Zoufalé manželky - Série 7

(série)
Drama / Komedie / Mysteriózní
USA, (2010–2011), 16 h 28 min (Minutáž: 42–43 min)

Tvůrci:

Marc Cherry

Teri Hatcher, Felicity Huffman, Marcia Cross, Eva Longoria, Lainie Kazan, Vanessa Williams, Ricardo Chavira, Doug Savant, Mark Moses, Kathryn Joosten (více)

Epizody(23)

stitch7

/// Sedmá řada mohl být splněný fanouškovský sen. Vrátí se Paul a jeho nemesis a také se můžeme těšit na spoustu cameí (či jak se to skloňuje). Premisa je to báječná, ale to provedení... Jistě, Paul měl na plánování spoustu času, ale aby si snad naplánoval to, že se nastehuje do domu Susan, že později najde ten jediný kompromitující plakát... Navíc mi po zhlédnutí série pořád nedochází o co se vlastně snažil. Jeho postava v téhle sérii v podstatě byla jen "zlej chlap". Ke konci se mi líbila snaha o jeho změnu, tu ale podkopla odbočka s až únavnou pomstychtivostí postavy, kterou proti jakékoliv logice propustí. Co se týče hostů a postav z minulých řad, nejdřív potěší, ale jsou bohužel k ničemu. Tak třeba - dovolím si spoilerovat, protože to je pro příběh naprosto nepodstatné - na jeden díl se vrátí Susanina matka. Tvůrci jí přidělí rakovinu (jiná zákeřná nemoc v zoufalkách totiž neexistuje). A to je všechno. Jak to s ní dopadne si asi máme domyslet. To samé platí pro matku Lynette a pro Zacha. Škoda mluvit. Bree v této řadě randí s řemeslníkem, což je vše, co potřebujete vědět, abyste věděli, že to nevydrží. No a děj kolem Gabrielle je tragédie. Tolik povyku kolem něčeho, co do konce seriálu pak už nikdo nezmíní, i když je to pro celou rodinu strašná tragédie? Nová sousedka Renee působí bohužel jako doplněk a jen jako postava co má dodávat drzé poznámky. Moc nechválím, že? Když ono je tu tolik nedotažených věcí a tolik promarněného potenciálu. Alespoň Beth, ačkoliv její příběh je docela vyhnaný do extrému, se povedla. (!! Dokonalý casting !!) Uhh, ještě musím poznamenat, že kvalita zvuku v této řadě byla fakt divná. A štvaly mě časté pohledy na záda postav, které u Susan vypadaly jako paruka na koštěti. Bohužel nejslabší série. Teda.. Zatím. S1 > S3 > S2 > S5 > S6 > S4 > S7 ()

Likan7

Bylo by nefér říct, že dávám 4 už jen z povinnosti. Zoufalky jsou stále velmi nadprůměrná vztahovka, zábava na každý jedno odpoledne. Poprvé mám ale větší pocit, že přesluhují. Všechny možné i nemožné scénáře a příběhy jsme už jednou v seriálu viděli, a častokrát i lépe. Z průměru ale sérii vystřeluje Tom a Lynette, jejichž manželská krize je skvěle napsaná. ()

Lacike

Zase sa potvrdilo, že nepárne série sú tie vydarené a táto sa u mňa po dokonalej prvej radí hneď na druhé miesto spolu s treťou. Prvá séria v ktorej hlavná záhada nadväzuje na nejakú predošlú. Zase sa rieši konflikt medzi Paulom a Feliciou. Paulov plán pomsty je svojím spôsobom férový, keďže chce nastaviť zrkadlo celej ulici. Len je problém, že ho nastavuje ten, ktorý má na to najmenšie právo. Bavilo ma sledovať jeho nejednoznačnosť. Nie je to úplný diabol a finálne vyústenie ma potešilo. Naviac dvakrát zažiť s manželkou tú istú tragédiu. Aj keď za to z časti môže, tak už to, čo sa mu stalo, je dosť tvrdým trestom. Chudera jeho manželka. Ale vzhľadom na jej matku ju aj tak nič dobré nečakalo. Slabinou tejto série je finále v ktorom už záhade došiel dych a vyostrenie konfliktu medzi Paulom a Feliciou bolo tak nejak naviac. A to jak dopadla Felicia bola čistá komédia. Ďalší navrátilec Paulov syn. Hm. Zase z neho urobili magora. Z línií z minulosti ma potešilo, že už snáď nadobro ukončili zápletku s Carlosovou matkou a Andrew sa definitívne rehabilitoval. No a k zúfalkám. Striptérka Susan bola fakt vtipná. Zomierajúca Susan to mi k nej nesedelo a bolo jasné, že hlavná postava to proste nejak rozchodí. Ale to, že boli Susan a Mike zrazu strašne chudobní pôsobilo príliš umelo. Definitívny rozchod Bree a Orsona bol úľavou. Orsonova postava už nemala čo ponúknuť, čo potvrdil aj jeho krátky výskyt v tejto sérii. Jej nový nápadník v podaní sympaťáka z BH 90210 Brian Austin Greena bol jej úplným protipólom v každom ohľade a vďaka tomu bolo zábavné sledovať úplne inú a odviazanejšiu Bree. Nancy Travisová ako jeho matka ma tiež potešila. Ale bolo jasné, že to nemá budúcnosť, takže nakoniec musel prísť nový nápadník, ktorého predstaviteľ mi nesadol. Lynette najprv zápasila s ďalším detským prírastkom a konečne trochu priestoru dostala popri synoch aj ich dcéra. Asi za to môže nová predstaviteľka, ktoré je schopnejšia herečka ako tá predošlá. Sám veľký J.R. ako nový manžel jej matky pobavil. Bohužiaľ Lynette naďalej celú sériu natoľko deptala Toma, že na konci si aj ten najzarytejší fanúšik ich manželstva musel povedať dosť a fandiť Tomovi, aby tú sebeckú manipulatívnu mrchu opustil. Nová zúfalka Renee je ok. Nevadí mi ale ani ju nevidím ako nejaký extra prínos. Gay párik konečne našiel svoje šťatie. Ďalšie plus. No a nakoniec som si nechal Solisovcov. Zase sa nimralo v minulosti. Tentoraz okrem Carlosovej matky, tragédie okolo ich dcéry, čo bola dosť hnusná situácia, tak nakoniec z mŕtvych vstal aj jeden kostlivec z Gabriellinej minulosti. Keďže sa to stalo tak narýchlo, tak to príliš nefungovalo a vlastne to ani nedávalo zmysel. Normálne by sa na to zabudlo, ale evidentne sa z toho bude vo veľkom ťažiť v ďalšej sérii a mám obavy, aby to nezničilo kamarádstvo všetkých zúfaliek. Dobre vieme, že párne série sú tie slabšie. Celkovo napriek niektorých uponáhľaným zápletkám je táto séria fakt vydarená a evidentne sa scenáristi po katastrofálne nevyrovnanej minulej sérii poučili. Zase som mal z každého dielu pocit, že to sú tie staré dobré zúfalky. 9/10. () (méně) (více)