Méďové (TV seriál)

Česko, 2001, 16x8 min

Václav Chaloupek

Jiří Bálek
  • Radko

Šumava, Brdy, Pálava a iné hory. Mackovia sú roztomilí, pesnička vlezlo spevavá. No pochybnosti silné. Ako boli huňáči prevážaní pohoriami - nebodaj nie v klietkach, voči ktorým autor protestuje? Nevideli sme len falošnú roztomilosť života v zajatí? Za všetkými cukríkovými scenériami a eko rečami cítim len smutné jazvy v duši drezúrovaných medvedíkov.(29.1.2009)

Chaloupek (když jsem ho jako malý na ulici potkal, vždycky jsem z toho měl hroznou radost) je génius ve tvorbě pro děti ( s výskytem rozličné zvířeny, jeho nejnovější díla sice lehce ignoruju, ale Vydrýsek, První Méďové, Pruhovaní kamarádi... Kam se na těch pár minut s rozkošným zvířectvem hrabali jiné pořady. Méďové mají navíc ožralé, nezletilé medvědy, kde jinde tohle vidět?(19.11.2013)

TV-seriál. Brum, brum, brum, o čem se zdá medvědům? Zde můžete vidět krásu českých "Večerníčků". Stačí jen vzít kameru na rameno a natočit radosti medvíďat a jsou z toho nádherné záběry. Zlaté české ručičky. | Průměr všech 16. epizod: 70% (3*) |(8.1.2012)

Brum, brum, brum... Tento večerníček byl jedním z mých nejoblíbenějších, a Vojta, Kuba a Matěj mě dokázali na pár hodin dobře pobavit. Je to natočené v krásné přírodě s roztomilými medvíďaty, jejichž dovádění dokáže vykouzlit úsměv na tváři určitě i dnes. S posledními díly však možná už trošku mizela pointa.(2.6.2011)

Není jistě jednoduché natáčet se zvířaty. A tři malí medvídci se svými "dobrodružnými" výpravami za dohledu Václava Chaloupka provedou nejmenší diváky po zdejších luzích a hájích za pěkného folkového hudebního doprovodu a s dobrým vypravěčem. Vše sestává až příliš z improvizace, což je na jedné straně dobře v rámci zachování autenticity, ale přece jen ráz vyprávění je tím pak tak nějak stereotypní. Po několika dílech se to postupně omrzí, ačkoliv příroda a celkové tempo a pojetí vyprávění lze označit za velmi pohodové. Jednotlivé příběhy nejsou zbytečně natahovány. Působí to na cílovou skupinu možná až obyčejně. Dnešní děti asi dají přednost atraktivním animovaným seriálům než je tenhle, ale nějakou šanci tenhle seriál o lesních zvířátkách má. 50%(8.8.2012)