• Tommy987
  ***

  Beverly Hills meets Omen meets Buffy, k tomu kresťanský motív boja dobro vs. zlo, a to celé v nevyrovnanom seriáli, kde slabé diely sa striedajú s mimoriadne vydarenými, donebavolajúce klišé s nečakanými vyústeniami situácií (klobúk dole pred výborným finále), schematické charaktery s pomerne zaujímavými atď. a tak podobne. Neľutujem, že som videl, ale vracať sa k tomu asi nebudem. Tri hviezdy, plus bonusový bodík za geniálnu úvodnú znelku - 7 / 10.(1.5.2009)

 • M.a.t.t.
  *****

  "Svet je ako chorý pes, ktorý potrebuje utratiť." V obyčajnom prímorskom mestečku Point Pleasant sa začnú diať neobyčajné veci, keď sa miestnym podarí z mora počas búrky zachrániť mladé dievča menom Christina. To dievča je totiž "jeho" dcéra a Point Pleasant je pre ňu len dočasným pobytom do chvíle, kým nepríjme svoj osud. A vedzte, že vzbudiť v ľudoch temnú stránku je skutočne tak jednoduché, až je to smutné. Tentokrát však následky môžu byť mimoriadne nepríjemné... a ja som si nemohol dovoliť nebyť pri tom. Vynikajúca miniséria.(8.5.2008)

 • Tom Riddle
  ***

  PP je docela nesourodá a občas až nepříjemně klišovitá směsice hororu, thrilleru a dramatu/rodinného dramatu. Drama je můj oblíbený žánr, a tak si potrpím na propracované postavy, jejich vývoj a vzájemné interakce. Toho se mi v PP bohužel nedostalo. Když seriál občas zabrousí do klasické dramatičtější polohy, rychle z ní vybruslí nějakým nadpřirozeným prvkem, což je vzhledem k primárnímu žánru pochopitelné, ale nikoli potěšující. Postavy jsou převážně schématické, víceméně setrvávající v počátečních charakteristikách (čest výjimkám, viz níže), a tak vás po třech čtyřech dílech už ničím nedokážou překvapit. Navíc mi opravdu vadilo pekelně pomalé tempo, občasná až přílišná doslovnost v případech, kdy nebyla nutná, a naopak nedoříkávání toho, co by se doříct mělo (není řeč o zakončení, spíš mi chyběly motivy jednání určitých postav, a tak se z nich staly jen ploché loutky). Nicméně, námět má drápek (což nedává zvědavým divákům (jako jsem já) jinou možnost, než se koukat dál...), a zpracování má hutnou atmosféru, čemuž napomáhá taky výborná hudba (mimochodem, úvodní znělka je lahůdka). Obsazení je velice přesné, obzvlášť krásná Elisabeth Harnois, kterou jsem zpočátku podezříval, že na roli ďáblova dítka nebude mít dostatečné charisma, a taky Dina Meyer, jejíž Amber Hargrove mě bavila opravdu hodně. Ač komentář vyznívá spíš negativně, v konečném důsledku se mi Point Pleasant líbilo, a určitě stojí za podívání. Mno, minimálně pro fanoušky žánru je to pomalu povinnost...(19.8.2008)

 • novoten
  ****

  Drama, thriller nebo žánrový kříženec? Bohužel od všeho trochu. Zatímco vztahová linie všechno poutavě otevře, ustoupí později zbytečně důrazně do pozadí a daleko větší prostor získá mysteriózní atmosféra. Aby i té těsně před koncem došel dech. Ani přesně nevím, na co si mám stěžovat, protože celá série je prodchnutá napětím i pořádnými překvapeními a kdykoli se objeví Lucas, tak nemám daleko k fandění. Jenže tenhle příběh si zasloužil pořádně dopointovat. Sama jedna z tvůrkyň, Marti Noxon, přiznala, že při natáčení finále už bylo jasno, že se pokračovat nebude a stejně se vygradovanou situací zase tolik věcí nezmění a vrátka zůstanou pootevřená snad ve všech důležitých dějových linkách. A to i přestože mi poslední minuty jasně ukázaly, že při více sériích by už Point Pleasant nefungovalo. Nakonec vzhledem k průběžné vysoké spokojenosti trochu překvapivé lehké zklamání, ale stále výtečně natočený, nepředvídatelný a nenápadně anticírkevní seriál. 75%(31.5.2009)

 • JohnCZ
  ***

  Úvodní díly načínají děj velice zajímavě, ale čím více seriál začne přecházet od teen dramatu k mystery lince, začne to celé sklouzávat ke stokrát viděnému "supernatural" klišé, které jsem už viděl v mnoha případech zpracované i lépe. Point Pleasant má zajímavé, byť trochu umělé obsazení, a vcelku povrchní a (navzdory perfektnímu openingu) neatmosférický děj. Okouzlující dáblice Elisabeth Harnois to celé dost táhne nahoru, ale pravdou, že znova bych si to asi nepustil. Jedině, že by někdo seriál v několika dalších dílech zakončil, protože zrovna v momentu, kdy to začala být sranda, tak je konec. A pointa samozřejmě nikde.(26.12.2014)

 • - Skutečné Point Pleasant se nachází přibližně míli od oceánu. Část, která je skutečně v oceánu, se jmenuje Point Pleasant Beach. (TomikZlesa)

 • - Seriál bol vysielaný televíziou FOX, kvôli slabšej sledovanosti bol však už po 8 dieli zrušený. Všetkých 13 dielov vyšlo až na DVD. (M.a.t.t.)

 • - V epizodě „Unraveling“, kde je scéna s převráceným autobusem, Christina vidí nápis "Now leaving Point Pleasant. Please come again". Jedná se odkaz na konečný záběr druhé série Buffy th Vampire Slayer (1997), na němž se taktéž podílel Marti Noxon. (TomikZlesa)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace