Této noci v tomto vlaku (TV film)

Krimi

Československo, 1984, 60 min

Málokdy tenhle televizní film dávají, ale přijde mi velmi dobře napsaný i natočený. Sevřenost času a děje i místa, kde mají různí lidé různé důvody, proč neříkat průvodčímu pravdu - a on sám má také máslo na hlavě. Samozřejmě každého napadne, že lupiči, kteří v úvodu filmu přepadli poštovní vůz, jsou ve vlaku taky. Spousta drobných peripetií jen ústrojně doplňuje hlavní zápletku, a dá se říci, že jde o jeden z mála kriminálních příběhů, jenž by měl při větším rozpočtu světové parametry.(27.4.2013)

• triatlet

Prostředí vlaku je nasnímáno dobře, jinak je příběh nudný.(15.10.2011)

65%(28.3.2011)

• Magyar

Nejvíc mě fascinovalo, jak se do jakýchkoli dveří vstupovalo uprostřed noci bez klepání a bez vyzvání. A nikomu to nevadilo. Záhada. Jinak jako detektivka nic moc.(27.4.2013)

Co si pamatuji, nic extra. Klasika, ale v originálně pojatém prostředí, kde se vše nakonec vyřeší.. Kdo z pasážérů nočního rychlíku je pachatelem krádeže velkého obnosu peněz z poštovního vozu, při kterém pachatelé postřelí jednoho ze strážců převozu.(9.10.2011)

• - Jan Pohan hrající východoněmeckého turistu ve filmu namluvil postavu opraváře Josefa Fouska a sám byl předabován jiným německy mluvícím hercem. (Ganglion)

• - V nočních záběrech z trati je možné si všimnout, že vlak vede dieselová lokomotiva "zamračená" řady T478. V posledním záběru ale v čele vlaku stojí lokomotiva elektrická, konkrétně "banán" E 499.2015, přičemž vlak mezitím nikde nezastavoval. (Stejšn)