Zoufalé manželky - Série 5

(série)
Drama / Komedie / Mysteriózní
USA, (2008–2009), 17 h 11 min (Minutáž: 42–43 min)

Tvůrci:

Marc Cherry

Teri Hatcher, Felicity Huffman, Marcia Cross, Eva Longoria, Nicollette Sheridan, Ricardo Chavira, Doug Savant, Kyle MacLachlan, Dana Delany, Neal McDonough (více)

Epizody(24)

stitch7

/// Za mě bohužel nevyrovnaná série. Zatímco některé díly jsou jako vystřižené ze starých sérii, některé zase značně pokulhávají. Časový skok, který jsem poprvé před lety těžko stravoval se ale nakonec rozhodně ukázal jako dobré rozhodnutí. Díky němu se nemuselo tolik tlačit na pilu. I přesto je David celkem povedený záporák. Jeho plánování je často sice nedotažené a zbytečně komplikované, to však můžeme omluvit tím, že je prostě vyšinutý. Je potom  škoda, že některé linky, jako třeba Orsonova kleptomanie, působí strašně nahodile a nedopečeně. Taky Lynette a její starosti se sousedem určitě mohly trvat trochu déle a dalo se z nich vytřískat víc, takhle to místy působilo strašně instantně. Boba a Lee jsem si v této sérii nakonec oblíbil, stejně se u mě "vykoupila" Edie, které člověku nakonec snad nemůže nebýt líto. Ještě musím vypíchnout roztomilou detektivní práci paní McCluskey. Takže za mě velmi dobrá série, kterou kazí pár hloupých plot twistů (většinou spočívajících v tom, jakým způsobem se někdo dozví nějakou zajímavou informaci) a pár nedotažených linek. Takže S1 > S3 > S2 > S5 > S4 PS: mám pocit, že těch pět let, co jsme přeskočili musela na Wisteria Lane být hrozná nuda :D ()

Likan7

Stále velmi naprůměrná zábava. Kdyby neexistovala dokonalá trojka, řekl bych, že si Zoufalky i po 5 sezónách dokážou udržovat tempo i formu. Pětka ničím nevybočuje. Skok mě sice překvapil a pár dílů "čekal" a zvykal si, ale nějak od poloviny jsem do toho zase spadnul rovnýma nohama! ()

Lacike

Pred rokmi ma ten skok v deji o 5 rokov rozladil nadobro a so seriálom som skončil. Tentoraz som si musel dať len pár týždňov pauzu. Nakoniec uznávam, že bolo potrebné nejak zmysluplne výraznejšie posunúť všetky postavy, lebo seriál už začal byť trochu nudný. Táto séria sa dá rozdeliť na 2 polovice. V tej prvej spoznávame, čo sa všetko zmenilo a kam sa postavy posunuli. A v tej druhej sa bohužiaľ scenáristi snažili zbabelo väčšinu zmien eliminovať a navrátiť všetko späť do starých koľají. Veľká škoda. Ústredná záhada je tiež rozpačitá. Zo začiatku to vyzeralo napínavo, plus ma potešilo, že hlavným aktérom je môj obľúbenec Neal McDonough. Veľmi rýchlo sa ale ukáže, že ide len o blbú pomstu a Nealova postava je vlastne chudák, ktorý má viac šťastia ako rozumu pri tých jeho zákernostiach. Vo finále sa vytasia už len s prehodením cieľa pomsty, čo tiež veľké vzrušo nebolo. Táto séria je labuťou piesňou pre Edie, ktorá mi napriek tomu pripadala väčšinu série strašne krotká a Neal ju mal až príliš pod palcom. Mám pocit, že by si viac zaslúžila odísť zo seriálu vo veľkom štýle v minulej sérii, kde bola oveľa výraznejšia. Ale bude mi mrcha jedna chýbať. A k jednotlivým zúfalkám. Rozchod Susan a Mikea ma neprekvapil. Ich spolužitie v minulej sérii bola nuda, tak to potrebovalo okoreniť, čo sa podarilo, ale dôvod ich rozchodu bol nezmyselný a asi tu bol len kvôli hlavnej záhade, aby bol koniec série napínavý.  Nový Susanin frajer nebol nič extra a Mike a   Katherine? To by ma nikdy nenapadlo. Prekvapilo ma, že mi prestala vadiť Katherine. Bez hrozby od zákerného manžela sa z nej stala normálna až sympatická postava. Strašne mi chýbala Susanina nádherná dcéra. Snáď sa Susan vďaka jej absencii konečne stala samostatnou. Najviac sa mi páčila zmena u Solisovcov. Tak ako sa mi nepáčilo, že Carlos nevidí, tak jeho zmena k pokornému chlapíkovi a Gabriellina premena na obyčajnú matku dvoch dcér bola šokujúca a u Gabrielle som prvýkrát len nebavil na jej účet, ale bola mi sympatická. Reset u nich ma štve najviac. Asi nevedeli scenáristi nič poriadne vymyslieť pre chudobný pár na Wisteria Lane a tak zázračne znova zbohatli, zrak sa vrátil a z Gabrielle je namyslená panička. Hmmm. U Scavovcov ma potešilo, že sa ukázalo, že nie sú najlepší rodičia a z tých ich malých parchantov vyrástli veľký parchanti. Naďalej som ľutoval Toma a čím ďalej tým viac ma štve Lynette jak zákerne manipuluje s manželom. Ani jej opätovné odcudzenie s matkou nakoniec neprekvapilo. A ich finálne odhalenie do budúcej série? Ach jaj. Tí sa detí nikdy nezbavia. Najrozporuplnejšie to bolo u mojich najobľúbenejších Hodgeovcov.  Na jednej strane ma tešil vývoj Andrewa a jeho nového partnera. Ale s Orsonom si nejak scenáristi nevedeli rady. Najprv z neho urobili komickú figúrku a potom chudáka, ktorého mala po krk už aj Bree. Dúfam, že to nejak uveriteľne dajú znova dokopy. Je to super pár. Z hviezdnych výstupov za všetkých spomeniem ďalšieho môjho obľúbenca medvedíka Beau Bridgesa v jubilejnom 100. diely. Je to neuveriteľne nádherná, dojímavá a aj zábavná epizóda, v ktorej sa retrospektívne znova objaví niekoľko mŕtvych postáv. To je diel za plný počet. Celkovo je táto séria za kvalitné 4*. Mala silný rozbeh ale slabšiu koncovku. 8/10. () (méně) (více)