poster

Synova válka (studentský film)

 • USA

  Son's War, A

Krátkometrážní / Válečný / Historický / Drama

USA / Česko, 2009, 25 min

Režie:

Steven Edell

Scénář:

Steven Edell

Kamera:

Martin Preiss

Producenti:

Benjamin Wilkins

Scénografie:

Jan Vlček
(další profese)
 • Aky
  *****

  Vybroušená miiniaturka se skvělými herci příjemnou kamerou a nevtíravě zvládnutou režií. Bez velkých slov, gest a předvádějících se emocí silný příběh, který se ve skutečnosti nepochybně odehrál v dané době stokrát podobně, ve své podstatě je skoro banální, ale takhle natočený dokáže zasáhnout přesně do středu.(26.1.2013)

 • drankeryth
  ****

  Chcelo by to film v klasickej dlzke, ako mnoho inych filmov. Bolo to zaujimave, ale dost kratke. Kludne by som uvital dlhsiu stopaz, bez namietky. Vsetko bolo urobene na dobrej urovni, len ta Vasutova uniforma mi moc nesedela, skor vyzerala smiesna, ako mala povodne byt podla autenticity. Hlavne ta farba uniformy bola komicka. V tom som videl taky maly zadrhel, ktory dost vytrcal z filmu.(9.9.2013)

 • cheyene
  ***

  Není to vyloženě špatné, ale působilo to na mě dost směšně v mnoha ohledech. Tak například skloňování českých jmen v anglických větách (věty jsou pouze ilustrativní) "Jeníčku, wake up" či "Karle, don't do it!", dále pronásledování hlavního hrdiny vojákem na motorce. Nelíbil se mi ani rozhovor Hádka s Vašutem, byť měl v sobě jisté napětí. Jako nevkus mi přišlo také napasovat pochod německých vojáků Prahou do melodie české hymny (to je ovšem dost subjektivní názor a otázka cítění každého jednotlivce). Ocenit mohu zejména nějaké to morální poslání, které však bylo rovněž ze slabšího soudku. Ne, Synova válka zkrátka u mě dostatečně nefunguje.(21.11.2016)

 • ivishka
  *****

  Nejlepší krátkometrážní snímek co jsem kdy viděla! Přestože někteří herci tolik neovládají angličtinu a jde zřetelně slyšet jejich podivný přízvuk pak musím velmi pochválit Kryštofa Hádka a Marka Vašuta. Všudypřítomné ponižování ze strany Němců bylo skvěle zobrazeno podobně jako zákazy. Nebyl by z toho špatný film dokonce bych i řekla, že by mohl mít stejný potenciál jako krátkometrážák a rozvést příběh mladého židovského chlapce by vůbec nebyl špatný nápad.(28.12.2012)

 • IvcaSammet
  *****

  Hodně pěkný krátkometrážní film. Samozřejmě, že nebyl úplně stoprocentní, ale to snad od studentského filmu ani čekat nejde ... Souhlasím s tím, že angličtina některých herců nebyla zrovna zvlášť ukázková a že si oslovování osob "Karle, Jene" a tak dále herci mohli odpustit, ale i tak to rozhodně dojem z filmu nekazí. Taky bych ráda vypíchla skvělý talent Kryštofa Hádka, který zde dokazuje, že můžeme být opravdu velmi rádi za to, že se nerozhodl v Anglii zůstat a že stále hraje v našich českých filmech.(12.11.2014)

 • - Natáčení probíhalo v Praze, konkrétně v Praze 1 a na Vyšehradě. (Yardak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace