poster

Kráska v nesnázích

 • Austrálie

  Beauty in Trouble

 • Kanada

  Beauty in Trouble

 • USA

  Beauty in Trouble

 • Velká Británie

  Beauty in Trouble

Komedie / Drama

Česko, 2006, 110 min

Externí recenze k filmu (12)

 • CinemaView.sk (Michal Lučivjanský) ****

  "Celkovo je pre mňa Kráska v nesnázích filmom, ktorý je o hodný kus lepším dielom ako predchádzajúci Hřebejkov film Horem pádem. Obsahuje tie tradičné ingrediencie autorskej dvojice Jarchovský - Hřebejk, ktoré sú síce posunuté ku tragike, ale napriek tomu sa v ňom nájde viacero zábavných miest. A to…" (více)

 • Escape-mag.com (Jan Nemček)

  "Velkou zbraní aktuálního Hřebejkova filmu je výborná kamera a relativně slušná výprava. O hudební doprovod se postarala irská skupina The Frames. Jejich písňová kulisa je velmi líbivá a k filmu se skutečně hodí. Horší už je to s hudebním a polo-herecký cameo zpěvačky Radůzy. Naštěstí její výstupy…"

 • Filmpub.cz (Jan Lipšanský) **

  "Právě příběh, příběh kurnik šopa, ten tu chybí. Ona tolik citovaná básnička Roberta Gravese má víc grádů a napětí (snad proto, že ve zkratce postihuje ten rozpor ženy, zda si vybrat anděla, či ďábla) než slaboučký film, kde se tvůrci báli jít do konfliktů, kde charaktery hlavních postav jsou dá se…"

 • Filmweb.cz (Tomáš Mlčoch) **

  "Kráska v nesnázích s sebou nese více rozporů mezi režisérskou zručností a scenáristickou neschopností, než kterýkoli předchozí Hřebejkův film. Omluvou Jarchovského „kreativity“ není ani fakt, že byste po formální stránce našli těžko povedenější film. Nekonkurence schopné prostředí nepředstavuje…" (více)

 • Kinema.sk (Vladimír Kurek) ***

  "Réžijno – scenáristicky tandem Hřebejk – Jarchovský je, povedané športovou terminológiou, zohraná dvojica. Majú za sebou niekoľko útokov na filmového diváka (Šakalí léta, Pelíšky, Musíme si pomáhat, Horem pádem) a aj keď všetky neskončili gólom a ováciami, predsa len sú považovaní za hviezdy a…" (více)

 • Lidovky.cz (Jindřiška Bláhová)

  "Kráska zkoumající podle slov Jana Hřebejka instinkty ženy zahnané do kouta je v podstatě zručně a svižně natočenou červenou knihovnou občas zasahující do žánru psychologického dramatu nebo komedie. Červená knihovna je výsledek, přestože pod povrchem tušíme bolavý základ, který má potenciál změnit…" (více)

 • Metalopolis.net (Aleš Komárek) ****

  "Kráska v nesnázích má potenciál na to být vynikajícím filmem. Na jednu stranu oceňuji, že není pokažen zbytečným dotažením některých motivů, na druhou stranu trochu zklamán opětovným použitím oblíbených stavebních kamenů a neskrývanou snahou o líbivost. Přesto všechno ale soudím, že zápory jsou v…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) **

  "Hřebejkova snaha zbavit se visačky hodného českého vypravěče proto ani napodruhé nevyšla, tentokrát však naplno. Produkce Ondřeje Trojana sice stále vykazuje nejlepší technické parametry i nespornou filmovost, snaha něco vypovědět o současné společnosti však končí v těžké křeči, kterou nepřátelé…" (více)

 • Premiere.cz (Ondřej Hokr) ****

  "Janu Hřebejkovi trochu zahaprovala hudební dramaturgie, když zkombinoval Radůzu s písněmi irského rockera Glena Hansarda, na něž sestříhal anorganicky působící videoklipové sekvence. Jinak je ovšem znát, že se stává s každým filmem lepším a jistějším režisérem. Kráska v nesnázích vás zdeprimuje i…" (více)

 • Rozhlas.cz (Věra Šmejkalová)

  "Kráska v nesnázích nevyužila potenciál, který měla, a zůstala na půli cesty - v kontextu dosavadní tvorby Hřebejka a Jarchovského se ale jedná o jeden z těch zdařilejších kousků. Jestli zbyla nějaká odvaha na další útěk z pelíškového bezpečí, bude to jenom dobře." (více)

 • Tiscali.cz (Jan Jaroš)

  "Autoři nevysvětlují, proč postavy uvažují a jednají tak, jak to vidíme. Zachycují jen výsledný tvar událostí, které někdy, v kontextu, spějí ke směšně pitvorným koncům. Zvláště domácí hádky mají náběh k tomuto završení. Avšak rámující obepnutí, jež zahrne jak k ušlechtile nezištného emigranta, tak…"

 • 4men.cz (Iva Přivřelová) ***

  "Dopad této hořké komedie se houpe mezi příběhy, podobně jako se jeho nálada houpe od melancholických bolestných písní Glena Hansarda a agresivnějšího výrazu Radůzy, které dohromady tolik neladí. Na český film si, jak je u Hřebejka naštěstí stále tradiční, Kráska zachovává nadprůměrný standard, jak…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace