Sesterstvo putovních kalhot

Sesterstvo putovných nohavíc

The Sisterhood of the Traveling Pants

Komedie / Dobrodružný / Drama

USA, 2005, 119 min

Kouzelné kalhoty jsou sice nadbytečnou rekvizitou a příběh by bez nich fungoval stejně, ale dejme tomu. Vůbec to nebylo špatné, ale v rukou zručnějšího režiséra bych si to dovedl představit ještě mnohem lepší. A nejen proto, že celku vzhledem k délce misty škodí nevyrovnanost jednotlivých segmentů. Poutavé a emocionálně silné příběhy Tibby a Carmen, s idylickým leč poněkud prázdným příběhem Leny a banální, navíc poněkud nezvládnutou linií Bridget sice vytváří zajímavý kontrast, současně však má na svědomí občasná hluchá místa, občas nefungující synergii a také místy rušivě kolisavé tempo, které naštěstí zachraňuje několik působivých momentů a velmi sympatická čtveřice hlavních postav.(7.7.2011)

Soundtrack Cliff Eidelman: 1. These Days - Chantal Kreviazuk ,2. Unwritten - Natasha Bedingfield ,3. Black Roses Red - Alana Grace ,4. If God Made You - Five For Fighting ,5. Just for You - William Tell ,6. Closer to You - Brandi Carlile ,7. No Sleep Tonight - The Faders ,8. I Want You to Know - Chantal Kreviazuk ,9. Be Be Your Love - Rachael Yamagata ,10. Sun's Gonna Rise - Shannon Curfman ,11. Simple - Katy Perry ,12. Always There in You - The Valli Girls ,(14.5.2011)

Docela dobrá komedie o přátelství 4 dívek. Film je určený spíše pro dívky, ale užít si ho může každý. Je to taková oddychovka, když se nedá nic jiného dělat. Nad všemi vyčnívá Alexis Bledel, která je neuvěřitelně charismatická. Čekal jsem nějaký nehorázný doják, ale dočkal jsem se milé podívané, od které jsem nemusel utíkat. 55%(26.9.2009)

• Likan7

Začátky Blake Lively je tou nejzajímavější věcí na celém filmu. Komedii se to nepřibližuje ani trochu a na fungující drama to nemá nosný příběh a už vůbec ne dobrý herečky. Logicky filmu nepřidává i roztříštěnost filmu na 4 střepy, jen aby každá holka měla cca stejný čas pro svůj příběh. Nudilo mě to, Blake nezachrání všechno..(30.9.2020)

Normálně by tohle pro mě byla blbost a ještě s protivnejma herečkama (Alexis Bledes a Blake Lively), jenže taková nostalgie... Každý ze 4 příběhů mi byl blízký, ale nejvíc asi právě tý Alexis Bledel (proto možná i na ni změním názor, až zas tak protivná tam nebyla nakonec) a America Ferreri. Takže tohle se asi bude líbit převážně lidem, kteří se s tím můžou nějak ztotožnit. A každý z příběhů nese silná (ale přitom tak jednoduchá) životní moudra, takže vlastně i když jsou podaná odlehčeně, neznamená to, že ten film je stupidní.(25.1.2013)

• - Pana Vreelanda, otce Bridget, ztvárňuje ve filmu skutečný otec její představitelky (Blake Lively) - Ernie Lively. (delaware)

• - Blake Lively prý na konkurz při obsazování hereček do role Bridget vešla do místnosti a než udělala cokoli jiného, položila na stůl svoji fotografii. Porota si myslela, že si z nich dělá legraci, ale potom, co po nějaké době opustila místnost, si všichni byli jistí, že právě ona je tou jedinou správnou Bridget, kterou hledají. (delaware)

• - Brian, kamarád Tibby a Bailey, je v knižní předloze špinavě blond, o asijském původu tam není jediné zmínky. (delaware)