Dobrodružství Žraločáka a Lávovky

Dobrodružstvá na planéte detí

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2005, 93 min

• Jeržik

Už dlouho, velmi dlouho jsem neměl tu smůlu, že by se mi do spárů dostala tak nehorázná blbost. Všechny tři Spykids považuji za ostudu Rodrigueze i celé kinematografie ale v porovnání s tímhle "klenotem" je Spy kids jedním z nejlepších filmů historie... Ano, celé je to relativní ale nedovedu si představit duševně zdravého a vyspělého člověka, kterému by se tohle líbilo... Ano, mluvím i o Rodriguezovi...(5.11.2005)

• McMastamind

Navzdory všem předpokladům mi film nepřišel nijak tragický. Minimálně zajímavé grafické zpracování, omšelý, ale chytlavý příběh a slušný výkon dětských herců (což je neobvyklé) sice nepřekrývají špatné odvyprávění, nepřehlednou dějovou linii nebo trapné dialogy, ale celkově z filmu dělají spíše průměr.(6.11.2011)

VHS/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +snesitelní herci, slušné akční scény, i zajímavé technické zpracování -příběh, primitivní děj, záporák, zápletka/// Tak toto je težká vykrádačka. Především Nekonečného příběhu. Jen v modernějším, ale dějové mnohem horším provedení. Je zde poznat i režisérův rukopis a podobnost se Spy Kids. Prostě taťka točí filmy pro svoje děti. I s přivřením všech čtyř očí musím uznale pokynou, že tohl není film pro mě. Je to film pro děti. Jen mi tento film přišel o dost lepší než Spy Kids 3 (35%) a kupodivu nebylo to ani moc trapné. Dalo se to prostě zkouknout./// Celkem 52%///(23.2.2009)

Spy Kids mám moc rád, takže jsem k tomuto nepřistupoval se stejným despektem jako ostatní hodnotící. No a musím říct, že mě se to líbilo. Příběh se točí ohledně síly dětských snů, což je téma které se mi moc líbí. Obecně sny jsou záležitost která mě svým způsobem uchvacuje, takže jsem jen rád za tento film, který sny pojal velice tvořivě (na rozdíl od sterilní sračky Inception). Kdyby mi bylo 10, tak bych nekoukal na nic jiného než právě na filmy typu Spy kids a tohle. Hezkých nápadů je spousta, akorát některé nejsou bohužel tak úplně dotaženy (třeba motorka a skútr). A taky je pravda že triky mohly být trochu lepší, i když možná to byl záměr. Suma sumárum jsem velice spokojen, pro děti je to skvělý snímek a my ostatní si můžeme hezky zavzpomínat na dětská léta. Zkuste se na to podívat dětskýma očima a pak teprve hodnoťte... /viděno v TV: 85% a 4*/(17.8.2010)

Ano, bál jsem se toho, ale je to film o dětech pro děti o tom, jak mocné a kouzelné můžou být sny a jak strašné je vzdát se svých snů a to je téma, které se mi velmi líbí. Dětská fantazie, naplno se rozvíjející pouze ve snech na hranici skutečnosti. Kdo z nás si někdy nepřál, aby byly jeho sny skutečností. Vzpomínka na dětskou fantazii.(13.8.2007)