Zrození naděje (neoficiální název)

Born of Hope

Akční / Fantasy / Dobrodružný / Romantický

Velká Británie, 2009, 70 min

Kate Madison

Stravitelnější než Hunt for Gollum, alespoň pro mě. Občas trochu překombinované, ale oceňuji snahu udělat to víc po svém, než jen tupě kopírovat styl, jakým byl natočený Pán prstenů. Bylo to krásně středověké, spíš převyprávěná pověst než fantasy, ale přesto zahřála u srdce přítomností známých jmen i postav.(10.1.2012)

Nemá cenu, aby na to koukal kdokoli jiný, než fanoušci Jacksonova Pána prstenů, protože je to v podstatě přehlídka toho, jak se dá na koleni udělat stejný vizuální dojem jako ve Weta Workshopu (kostýmy, digitální trol, bizardní skřeti, drsně se tvářící elfové,..). Bohužel, scénáristicky je to úplně o ničem a ještě ke všemu to opakuje i stejné chyby jako oficiální film (pochybuji, že by Dúnadani přežili tolik nájezdů, kdyby bojovali tak srandovním způsobem, jako to předvádí tihleti tajtrlíci, po vzoru filmového Aragorna) Snímek ale překvapí zajímavým hudebním doprovodem a sympatickým hlavním hrdinou.(17.7.2011)

Je neuvěřitelné, co se dá natočit prakticky bez peněz! BORN OF HOPE je asi 100x kvalitnější fanouškovský film, než Hon na Gluma. Film má atmosféru, herecké výkony jsou kvalitní, scénář je vydařený a hudební doprovod je bezchybný! Dokonce i paní Režisérka odvedla kus dobré práce. Hodnotím ho maximálním počtem hvězdiček, protože tohle dílo, hravě strčí do kapsy, spousty filmových slátanin s milionovými rozpočty!!! Kdyby to šlo, přidal bych šestou hvězdičku za nadšení pro Tolkienovo dílo! 5*****(13.12.2009)

Vyjímečný fanouškovský nezávislák, který sice občas vypadá jako nějaké dražší porno typu Lady of the Rings, nadruhou stranu je zase chvílema mnohem lepší než třeba takový kinofilm jakým je Kněžna Libuše. Herce nekomentuji. Snad jediná role, která stojí za zmíňku je Kate Madison v roli Elgarain, kterou bych si dokázal představit klidně i v něčem profesionálnějším. Beru v úvahu to, že je to fan movie a přidávám hvězdičku navíc.(31.3.2010)

Bohužel nefunguje zdaleka tak dobře jako Hunt For Gollum. Hlas vypravěčky až příliš podtrhuje, že vše, co se na obrazovce odehrává, není než obrázkovou ilustrací k jejímu vyprávění, v ději i dialozích převládá totální schematičnost (a není to ani zdaleka vina Mr. Tolkiena). Snahu o "Jackson feeling" oceňuji, ale třeba doslovná citace Boromirovy smrti už je moc... Má ale i světlé stránky (bitva o vesnici, hudba, Arathorn pro sympatický kukuč a hraničářka pro sympatickou... hraničářku). Třetí hvězdička je ovšem toliko za Středozemi, která má u mě v jakékoli podobě přivřené oko jisté.(8.2.2011)

• - Film se natáčel mj. v národním parku Snowdonia ve Velké Británii. (ricky4)

• - Velká část herců jsou amatéři. Avšak v obsazení nalezneme i "profesionály". Například Matt Kennard hrál několik let v nejdéle vysílaném seriálu na světě Coronation Street (od r. 1960), Ian Marchall se objevil mimo jiné v příbězích Rosamunde Pilcher a Kate Madison spolupracovala coby dablérka na filmech Guliverovy cesty (2010) a Harry Potter a Relikvie smrti – část 1 (2010). (gogos)

• - Rozpočet filmu byl pouhých 25 000 liber. (ricky4)