Novodobí Robinsoni

John Zachary

Kostýmy:

Cheri Ingle
  • Turiec

Takúto zlátaninu snáď ani nemôže napísať dospelý človek. Ak sa rodina s deťmi po stroskotaní usmieva, sú bez najmenších obáv a tvária sa ako na najbezpečnejšom mieste na zemi, hýria vtipom a rozdávajú úsmevy, niečo musí byť zlé v štáte dánskom. Scenárista musí byť, veľmi slušne povedané, povrchná naivka. Ak to náhodou myslel vážne, tak ho úprimne ľutujem a malo by to uraziť každého diváka. Ak pripustíme, že film je určený pre menšie deti a piráti sú hlupáci, s ktorými si ktokoľvek poradí, potom nerozumiem, prečo týchto stroskotancov viaceré televízie vysielali v prime-time a nie o 10-tej dopoludnia. Veď ide o „typickú“ americkú rodinku, ktorá je za každých okolností čisto upravená a vyžehlená a vyzerá ako na dovolenke aj keď je na opustenom ostrove. Nevadí, že sú všetci z viacerých strán v ohrození života – ani ich len nenapadne, že by sa chceli dostať domov. Sú predsa šikovní a urobia si raj tam, kde sú. Nie je problém nielen postaviť prístrešok – postavia si rovno superdom s nábytkom, za ktorý by sa nemusela hanbiť ani IKEA :) Nezaostávajú ani hlavní protagonisti. O výkonoch detí sa netreba vyjadrovať, ale hroznejší „herec“ ako doktorka Queenová bol snáď len orangután. Disneyovci si musia robiť srandu!(23.7.2004)

Já jako milovník knihy Robinson Crusoe vyhledávám filmi z podobnou tématikou a tento se nabízel jako docela věrný přepis. Ne, že by šlo o prvotřídní film, ale srovnám - li ho napříkald z filmem Robinson Crusoe z Piercem Brosnanem tak výsledek je rozhodně lépe znějící pro Novodobí Robinsony. I když se moc nedrželi předlohy, vytvořili pěknou , koukatelnou rodinou podívanou.(22.11.2004)

Pod 40percent som fakt necakal, ale je pravda ze nostalgia nepusti a ja to beriem ako nastrocny co to videl este v minulom tisicroci (99-00). Dnes uz love story dievcata z ostrova a clapca co tu ztroskotal s rodinou moc nebere. Nech mi ale nik nepovie, zmenit tu opicu za upira, hada a pantera za zombie, k piratom dat Johnnyho Treja, ci the Roka a ma to tu nad 90per, 5000 a viac hodnoteni za mesiac.(23.10.2016)

• Stanley

Rodina Robinsonů na pustém ostrově... Už ten námět vzbuzuje skeptický úsměv. Celý film je jedno velké klubko trapných scén, z nichž se zmíním aspoň o jedné, která mě dostala: Jeden ze synů, náctiletý Robinsonek, se zamiluje do domorodkyně a sdělí rodičům svůj záměr, že se chtějí vzít - a to nejlíp teď a tady - aniž by si do té doby rozuměli jediné slovo. Rodiče neskrývají nechápavý údiv, z čehož se Robinsonek puberťácky rozčiluje a rozhazuje argumenty "že je to přece mezi lidmi normální". Zavzpomínáte na Modrou lagunu, která v sobě oproti tomuto skrývala aspoň trochu smysluplného děje, věrohodné romatiky a přesvědčivých vyvrcholení (nemyslím těch sexuálních). Prostě kravina, nad kterou by snad i dětem, pro které je zřejmě určena, z nevěřícnosti cukaly koutky. Zaručeně jediné, co z filmu vyznívá velmi kvalitně, je hudební složka Johna Scotta.(18.11.2004)

• Marina111

Ak ste ochotní uveriť, že stroskotancom sa podarí zachrániť celú loď a vyrobiť si na neobývanom ostrove domček a lá exotická vila, a že sa pekne všetci skamarátia so zvieratkami i s divoškou ( s dokonale oholeným podpazuším a nalinkovanými očami) ... nech sa páči. Film pre vás. Pre tých, ktorí však radšej ako sladkú naivitu uprednostnia tvrdú pravdu : pozrite si niečo iné. Čokoľvek. Trebárs aj Ferda Mravca - i ten je reálnejší ...(4.6.2012)