Zoufalé manželky - Série 6

(série)
Drama / Komedie / Mysteriózní
USA, (2009–2010), 16 h 27 min (Minutáž: 42–43 min)

Tvůrci:

Marc Cherry

Teri Hatcher, Felicity Huffman, Marcia Cross, Eva Longoria, Ricardo Chavira, Doug Savant, Kyle MacLachlan, Dana Delany, Drea de Matteo, Maiara Walsh (více)

Epizody(23)

stitch7

/// Šestou řadu jsem si povětšinou hezky užil. Zejména v částech, kdy se nebere až tak vážně a naopak působí odlehčeněji. Je to i díky Angie. Její backstory není nic převratného, jenže i diky tomu že se netváří jako by šlo o nějakou mega záhadu, funguje to. Angie přinesla to této série spoustu vtipných momentů, a tak hodně zamrzí už typická sezónnost. I tentokrát tu máme katastrofu, to když se v půlce série na ulici zřítí letadlo. Od následujícího dílu mé nadšení ale přeci jen opadlo, protože díly "co by se stalo kdyby" v lásce nemám. No a další díly už se braly zase možná až příliš vážně. Škrtič nepůsobí jako nějaká velká hrozba, takže linka ohledně něj příliš nezaujme (backstory se však povedlo). Nelíbilo se mi, jak jindy velmi opatrná Bree se v druhé polovině nechá svým novým zaměstnancem až příliš unést. Tato linka je naprosto průhledná a chování Bree je v jejím finále hrozně pokrytecké a neodpovídá jejímu charakteru. Bohužel to tedy působí, že se s pomocí tohoto příběhu scénáristé snažili zbavit jedné postavy, která potom v seriálu už téměř není. I když bylo celkem vyhnané do extrému, líbilo se mi dění kolem Katherine. No bohužel i tato postava najednou zvedne kotvy a frnkne pryč (bez rozloučení 😭). Jak tedy tak koukám, nejvíc mě tady mrzí, jak se příběh zbavoval postav. A i přesto, že jedno úmrtí mě hodně překvapilo, po dvou (2!) dílech si na tuto postavu už nikdo ani nevzpomene. Mohlo to být lepší než pátá série, ale zejména kvůli tomuto negativu a slabému finále nakonec není. Takže S1 > S3 > S2 > S5 > S6 > S4 ()

Lacike

Znova sa potvrdilo, že párne série patria k tým horším a prvá polovica tejto série je doteraz tá najhoršia v tomto seriály. Mal som pocit, že sa zmenili scenáristi, pretože sa z toho stal čistokrvný sitcom, ktorý bohužiaľ nebol príliš vtipný. Vďaka príklonu k humoru nefungovali ani zápletky, ktoré by mali vyznieť vážne. Takže odchod jednej stálej postavy zo seriálu vo mne nevzbudil žiadne emócie, aj keď by to malo ovplyvniť život niekoľkých postáv. Ale po dvoch dieloch sa na to úplne zabudlo a nikto to už neriešil. Hm. Ďalším mínusom bolo, že sa postavy zrazu správali úplne inak ako doteraz. Asi najviac ma to mrzelo u Bree z ktorej sa stala úplne iná postava, ku ktorej sa nevera vôbec nehodila. Sralo ma aj keď sa v druhej polovici sa v druhej polovici série snažila k Orsonovi vrátiť a on ju nezmyselne trápil. Scenáristi nadobro posrali môj obľúbený pár. Najhoršie dopadla Katherine. V každej sérii to bola úplne iná postava. Najprv to bola neprístupná žena s tajomstvom. Potom sa tajomstva zbavila a stala sa z nej normálna sympatická žena. A teraz z nej urobili psychopatku, ktorá terorizuje Susan a Mikea. Ale v tom sitcomovom ladení tejto série to postrádalo napätie a pôsobilo to trápne. Aspoňže v druhej polovici série jej postavu akotak napravili a zase ju trochu zmenili, ale dopriali jej síce rýchly ale celkom dôstojný odchod zo seriálu. Podľa mňa to už ani tú herečku príliš baviť nemohlo. Ďalším mínusom tejto série je, že jednotlivé zúfalky často stály proti sebe (nezhody medzi Gaby a Lynnete kvôli práci, Susan a Bree kvôli Karlovi, Susan a Gaby kvôli deťom, alebo Katherine so všetkými lebo jej preskočilo) a už to nebol ten súdržný klub. To bolo skoro bolestivé sledovať. Ani hlavná záhada nestála za veľa. Nebolo to nič originálne. Prakticky kopírka zo štvrtej série, takže zase jedna rodinka uteká kvôli decku pred šialeným ex ďalšej zúfalky. A rovnako ako vtedy aj teraz sa ten šialenec dostaví až na konci a je skôr k smiechu. Aspoňže sa vydarilo obsadenie Angie v podaní mojej obľúbenkyne Drea de Matteovej. Jej postava ako jedna z mála fungovala počas celej série a bude mi skutočne chýbať. Mohla sa tam zdržať dlhšie. Ďalším milým kladom bolo, že si Karen McCluskeyová našla konečne chlapa. Pointa so škrtičom pôsobila strašne nerozhodne jak keby ju neustále menili za pochodu. Ale nakoniec sa mi páčilo to vyústenie. Len keby to nebolo urobené zase tak narýchlo. Celú druhú polovicu seriálu sa snažili seriál znova vrátiť do serióznejšieho štýlu a napraviť mnoho vecí. Ale nešlo to hladko a bolo tam príliš veľa línii, ktoré by mohli fungovať len ak by ich budovali dlhšie. Takto narýchlo boli všetci tí zloduchovia (Rexov stratený zákerný syn, chamtivá ruská nevesta mladého Scava) strašne priehľadní. Najviac ma prekvapilo, že si spomenuli na dávnu zápletku s úmrtím Carlosovej matka a rozhodli sa to nejak vyriešiť. Hlavne v poslednom diely som mal zase pocit, že sledujem staré dobré zúfalky. Tak snáď návrat jednej dôležitej postavy bude stáť za to a potvrdí sa, že nepárne série sú tie vydarené. Prvá polovica tejto je u mňa za 3/10 a druhá za 5/10, takže celkovo za 4/10. () (méně) (více)

Likan7

Nemá to sice ten drajv první poloviny seriálu, ale ty postavy a prostředí je tak zajeté, že mě to stále baví. Zápletky jsou tentokrát dost slabší, některé postavy se chovají jinak než by jeden předpokládal, ale...jsou to stále ty stejné Zoufalky, které jsem si zamiloval :) ()

• Susan (Teri Hatcher) ukazuje Mikeovi (James Denton) futra, na kterých údajně kreslila výšku svých dětí při různých událostech - např. výšku Julie (Andrea Bowen) v den, kdy nastoupila do školky. Dům, ve kterém žije, jí však koupil bývalý manžel Karl až poté, co její původní dům podpálila Edie Britt (Nicollette Sheridan), Julie tedy v tomto domě vyrůstat nemohla. (simellei)