Kriminálka New York

• USA CSI: NY (více)
všechny plakáty
TV spot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA / Kanada, (2004–2013), 137 h 35 min (Minutáž: 39–42 min)

Gary Sinise, Melina Kanakaredes, Carmine Giovinazzo, Vanessa Ferlito, Eddie Cahill, Anna Belknap, Hill Harper, Holly Valance, Daniella Alonso (více)

Série(9) / Epizody(197)

CSI: New York je kriminální seriál, který vznikl oddělením od seriálu CSI: Miami. Jeho tvůrci navíc hledali inspiraci také v dramatickém seriálu Crime Scene Investigation o soudních vyšetřovatelích v New Yorku, kteří v boji se zločinem využívají nejmodernější techniku. Producentem seriálu CSI: New York je Alliance Atlantis Communictions Inc. a CBS Productions ve spolupráci s Jerry Bruckheimer Television. Americká síť CBS uvedla tento seriál v USA loni v září a ačkoliv se v téže době vysílala řada dalších seriálů, tento si získal pozornost více než 14,5 milionů diváků týdně a stal se pro CBS seriálem číslo jedna.

Detektiv Mack Mac Taylor (Gary Sinise) věří, že všechno spolu nějak souvisí a že každý má svůj skrytý příběh. On i jeho parťačka Stella Bonasera (Melina Kanakaredesová) jsou svou prací doslova posedlí, a díky tomu stojí v čele týmu expertů ve velkoměstě, které nikdy nespí. Do týmu dále patří Danny Messer (Carmine Giovinazzo), který se narodil v Brooklynu, nic ho nerozhází a vždy má po ruce nějakou tu historku o příbuzenstvu, a uzavřený doktor Sheldon Hawkes (Hill Harper), který se po traumatizující smrti dvou pacientů vzdal dráhy chirurga a pracuje jako koroner. Dvojici doplňuje popudlivý detektiv Don Flack (Eddie Cahill), inteligentní muž s pozoruhodným instinktem a nedostatkem trpělivosti pro potenciální podezřelé. Mimo tým pak stojí bystrá a půvabná vyšetřovatelka Aiden Burnová (Vanessa Ferlitová), která se dokáže přizpůsobit jakékoliv situaci. Detektivové v New Yorku mají možná jiné problémy než jejich kolegové v Miami či Las Vegas, ale vede je stejně neochvějné odhodlání bránit šíření zločinu. Tito schopní lidé znají New York v jiném světle než jeho ostatní obyvatelé a hledají důkazy, které se postupně skládají v celek, a nakonec poskytnou klíč k rozluštění složitých případů, jež tým řeší. (oficiální text distributora)

TV spot

ondrech

Kamera: Chris Manley, Dermott Downs, Feliks Parnell, Marshall Adams, Frank Byers -----viděl jsem jeden díl a můj názor je takový: natočeno je to jak prase do bukvic, hra se světlem je neuvěřitelně přehnaná, nevyvážená, kamera se snaží být dynamická, ale příliš se jí to nedaří. Taky mi chybí to Carusovo charisma. Na druhou stranu, příběh byl povedený, trochu sentimentální(nápad o nafouknutém plážovém balonu je skvělý). A taky jsou všichni vševědoucí, což se mi líbí. dobré 3 hvězdičky. ()

lakikaki

Najmladšie CSI, o ktorom som sa vždy len dočítal, že je "najtemnejšie" zo všetkých. To som však veľmi nechápal, došlo mi to až keď som si ho konečne pozrel. Skutočne ide o dosť temný seriál (treba vidieť), čo mi je rozhodne sympatické a aj partia vyšetrovateľov mi pripadá "ľudskejšia" ako v Las Vegaskom, či Miamskom CSI. Porovnateľné, ak nie ešte o chlp lepšie než pôvodné CSI:LV. ()

miksacka

Myslím, že patří mezi nejvyvedenější seriály této doby. Pátrání v laboratořích i akce a honičky na ulicích. Podle mě je to to zlatý střed ostatních kriminálek. Zatím jsem měla možnost vidět první čtyři série seriálu. Byly skvělé - řešení zajímavých případů, životy hlavních hrdinů s velmi napínavým dílem na závěr každé řady. Těším se na další vývoj. ()

Pajčus

Lehce nadprůměrná kriminálka, na kterou se dá dívat a při tom dokáže skvěle bavit. Bohužel ji v mých očích shazuje Gary Sinise, u kterého si při jeho podivné mimice vždy vybavím jeho podivuhodný až komický výraz na konci filmu Impostor (kdo ho viděl, možná mi dá za pravdu). Jo, strašně se mi líbí brýle koronera se zapínání vepředu. :) ()

E=mc2

ftakovina na tretiu stale daco riesia a vzdy to vyriesa za jeden den.. hlupe dokazovanie a vlastne porusovanie ludskych prav samotnymi detektivmi.. a trapne napisane motivy vrazd... kebyze to nefinancuje Jerry nevim nevim.. a velka nerealnost+napr. vobec ziadne nedoreisene patrania..ved v reali sa stane ze nie vzdy vsetky poriesia.. blee.. ()

Galerie (1 668)

• První sezóna působila "studeně" zcela záměrně, filmaři k docílení efektu používali tvrdé modré světlo. Na přání šéfa CBS od toho od druhé sezóny upustili. (Rodriguez)
  • Kriminálka New York je jediný seriál z řady CSI, který nevyhrál Emmy. (willy1)
  • Roli šéfa kriminalistů odmítl nejprve Andy Garcia, stejně tak Ray Liotta, Gary Sinise byl až třetí volba. Postava v podání Andyho Garcii se pak měla jmenovat Rick Calucci. (Rodriguez)

Související novinky

Hvězdy na Olympu

Hvězdy na Olympu

28.03.2009

Chris Columbus nekecal, když tvrdil, že svou fantasy Percy Jackson and the Lightning Thief hodlá vyzdobit áčkovými jmény. Adaptace bestselleru Ricka Riordana o americkém chlapci, který je ve… (více)

Střídání na Kriminálce

Střídání na Kriminálce

08.08.2008

To, že Jerry Bruckheimer vládne akčním filmům, by bylo zbytečné připomínat, ale on je podobně úspěšný i v televizi. Mezi jeho nejslavnější a nejvýdělečnější dílka patří série CSI. V televizi teď… (více)

Connor se paktuje s policií

Connor se paktuje s policií

04.09.2006

Představitel rebelujícího spratka Johna Connora, jenž má jednou spasit svět a vytáhnout do boje o záchranu Země proti strojům, si zanedlouho odbyde svůj televizní debut. Stane se tak ve čtvrté… (více)