Reklama

Reklama

Novodobí Robinsoni

  • USA The New Swiss Family Robinson (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Hlavními hrdiny napínavého i veselého dobrodružství je rodina Robinsonových táta Jack, máma Anna a jejich tři děti, synové Shane a Todd a dcera Elizabeth, kteří se na palubě jachty Albatros vydají na prázdninovou plavu po jihočínském moři. Vypluli ze Singapuru, mířili do Sidney, ale ani přání šťastné cesty od šarmantního Sheldona, který jim jachtu před nedávnem prodal, Robinsonovým nepomohlo dorazit bez nehody k cíli. Není divu, Sheldon je totiž ve skutečnosti novodobý pirát, který se svou posádkou jachtu přepadne. Přepadeným, kteří plavbu celé měsíce pilně trénovali se sice podaří uniknout, jejich loď se však na rozbouřeném moři rozbije o útesy poblíž opuštěného ostrova. Podaří se jim doplavat k ostrovu, který sice připomíná tropický ráj plná slunce, palem písku a prohřátých pláží, ale to neznamená, že by nebyl také plný nebezpečí, zejména, když piráti stále křižují někde poblíž. Přesněji hned ve vedlejší zátoce. Samozřejmě se rodinu pokusí znovu napadnout, jsou však překvapeni obrovským krokodýlem, který těžce zraní Sheldona. Zatímco piráti prchají zpět na moře, Robinsonovi se pomalu zabydlují. Brzy se ukáže, že na ostrově přece jen nejsou sami, objeví se tu totiž dívka Francoise, která, jak se vzápětí ukáže, je také trosečníkem, jediným, který přežil havárii letadla, jehož trosky leží hluboko v džungli. Robinsonovi se pustí do stavby bambusového obydlí a zachrání ze své rozbité jachty vše co by mohlo být k užitku. Objeví přitom tajnou schránku plnou šperků, kterou používali piráti k pašování, a uvědomí si, že se piráti jednoho dne vrátí. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (37)

Turiec odpad!

všechny recenze uživatele

Takúto zlátaninu snáď ani nemôže napísať dospelý človek. Ak sa rodina s deťmi po stroskotaní usmieva, sú bez najmenších obáv a tvária sa ako na najbezpečnejšom mieste na zemi, hýria vtipom a rozdávajú úsmevy, niečo musí byť zlé v štáte dánskom. Scenárista musí byť, veľmi slušne povedané, povrchná naivka. Ak to náhodou myslel vážne, tak ho úprimne ľutujem a malo by to uraziť každého diváka. Ak pripustíme, že film je určený pre menšie deti a piráti sú hlupáci, s ktorými si ktokoľvek poradí, potom nerozumiem, prečo týchto stroskotancov viaceré televízie vysielali v prime-time a nie o 10-tej dopoludnia. Veď ide o „typickú“ americkú rodinku, ktorá je za každých okolností čisto upravená a vyžehlená a vyzerá ako na dovolenke aj keď je na opustenom ostrove. Nevadí, že sú všetci z viacerých strán v ohrození života – ani ich len nenapadne, že by sa chceli dostať domov. Sú predsa šikovní a urobia si raj tam, kde sú. Nie je problém nielen postaviť prístrešok – postavia si rovno superdom s nábytkom, za ktorý by sa nemusela hanbiť ani IKEA :) Nezaostávajú ani hlavní protagonisti. O výkonoch detí sa netreba vyjadrovať, ale hroznejší „herec“ ako doktorka Queenová bol snáď len orangután. Disneyovci si musia robiť srandu! ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack John Scott: 1. Leaving Hong Kong [3:03] ,2. At Sea [0:51] ,3. Encounter With a Shark [1:45] ,4. Pirates on the High Seas [5:48] ,5. Shipwrecked [2:00] ,6. Strange Island [6:06] ,7. Pirate Attack [3:47] ,8. Settlers [4:32] ,9. Chasing Turkey [3:33] ,10. The Wild Girl Takes a Prisoner [2:01] ,11. Shane and Franciose [4:16] ,12. Francious Comes Back [3:42] ,13. Pirate Island [2:08] ,14. Big Red's Family [1:30] ,15. Escape from Pirate Island [3:48] ,16. All Out War [3:05] ,17. Hello Mr. Python [4:55] ,18. Don't Mess With My Girls [3:26] ,19. Bound for Australia [4:44], ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Absoultne nepodarený dobrodružný film, ktorý je plný nelogického konania hrdinov, chabých hereckých výkonov a trapných, nereálnych akčných scén. Technické spracovanie je rovnako úbohé. Nevýrazná kamera, strih aj réžia nedokázala nič vyťažiť ani z inak divácky atraktívneho prostredia subtropického opusteného ostrova. Už scenár je nebetyčná sprostosť, avšak jeho filmové spracovanie to celé tlačí ešte nižšie. Skoro až do odpadu! * ()

Hismael 

všechny recenze uživatele

Stovky vystřelených kulek, někdy jen z pár metrů a jen jedna z nich zasáhne jedno rameno. Opice s berlema, pirát se zlomenou nohou, kterou mu pohromadě drží venkovní kusy železa, další za stejnou konstrukci na hlavě dokáže vyset za hák na laně. Piráti chtějí pro své nepřítele jistou smrt, ale tady se oponenti zbaví pirátů jen tím, že je postupně nahází do vody a kulky se používají vždy v nesprávnou chvíli. Jediná záchrana je utéct, ale proč si před tím nepostavit parádní rodinný domek dokonce i s nábytkem. Na nějakou loď, která by je všechny dopravilo pryč se bohužel zapomnělo. Nesmysl, který si žije ve vlastním světě, ale na druhou stranu, z neznámého důvodu koukatelné až do konce. ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Copak nemáš ani trošku fantazie ??" - "Nevim, ale dost často si představuju, že jsem jedináček !!" ;) Tak podobný snímek jako The New Swiss Family Robinson se opravdu jen tak nevidí, nesmírně vtipný v pasážích, kde si měl divák okusovat nehty i s prsty, a ubohý tam, kde se měl smíchy plácat do kolen, i když vlastně teď úplně nevím, jak moc by to bylo uskutečnitelné bez těch prstů, takže nakonec díkybohu za to, že se zde veškerá Raffillova snaha minula účinkem !! ;) A o čem, že to vlastně celé je ?? Jane "Dr. Quinnová" Seymour se rozhodla opustit Sallyho, byť donucena okolnostmi, se svojí novou rodinou Robinsonů tentokrát osídlit zdánlivě opuštěný ostrov pod křídly Studia Disney a výsledkem zůstává pouze naprosto utopený potenciál tohoto, alespoň co se týká mladšího okruhu diváctva, velmi vděčného tématu !! Infantilně naivní příběh jako mix předlohy Švýcarského Robinsona Johana Davida Wysse a De Vere Stacpooleho Modré laguny pro retardované nezachrání ani hodně slušný hudební motiv osvědčeného Johna Scotta, ani to minimum záběrů na božsky modré moře, protože diváka už v polovině tohoto škváru bolí za krkem od neustálého kroucení hlavou, jak neskutečně upocenou směs všemožných klišé daného žánru, naprosto neomluvitelných nerealistických přehmatů, dementních dialogů a k neuvěření špatně technicky provedených akčních scén musí sledovat !! Navíc fakt, že nejsnesitelnější a zároveň nejvěrohodnější herecký výkon, či alespoň něco vzdáleně se mu podobajícího, podává orangutan "Velkej Zrzek", který zároveň obstarává jediné vtipné momenty této neuvěřitelné filmové žumpy, v níž s požehnáním Disneyů i David Carradine definitivně utopil veškeré moje zbývající iluze o něm, a to jistě mluví asi za vše !! Platil-li vůbec někdy Stewart Raffill za nadějného režiséra, nějakých čtyřicet let od jeho posledního dobrého filmu a tenhle scénář na to dávají dokonale zapomenout, tohle je totiž opravdu nesmírně trapný kus filmařiny !! ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama