poster

Do lesíčka na čekanou

 • anglický

  The Forester's Song

  (festivalový název)

Animovaný / Krátkometrážní / Poetický / Hudební

Československo, 1966, 9 min

Režie:

Jiří Brdečka

Scénář:

Jiří Brdečka

Kamera:

Ivan Masník

Hudba:

Jan Novák
(další profese)
 • NinadeL
  ****

  Pěkňoučké.(17.12.2012)

 • Adam Bernau
  ****

  Fór je v tom, že toto není parodie, ale věc sama. Do lesíčka na čekanou an sich, se vším všudy. (Na okraji snad nebude nezajímavé osobní svědectví, že ačkoli jsem s úvodní slokou na tisíckrát důvěrně obeznámen, mimo jiné z několika českých filmů, o jejím pokračování jsem až dosud nic nevěděl.) K příběhu říkám jediné: Přímo na komoru - prostě myslivec.(15.10.2015)

 • easaque
  ***

  další klasika české výtvarné školy. Naivní až kýčovité provedení dokonale ladí se známou lidovou baladou. Lepší 3 hvězdičky pro tento hudební klip ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](28.11.2015)

 • juvelinokivi
  *****

  Když jsem tenhle film viděla jako malá, měla jsem z něj špatné sny, pořád jsem měla před očima dvě srdce bloudící mezi záhony se zelím. Teď, když jsem snímek znovu po letech shlédla v rámci cyklu "Mistři českého animovaného filmu", zjistila jsem s údivem, že se jedná vlastně o parodii - a opravdu vynikající parodii - na srdceryvné písně. Výtvarník: F. Braun(21.9.2011)

 • Lima
  ****

  Morytát, namalovaný naivní výtvarnou formou z pera Trnkova spolupracovníka Františka Brauna. Jestli znáte takové ty kýčovité obrázky na talířcích, které si naše (pra)babičky věšeli do kuchyňky, tak jste v obraze. Dneska něco podobného děla malíř Vojkůvka.(25.7.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace