Méďové (TV seriál)

Rodinný

Česko, 2001, 16x8 min

Václav Chaloupek

Jiří Bálek

Komentáře uživatelů k TV seriálu (61)

Brum, brum, brum... Tento večerníček byl jedním z mých nejoblíbenějších, a Vojta, Kuba a Matěj mě dokázali na pár hodin dobře pobavit. Je to natočené v krásné přírodě s roztomilými medvíďaty, jejichž dovádění dokáže vykouzlit úsměv na tváři určitě i dnes. S posledními díly však možná už trošku mizela pointa.(2.6.2011)

Nejen pro Chaloupkovu snahu popularizovat přírodu a alespoň v této formě ji přiblížit dnešní ,,televizní" generaci, ale i kvůli tomu, že Vojta, Kuba a Matěj byli v mládí televizními celebritami a teď na stáří jsou ustájeni u nás v medvědím příkopě na českokrumlovském zámku shledávám tento ,,večerníček" velmi povedeným...(14.9.2007)

Z Chaloupkových večerníčků jediný opravdu povedený. Sice je zcela stejný jako ty ostatní, ale zde se krom poučné linky aspoň skutečně něco děje.(29.1.2007)

Výborný večerníček, který měl skončit s první sérií...(18.5.2008)

Vydrýsek, Bráškové (vlci), Méďové, Madla a Ťap, Tuláček. Všechny ty večerníčky mám rád. Jsou nevtíravé, v kladném smyslu poučné a dělané s pochopením pro přírodu.(17.2.2010)

• Dudek

Naprosto příšerné, trojice medvídků se ve společnosti starého pána toulá lesem, což radostně doprovází naprosto zcestný komentář... Není to dojemné ani roztomilé, spíše nechutně vlezlé a odporné. Osobně neznám dítě, kterému by se tenhle večerníčkový odpad líbil, ale netvrdím, že žádné neexistuje... Dobrou noc.(3.7.2008)

Príjemný večerníček s pesničkami Jaroslava "Samson" Lenka.(6.11.2005)

Jeden z nejlepších večerníčků těchto let.(8.5.2008)

Brum, brum, brum .. dobrou noc vy selmy, nechrapejte velmi, nebot si zborite dum ... vyrazne ale nevnucujuce sa tony a slova + krasne zabery - tak presne toto milujem.(3.3.2013)

• Radko

Šumava, Brdy, Pálava a iné hory. Mackovia sú roztomilí, pesnička vlezlo spevavá. No pochybnosti silné. Ako boli huňáči prevážaní pohoriami - nebodaj nie v klietkach, voči ktorým autor protestuje? Nevideli sme len falošnú roztomilosť života v zajatí? Za všetkými cukríkovými scenériami a eko rečami cítim len smutné jazvy v duši drezúrovaných medvedíkov.(29.1.2009)

Chaloupek (když jsem ho jako malý na ulici potkal, vždycky jsem z toho měl hroznou radost) je génius ve tvorbě pro děti ( s výskytem rozličné zvířeny, jeho nejnovější díla sice lehce ignoruju, ale Vydrýsek, První Méďové, Pruhovaní kamarádi... Kam se na těch pár minut s rozkošným zvířectvem hrabali jiné pořady. Méďové mají navíc ožralé, nezletilé medvědy, kde jinde tohle vidět?(19.11.2013)

Výborný novodobý Večerníček nejen pro děti. Na to se může koukat opravdu kdokoli. Skvěle zpracováno, velká obliba. Super nápad. Méďové jsou z těchto zvířecích Večerníčků asi nejlepší.(4.6.2009)

Populárny večerníček, v ktorom hrá hlavnú rolu... nie, nepoviem to :-) Ale jedno poviem - tí medvedíci sú zlatí :-)(1.6.2014)

80% - Méďové jsou podle mě nejpovedenější ze série Večerníčků se zvířátky...(6.10.2007)

TV-seriál. Brum, brum, brum, o čem se zdá medvědům? Zde můžete vidět krásu českých "Večerníčků". Stačí jen vzít kameru na rameno a natočit radosti medvíďat a jsou z toho nádherné záběry. Zlaté české ručičky. | Průměr všech 16. epizod: 70% (3*) |(8.1.2012)

Není jistě jednoduché natáčet se zvířaty. A tři malí medvídci se svými "dobrodružnými" výpravami za dohledu Václava Chaloupka provedou nejmenší diváky po zdejších luzích a hájích za pěkného folkového hudebního doprovodu a s dobrým vypravěčem. Vše sestává až příliš z improvizace, což je na jedné straně dobře v rámci zachování autenticity, ale přece jen ráz vyprávění je tím pak tak nějak stereotypní. Po několika dílech se to postupně omrzí, ačkoliv příroda a celkové tempo a pojetí vyprávění lze označit za velmi pohodové. Jednotlivé příběhy nejsou zbytečně natahovány. Působí to na cílovou skupinu možná až obyčejně. Dnešní děti asi dají přednost atraktivním animovaným seriálům než je tenhle, ale nějakou šanci tenhle seriál o lesních zvířátkách má. 50%(8.8.2012)

Kdyby na začátku nebyla tak debilní písnička, dal bych 5 hvězd. Ale to je jako když to zpívá jantar.(11.8.2012)

Brum, brum, brum. Docela pěkně se na to kouká.(3.5.2013)

Roztomilý večerníček Václava Chaloupka o 3 malých medvědech. :)(13.2.2013)

V každém případě se pan Chaloupek při natáčení všech svých příběhů o zvířátkách musel hrozně nadřít s "herci", takže za tu trpělivost tentokrát 1 * navíc.(7.8.2007)

I hru jsem snimi měla :))(10.6.2010)

<< předchozí 1 2 3 4