Sesterstvo putovních kalhot

The Sisterhood of the Traveling Pants

Sesterstvo putovných nohavíc

Komedie / Dobrodružný / Drama

USA, 2005, 119 min

Docela dobrá komedie o přátelství 4 dívek. Film je určený spíše pro dívky, ale užít si ho může každý. Je to taková oddychovka, když se nedá nic jiného dělat. Nad všemi vyčnívá Alexis Bledel, která je neuvěřitelně charismatická. Čekal jsem nějaký nehorázný doják, ale dočkal jsem se milé podívané, od které jsem nemusel utíkat. 55%(26.9.2009)

Na tenhle film se koukne vždycky několik protipólových párů - holky-kluci; puberťáci - dospělí; rádoby filosofové - lidi, co si chtějí vymlet trochu mozek... Když se několik částí správně překryje (pubertální holka filosofující o nesmrtelnosti brouka), film rázem letí do oblak kinematografie. Když se překryje špatně (dospělá racionální žena, co nemá čas na kraviny), dévédéčko s filmem se také proletí, avšak leda tak přes celý pokoj do koše. Já jsem ovšem spadnul do kategorie někde mezi - dospělý kluk, co se rád podívá na pěknou holku (Alexis Bledel), přimhouří oči nad pubertou, slintáním a pobrečenými kapesníky a během nedělního odpoledne, kdy není co dělat, příjemně naloží s časem. 50%(13.3.2010)

• sona123

Neznám moc filmů, které by měly tak otřesný název. Putovní kalhoty? No nazdar. Celé je to trochu násilné a chvílemi nudné. Hrdinky jsou ale poměrně sympatické a to je hlavní klad. Možná jsem už ale z filmů podobného typu (přece jen je to hodně pro náctileleté) vyrostla. Kdoví. Každopádně dvojka je o fous lepší.(21.8.2011)

Tak pro tohle mám taky slabost, hlavně díky knížce. Sice je to film jako každý druhý, ale pro mě má kouzlo. 4 příběhy, každý úplně jiný a přesto tak stejné. Příběh Bridget - Pro mě, nejoblíbenější, protože postavu Bee jsem měla ráda i v knížce a navíc jí ve filmu hraje krásná Blake Lively. Příběh Leny - Příběh mě nejbližší. Příběh Tibby - Příběh podle mě nejdojemnější. Příběh Carmen - Příběh pro mě nejnudnější. 4*(15.11.2009)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $39,053,061Tržby Celosvetovo $42,013,878║ Stačilo to trošinku prestríhať a mohla to byť ešte o kus príjemnejšia jazda s putovnými nohavicami, je tam zopár takých pomalších miest, kde sa príbeh neposúva ale rovnako tak aj niekoľko "nečakane" veľmi silných. Mladá herecká zostava zapôsobila a Ken Kwapis sa ukazuje ako dosť zručný režisér. /65%/(3.1.2010)

• - Pana Vreelanda, otce Bridget, ztvárňuje ve filmu skutečný otec její představitelky (Blake Lively) - Ernie Lively. (delaware)

• - Brian, kamarád Tibby a Bailey, je v knižní předloze špinavě blond, o asijském původu tam není jediné zmínky. (delaware)

• - Blake Lively prý na konkurz při obsazování hereček do role Bridget vešla do místnosti a než udělala cokoli jiného, položila na stůl svoji fotografii. Porota si myslela, že si z nich dělá legraci, ale potom, co po nějaké době opustila místnost, si všichni byli jistí, že právě ona je tou jedinou správnou Bridget, kterou hledají. (delaware)