Survive Style 5+

• Japonsko

SURVIVE STYLE5+

Fantasy / Mysteriózní / Thriller / Romantický

Japonsko, 2004, 120 min

Asi jsem se zamiloval do Reiky Hashimoto - víc kouzelnější manželku jsem opravdu neviděl. :-* ... :-D... Jinak se sluší říct hned na začátku: ten film rozhodně nekoresponduje s plakátem, který vypadá, že se jedná o drsný horor, ale kdepaaak! O horor se v žádném případě nejedná. Tenhle film je spíše skládanka několika méně či více provázaných příběhů, které jsou buď komediálního nebo rodinného charakteru. Za pár ujetých momentů a zbytečných nelogických scén ztrhávám 1 hvězdičku, jinak jsem ale velmi spokojený a příjemně překvapený.(28.10.2010)

• Pilda17

Survive Style 5+ je komedie nebo horor, ani nevím. Jedno vím určitě, nebavilo mě to od samého začátku až do úplného závěru. Pár scén sice dobrý, ale na mě moc barevné, přeplácené a občas s trapným humorem. Nedokážu nejspíš pochopit Japonský humor. Jelikož jsem čekal absolutně něco jiného, jsem silně zklamaný... 4/10 = 40%(9.10.2011)

Perfektný, nápaditý čierny humor podporený skvelou hudbou. Všetky bláznivé mini príbehy aj s ich ešte bláznivejším prepojením na konci som si užil a vychutnal. Nenudila ani sekunda. Najlepšie boli tie vymyslené reklamy, tie vážne nemali chybu :). Nemôžem zabudnúť ani na vizuálnu stránku, ktorá často prechádzala až do bizarnosti a gýčovosti, čo však nebolo na škodu, snímku to dodalo taký správny "fantasy šmrnc". Ázijský film opäť raz prekvapil, a to v plnej miere. 80/100(1.7.2014)

Také bych chtěl ráno usednout ke stolu doslova přetékajícím různými pochutinami a pořádně si nacpat břich, ale už by se mi nezamlouvalo, kdyby mi moje milá po kulinářských orgiích, které sama připravila, rozbila hubu na padrť :-) Minipříběh s Tadanobu Asanem mne pobavil nejvíce. Při scéně kolem lopaty a hlíny jsem si nemohl nevzpomenout na Guye Ritchieho a jeho Snatch. Však ve snímku také hraje jeho dvorní herec Vinnie Jones. Normálně působí jediný neasiat v čistě asijském filmu jako pěst na oko, ale Vinnie je výjimka potvrzující pravidlo. Pozadu nezůstávají ani další aktéři (skvělý je muž-slepice). Že film postrádá jakýkoliv smysl? Je mi to naprosto šumafuk, bohatě mi stačí, že Survive Style 5+ je tuze zábavná, řízná, výtvarně a obsahově extravagantní podívaná.(6.6.2006)

Originální film se zajímavou vizuální stránkou, zábavnou hudbou a překrásnou Reikou Hashimoto. Je to film, který těží z absurdity, ale ta je tak mělká, že u mě vůbec nezafungovala. Nejlepší a jediná zábavná hláška filmu je ,,What is your function in your life." Zasmál jsem se ještě teatrálnímu hypnotizérovi a zbytek jsem se hodně nudil. Linie tří zlodějíčků a ta o tátovi-kuřeti mě vyloženě štvala.... Vzhledem k tomu, že to v závěru nijak nezapadne a člověk neví jestli si z toho má NĚCO do života vzít, poučit se a nebo se jen zasmát, tak se nemohu ubránit dojmu, že je to jako pohádka O pejskovi, kočičce a dortu. Oni taky dali do dortu co jim pod ruku přišlo stejně jako scénárista napsal na papír co mu na mysli vytanulo. Být to jen drama o manželském páru díval bych se na to s chutí. Je to ptákovina a dávám tři.......(3.7.2011)

• - Manželka hrdiny první povídky (Tadanobu Asano) je ve filmu zabita celkem 7krát. (cubajz)

• - Žena navracející se ze záhrobí za celý film neřekne ani jedno slovo. (cubajz)