• fannah

Na silvestra ráno jsme tohhle viděli :-D nevšimli jsme si že je to slovenská pohádka, páč jsme mysleli že je východoněmecká, a tak sme všecky dialogy překládali do němčiny.. moc zábavná akce, ale pohádka nic moc teda :-D(3.2.2008)

• Tuax

Pokud toto bylo poslední režisérovo dílo, tak se to ale opravdu hodně nepovedlo a je to dost špatná reklama na cokoliv z jeho dřívější tvorby. Protože tady v té snaze o pohádku se nepovedlo prakticky nic a po všech stránkách. Herecky tragické, ale to je dané těmi postavami, které mají prázdné dialogy a jejich činy jsou v lepším případě nepřirozené. Úvod je takový, že to vyvolává nesympatie k matce dané jakože krasavice. V průbehu z toho vyplyne, že to byla snaha tvůrců o to, aby dali nějaký důvod (rozmazlování, přespřílišné starání se o všechno) ke vzniklé pýše u dané dcerky. Potíž je v tom, že ona i když se pak chová všelijak, tak rozhodně ne pyšně, ale spíše jako kráva, než jako pyšná selka z hrnčířské chalupy. A sympatie k její matce se pak zcela otočí, protože se najednou chová a jedná úplně jinak, zcela se jí změní charakter. Dějově to úplně selhává. Pobyt na zámku, kde dotyčná spává jak ikonicky v kleci se zlatým kohoutem. Po kdoví jak dlouhé doběsi vzpomene, že má v truhle půlku chleba. A s tou vyrazí do světa, aby se vrátila a ten ji zase vystačí do nekonečna. Nakonec ma už jen patku (uříznutou, přestože chleba dle všeho jen okusovala a ulamovala) no a tady je pak for jak bázen, kdy se starý poutník vzdá osla za starou, seschlou, snad i plesnivou patku chleba. Člověk by čekal, že ona na něm pojede, ale ne, ona ho celou cestu vede vedle sebe, přes hory a doly. A pak, aby to nevypadalo blbě, tak čistě jen skrze vesnici projede na oslu, ovšem stylem, jako chudinská pyšná princezna, zrovna když by se měla vracet jako napravená. No tohle je fakt hrozné dílo.(9.9.2017)

• Rodriguez

"Tvář je krásná, ale truhla prázdná".(28.10.2009)

• Elyssea

42% je až příliš vysoké hodnocení pro něco, co si zaslouží jen ten odpad.(3.1.2008)

Pro mě překvapivě dobrá pohádka pro dospělé. O hodnotách lidského života, které ale ne každý chápe a dodržuje.(29.3.2011)