• Tommy987
  ***

  Beverly Hills meets Omen meets Buffy, k tomu kresťanský motív boja dobro vs. zlo, a to celé v nevyrovnanom seriáli, kde slabé diely sa striedajú s mimoriadne vydarenými, donebavolajúce klišé s nečakanými vyústeniami situácií (klobúk dole pred výborným finále), schematické charaktery s pomerne zaujímavými atď. a tak podobne. Neľutujem, že som videl, ale vracať sa k tomu asi nebudem. Tri hviezdy, plus bonusový bodík za geniálnu úvodnú znelku - 7 / 10.(1.5.2009)

 • BloodyVamp
  ****

  Výborná mystery/drama minisérie, která měla potenciál stát se bezmála kultovním seriálem. Bohužel však (podobně jako u Miracles) v USA seriál narazil na odpor a kvůli nízké sledovanosti byl posléze Foxy zrušen. Absolutorium si zaslouží nápaditý scénář, kombinující prvky těch nejlepších rodinných dramat se zajímavým nadpřirozenem. Postavy jsou napsány velice dobře a casting se podařil na výbornou. Dodnes můžu slintat nad vnady hlavní představitelky, "andělsko- ďábelské" Elizabeth Harnois, která vypadá, jako by se promenádovala na módní přehlídce. Nicméně úlohy "dítěte temnoty" se chopila víc než dobře. Nepokulhávají další představitelé hlavních rolí, z nichž jednoznačně na sebe pozornost upoutává cynický, hláškující záporák Lucas Boyd (výborný Grant Show), nezaostává ani Dina Meyer či půvabná Aubrey Dollar. Esem v rukávu je potom cameo Roberta Kneppera. Pochvalu si rovněž zaslouží výborná kamera, úvodní Elfmanova znělka a hudba Roberta Duncana (7. série Buffy). Poslední díl svou otevřeností a nedořečeností sice naštve, ale samotný závěr na druhou stranu není klišé a zanechá z Point Pleasantu velice příznivý dojem.(20.7.2008)

 • Payushka
  **

  To jsem takhle zjistila, ze muj oblibenec Robert "T-Bag" Knepper hral v jednom serialu. A komentare na csfd tvrdily, ze by mohl stat za to. Roberta jsem nakonec videla v jedne bokove rolicce v jedinem dile. Mozna jsem akorat nastvana, ze to "skoncilo-neskoncilo", ale pardon, s takhle blbym scenarem (a hlavne ultradrsnyma hlaskama) jsem se uz dlouho nesetkala.(28.6.2009)

 • Djkoma
  ****

  Jedno města, jeden maják, několik postav a jeden společný osud. Point Pleasant se pokusil o nemožné a vzkřísit hororové seriály s náboženskou tématikou s trochou nového přístupu a jen velmi malým prostorem. Na seriál pouhých 13náct dílu je zvláštně laděných a občas dost nevyrovnaných. Některé si bravurně hrají s atmosférou a herci, kteří jsou perfektně vybráni do svých rolí, a jindy jde pouze o obyčejný seriál, který o na svou náboženskou tématiku skoro zapomněl. To se však zlomí 6tým dílem, od kterého je to hororová jízda, kterou jsem v seriálech dlouho neviděl. V závěru budete žasnout, jak tvůrci dokázali najít správnou cestu a nezůstat v obyčejných klišé, který tu pár je, ale jinak to prostě nešlo. Ohledně postav mě nejvíce zaujala skvěle vybraná hlavní hrdinka, která od něžné krásy anděla přechází velmi rychle k rudé ďáblici, před kterou bych utíkal. Další překvapení je pro mě reinkarnace Granta Showa, který většině bude znám ze seriálu Melrose Place, a rozehrává ve filmu skvělou partii, v které mu nikdo kromě hlavní postavy nekonkuruje. Potěší také hudební téma od Dannyho Elfmana, které vystihuje seriál velmi přesně a celkově hudba, hlavně v závěrečné epizodě, která je naprosto skvělá a překvapivá, perfektně sedí (jedna skladba v závěru mi připomněla Terminátora...). Je škoda, že PP byl po 13nácti dílech ukončen, protože tento seriál byl jistě plánován na víc dílů, ale alespoň "nějaké" finále potěší a celý seriál částečně uzavírá. Možná v budoucnu bude svět znovu chtít vidět náboženský souboj dobra a zla v podobě dvou teenagerů v jednom malém městečku... Přes pár slabších okamžiků je rozhodně PP počinem , který by seriálovému divákovy neměl uniknout.(20.8.2008)

 • JohnCZ
  ***

  Úvodní díly načínají děj velice zajímavě, ale čím více seriál začne přecházet od teen dramatu k mystery lince, začne to celé sklouzávat ke stokrát viděnému "supernatural" klišé, které jsem už viděl v mnoha případech zpracované i lépe. Point Pleasant má zajímavé, byť trochu umělé obsazení, a vcelku povrchní a (navzdory perfektnímu openingu) neatmosférický děj. Okouzlující dáblice Elisabeth Harnois to celé dost táhne nahoru, ale pravdou, že znova bych si to asi nepustil. Jedině, že by někdo seriál v několika dalších dílech zakončil, protože zrovna v momentu, kdy to začala být sranda, tak je konec. A pointa samozřejmě nikde.(26.12.2014)

 • - Seriál bol vysielaný televíziou FOX, kvôli slabšej sledovanosti bol však už po 8 dieli zrušený. Všetkých 13 dielov vyšlo až na DVD. (M.a.t.t.)

 • - Skutečné Point Pleasant se nachází přibližně míli od oceánu. Část, která je skutečně v oceánu, se jmenuje Point Pleasant Beach. (TomikZlesa)

 • - V epizodě „Unraveling“, kde je scéna s převráceným autobusem, Christina vidí nápis "Now leaving Point Pleasant. Please come again". Jedná se odkaz na konečný záběr druhé série Buffy th Vampire Slayer (1997), na němž se taktéž podílel Marti Noxon. (TomikZlesa)