poster

Hvězda Betlémská

Animovaný / Krátkometrážní

Československo, 1969, 11 min

Kamera:

Antonín Horák
(další profese)
 • LadyEsik
  ****

  Tato pohádka je z vlny a mně se tento styl moc líbí. Provedení i příběh je pěkný :)(1.1.2013)

 • Stegman
  ****

  Tento "hudební videoklip" si zaslouží pozornost pro svou originalitu - není totiž ani kreslený, ani loutkový, ani plastelínový. Je vyšívaný. Tento samotný fakt vás udrží v úžasu během první pětiminutovky. Pak si uvědomíte krásný zpěv dětského sboru, a necháte se jím ve vánoční náladě dovést až do nápisu KONEC.(16.5.2011)

 • Fabienne
  *

  Dílo nejvýznamější ženy české animace Hermíny Týrlové mě oslovovat asi nikdy nebude... Dělat postavičky z bavlnek, látek nebo plsti je možná nápad zajímavý a do jisté míry i originální, ale mému oku tato technika prostě nelahodí. Klasický příběh narození Jezulátka doprovází dětský sborový zpěv - prostřídají se ty nejznámější české koledy, přičemž každá z nich vždy komentuje obrazové dění. Přesně tento postup použil již Jiří Trnka ve svém Špalíčku z roku 1947 a hudba se tak výraznou měrou podílela na téměř spirituálním zážitku. U Hvězdy Betlémské se mi podobného pocitu bohužel nedostalo. Po posledním záběru plném chaotického nevkusu (a jsem přesvědčená o tom, že autorka chtěla navodit spíše atmosféru harmonie a pokory) dávám bez výčitek 1*.(19.1.2007)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace