Kriminálka New York

• USA CSI: NY (více)
všechny plakáty
TV spot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA / Kanada, (2004–2013), 137 h 35 min (Minutáž: 39–42 min)

Gary Sinise, Melina Kanakaredes, Carmine Giovinazzo, Vanessa Ferlito, Eddie Cahill, Anna Belknap, Hill Harper, Holly Valance, Daniella Alonso (více)

Série(9) / Epizody(197)

CSI: New York je kriminální seriál, který vznikl oddělením od seriálu CSI: Miami. Jeho tvůrci navíc hledali inspiraci také v dramatickém seriálu Crime Scene Investigation o soudních vyšetřovatelích v New Yorku, kteří v boji se zločinem využívají nejmodernější techniku. Producentem seriálu CSI: New York je Alliance Atlantis Communictions Inc. a CBS Productions ve spolupráci s Jerry Bruckheimer Television. Americká síť CBS uvedla tento seriál v USA loni v září a ačkoliv se v téže době vysílala řada dalších seriálů, tento si získal pozornost více než 14,5 milionů diváků týdně a stal se pro CBS seriálem číslo jedna.

Detektiv Mack Mac Taylor (Gary Sinise) věří, že všechno spolu nějak souvisí a že každý má svůj skrytý příběh. On i jeho parťačka Stella Bonasera (Melina Kanakaredesová) jsou svou prací doslova posedlí, a díky tomu stojí v čele týmu expertů ve velkoměstě, které nikdy nespí. Do týmu dále patří Danny Messer (Carmine Giovinazzo), který se narodil v Brooklynu, nic ho nerozhází a vždy má po ruce nějakou tu historku o příbuzenstvu, a uzavřený doktor Sheldon Hawkes (Hill Harper), který se po traumatizující smrti dvou pacientů vzdal dráhy chirurga a pracuje jako koroner. Dvojici doplňuje popudlivý detektiv Don Flack (Eddie Cahill), inteligentní muž s pozoruhodným instinktem a nedostatkem trpělivosti pro potenciální podezřelé. Mimo tým pak stojí bystrá a půvabná vyšetřovatelka Aiden Burnová (Vanessa Ferlitová), která se dokáže přizpůsobit jakékoliv situaci. Detektivové v New Yorku mají možná jiné problémy než jejich kolegové v Miami či Las Vegas, ale vede je stejně neochvějné odhodlání bránit šíření zločinu. Tito schopní lidé znají New York v jiném světle než jeho ostatní obyvatelé a hledají důkazy, které se postupně skládají v celek, a nakonec poskytnou klíč k rozluštění složitých případů, jež tým řeší. (oficiální text distributora)

TV spot

Fiftis

Pokiaľ máte radi krimi seriály, tak tu si prídete na svoje. Seriál so širokou ponukou a mnohých možností sa sympatickými hercami. Ak máte radi Garyho Sinisea, tak je to tá správna voľba. Celkovo je to najlepší a najznámejší herec z trojice známych kriminálok. Patril som medzi stále pozerajúcich na každý diel a väčšina vykonaných efektov aj keď sú predovšetkým počítačové, tak sú graficky stráviteľné. Najlepšie to začne byť, keď sa medzi hlavné postavy pridá Anna Belknap a zase keď odíde Melina Kanakaredes, tak to stratí svoje čaro. Epizóda o 11.septembri 2001 bola úžasná. Jediná pripomienka je asi nekonečnosť, ktorá vás neskôr omrzí. ()

Sokkk_y

Třetí skvělá kriminálka v opět nádherném třetím americkém městě se skvělou třetí úvodní písní od kapely The Who. Původně jsem očekával slabý odvar Las Vegas a Miami, ale po několika dílech musím konstatovat, že se svou dokonalostí málem dohání partičku z Las Vegas, avšak pouze dohání. Stejně jako Miami, i New York přináší nové a vskutku originální případy, které se jinde v USA jen tak nestanou. A jako ostatní dvě partičky, i lidi z "Big Apple" vše díky vědě vyřeší. Dokonce jsem si na nové tváře zvykal i kratší dobu, než tomu bylo u Miami. Je pravda, že první díly byly opravdu drsnější od svých předchozích bratrských seriálů, ale naprosto dokonale vystihují současnou situaci v tomto přelidněném městě. Najdete zde vše newyorské - od páchnoucích krys až po znásilněné ženy v Central Parku. CSI: NY je sice třetí (a doufám že ne poslední) řadou úspěšné série CSI, ale zaslouženě zastává druhé místo, kousíček pod Las Vegas. ()

Ravi

CSI: NY se povedla. Je vážnější, naturalističtější a temnější, než CSI: LA, ale také vyzrálejší a svižnější, než je CSI: Miami. Od obou přebrala mnoho. Od LA to lepší, od Miami vesměs to horší, ale zejména díky Sinisovi má tato kriminálka alespoň silného frontmana, který táhne a dokáže strhnout diváka. Děj trochu paradoxně trpí vystuženou vážností na úkor odlehčení, čímž poutá, ale po čase také může odradit. Určitě jde o seriál, který bude zapamatováníhodný. 75% = 4/5 ()

morena.jea odpad!

CSI: Miami, CSI: New York, CSI: Las Vegas, ... CSI: Brodské. Amerika spustila fabrikovú výrobu a chrlí akože kriminálne seriály. Dôvody prečo sa mi to hnusí: 1 - vyšetrovatelia dokážu aj z prdu vo vetre vypátrať DNA páchateľa, 2 - dokážu dokonale definovať presnú dráhu strely. 3 - všetci policajti, patologička aj agentka FBI vždy vyzerajú akoby práve vyšli z módneho salónu a vždy majú super makeup aj keď sa prehrabávajú v črevách. 4 - postráda do nejakú zápletku ktorá by diváka mala zaujať, aby sa s príbehom mohol stotožniť 5 - ide iba o suché, jednotvárne máčanie vatových tyčiniek do rôznofarebných roztokov, presvecovanie tkanín, počítačové automatické vyhľadávanie podozrivých. 6 - už klasické obsadenie minimálne dvoch černochov/mexikáncov v každom diele, pretože rasizmus je fuj. 7 - chaotické vyšetrovanie a vypočúvanie stále nových tvárí komplikuje orientáciu v deji. 8 - detektívi nepracujú vlastným mozgom ale celý prípad vždy vyrieši práve technika. 9 - keby policajti v Amerike naozaj pracovali takýmto spôsobom, kriminalita by klesla o 90% a tých zvyšných 10% by aj tak bolo objasnených a páchatelia by sedeli v chládku. Skrátka krajina neobmedzených možností. Chce se mi zvracet ()

E=mc2

ftakovina na tretiu stale daco riesia a vzdy to vyriesa za jeden den.. hlupe dokazovanie a vlastne porusovanie ludskych prav samotnymi detektivmi.. a trapne napisane motivy vrazd... kebyze to nefinancuje Jerry nevim nevim.. a velka nerealnost+napr. vobec ziadne nedoreisene patrania..ved v reali sa stane ze nie vzdy vsetky poriesia.. blee.. ()

Galerie (1 668)

• První sezóna působila "studeně" zcela záměrně, filmaři k docílení efektu používali tvrdé modré světlo. Na přání šéfa CBS od toho od druhé sezóny upustili. (Rodriguez)
  • Titulná melódia C.S.I.: Kriminálka Las Vegas ("Who Are You") pochádza z albumu skupiny Who (1978) a zložil ju Pete Townsend. V C.S.I.: Kriminálka Miami a C.S.I.: Kriminálka New York tiež znejú skladby skupiny The Who, v prvom je to "Won´t Get Fooled Again" a v druhom zase "Baba O´Riley", obe sú z albumu Who´s Next (1971). (pravo)
  • V prvej spoločnej epizóde so C.S.I.: Kriminálka Miami nemal Gary Sinise na sebe oblek. Po telefonáte z newyorskej polície, ktorá upozornila, že detektívi podľa predpisov musia byť v obleku, produkcia tak urobila. (pravo)

Související novinky

Hvězdy na Olympu

Hvězdy na Olympu

28.03.2009

Chris Columbus nekecal, když tvrdil, že svou fantasy Percy Jackson and the Lightning Thief hodlá vyzdobit áčkovými jmény. Adaptace bestselleru Ricka Riordana o americkém chlapci, který je ve… (více)

Střídání na Kriminálce

Střídání na Kriminálce

08.08.2008

To, že Jerry Bruckheimer vládne akčním filmům, by bylo zbytečné připomínat, ale on je podobně úspěšný i v televizi. Mezi jeho nejslavnější a nejvýdělečnější dílka patří série CSI. V televizi teď… (více)

Connor se paktuje s policií

Connor se paktuje s policií

04.09.2006

Představitel rebelujícího spratka Johna Connora, jenž má jednou spasit svět a vytáhnout do boje o záchranu Země proti strojům, si zanedlouho odbyde svůj televizní debut. Stane se tak ve čtvrté… (více)