Akýsi slovenský variant chytľavých "beanoviek" deväťdesiatych rokov, ktorý nám ponúka polhodinku vyplnenú gagmi, kde sa vtipným spôsobom a grotesknou formou dvaja "primitívi" v podaní Miroslava Nogu a Stanislava Dančiaka, dostávajú celkom nečakane do rôznych tragikomických situácií. Riešia ich svojsky vydareným spôsobom, ktorý sa však niekedy úplne vymyká zdravej ľudskej súdnosti. (rudess)

Anderton

Ako teenager som pozeral na tento seriál ako tela na nové vráta, že čo to boli schopní naši televízni dramaturgovia vymyslieť. Ale zároveň som sa pritom dokázal aj poriadne zabaviť. Noga s Dančiakom sú chuji pár ekseláns, to im musí nechať aj Rowan Atkinson. Nie všetky časti sú zrovna geniálne, občas okúsime aj trápnosť, ale tieto nedostatky nájdeme aj u Mr. Beana, ktorý bol pre tvorcov seriálu určite najväčším inšpiračným zdrojom. Lacná kópia to ale nie je. ()

BOURQUE

Malá veľká vec v dejinách slovenského zábavného priemyslu. Dvojica Stano Dančiak / Miroslav Noga sa navzájom skvele doplňovali. Ukážkový príklad toho, že (takmer) bez jediného slova a pomocou mimiky je možné zabaviť diváka. V mnohých situáciách stačí sa len pozrieť na spomínanú dvojicu a už sa zasmejete. Stručne, jednoducho a hlavne kvalitne napísané a zahrané „skečy“. R.I.P. Stano Dančiak. P.S.: V mojich očiach dielo „U zubára“ je akýmsi alfou a omegou pre tých, ktorý chcú napísať a zahrať zábavnú scénu v siedmych minútach. Osobné hodnotenie: 85% (****) ()

Fiftis

Je skvelé si zaspomínať na moje detstvo, pri ktorom som trávil čas aj s týmto skvelým seriálom, respektíve s touto show. To nie ako dnešné hovadiny ako Partička s nejakými magormi typu Juraj Kemka a iní retardovaní magori, čo robia Slovensku hanbu. Toto boli páni herci a na niektoré scény proste nikdy nezabudnem. Napríklad príprava jedla len z kečupu a horčice v reštaurácií bezdomovcom, ktorého hral Stano Dančiak alebo Miro Noga v kupé vlaku s kozou briadkou. Škoda že dnes sa už niečo také nerobí, ale to by nám tu museli ostať aj nejakí páni herci a je pravda, že aj doba je iná a dnešných mladých už zaujímajú iné veci a bavia sa na iných veciach. Každopádne my, staršia (alebo stredná generácia) na tento seriál nedáme dopustiť a ja môžem len ďakovať, že som prežíval detstvo v 90.tych rokoch. ()

lakikaki

Spočiatku bolo Bud Bindi fajn, dokonca až veľmi vydarené. Potom však kvalita začala klesať a nové diely, natočené po päťročnej prestávke už skončili len ako prehliadka debility slovenských scenáristov, ktorú už nedokázala vykompenzovať ani vtipná dvojica Dančiak-Noga. Je mi to celkom ľúto, nebyť tých nových dielov, Bud Bindi mohol ostať svojským a hlavne vydareným slovenským(!) projektom. ()

janesX

V slovenskej hore odpadu (filmového) sa dajú nájsť aj kúsky, ktoré svojou kvalitou vystrkujú rožky. Ich producentom išlo predovšetkým o kvalitu, namiesto kvantity, teda tak ako to má byť. Z toho teda vyplýva, že tých epizod Bud Bindi bolo natočených málo. Radšej menej, ale dobre. K tomu porovnávaniu k Mr.Beanovi - je to nemá groteska a preto je samozrejmé že sa to trochu bude musieť podobať aj na Beana, aj na hociktorú inú modernú grotesku, ale pokial ide o porovnanie Dančiaka&Nogu s týmto Angličanom, tí dvaja niesú o nič horší. 80%. ()

• V jednej scénke si dokonca zahral rolu arabského šejka významný slovenský lekár, gastroenterológ Igo Kajaba, ktorý svojím výzorom pripomína rodeného Araba. (Piri)