Survive Style 5+

• Japonsko

SURVIVE STYLE5+

Fantasy / Mysteriózní / Thriller / Romantický

Japonsko, 2004, 120 min

Jeden z těch filmů, kde forma drtivě převálcovala obsah. Po audiovisuální stránce nemá tento film chybu. Neuvěřitelná barevnost všech scén podkreslená padnoucím hudebním doprovodem je vážně skvělá a líbivá. Bohužel po příběhové, resp. dějové stránce jde o dvě hodiny křiklavě barevné nudy. Pár skvělých momentů se najde, ale tak tomu je v každém filmu. Survive Style 5+ je jako celek podprůměrný. Pod neuvěřitelně koukatelným pozlátkem se skrývá dvouhodinové nic s několika rádoby myšlenkami na závěr. edit: Svědomí nedalo jinak a po tom co jsem si uvědomil, že jsem do konce filmu vydržel zejména kvůli vynikajícím hereckým výkonům, přidávám jednu hvězdičku.(25.5.2008)

VŠECHNO SE MĚNÍ... ZÁLEŽÍ TO NA ÚHLU POHLEDU..... /// Manželství je složitý i v Japonsku. Manžel sejme ženu, s čelovkou na čele vykope jámu, dá smuteční cígo a ta svině pohne ,,brvou“. Naštěstí má furt tu lopatu a z lesa je slyšet tupý zvuky.... PODPAŽÍ VRAHŮ PÁCHNOU. Vtipný! Vtipný! V T I P N Ý ! (né můj koment – ten horor!). Úchylný ,,kulisy“ a barvy, ujetej děj. (Zdánlivě) nesouvisející příběhy do kterých skvěle zapadá V.Jones se svým: ,,JAKÝ JE SMYSL VAŠEHO ŽIVOTA?“ Potěší bůjnou představivostí, bláznivýma nápadama. Ježíš, TO JE KRAVINA!!! - čemuž plně odpovídá i soundtrack (líbí???), ve kterým chybí snad jen Ruská hymna. Zajímavější ptákovinu asi dlouho neuvidím. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zabil jsem manželku pánové... co všechno se teď může stát? 2.) Mám rád reklamy. 3.) Já a holky – to nejde k sobě. 4.) Jakých chyb se vyvarovat, když je táta táta a zároveň pták. 5.) Thx za titule ,,fjoe“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE * NAPĚTÍ ne(24.7.2011)

• Frajer42

Na zdejší typ humoru musíte být zřejmě patřičně naladěni, nebo musíte pomocí vhodných látek podvést své vnímání. Jedná se o film velice zvláštní, který se zřejmě nebude podobat ničemu, co jste měli v minulosti možnost vidět. Obsah k tomuto filmu je poměrně vyčerpávající. Moje oko potěšila občasná vydařená kratičká reklama. Podobné záležitosti bych v televizi klidně uvítal. Luxusní roličku si zde střihl i Vinnie Jones. Jeho tlumočník neměl chybu. Zbytek se mi moc nepozdával. Raději ani nezmiňuji, na kolikátý pokus se mi to celé vydařilo dokoukat, ale to částečně přisuzuji nedostatku flákacího času a sledování výhradně v nočních hodinách. Více než pěknou hvězdičku asi nedám, protože je mi líto investovat do drogového průmyslu takové finance, jako drtivá většina zdejších hodnotitelů. Tento film je v mých očích více divný než dobrý. Filmová zkušenost to byla určitě zajímavá, nikoli nepostradatelná.(15.2.2016)

Už dlouho jsem neviděla něco tak ztřeštěně. Že s tím přišli Japonci není překvapení. Některé scény mi trochu připomínaly japonské reality show, které vůbec tvoří kapitolu sami pro sebe (obzvlášť hypnotizér a představy reklam). Nejlepší jsou podlě mě příběhy rodiny, kdy hypnóza z otce udělá slepici a díky nehodě se ho jaksi nepodaří vrátit zpátky a vražedná nebožka a její nebohý manžel. Všechno to bláznivé dovádění spěje k celkem zajímavému finále, které působí směšně stejně jako dojemně. A Vinnie Jones a jeho "What's your function in life?" je onou pomyslnou třešničkou na dortu.(7.11.2008)

Perfektní snímek vymazlený téměř k dokonalosti. Nádherný je vizuál, zejména v domě u chlápka, který se marně pokouší zabít svoji ženu. Ty barvy, rekvizity - nádhera! Parádní je i sountrack, ktererej neskutečně tepe! Výborný propojení všech příběhů ja fakt pecka a někdy dovedená až ad absurdum! Známí herci jsou zárukou kvality, stejně jako role zabijáka Vinnieho Jonese. Film mě od začátku polapil a nepustil moji pozornost až do konce. Super!(8.1.2012)

• - Manželka hrdiny první povídky (Tadanobu Asano) je ve filmu zabita celkem 7krát. (cubajz)

• - Žena navracející se ze záhrobí za celý film neřekne ani jedno slovo. (cubajz)