Novodobí Robinsoni

John Zachary

Kostýmy:

Cheri Ingle
  • Stanley

Rodina Robinsonů na pustém ostrově... Už ten námět vzbuzuje skeptický úsměv. Celý film je jedno velké klubko trapných scén, z nichž se zmíním aspoň o jedné, která mě dostala: Jeden ze synů, náctiletý Robinsonek, se zamiluje do domorodkyně a sdělí rodičům svůj záměr, že se chtějí vzít - a to nejlíp teď a tady - aniž by si do té doby rozuměli jediné slovo. Rodiče neskrývají nechápavý údiv, z čehož se Robinsonek puberťácky rozčiluje a rozhazuje argumenty "že je to přece mezi lidmi normální". Zavzpomínáte na Modrou lagunu, která v sobě oproti tomuto skrývala aspoň trochu smysluplného děje, věrohodné romatiky a přesvědčivých vyvrcholení (nemyslím těch sexuálních). Prostě kravina, nad kterou by snad i dětem, pro které je zřejmě určena, z nevěřícnosti cukaly koutky. Zaručeně jediné, co z filmu vyznívá velmi kvalitně, je hudební složka Johna Scotta.(18.11.2004)

• Tommassi3

"Copak nemáš ani trošku fantazie ??" - "Nevim, ale dost často si představuju, že jsem jedináček !!" ;) Tak podobný snímek jako The New Swiss Family Robinson se opravdu jen tak nevidí, nesmírně vtipný v pasážích, kde si měl divák okusovat nehty i s prsty, a ubohý tam, kde se měl smíchy plácat do kolen, i když vlastně teď úplně nevím, jak moc by to bylo uskutečnitelné bez těch prstů, takže nakonec díkybohu za to, že se zde veškerá Raffillova snaha minula účinkem !! ;) A o čem, že to vlastně celé je ?? Jane "Dr. Quinnová" Seymour se rozhodla opustit Sallyho, byť donucena okolnostmi, se svojí novou rodinou Robinsonů tentokrát osídlit zdánlivě opuštěný ostrov pod křídly Studia Disney a výsledkem zůstává pouze naprosto utopený potenciál tohoto, alespoň co se týká mladšího okruhu diváctva, velmi vděčného tématu !! Infantilně naivní příběh jako mix předlohy Švýcarského Robinsona Johana Davida Wysse a De Vere Stacpooleho Modré laguny pro retardované nezachrání ani hodně slušný hudební motiv osvědčeného Johna Scotta, ani to minimum záběrů na božsky modré moře, protože diváka už v polovině tohoto škváru bolí za krkem od neustálého kroucení hlavou, jak neskutečně upocenou směs všemožných klišé daného žánru, naprosto neomluvitelných nerealistických přehmatů, dementních dialogů a k neuvěření špatně technicky provedených akčních scén musí sledovat !! Navíc fakt, že nejsnesitelnější a zároveň nejvěrohodnější herecký výkon, či alespoň něco vzdáleně se mu podobajícího, podává orangutan "Velkej Zrzek", který zároveň obstarává jediné vtipné momenty této neuvěřitelné filmové žumpy, v níž s požehnáním Disneyů i David Carradine definitivně utopil veškeré moje zbývající iluze o něm, a to jistě mluví asi za vše !! Platil-li vůbec někdy Stewart Raffill za nadějného režiséra, nějakých čtyřicet let od jeho posledního dobrého filmu a tenhle scénář na to dávají dokonale zapomenout, tohle je totiž opravdu nesmírně trapný kus filmařiny !!(1.7.2013)

Já jako milovník knihy Robinson Crusoe vyhledávám filmi z podobnou tématikou a tento se nabízel jako docela věrný přepis. Ne, že by šlo o prvotřídní film, ale srovnám - li ho napříkald z filmem Robinson Crusoe z Piercem Brosnanem tak výsledek je rozhodně lépe znějící pro Novodobí Robinsony. I když se moc nedrželi předlohy, vytvořili pěknou , koukatelnou rodinou podívanou.(22.11.2004)

• Hismael

Stovky vystřelených kulek, někdy jen z pár metrů a jen jedna z nich zasáhne jedno rameno. Prostě oddychovka u který se nepřemýšlí. Opice s berlema, pirát se zlomenou nohou kterou mu pohromadě drží venkovní kusy želeleza navrtané do kostí si běží v klidu první a celá banda teprve za nim, další za stejnou konstrukci na hlavě dokáže vyset za hák na laně, piráti chtějí pro své nepřítele jistou smrt, ale tady se oponenti zbaví pirátů jen tím, že je postupně nahází do vody a kulky se používají vždy v nesprávnou chvíli. V beznadějných situacích se však parta dokáže usmívat a vypadá to, jako by dokázali všechno na světě. Jediná záchrana je zdrhnout, ale proč si před tím nepostavit parádní rodinný domek dokonce i s nábytkem...oni asi opravdu vzládnou všechno na světě. Na nějaké plavidlo které by je všechny dopravilo pryč se bohužel zapomělo... prostě pohoda...ale je toho mnohem víc... Nesmysl který si zaslouží krásnou *. Na druhou stranu z neznámého důvodu koukatelné až do konce.(21.6.2008)

• Turiec

Takúto zlátaninu snáď ani nemôže napísať dospelý človek. Ak sa rodina s deťmi po stroskotaní usmieva, sú bez najmenších obáv a tvária sa ako na najbezpečnejšom mieste na zemi, hýria vtipom a rozdávajú úsmevy, niečo musí byť zlé v štáte dánskom. Scenárista musí byť, veľmi slušne povedané, povrchná naivka. Ak to náhodou myslel vážne, tak ho úprimne ľutujem a malo by to uraziť každého diváka. Ak pripustíme, že film je určený pre menšie deti a piráti sú hlupáci, s ktorými si ktokoľvek poradí, potom nerozumiem, prečo týchto stroskotancov viaceré televízie vysielali v prime-time a nie o 10-tej dopoludnia. Veď ide o „typickú“ americkú rodinku, ktorá je za každých okolností čisto upravená a vyžehlená a vyzerá ako na dovolenke aj keď je na opustenom ostrove. Nevadí, že sú všetci z viacerých strán v ohrození života – ani ich len nenapadne, že by sa chceli dostať domov. Sú predsa šikovní a urobia si raj tam, kde sú. Nie je problém nielen postaviť prístrešok – postavia si rovno superdom s nábytkom, za ktorý by sa nemusela hanbiť ani IKEA :) Nezaostávajú ani hlavní protagonisti. O výkonoch detí sa netreba vyjadrovať, ale hroznejší „herec“ ako doktorka Queenová bol snáď len orangután. Disneyovci si musia robiť srandu!(23.7.2004)