Reklama

Reklama

Zrození naděje

(neoficiální název)
  • Velká Británie Born of Hope
Akční / Fantasy / Dobrodružný / Romantický
Velká Británie, 2009, 70 min

Obsahy(1)

BORN OF HOPE je fanouškovský film, volně šířitelný na internetu. Vypráví příběh Arathorna a Gilraen, rodičů Aragorna. Ve filmu potkáme také malého Aragorna, elfí bratry Elladana a Elrohira, nebo jeskynního trola. Zajímavostí je, že se na vzniku podíleli členové Weta Workshop, studia, které pracovalo na PÁNOVI PRSTENŮ a nyní bude pracovat na HOBITOVI. Podobným filmem je i HON NA GLUMA. (Kwandar)

(více)

Recenze (78)

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Sláva Kate Madison! Realizace takového projektu ji musela sežrat obrovské množství času a prostředků... Na jednu stranu bych ocenil přístup k věci trošku víc... Testosteronový, přeci jen, ty kostýmy a chlapíci v nich navlečení ochotni vyblbnout se před kamerou k dispozici byli, zatímco takhle je klad na romantickou složku možná až moc velký. Závěrečný boj ve vesnici dokonce působil opravdu epicky a následující děj zas emotivně. Toho, že kulisy jsou ze tří domů a bojovníků je na každé straně maximálně dvacet si stejně ani moc nevšimnete. Jeden z nejlepších fan filmů všech dob, překonávající předchozí Lov na Gluma o půl námořní míle ()

liskam 

všechny recenze uživatele

Největším nedostatkem filmu není amatérské pojetí, nedostatek peněz na výrobu nebo nevýrazní herci ale nedostatečná hloubka a propracovanost filmu. Jsem fanoušek Tokienovy tvorby PP jsem samozřejmně vyděl, Hobita už také... a tak jsem se zajímal o tohle. A protože je tenhle film podávaný hlavně pro fanoušky, čekal bych mnohem, mnohem, MNOHEM více informací, zajímavostí. Prostě takový polodokument a životě Aragornových rodičů a Důnadánů v zaniklém království Arnor. Bohužel jsem dostal pouze milostný trojúhelník a několik chabých soubojů. Za mě 50% ()

Reklama

VenDulin85 

všechny recenze uživatele

Příběh o Gilraen a Arathornovi, synu Aradora, v dobách, kdy temnota v Dol Gulduru rostla a skřeti se rozlézali jako mor na sever, aby pobili všechny Dúnadany, kterých bylo stále méně a méně. Na rozkaz Saurona, který se bál Isildurova dědice. Nadějí všech lidí se tak stalo dítě Gilraen a Arathorna, Aragorn. Další skládanka Tolkienova díla, natočená stejně dobře jako Lov na Gluma. V bitkách je sice znát malá četnost bojovníků na obou stranách, ale nebuďme rýpalové. Setřeme slzu a nechme znovu zaznít Arathornova slova (jeho schopnost projevu Aragorn očividně podědil): "Muži Západu, Stín se rozšiřuje a jeho krutá pěst se po nás vždy natahovala. Ale my... My nesmíme ztratit naději. Přijde doba, kdy Dúnadané znovu získají svou sílu a vyženou zlo z těchto zemí jednou pro vždy. Ale do té doby je naší povinností bránit náš lid za každou cenu. Takže... Povstaňte, Dúnadané! Pamatujte, kdo jste! Ať před námi naši nepřátelé znovu prchají! A ať se žádný skřet nedostane ven z toho lesa živý!" ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Kvalitou na úrovni The Hunt for Gollum a lacného TV filmu čo je na amatérsky film celkom slušne. Kostýmy ujdu, herci, hudba, skromná vypráva a príbeh o tom ako sa Aragorn dostal do Rivendell tiež nieje zlý. Určite vhodný doplnok pre neznalých, čo nepoznajú predlohu, ale aj pre tých čo ju poznajú. 60% - 3* ()

Němi 

všechny recenze uživatele

Za hodinu se da odvypravet hromada veci. A nebo taky vubec nic. __ Born of Hope dojelo na snahu okopirovat co nejvic Jacksonovych postupu (tedy tech obrazovych) a opravdu moc spatnou rezii (spatnou i na uroven fanfilmu). Navic vsechen ten patos co do trilogie Jackson nacpal si 'predplatil' hutnym pribeh a sikovnou rezii, zatimco zde zamenitelne postavy skrze priserne neherce vykrikuji priserne dialogy balene do LotR havu, az se sledovani stava fyzickym mucenim. __ Prekvapil celodigitalni zlobr, kvalitou srovnatelny s par let starou ackovou produkci. Nepotesily prehnane barevne filtry 'jakoze LotR' ukazujici na nesoudne fanousky a nesnesitelne prepalene emoce (haha) bez snahy je na necem vystavet. __ Ze i fanfilm muze mit uroven se ukazalo u "Hunt for Gollum", ktery porazi krom CGI snimek ve vsech smerech. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (8)

  • Elfové Elrohir (Sam Kennard) a Elladan (Matt Kennard) jsou syny Elronda (Hugo Weaving), vládce z Roklinky, který se objevuje v sérii Pán prstenů. Proto byl také Aragorn (Viggo Mortensen) vychováván v Roklince, kde potkal budoucí lásku Arwen (Liv Tyler), sestru Elladana a Elrohira. (ricky4)
  • Velká část herců jsou amatéři. Avšak v obsazení nalezneme i "profesionály". Například Matt Kennard hrál několik let v nejdéle vysílaném seriálu na světě Coronation Street (od r. 1960), Ian Marchall se objevil mimo jiné v příbězích Rosamunde Pilcher a Kate Madison spolupracovala coby dablérka na filmech Guliverovy cesty (2010) a Harry Potter a Relikvie smrti – část 1 (2010). (gogos)
  • Rozpočet filmu byl pouhých 25 000 liber. (ricky4)

Reklama

Reklama