Smrt barona Gandary (TV film)

• Československo

Trojlístek: Smrt barona Gandary

(Československo)

Krimi / Krátkometrážní

Československo, 1990, 32 min

Skoro každej má nějakého synovce, že?(8.11.2005)

Zkrátil bych stopáž...(16.3.2012)

Nenápadná, ale osvědčená kriminalistická praxe versus mondénní senzacechtivost. Roztomilý Brodský, přesný Abrhám.(22.5.2016)

Vítězství poctivé práce nad ledabylým fušerstvím. Stokrát osvědčených zkušeností a pracovních postupů nad senzachtivými pokusy na všechny na strany. Vítězství umírněného, klidného a prostředního Vlastimila Brodského nad elegantním, moderně postupujícím Josefem Abrhámem! Aneb asi nejlepší a nejvtipnější Čapkova povídka v perfektní televizní úpravě s nepřekonatelným Vlastimilem Brodským.(31.1.2005)

Líbila se mi pointa, ale ta v podstatě vychází z Čapkovi povídky - a zajímalo by mě jestli by Mejzlík našel úplně jiného vraha! Jinak je to klasická televizní inscenace, která ničím nepřekvapí. Je to v podstatě jen převyprávění povídky, která v knižní podobě působí mnohem svižněji.(10.3.2010)

• - Smrt barona Gandary je jednou z 24 povídek z knihy „Povídky druhé kapsy“, která vyšla v roce 1929. (hendrich6)