Sesterstvo putovních kalhot

The Sisterhood of the Traveling Pants

Sesterstvo putovných nohavíc

Komedie / Dobrodružný / Drama

USA, 2005, 119 min

Forma vítězí nad obsahem, ale obsah je taky fajn. Není to teen comedy, ale schyluje se to k tomuto žánru. Můj dojem je ale dobrý, jen škoda, že střihači moc stříhali :-) Ono, kdyby se určité scény protáhly (umírající holčička na lůžku) a jiné zase vystříhaly (na žádnou si teď nevzpomenu a právě proto by ve filmu neměly být), mohl z toho vzejít velmi dojemný film. Líbí se mi taky dobrá výprava, za ní tu třetí hvězdičku. Když to shrnu, potenciál filmu byl obrovský, ale seriálový režisér všechno urychlil, jako by vše podstatné i nepodstatné musel natlačit do půlhodinového závěrečného dílu nějakého seriálu.(5.3.2010)

Příjemná pohodovka o přátelství 4 holek. Zprvu se to jeví trochu otravně a uječeně, ale film si po chvíli najde tu správnou polohu. Máme tu 4 poměrně odlišné příběhy, které spojuje silné přátelské pouto a jedny nemyté kalhoty. Je to takový americký slaďáček s pěknými babami v hlavních rolích a co se týče dějové linky Alexis Bledel, tak i v překrásném prostředí řeckého Santorini. Právě tato část má u mě jasně navrch a to nejen díky prostředí a Alexis. Naopak příběh Blake Lively mi přišel trošku zbytečný a klidně bych se bez něj obešel.(12.12.2016)

Sesterstvo putovních kalhot není nic světoborného, ale to po komediích pro teenagery ani nikdo nemůže chtít. Každopádně se jedná o příjemný snímek, který nenudí a dokáže bavit i nevulgárním způsobem, což dnes u filmů podobného typu bývá vzácné. Mužský divák by si v mém hodnocení měl odečíst hvězdičku, jedná se o film zaměřený na dívky.(8.3.2010)

Příjemný teenage film, který má navíc jednu hvězdu zářící...Blake Lively. Na ni jsem se opět nemohla vynadívat. Její role jí padla naprosto přesně. Potěšilo mě také krásné love story odehrávající se v ještě krásnějším Santorini. Nejvíce mě ale dojal příběh Tibby a malé Bailey (skvělá herečka!!!). Naopak Carmen mě ničím neupoutala. Kdybych tenhle film viděla před 5 lety, moje hodnocení by asi bylo ještě o jednu * vyšší. Teď mu dávám 3*.(14.8.2011)

Sympatický snímek, který vybočuje z řady teenagerských komedií. Řeší se v něm kupodivu i něco jiného, než co si vzít na sebe nebo jak sbalit pana XY. Navíc to má šťávu a závěr je vážně dojemný, což se stává u mála filmů s takovou tématikou. Knižní předloze se to sice nevyrovná, ale není to vůbec špatné :)(21.12.2008)

• - Pana Vreelanda, otce Bridget, ztvárňuje ve filmu skutečný otec její představitelky (Blake Lively) - Ernie Lively. (delaware)

• - Brian, kamarád Tibby a Bailey, je v knižní předloze špinavě blond, o asijském původu tam není jediné zmínky. (delaware)

• - Blake Lively prý na konkurz při obsazování hereček do role Bridget vešla do místnosti a než udělala cokoli jiného, položila na stůl svoji fotografii. Porota si myslela, že si z nich dělá legraci, ale potom, co po nějaké době opustila místnost, si všichni byli jistí, že právě ona je tou jedinou správnou Bridget, kterou hledají. (delaware)