poster

Marebito

 • Japonsko

  稀人

Horor / Drama / Mysteriózní

Japonsko, 2004, 92 min

Režie:

Takaši Šimizu
 • Dan9K
  **

  Jdete do restaurace, netušíte co dostanete. Dlouho čekáte, než si vás číšník všimne. Máte pocit, že to trvá skoro celé dny. Nakonec vám přichystá lidský exkrement na talíř plně připraven k orálnímu požití. Nejdřív se do toho moc nemáte. První sousto, fuj, hnus, strašně to smrdí a chutná ještě hůř. Máte chuť z restaurace hned odejít. Vydržíte to, ale chcete stále víc, ještě smradlavější, ještě hnusnější, vychutnat si to až do extrému, už nechcete normální jídlo, chcete hovna a jejich jezení vás baví! Číšník však delikatesu prokládá obyčejnými lidskými pochutinami, které pro váš zkažený jazyk nejsou vůbec k jídlu a vy začínáte na něj být naštvaní. Nejdříve čekáte takovou dobu, než si vůbec uvědomí, že čekáte a něco chystat začne až za opravdu dlouhý čas a pak své hovno dostanete jen několikrát! Jste zklamaní, chcete jít domů, ale zároveň jich chcete ochutnat stále víc, jste z toho už vyčerpaní, ale touha je stále silnější, silnější a silnější! Stává se z vás troska, hovna jsou vaší závislostí...(25.3.2006)

 • Cedr
  ****

  Natočit celovečerní film za týden nezní příliš uvěřitelně. Režisér série Ju-on však mezi produkcí remaku Ju-on: The Grudge a re-remaku The Grudge natočil za 8 dní horor Marebito. Z logické úvahy vyplývá, že to na kvalitě snímku musí být dost znatelné. Skutečnost je ale trochu jiná a kdyby délka natečení nebyla známá, tak nikdo nic vyjímečného nepozná. Na začátku Marebita se seznámíme s kameramanem posedlým svou prací, lépe řečeno posedlým natočit něco neznámého, tajemného. Je v tomto poměrně náročný a s duchy nebo UFO se údajně nespokojí, chce totiž zachytit něco úplně nového. Před nedávnem se po náhodou přichomýtl k dosti podivné sebevražedné scéně a jelikož je skutečným kameramanem na svém místě a svou videokameru tahá snad všude s sbeou, sebevraha natočil. Tento neštastník veřejnost fascinoval tím, že si probodl oko, což není zrovna typický způsob dobrovolného odchodu ze světa. Náš hrdina je však fascinován pocitem naprostého zděšení v jeho očích a usmyslí si, že musí za každou cenu vidět to co dotyčného tak vystrašilo. Pátraní ho zavede do tajupného podzemního světa pod povrchem Tokya, kde nalézá zvláštní bytost... Už tohle všechno by na slušný horor stačilo, ale stane se toho mnohem víc a na konec zjistíme, že je možné si celou pointu vyložit i trochu jinak. Hlavní hrdina je uzavřený samotář posedlý svou video-zálibou. Aby měl při pátrání čistou mysl rozhodne se vysadit předepsaná antidepresiva... zde se nabízí jedno možné vysvětlení, že vše co se ve filmu odehraje je výplodem jeho šílené mysli. Ano dává to smysl a film vás sám na tuto cestu výkladu navede, ale je skutečnost opravdu taková? Vysvětlení je ještě trochu někde dál a hlouběji a opravdu není snadné film pobrat, když se filmem samotným nabídnuté vysvětlení ve skutečnosti liší od toho co se skutečně skrývá pod povrchem tohoto hororu. Příběh sledujeme z očí našeho hrdiny a děj je provázen jeho komentáři. I když jde na jednu stranu o člověka šíleného, tak jako hororový (nebo možná spíše thrillerový) průvodce plní svou funkci dokonale. Všechny skuečnosti a podivnosti přijímátakřka bez mrknutí oka, takže se nedočkáme žádných trapných "Co se to sakra děje? Co to je? Bože!" Ale ať se děje co se děje náš hrdina na vše reaguje jako by to byla samozřejmost, což zní možná podivně, ale je to rozhodně sympatičtější než kdyby byl ke všemu skeptický a panikařil. Nad filmem je potřeba se docela dost zamyslet a pokud hledáte něco nenáročně lekacího, tak pro vás Marebito určené rozhodně není.(28.7.2007)

 • ricci.s
  ***

  Ťažko sa tento film hodnotí. Originálne to bolo, vizuálna stránka bola tiež zaujímavá a príbeh bol vcelku jednoduchý a priehľadný, s malým počtom postáv. Na druhej strane bol však scenár dosť slabý, najväčšiu slabinu vidím aj v tom, že príbeh nikam nepostupoval, stále sa držal tej istej línie, takže ku koncu sa príbeh dosť ťahal, a tie vnútorné monológy film veľmi nezlepšili. Dalo sa to pozerať, určite neľutujem, že som to videl, ale viac sa k tomuto filmu asi nevrátim.(23.6.2010)

 • GigaPudding
  *****

  S ruční kamerkou se Takaši Šimizu rozhodl natočit bizarní příběh o kameramanovi na volné noze, který je posedlý natáčením a zvlášť pokud jde o nějaké hrozivé výjevy jako je chlap co si v podchodu vypíchne oko. Divák vůbec jako nemá a nemůže mít představu o co půjde, když se film rozjede, protože je to vážně velmi zvláštním způsobem bizarní a tajemné a hlavně to má hustou atmosféru dost těžící z nápadů a teorií objevujících se v různých dílech hororové literatury, kterou ale nebudu úplně radši zmiňovat konkrétně, protože by to pak bylo trošku asi spoilující :). Každopádně není to úplně jako třeba REC a je tu i hudba, která filmu dodává na strašidelné atmosféře, která ale není postavená na bafání jako spíš na hrůze z neznámých tajemství a bizarních nápadech, co se můžou lidem urodit přímo v hlavě. I celkové vyznění je takové spíš neurčité a film je prostě mystery až do konce a nebudu o tom nic psát, protože na tom filmu je dost podstatné to "objevování" v průběhu celého děje, takže kdo se chce nechat jen strašit, tak ten moc nadšený být nemusí teda :). Nejde o bafání, nejde o horor v takovém tom "klasickém" smyslu, ale je to další z asijských bizárií a k tomu navíc s králem ujetosti v hlavní roli :).(17.4.2011)

 • *CARNIFEX*
  odpad!

  Masuoka Takuyoshi je kameramanom na voľnej nohe. Jedného dňa sa stane náhodným svedkom záhadnej samovraždy staršieho pána. Jeho výraz strachu v tvári zachytený na kamere ho natoľko fascinuje, že sa rozhodne preskúmať podzemné tunely pod Tokyom aby zistil čo ho natoľko vystrašilo, že si siahol na vlastný život. Tam nachádza mladú krásnu ženu, ktorú si zoberie do svojho bytu aby sa o ňu mohol starať. Odstupom času si k nej vypestuje silné city. To však nemal robiť. K životu totiž potrebuje krv - je upírkou, ktorá nikdy nemala opustiť útroby podzemia Tokya. Horor s obrovským potenciálom, ktorý končí v mojom koši, ako jeden z najväčších brakov. Tento film je po väčšinu času z pohľadu hlavného hrdinu točený monológovo. To však nie je jeho najväčší problém! Zabudnite na zázračné mastičky na bradavice. Ja som jednu mal na dlani. Už ju, ale nemám. Ja som si ju totižto od tej neskutočnej nudy, ktorá ma žrala za živa - vyškriabal. 60 %, ktoré tu vidím je pre mňa obrovským šokom. Ja som snáď pozeral niečo úplne iné. A dosť ma prekvapujú komentáre niektorých osôb. Nemá problém dať tri hviezdičky, ale napíše, že počas sledovania tohoto filmu tri krát zaspal. Tak to ma poser. To má logiku ako k....t. Alebo ďalší, nahá japonečka. Starý môj, ale ty si si pomýlil stránky. Tukni do gúúúgela "Goldporntube" a môžeš kukať na nahotinky a šľahať hviezdičok koľko len chceš.(29.10.2012)

 • - Film byl natočen za osm dní. (aknamor)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace