poster

Dobrodružství Žraločáka a Lávovky

 • USA

  The Adventures of Sharkboy and Lavagirl 3-D

 • Slovensko

  Dobrodružstvá na planéte detí

 • Velká Británie

  The Adventures of Sharkboy and Lavagirl 3-D

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2005, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • McMastamind
  **

  Navzdory všem předpokladům mi film nepřišel nijak tragický. Minimálně zajímavé grafické zpracování, omšelý, ale chytlavý příběh a slušný výkon dětských herců (což je neobvyklé) sice nepřekrývají špatné odvyprávění, nepřehlednou dějovou linii nebo trapné dialogy, ale celkově z filmu dělají spíše průměr.(6.11.2011)

 • kritiklon
  **

  Jednu nebo dvě hvězdy? Za občas vcelku obstojnou někdy až dobrou grafiku a sem tam nějaký ten filmový trik ale to je asi tak vše. Na to že to je od Rodrigueze to vypadá dost lacině! Ale co, je to pro děti a ty z toho nemají ještě rozum a leccos odpustí. Takže proti gustu žádná...dávám dvě s přimhouřenýma očima!(4.12.2012)

 • Sidder
  ****

  Ne, ne a ne myslím, že tohle neměl nikdy být oskarový, glóbový ani palmový nebo bůh ví, jaký jiný film. Měl to být film určený v první řadě pro děti, což jsem si naplno uvědomil až asi půl hodiny po dokoukání, protože jsem nechtěl dát víc než tři hvězdy. Vizuální stránka mně na první pohled nadchla a přes malé nedostatky jsem se toho pocitu už nezbavil. Vadilo mi, že se ve filmu s železnou pravidelností střídá dobrý nápad a klišé zhruba v poměru jedna ku jedné. Ale moment, viděl už někdo někdy pohádku bez jednoho jediného klišé? A není to náhodou tak trochu podstata pohádek? Když připočtu sice trochu polovičatou, ale přesto v rámci žánru uvěřitelnou hloubku postav a až na hlavního hrdinu sympatické herecké osazenstvo, jsou to nakonec zasloužené ****.(23.10.2011)

 • Tiiso
  *

  Třeba jsme tento film všichni nějak nepochopili a nenašli v něm tu skrytou zprávu pro masy?!? Úplně přesně si pamatuji jak sedím u kamaráda, na obličeji papírové brýle k red-blue 3D a hledám Roberta Rodrigueze na plátně (samozřejmě jako autora). A bohužel nenacházím. Roberte nezlob se, ale: je to fakt hrozná blbost. Blbost ze všech možných úhlů. Anebo jsem ten film nepochopil?(9.7.2013)

 • breebee
  *****

  Roztomilý snímek, které mu jsem dala plné hodnocení kvůli lítosti, ale také kvůli tomu, že jako dětská komedie by obstál skvěle. Tři hlavní hrdinové, dva, kteří jsou absolutní protiklady a třetí, normální chlapec, který klasicky nezapadá. Hezká říše, snesitelné efekty, pěkný děj. Ačkoli nemohu popřít, že sledovanost tohoto filmu stoupla především od dob Stmívání, neboť malého Jacoba s žraločími tesáky si nikdo nemůže nechat ujít. Tudíž pět, protože to splňuje co má a je to sladké. Však, kdo nesnil o tom, že se projede na cookie lodi v mléčném jezeře?(7.8.2011)