poster

Heaven with a Gun

Western

USA, 1969, 101 min

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • Cervenak
  ****

  Kresťanský western? Prečo nie, pokiaľ kazateľ nosí kolt a odbachne každého pankharta, ktorý mu skríži cestu. Výborný Glenn Ford a už skoro 70-ková atmosféra, niekoľko drsných scén vrátane znásilnenia a nejakej tej nahoty.(29.4.2018)

 • LiVentura
  ****

  The killing preacher... wow! :-)(10.5.2018)

 • rikitiki
  **

  Spory ovčáků s kovboji přijíždí do města vyřešit kazatel, který nosí kolty proklatě nízko u boku. Dějově nevýrazný western snižuje neumětelská kamera, která často snímá záběry obličeje v prudkém emocionálním hnutí ve velkém detailu. Místo vyhrocení atmosféry tím ale jen navodí pocit totálního amatérismu. /12. 8. 14./(12.8.2014)

 • honajz
  *

  Lidi by se měli mít rádi. A když se chlapi nejsou štonc domluvit, musí jim domluvit manželky. Historka jak ze Strážné věže. Nemám nic proti tématu, že lidé by měli hledat cesty a způsoby, jak spolu vycházet, a nehledat pořád jen důvody rozdělení, ta myšlenka je ok. Ale tvůrci ji podali na žánru westernu, kde zlí lidé dělají zlé věci, aby ze zlých lidí v určitou chvíli někteří přestali dělat zlé věci a byli najednou v pohodě, zatímco hodný muž nechce pomoci nikomu a všem současně, k čemuž nakonec odloží i pušku a pistole. Ano, asi dvakrát dojde na nějakou mírnou přestřelku, ale to je vše, co ze žánru westernu - kromě ošuntělých kulis - zůstalo. Pak je zde různé peckinpahovské detailní a až nechutné zobrazení násilí (stříhání vlasů ovčími nůžkami, znásilnění indiánky apod.), a vzhledem k tématu fakt nechápu proč a proč se v těch dlouhých scénách režisér tak vyžívá. Postavy jednají divně, pokaždé jinak. Některé se jen mihnou a už o nich neuslyšíme (blonďatá a modrooká manželka s děckem, tu roli snad rejža připsal, jen aby se tam mihla jeho milenka či co), a navíc Glenn Ford tady s tím bříškem fakt nevypadá jako rychlý jura. Celkově zmatený příběh, jednání postav a vyznění ještě více zamotává nepříjemná kamera a hudba, která chvíli je, a pak dlouho není... Zkrátka, žánr westernu, zneužitý k jehovistické nebo snad mormonské agitce (vzhledem k těm čtyřem ženám jednoho farníka), ve které si pan režisér neodpustil naprosto zbytečné zdlouhaví brutální scény. O vraždícím faráři - pistolníkovi tenhle film fakt není.(14.5.2018)

 • nmafan
  ***

  Úsměvný, roztomilý a ryze šedesátkový úlet. Pokud nemáte rádi tuhle éru a k tomu slabost pro westerny, tak na to raději ani nekoukejte, pro "běžného" diváka je to asi nepoužitelné... :)(17.3.2019)