Dobrodružství Žraločáka a Lávovky

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl 3-D

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2005, 93 min

• McMastamind

Navzdory všem předpokladům mi film nepřišel nijak tragický. Minimálně zajímavé grafické zpracování, omšelý, ale chytlavý příběh a slušný výkon dětských herců (což je neobvyklé) sice nepřekrývají špatné odvyprávění, nepřehlednou dějovou linii nebo trapné dialogy, ale celkově z filmu dělají spíše průměr.(6.11.2011)

• kritiklon

Jednu nebo dvě hvězdy? Za občas vcelku obstojnou někdy až dobrou grafiku a sem tam nějaký ten filmový trik ale to je asi tak vše. Na to že to je od Rodrigueze to vypadá dost lacině! Ale co, je to pro děti a ty z toho nemají ještě rozum a leccos odpustí. Takže proti gustu žádná...dávám dvě s přimhouřenýma očima!(4.12.2012)

Ne, ne a ne myslím, že tohle neměl nikdy být oskarový, glóbový ani palmový nebo bůh ví, jaký jiný film. Měl to být film určený v první řadě pro děti, což jsem si naplno uvědomil až asi půl hodiny po dokoukání, protože jsem nechtěl dát víc než tři hvězdy. Vizuální stránka mně na první pohled nadchla a přes malé nedostatky jsem se toho pocitu už nezbavil. Vadilo mi, že se ve filmu s železnou pravidelností střídá dobrý nápad a klišé zhruba v poměru jedna ku jedné. Ale moment, viděl už někdo někdy pohádku bez jednoho jediného klišé? A není to náhodou tak trochu podstata pohádek? Když připočtu sice trochu polovičatou, ale přesto v rámci žánru uvěřitelnou hloubku postav a až na hlavního hrdinu sympatické herecké osazenstvo, jsou to nakonec zasloužené ****.(23.10.2011)

• Tiiso

Třeba jsme tento film všichni nějak nepochopili a nenašli v něm tu skrytou zprávu pro masy?!? Úplně přesně si pamatuji jak sedím u kamaráda, na obličeji papírové brýle k red-blue 3D a hledám Roberta Rodrigueze na plátně (samozřejmě jako autora). A bohužel nenacházím. Roberte nezlob se, ale: je to fakt hrozná blbost. Blbost ze všech možných úhlů. Anebo jsem ten film nepochopil?(9.7.2013)

Roztomilý snímek, které mu jsem dala plné hodnocení kvůli lítosti, ale také kvůli tomu, že jako dětská komedie by obstál skvěle. Tři hlavní hrdinové, dva, kteří jsou absolutní protiklady a třetí, normální chlapec, který klasicky nezapadá. Hezká říše, snesitelné efekty, pěkný děj. Ačkoli nemohu popřít, že sledovanost tohoto filmu stoupla především od dob Stmívání, neboť malého Jacoba s žraločími tesáky si nikdo nemůže nechat ujít. Tudíž pět, protože to splňuje co má a je to sladké. Však, kdo nesnil o tom, že se projede na cookie lodi v mléčném jezeře?(7.8.2011)