslím svou dětskou duši). Jinak Roberte, drogy jsou super, ale ten matroš, co sis při psaní scénáře dával, musel bejt prošlej a nebo hodně řízlej. Příště pozor.(11.11.2016)

• Gemini

Když jsem jednoho nedělního rána přepínal programy, narazil jsem náhodou na DŽaL. Říkal jsem si, že se asi někdo pokouší kopírovat Spy Kids, tak jsem na chvíli setrval na onom kanálu...po nějakých patnácti minutách mi bylo jasné, že tuhle kopii někdo dost drsně nezvládl, pokud tedy nechtěl vyloženě něco co má rodičům dát hoďku a půl relativního klidu, zatímco dětičky s otevřenou pusou a vykulenýma očima zírají na obrazovku. Spy Kids byly zábavné a hravé, tohleto je jenom vizuální nářez, a to ještě jen pro někoho, kdo Spy Kids neviděl. Pohádky o kouzlech fantazie se i v současnosti natáčí daleko lepší, a k tomu ještě ten šok, když jsem zjistil, že tohleto spáchal sám Rodriguez...WTF?! Naštěstí to trauma bude lehce léčitelné, stačí nějaký lepší film. A těch mám doma velkou hromadu:P 20% a ani dva vysoce kvalitní skladatelé to nezmění.(19.8.2007)

• Lilloos

Začít se má něčím pozitivním, tak fajn...Prapůvodní myšlenka uskutečnění dětských snů je sice fajn, ale byla tu alespoň tisíckrát, takže za to se film žádného velkého plus nedočká. A teď k tomu negativnímu. Shrnula bych to slovem VŠECHNO. A jestli jsou ti dva věčně naštvaní hybridi hrdiny dnešních dětí, měla bych si taky vymyslet svojí žůžo-lábůžo planetu a urychleně tam zdrhnout.(26.9.2013)