Sesterstvo putovních kalhot

The Sisterhood of the Traveling Pants

Sesterstvo putovných nohavíc

Komedie / Dobrodružný / Drama

USA, 2005, 119 min

Ctyri nejlepsi kamaradky zustanou spolu v kontaktu v prubehu prazdninoveho odlouceni pomoci magickych dzin, ktere je schopna obleci kazda z nich. Coz naznacuje, ze divak bude svedkem ctyr pribehu a co se tyka jejich kvality a zajimosti, jsou mezi sebou nesrovnatelne. Me zaujala predstavitelka Leny i jeji pribeh. Vysledne hodnoceni je velmi pozitivni, i kdyz je to porad jen romantika pro zenske, protoze jsem si nepripadal, ze se divam jen na nejaky naivni patos vymyslu. 70%(22.8.2007)

Forma vítězí nad obsahem, ale obsah je taky fajn. Není to teen comedy, ale schyluje se to k tomuto žánru. Můj dojem je ale dobrý, jen škoda, že střihači moc stříhali :-) Ono, kdyby se určité scény protáhly (umírající holčička na lůžku) a jiné zase vystříhaly (na žádnou si teď nevzpomenu a právě proto by ve filmu neměly být), mohl z toho vzejít velmi dojemný film. Líbí se mi taky dobrá výprava, za ní tu třetí hvězdičku. Když to shrnu, potenciál filmu byl obrovský, ale seriálový režisér všechno urychlil, jako by vše podstatné i nepodstatné musel natlačit do půlhodinového závěrečného dílu nějakého seriálu.(5.3.2010)

Čtyři holčiny si během prázdnin vyměňují kalhoty. Zažívají různé příhody. A tak dále. A nakonec vše dobře dopadne. Dva příběhy ze čtyř jsou hodně solidní, ale Mexické fotbalové nabalování a "Alexis Bledel sedí na židličce a kreslí" mě nějak zvlášť nezaujaly. Holky hrají poměrně dobře, příbéh rebelské dokumentaristky je až nebezpečně jímavý. On celý ten konec je nebezpečně jímavý. Ps: Zajímalo by mě, jestli roli Kalhot odehrály jediné kalhoty, nebo zda byly zastupovány dubléry=)(12.10.2007)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Efekty 7/10/// +Alexis Bledel, prostředí, herecké výkony -průměrně plynulý průběh, nic zázračného se ve filmu nestane/// Já měl dojem, že Sesterstvo putovních kalhot se stalo kultem. Nevím kde jsem na to přišel. Asi jsem něco o filmu slyšel. Ale jestli je to pravda, tak nemá proč. Sesterstvo je úplně průměrný a obyčejný film, jenž vyprávý o přátelství čtyř kamarádek, které se musí na prázdniny rozejít a každá tak prožije nějaké dobrodružství nebo získá zažitky, které by ale sami o sobě na jeden film nestačili. Možná proto jsou ty kámošky čtyři. Musí se nechat, že film nejvíce působí jako drama. Možná dobrodružné drama. A v této rovině je na co se dívat. Avšak romantika ani komedie to moc není. Asi tomuhle filmu příjdou víc na chuť holky, už jen proto že je to o nich. Težko říct, na pokračování se ale teším, na tu čtyřku jsem si tak nějak zvykl./// Celkem 60%///(15.11.2008)

Na tenhle film se koukne vždycky několik protipólových párů - holky-kluci; puberťáci - dospělí; rádoby filosofové - lidi, co si chtějí vymlet trochu mozek... Když se několik částí správně překryje (pubertální holka filosofující o nesmrtelnosti brouka), film rázem letí do oblak kinematografie. Když se překryje špatně (dospělá racionální žena, co nemá čas na kraviny), dévédéčko s filmem se také proletí, avšak leda tak přes celý pokoj do koše. Já jsem ovšem spadnul do kategorie někde mezi - dospělý kluk, co se rád podívá na pěknou holku (Alexis Bledel), přimhouří oči nad pubertou, slintáním a pobrečenými kapesníky a během nedělního odpoledne, kdy není co dělat, příjemně naloží s časem. 50%(13.3.2010)

• - Blake Lively prý na konkurz při obsazování hereček do role Bridget vešla do místnosti a než udělala cokoli jiného, položila na stůl svoji fotografii. Porota si myslela, že si z nich dělá legraci, ale potom, co po nějaké době opustila místnost, si všichni byli jistí, že právě ona je tou jedinou správnou Bridget, kterou hledají. (delaware)

• - Pana Vreelanda, otce Bridget, ztvárňuje ve filmu skutečný otec její představitelky (Blake Lively) - Ernie Lively. (delaware)

• - Brian, kamarád Tibby a Bailey, je v knižní předloze špinavě blond, o asijském původu tam není jediné zmínky. (delaware)