poster

Pučálkovic Amina (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Česko, 2001, 11x8 min

Režie:

Milan Lesniak

Předloha:

Jindřich Plachta (kniha)

Scénář:

Alena Munková

Hudba:

Jan Rotter

Hrají:

Petr Nárožný
(další profese)
 • gudaulin
  **

  Prakticky jediným kladem seriálu je hlas vypravěče, kdy Petr Nárožný dělá maximum a opírá se o své dlouholeté zkušenosti. Na druhou stranu, výtvarná stránka mi ani trochu nesedí a scénář nedokázal z výborné literární předlohy vytěžit onu svěžest, vtip a atmosféru, která tuhle pohádku proslavila. Celkový dojem: 40 %.(22.10.2008)

 • ostravak30
  **

  Tím, že pohádku napsal Jindřich Plachta, očekával bych, že se bude odehrávat za první republiky. Jenže tvůrcům se ale nepodařila navodit ta správná atmosféra. Přispěla k tomu jednak hudba a jednak Petr Nárožný, který se hodí k jiným typům pohádek. Pučálkovic Amina měla být samozřejmě komediálním pohádkovým seriálem, leč nepovedlo se. Komediální situace tak nějak vymizely s teatrálností, které tvůrci v chování postav a zápletkách dali prostor. Samotné epizody nejsou úplně vtipné a animace mi připomněla jeden ostravský pořad o vaření a potravinách. Rozhodně by se k podstatě děje a době, v níž se odehrává, slušela mnohem lepší a hlavně úplně jiná animace. Knížku jsem nečetl, ani jsem nevěděl, že pan Plachta něco napsal, ale podle mě by spokojený určitě nebyl.(25.1.2021)

 • Šandík
  ****

  Upřímně, moc nerozumím nízkému hodnocení. Pučálkovic Amina má skvělou knižní předlohu, je výborně namluvená, má vynalézavou a hravou animaci... Za mě, jeden z nejlepších večerníčků natočených po roce 1989: 75%(9.10.2019)

 • NinadeL
  ****

  11/11 Sice je to zase dělání 1. republiky za pomoci buřinky pro pana Pučálku, ale paní Pučálková a vše ostatní bylo ponecháno v normalizačným odéru trvalé a plastové domácnosti. Takže jsem opravdu ráda, když se tu a tam objeví nějaké to retro v podobě kamery nebo alespoň starého radia. Petr Nárožný ovšem vypráví skvěle a poetika Jindřicha Plachty v pointách příběhů byla zachována. Žirafa Amina by určitě snesla méně počítačovu animaci, ale jednou už se stalo a tak buďme rádi, že si na Plachtovu předlohu v ČT vůbec vzpomněli. Doba po roce 2000 nese svůj pokrok i na poli Večerníčků...(18.3.2009)

 • Karlos80
  **

  Nebýt populární a dnes už klasické knížky od Jindřicha Plachty nevznikl by ani tento doslova trapný-podprůměrný večerníčkový seriál! Zaplať pánbůh ale za ni. A také škoda toho že už nemůžeme slyšet autorský a opravdu archivní a velice cenný záznam přímo z jeho živého vyprávění. Viz. třeba paní Acetylénová. To byl opravdu teprve ten pravý zážitek! Za knihu 4*, ale za tento skvost zhola 2*. Petr Nárožný se sice snažil jak jen mohl ale na konečné kvalitě tohoto seriálu se to nějak moc neprojevilo. Teda tvůrci tentokráte nic moc..(10.11.2006)