Sesterstvo putovních kalhot

Sesterstvo putovných nohavíc

The Sisterhood of the Traveling Pants

Komedie / Dobrodružný / Drama

USA, 2005, 119 min

Musím přiznat, že nejdřív jsem byla docela nadšená. Všechny čtyři hlavní postavy byly výborně obsazené a odpovídaly svým knižním předobrazům a celý přiběh se celkem věrně držel knihy, až na jednu věc. Moji nejoblíbenější část, tj. Lenin příběh, si scénaristi naprosto překopali k obrazu svému a bohužel je to obraz horší. Mrzí mě to o to víc, že zbytek funguje jako fajn holčičí komedie, ale tu Lenu jim prostě neodpustím.(22.12.2008)

• Mahalik

Čtyři holky se snaží svou rádoby filozofickou vyřídilkou překonat i samotného Platóna. Do toho se ještě stačí zašmodrchat příběh s džínama, které se nesmějí vyprat ani v případě, že by je jedna z dam pomočila při návštěvě drogového večírku a máte tu geniální film pro nedělní odpoledne.__ Ze začátku solidní komedie, se ve své druhé půlce promění v chomáč pobrečených kapesníků ze strany "těch holek s blonďatou ofinou" a pro ostatní se promění v neředěné zlo s potenciálem uštknout inteligentního diváka injekcí jménem: klišé. Nebýt Alexis a její kámošky Americy Ferrera (na krev a mlíko se rozhodně lépe kouká než na němého sluhu v podání Blake Lively, o kterou si maximálně opřete kolo), šel bych s hodnocením někam do Mariánského příkopu. Kdyby mi bylo třináct...no dejme tomu... ale v dnešní době jsem už na podobné filmy trochu starej. 50%(21.12.2008)

• jatamansi

Neb jsem mládí trávila spíš v partě kluků u volejbalu a fotbalu a večery s knížkou, jsou mi tyhle dívčí partičky cizí. Poznávám je až teď prostřednictvím své dcery, když peru cizí trička naše vlastní dlouho nevidím a holčička se objevuje v neuvěřitelných módních kreacích, které nepocházejí z naší skříně. Přesto léto čtyř puberťaček a kouzelné kalhoty nebyly oddechově až tak špatné. V podstatě se tam objevily i skutečné problémy, jen příliš nahuětěné, ale skutečné. Nemoc, rozvedený a znovu se ženící otec, první láska, studentská brigáda, Montekové a Kapuleti po řecku. Ale nezaujala mne žádná hudba, snad jen při lenině příjezdu do Řecka, ale to zase byl skoro Řek Zorba. Stejně tak žádný zvláštní dialog nebo objevná myšlenka nevyburcovaly tužku k napsání poznámky. Tužku? Asi nevíte, že staromilsky píšu tužkou. Dopisy plnicím perem, poznámky ořezanou tužkou. V nouzi pentelkou. Drobný postřeh. Ve filmu skoro nikdo nenosil sluneční brýle, a to jsme v Řecku, v Mexiku, na jihu USA. Skoro nakonec se přece jen vyloupla mylšenečka. „Dokonči ten film.“ „Proč?“ „Protože můžeš.“ Asociace na Na východ od ráje. Ale pochopí spíš ten, kdo četl, nesatčí vidět film. To je ta možnost volby. Pochopitelně nechyběl útok na city, nemoc, smíření, slzičky. Ale cítím v tom přílišný kalkul, tah na bránu. No co, jsou i horší filmy a v deštivém odpoledni to docela šlo.(13.8.2011)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $39,053,061Tržby Celosvetovo $42,013,878║ Stačilo to trošinku prestríhať a mohla to byť ešte o kus príjemnejšia jazda s putovnými nohavicami, je tam zopár takých pomalších miest, kde sa príbeh neposúva ale rovnako tak aj niekoľko "nečakane" veľmi silných. Mladá herecká zostava zapôsobila a Ken Kwapis sa ukazuje ako dosť zručný režisér. /65%/(3.1.2010)

Veľmi presladený, dievčenský film.. ale akosi mi to nevadilo .. =) Celé to bolo pritiahnuté za vlasy – ale milé.. =) Nemyslím si že existujú rifle, ktoré by dokonale sedeli štyrom babám s odlišnými postavami..možno keby šlo o sesterstvo putovných legín.. Dievčatá som poznala z rôznych seriálov, ktoré som videla predtým (Alexis Bledel – Ženy z rodu Gilmorovcov, America Ferrera – Škaredá Betty, Blake Lively – Gossip Girl , Amber Tamblyn – Joan z Arkádie), takže vidieť ich naraz bolo fajn.. =) Na zabitie sobotňajšieho popoludnia dobré.. =)(23.3.2013)

• - Brian, kamarád Tibby a Bailey, je v knižní předloze špinavě blond, o asijském původu tam není jediné zmínky. (delaware)

• - Blake Lively prý na konkurz při obsazování hereček do role Bridget vešla do místnosti a než udělala cokoli jiného, položila na stůl svoji fotografii. Porota si myslela, že si z nich dělá legraci, ale potom, co po nějaké době opustila místnost, si všichni byli jistí, že právě ona je tou jedinou správnou Bridget, kterou hledají. (delaware)

• - Pana Vreelanda, otce Bridget, ztvárňuje ve filmu skutečný otec její představitelky (Blake Lively) - Ernie Lively. (delaware)