Zoufalé manželky - Série 2

(série)
Drama / Komedie / Mysteriózní
USA, (2005–2006), 17 h 15 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvůrci:

Marc Cherry

Teri Hatcher, Felicity Huffman, Marcia Cross, Eva Longoria, Nicollette Sheridan, Alfre Woodard, Ricardo Chavira, Andrea Bowen, Doug Savant, Cody Kasch (více)

Epizody(24)

stitch7

/// Druhá řada je jen o trochu slabší než ta první, a to ze dvou důvodů: pár zvratů působilo fakt na sílu a některé se třeba úplně míjely účinkem. Druhý důvod jsou Jablíčkobílovi, kteří po většinu zhruba první poloviny série působí, jako by žili někde úplně mimo Wisteria Lane, protože s nimi hlavní manželky skoro neinteragují. Dojem trochu zlepší konfrontace Bree a Betty a ve finále je proto vlastně škoda, že se na konci série navždy zdejchnou, navíc úplně bez rozloučení. Excelentní herecké výkony jsou i zde samozřejmostí a já ještě jen dodám, že se mi hodně líbilo, jak do příběhu úplně nenápadně zaplul Orson. Z této řady vypichuji mrazivou linku s Georgem. S1 > S2 ()

Lacike

Hlavným nedostatkom druhej série je ústredná záhada, ktorá sa týka novej rodinky, ktorá behom celej série nemá skoro žiadnu interakciu s ostatnými postavami. Kratučký incident s Gabrielle je síce dôležitý, ale k tomu mohlo dôjsť hocijako inak. A interakcia s Bree a jej dcérou nakoniec tiež nijak prepracovane nepôsobila. Naviac Alfre Woodardová mi je fakt nesympatická. Takže sériu zachraňujú najmä vzťahy medzi postavami a ich šialené patálie a potom pokračovanie ústrednej záhady z minulej série ohľadom Paula Younga, ktorý sa vráti akokeby sa nič nestalo, čo Felicia, ktorej Paul zabil sestru, dvakrát dobre neznáša. Jej plán pomsty je ale vydarený. Takisto bolo zábavné a napínavé sledovať dokončenie línie ohľadom lekárnika a jeho vzťahu s Bree napriek temnému tajomstvu ohľadom jej manžela. Z ústrednej štvorky naďalej baví roztržitá Susan a jej pletky hneď s tromi kumpánmi. Nudným mladým doktorom, exmanželom a Mikeom s ktorým si asi nikdy nebudú súdení. Gabrielle a Carlos celú sériu rôznymi spôsobmi snažia o dieťa. Škoda len, že Carlos už nie je taký drsniak a jak sa dal na vieru tak až príliš zmäkol. Lynette a Tom si prehodili úlohy a tak Lynette zarábala v novej práci a Tom drel doma. Až kým to neokorenili nečakaným novým dieťaťom. Najzaujímavejšie zápletka má naďalej tak trochu psychopatka Bree. Okrem línie s lekárnikom, bavila aj línia s jej nespratným synom alebo novým frajerom s rôznymi neduhmi. Za zmienku stoja ešte epizódne výstupy niekoľkých predstaviteľov záporákov, ktoré boli zdrojom vtipných situácií. Či už drsniak s dobrým srdcom Danny Trejo, čmuchal Michael Ironside, ktorého odchod nemá ďaleko do absurdných scén z nejakých Tarantinoviek, Ronny Cox ako otec Bree alebo zase raz totálne nepríjemný William Atherton. Celkovo táto séria pôsobí ako taká preklenovacia medzi skvelou prvou a nasledujúcou, ktorá sa snáď vytiahne s lepšou záhadou ohľadom Orsona v podaní skvelého Kyle MacLachlana, ktorého pekne nenápadne uviedli na konci série. 7/10. ()

Likan7

Většina těch horších dějových linek se už moc neřeší a do popředí se dostávají jiné, ale pokud nepočítám Gaby a její vtipný trojúhelník, tak třeba příběh kolem Susan je v poslední třetině série tak otravný (jako postava sama), že mi kazí celý dojem z dvojky. A nově přistěhovaná matka se synem je úplně zbytečná. ()