O komtesce a zbojníkovi (TV film)

Pohádka

Československo, 1988, 44 min

• rakovnik

Lůza si dělá co chce, kníže je mamlas, jeho dcera hloupá a portáši pitomci. Užívat nářečí je zajímavé, ale nějak mi k těm brňákům nesedí. Tak slabomyslnou a nesmyslnou pohádku jsem dlouho neviděl. Jedna hvězdička je za vtipného Huga Donutila, Igora Bareše jsem skoro nepoznal.(17.3.2018)

Tož ... je to tak hlúpé, až je to vtipné. Tohle mohl scénárista napsat jedině po dvou flaškách ománkového vína. Nářečí je hrozně fajn (nevím jak pro Pražáky, ale pro nás Moraváky je to super), jen scénář je fakt neskutečně hlúpý. Na druhou stranu herci jako Donutil, Karlík či Bareš si konečně mohli pořádně užít své moravské bodré postavy a je jen škoda, že Hugo z Hulína Mirka Donutila nedostal více prostoru, protože je to něco, s čím se ani v největší parodii nesetkáte. Prostředí je částečně reálné, částečně kulisové, ale ne tak, aby to rušilo. Pohádka, která si zaslouží pozornost, ale nic než jednoduchou zábavu od ní nečekejte.(15.1.2017)

Hugo z Hulína je nezapomenutelný !!!(8.11.2008)

• 5150

Pohádka s dost hloupým dějem ( scénář Pavel Aujezdský - mj. KAMENNÝ KLÍČ ). Jediným důvodem proč s ní ztrácet čas, je snad jen Miroslav Donutil v roli namyšleného Huga.(18.8.2008)

• Tommassi3

"Sténě.. Kývů sa vam tu nohy a pářů potahy !!" ;)(31.12.2016)