Jedno města, jeden maják, několik postav a jeden společný osud. Point Pleasant se pokusil o nemožné a vzkřísit hororové seriály s náboženskou tématikou s trochou nového přístupu a jen velmi malým prostorem. Na seriál pouhých 13náct dílu je zvláštně laděných a občas dost nevyrovnaných. Některé si bravurně hrají s atmosférou a herci, kteří jsou perfektně vybráni do svých rolí, a jindy jde pouze o obyčejný seriál, který o na svou náboženskou tématiku skoro zapomněl. To se však zlomí 6tým dílem, od kterého je to hororová jízda, kterou jsem v seriálech dlouho neviděl. V závěru budete žasnout, jak tvůrci dokázali najít správnou cestu a nezůstat v obyčejných klišé, který tu pár je, ale jinak to prostě nešlo. Ohledně postav mě nejvíce zaujala skvěle vybraná hlavní hrdinka, která od něžné krásy anděla přechází velmi rychle k rudé ďáblici, před kterou bych utíkal. Další překvapení je pro mě reinkarnace Granta Showa, který většině bude znám ze seriálu Melrose Place, a rozehrává ve filmu skvělou partii, v které mu nikdo kromě hlavní postavy nekonkuruje. Potěší také hudební téma od Dannyho Elfmana, které vystihuje seriál velmi přesně a celkově hudba, hlavně v závěrečné epizodě, která je naprosto skvělá a překvapivá, perfektně sedí (jedna skladba v závěru mi připomněla Terminátora...). Je škoda, že PP byl po 13nácti dílech ukončen, protože tento seriál byl jistě plánován na víc dílů, ale alespoň "nějaké" finále potěší a celý seriál částečně uzavírá. Možná v budoucnu bude svět znovu chtít vidět náboženský souboj dobra a zla v podobě dvou teenagerů v jednom malém městečku... Přes pár slabších okamžiků je rozhodně PP počinem , který by seriálovému divákovy neměl uniknout.(20.8.2008)

Výborná mystery/drama minisérie, která měla potenciál stát se bezmála kultovním seriálem. Bohužel však (podobně jako u Miracles) v USA seriál narazil na odpor a kvůli nízké sledovanosti byl posléze Foxy zrušen. Absolutorium si zaslouží nápaditý scénář, kombinující prvky těch nejlepších rodinných dramat se zajímavým nadpřirozenem. Postavy jsou napsány velice dobře a casting se podařil na výbornou. Dodnes můžu slintat nad vnady hlavní představitelky, "andělsko- ďábelské" Elizabeth Harnois, která vypadá, jako by se promenádovala na módní přehlídce. Nicméně úlohy "dítěte temnoty" se chopila víc než dobře. Nepokulhávají další představitelé hlavních rolí, z nichž jednoznačně na sebe pozornost upoutává cynický, hláškující záporák Lucas Boyd (výborný Grant Show), nezaostává ani Dina Meyer či půvabná Aubrey Dollar. Esem v rukávu je potom cameo Roberta Kneppera. Pochvalu si rovněž zaslouží výborná kamera, úvodní Elfmanova znělka a hudba Roberta Duncana (7. série Buffy). Poslední díl svou otevřeností a nedořečeností sice naštve, ale samotný závěr na druhou stranu není klišé a zanechá z Point Pleasantu velice příznivý dojem.(20.7.2008)

Drama, thriller nebo žánrový kříženec? Bohužel od všeho trochu. Zatímco vztahová linie všechno poutavě otevře, ustoupí později zbytečně důrazně do pozadí a daleko větší prostor získá mysteriózní atmosféra. Aby i té těsně před koncem došel dech. Ani přesně nevím, na co si mám stěžovat, protože celá série je prodchnutá napětím i pořádnými překvapeními a kdykoli se objeví Lucas, tak nemám daleko k fandění. Jenže tenhle příběh si zasloužil pořádně dopointovat. Sama jedna z tvůrkyň, Marti Noxon, přiznala, že při natáčení finále už bylo jasno, že se pokračovat nebude a stejně se vygradovanou situací zase tolik věcí nezmění a vrátka zůstanou pootevřená snad ve všech důležitých dějových linkách. A to i přestože mi poslední minuty jasně ukázaly, že při více sériích by už Point Pleasant nefungovalo. Nakonec vzhledem k průběžné vysoké spokojenosti trochu překvapivé lehké zklamání, ale stále výtečně natočený, nepředvídatelný a nenápadně anticírkevní seriál. 75%(31.5.2009)

• Payushka

To jsem takhle zjistila, ze muj oblibenec Robert "T-Bag" Knepper hral v jednom serialu. A komentare na csfd tvrdily, ze by mohl stat za to. Roberta jsem nakonec videla v jedne bokove rolicce v jedinem dile. Mozna jsem akorat nastvana, ze to "skoncilo-neskoncilo", ale pardon, s takhle blbym scenarem (a hlavne ultradrsnyma hlaskama) jsem se uz dlouho nesetkala.(28.6.2009)

PP je docela nesourodá a občas až nepříjemně klišovitá směsice hororu, thrilleru a dramatu/rodinného dramatu. Drama je můj oblíbený žánr, a tak si potrpím na propracované postavy, jejich vývoj a vzájemné interakce. Toho se mi v PP bohužel nedostalo. Když seriál občas zabrousí do klasické dramatičtější polohy, rychle z ní vybruslí nějakým nadpřirozeným prvkem, což je vzhledem k primárnímu žánru pochopitelné, ale nikoli potěšující. Postavy jsou převážně schématické, víceméně setrvávající v počátečních charakteristikách (čest výjimkám, viz níže), a tak vás po třech čtyřech dílech už ničím nedokážou překvapit. Navíc mi opravdu vadilo pekelně pomalé tempo, občasná až přílišná doslovnost v případech, kdy nebyla nutná, a naopak nedoříkávání toho, co by se doříct mělo (není řeč o zakončení, spíš mi chyběly motivy jednání určitých postav, a tak se z nich staly jen ploché loutky). Nicméně, námět má drápek (což nedává zvědavým divákům (jako jsem já) jinou možnost, než se koukat dál...), a zpracování má hutnou atmosféru, čemuž napomáhá taky výborná hudba (mimochodem, úvodní znělka je lahůdka). Obsazení je velice přesné, obzvlášť krásná Elisabeth Harnois, kterou jsem zpočátku podezříval, že na roli ďáblova dítka nebude mít dostatečné charisma, a taky Dina Meyer, jejíž Amber Hargrove mě bavila opravdu hodně. Ač komentář vyznívá spíš negativně, v konečném důsledku se mi Point Pleasant líbilo, a určitě stojí za podívání. Mno, minimálně pro fanoušky žánru je to pomalu povinnost...(19.8.2008)

• - Seriál bol vysielaný televíziou FOX, kvôli slabšej sledovanosti bol však už po 8 dieli zrušený. Všetkých 13 dielov vyšlo až na DVD. (M.a.t.t.)

• - Skutečné Point Pleasant se nachází přibližně míli od oceánu. Část, která je skutečně v oceánu, se jmenuje Point Pleasant Beach. (TomikZlesa)

• - V epizodě „Unraveling“, kde je scéna s převráceným autobusem, Christina vidí nápis "Now leaving Point Pleasant. Please come again". Jedná se odkaz na konečný záběr druhé série Buffy th Vampire Slayer (1997), na němž se taktéž podílel Marti Noxon. (TomikZlesa)