Zrození naděje (neoficiální název)

Born of Hope

Akční / Fantasy / Dobrodružný / Romantický

Velká Británie, 2009, 70 min

Kate Madison

Jedna vesnice po druhé jsou likvidovány pod nájezdy skřetů - z jedné takové se jen tak tak zachrání mladá Gilraen se svými rodiči. I na útěku jsou ale skřety pronásledováni, a když už to s nimi nevypadá moc dobře, jsou naštěstí zachráněni skupinou Dúnadanů pod vedením Arathorna (Christopher Dane), syna Aradorova a dědice Isildorova. I v těchto temných dobách ale kvete láska, a i když královská linie visí na vlásku, naděje bude zachována ve spojení Arathorna s Gilraen a v jejich synovi - Aragornovi ... Pán Prstenů, ať již jako kniha nebo jako film, patří k mým nejoblíbenějším dílům vůbec - Tolkienovi se podařilo vytvořit dokonalý svět, ze kterého je stále kde čerpat. Tento film natočila skupina fanoušků v kulisách z Pána prstenů (samozřejmě za vydatné pomoci Weta Workshop) - což je samo o sobě již polovinou úspěchu. Sice je chvilkama znát mizivý rozpočet, ale od doby, co jsem viděl Tolkienova Hobita v divadle, tak jsem si jistý, že celá Středozem jde v pohodě ztvárnit i na dětském pískovišti. Co bych ale filmu vytkl je trochu plytký příběh (ono když je jasné, že Aragorn musí přežít, tak je těžko co vymýšlet) a taktéž někteří herci mi dvakrát nesedli (třeba paní Gilraen, že ano). Každopádně je ale skvělé, že takovéto filmy vznikají - aspoň člověk dokáže nějak překlenout to tíživé období mezi posledním Pánem Prstenů a očekávaným Hobitem...(10.2.2010)

• sona123

Nostalgie někdy není dobrý přítel. Ač nejsem fanatický příznivec LOTR, přesto jsem si chtěla zavzpomínat, pobavit se, odpočinout....dostalo se mi tragického odpadu, který tedy podle mého poctu dílu nevzdává. Nízkorozpočtovost až uráží, většina děje je odvyprávěna s pozadím na sníh, les a tak. Pak jsou tu asi dvě bitvy se skřety, kteří mají halloweenské masky. Ty kecy mezi, to není ani vata. Herecké výkony, o tom je až neslušné mluvit. Vždyž ta Graelin ani neměla pořádnou paruku! Zato tu bylo hodně tanečků ochotnického sboru, ale podívat se na vesnickou veselici by bylo asi mnohem přínosnější, než to, co nám zde vnucují. No, ale šlo se tomu zasmát, takže budiž.(9.2.2011)

Je neuvěřitelné, co se dá natočit prakticky bez peněz! BORN OF HOPE je asi 100x kvalitnější fanouškovský film, než Hon na Gluma. Film má atmosféru, herecké výkony jsou kvalitní, scénář je vydařený a hudební doprovod je bezchybný! Dokonce i paní Režisérka odvedla kus dobré práce. Hodnotím ho maximálním počtem hvězdiček, protože tohle dílo, hravě strčí do kapsy, spousty filmových slátanin s milionovými rozpočty!!! Kdyby to šlo, přidal bych šestou hvězdičku za nadšení pro Tolkienovo dílo! 5*****(13.12.2009)

Největším nedostatkem filmu není amatérské pojetí, nedostatek peněz na výrobu nebo nevýrazní herci ale nedostatečná hloubka a propracovanost filmu. Jsem fanoušek Tokienovy tvorby PP jsem samozřejmně vyděl, Hobita už také... a tak jsem se zajímal o tohle. A protože je tenhle film podávaný hlavně pro fanoušky, čekal bych mnohem, mnohem, MNOHEM více informací, zajímavostí. Prostě takový polodokument a životě Aragornových rodičů a Důnadánů v zaniklém království Arnor. Bohužel jsem dostal pouze milostný trojúhelník a několik chabých soubojů. Za mě 50%(17.3.2013)

Ide o amatérsky film, čiže netreba čakať veľa. Avšak práve vtedy, keď nemáte očakávania prehnané, dočkáte sa veľmi pozitívneho prekvapenia. Ja som bol nadšený. Vkusné, nepokazené, neprehnané, jednoduché a zároveň krásne, vo svojej kategórii filmov (hovoríme stále o amatérskych) vysoko vyčnieva nad priemer. Príbeh Aragornovych predkov v skratke, prevažne prezentovaný rozprávačským štýlom. Viac, chceme viac týchto filmov! ;)(7.2.2017)

• - Titul filmu Zrození naděje souvisí s Aragornem (Viggo Mortensen), protože právě jeho narození je nadějí na budoucnost. (ricky4)

• - Velká část herců jsou amatéři. Avšak v obsazení nalezneme i "profesionály". Například Matt Kennard hrál několik let v nejdéle vysílaném seriálu na světě Coronation Street (od r. 1960), Ian Marchall se objevil mimo jiné v příbězích Rosamunde Pilcher a Kate Madison spolupracovala coby dablérka na filmech Guliverovy cesty (2010) a Harry Potter a Relikvie smrti – část 1 (2010). (gogos)

• - Kate Madison, režisérka a jedna hlavních představitelek snímku, zastávala mnoho dalších funkcí při natáčení. Mimo jiné film produkovala a podílela se na scénáři či kostýmech. (gogos)