Survive Style 5+

SURVIVE STYLE5+

Fantasy / Mysteriózní / Thriller / Romantický

Japonsko, 2004, 120 min

• KatanaCZ

To teda bylo něco! Rád bych k filmu dotočil ještě jeden příběh, sice o mě, jak dvě hodiny ležím nehybně na gauči, snažím se pochopit smysl tohoto filmu, nudím se a netrpělivě očekávám konec. Můj příběh by byl asi tak stejně zábavný a zajímavý jako celý film. Podstata a poslání filmu je snadno pochopitelné, bohužel naprosto nezáživně podané, tedy až na pár sekvencí s Vinnie Jonesem. Za zmínku stojí zajímavé prostředí, opravdu dobrá kamera a pěkná muzika.(10.4.2008)

• Le_Chuck

Survive Style 5+ je film úplne o ničom, žiadna hmatateľna dejová linka. Na Survive Style 5+ je každá škatuľka malá. Toľko úvodom. Ťažko definovateľný počin s nezávislými mikropríbehmi, ktoré sa občas prepletú. Celé zabalené do velice štýlového pozlátka a s výraznou titulkou prítomnosti zahraničnej "hviezdy" (palec hore za Vinieho). Počiatočná eufória poriadného úletu postupne opadáva, divák sa začína nudiť, farbičky a všadeprítomná absurdita už ho tak neberú a má pocit že vidí časť 22. z 300-dielneho seriálu. Ku koncu som badal niečo ako náznak emócii, ba dokonca ponaučania. Ano, gayovia sú fajn, osem-krát zabijem svoju manželku, aby som miloval, a budem tolerantný k otcovi, ktorý je vlastne kura. Ja ho naučím lietať, a on ma raz zveze do školy. Heh, to bude cool...(18.1.2006)

Štýlová pochúťka doplácajúca na vlastnú receptúru. Lebo napriek všetkej tej cool absurdnosti a iracionalite, neprekročil prah na ceste ku kultovému snímku, naopak spadla a zostala ležať na zemi. Niekedy jednoducho pri honbe za originalitou a pestrofarebnosťou sa necháme až príliš uniesť. Ale treba uznať, že predstavivosti sa tu naozaj medze nekládli a mohli sa tvorcovia vyhrajkať dosýtosti. Jednoznačne najlepšia ministory bola "vraždiaci manželský pár". Keď sa chcete štýlovo zasmiať a nevadí vám, že to nebude mať ani hlavu ani petu ste na správnom mieste na tú jedinečnú cool experience. 3,5*(25.1.2007)

Kouzelný film plný absurdních situací a vtípků. Kvalitu si udržuje po celou dobu, je skvěle natočený a audiovizuálně velice zajímavý. Z hlavních „příběhů“ se mi nejvíce líbilo italské manželství v japonském podání (s krásnou Reikou Hašimoto, která je ve filmu mnohem hezčí než na fotkách), naproti tomu bych se lehce obešel bez trojice zlodějíčků. Mezi epizodickými postavami musím obzvláště vypíchnout vystoupení paní učitelky hodnotící výkresy:-) 7+/10(8.3.2007)

• *CARNIFEX*

Priznávam, že je tento film pomerne originálnym počinom, pričom jeho poviedky "hala bala" poprepájané skutočne disponujú množstvom vtipných pasáži. Bohužiaľ, mne osobne Japonský humor nikdy priveľmi nesedel. No a tak isto to bolo počas tohto snímku. Lepšie, vtipnejšie pasáže sa striedali s tými trápnymi, až som mal pocit, že celý film ide akosi mimo moje zmysly. Musím ale uznať, že v samom závere začne tento halucínnogénny paskvil predsa len dávať zmysel. Každopádne, toto divákovi sadne buď podľa aktuálnej nálady vnímania, alebo vyslovene milovníkovi tak trochu experimentálnych počinov obohatených o originálnu myšlienku, než požieračovi klasickej tvorby.(3.3.2016)

• - Manželka hrdiny první povídky (Tadanobu Asano) je ve filmu zabita celkem 7krát. (cubajz)

• - Žena navracející se ze záhrobí za celý film neřekne ani jedno slovo. (cubajz)