Novodobí Robinsoni

Terry Kelley

Scénografie:

John Zachary
  • Tommassi3

"Copak nemáš ani trošku fantazie ??" - "Nevim, ale dost často si představuju, že jsem jedináček !!" ;) Tak podobný snímek jako The New Swiss Family Robinson se opravdu jen tak nevidí, nesmírně vtipný v pasážích, kde si měl divák okusovat nehty i s prsty, a ubohý tam, kde se měl smíchy plácat do kolen, i když vlastně teď úplně nevím, jak moc by to bylo uskutečnitelné bez těch prstů, takže nakonec díkybohu za to, že se zde veškerá Raffillova snaha minula účinkem !! ;) A o čem, že to vlastně celé je ?? Jane "Dr. Quinnová" Seymour se rozhodla opustit Sallyho, byť donucena okolnostmi, se svojí novou rodinou Robinsonů tentokrát osídlit zdánlivě opuštěný ostrov pod křídly Studia Disney a výsledkem zůstává pouze naprosto utopený potenciál tohoto, alespoň co se týká mladšího okruhu diváctva, velmi vděčného tématu !! Infantilně naivní příběh jako mix předlohy Švýcarského Robinsona Johana Davida Wysse a De Vere Stacpooleho Modré laguny pro retardované nezachrání ani hodně slušný hudební motiv osvědčeného Johna Scotta, ani to minimum záběrů na božsky modré moře, protože diváka už v polovině tohoto škváru bolí za krkem od neustálého kroucení hlavou, jak neskutečně upocenou směs všemožných klišé daného žánru, naprosto neomluvitelných nerealistických přehmatů, dementních dialogů a k neuvěření špatně technicky provedených akčních scén musí sledovat !! Navíc fakt, že nejsnesitelnější a zároveň nejvěrohodnější herecký výkon, či alespoň něco vzdáleně se mu podobajícího, podává orangutan "Velkej Zrzek", který zároveň obstarává jediné vtipné momenty této neuvěřitelné filmové žumpy, v níž s požehnáním Disneyů i David Carradine definitivně utopil veškeré moje zbývající iluze o něm, a to jistě mluví asi za vše !! Platil-li vůbec někdy Stewart Raffill za nadějného režiséra, nějakých čtyřicet let od jeho posledního dobrého filmu a tenhle scénář na to dávají dokonale zapomenout, tohle je totiž opravdu nesmírně trapný kus filmařiny !!(1.7.2013)

• Marina111

Ak ste ochotní uveriť, že stroskotancom sa podarí zachrániť celú loď a vyrobiť si na neobývanom ostrove domček a lá exotická vila, a že sa pekne všetci skamarátia so zvieratkami i s divoškou ( s dokonale oholeným podpazuším a nalinkovanými očami) ... nech sa páči. Film pre vás. Pre tých, ktorí však radšej ako sladkú naivitu uprednostnia tvrdú pravdu : pozrite si niečo iné. Čokoľvek. Trebárs aj Ferda Mravca - i ten je reálnejší ...(4.6.2012)

• Dever

Soundtrack John Scott: 1. Leaving Hong Kong [3:03] ,2. At Sea [0:51] ,3. Encounter With a Shark [1:45] ,4. Pirates on the High Seas [5:48] ,5. Shipwrecked [2:00] ,6. Strange Island [6:06] ,7. Pirate Attack [3:47] ,8. Settlers [4:32] ,9. Chasing Turkey [3:33] ,10. The Wild Girl Takes a Prisoner [2:01] ,11. Shane and Franciose [4:16] ,12. Francious Comes Back [3:42] ,13. Pirate Island [2:08] ,14. Big Red's Family [1:30] ,15. Escape from Pirate Island [3:48] ,16. All Out War [3:05] ,17. Hello Mr. Python [4:55] ,18. Don't Mess With My Girls [3:26] ,19. Bound for Australia [4:44],(10.6.2011)

• MM_Ramone

Absoultne nepodarený dobrodružný film, ktorý je plný nelogického konania hrdinov, chabých hereckých výkonov a trapných, nereálnych akčných scén. Technické spracovanie je rovnako úbohé. Nevýrazná kamera, strih aj réžia nedokázala nič vyťažiť ani z inak divácky atraktívneho prostredia subtropického opusteného ostrova. Už scenár je nebetyčná sprostosť, avšak jeho filmové spracovanie to celé tlačí ešte nižšie. Skoro až do odpadu! *(3.9.2009)

• bruceman7

Zajímavé. Podle tvůrců - ztroskotat je fajn, zajistit si znovu životní úroveň je na klid, bojovat s "piráty" se dá zvládnout, stačí dát svej dětem do rukou nějakou tu bouchačku ... a podobně. Řekl bych, že je to spíš než dobrodružný film rodinný film, přímo pro děti ..pro nějaké to drobné odreagování. Pokud by to spadalo někde pod osmdesátá, dal bych ještě tři, ale takovýhle silně naivní výtvor ke konci devadesátejch už hodnotím jako podprůměr. S přimhouřením oka 4/10.(1.7.2013)