V tom domě straší!

Monster House

V tom dome straší

Animovaný / Fantasy / Mysteriózní / Komedie

USA, 2006, 91 min

V kině jsem usnul! To se mi stalo v životě jenom jednou, na maratonu prodloužených verzí Pána Prstenů :-)! Dobrá, sice V tom domě straší nebyla taková nuda a já byl tenkrát vážně unavený, ale i tak tento animák nepřináší nic moc nového. Půl hvězdičky navíc dávám za punk-rockerského boyfrienda.(9.1.2008)

Nadprůměrný animák, který mě rozhodně velmi zaujal. Na začátku musím konstatovat, že jsem ještě nikdy neviděl animovaný komediální horor. Být tohle hraný film, tak se na to nepodívám, protože horory záměrně nevyhledávám, nerad se u televize bojím, asi je to tím, že mám poněkud křehčí psychiku, nebo na mě zanechalo stopy sledování hororů v dětském věku s mým starším bratrancem proti mé vůli. Ale o to tady teď nejde. V animované podobě se to jeví jako neškodný horor, u kterého vím dopředu, že se nebudu bát, už jen díky tomu, že je to kreslené. A musím říci, že po dějové stránce je to dobře vyvedený film, který má velmi zajímavý příběh s překvapivým rozuzlením. A i ti tři malí parchantíci byli docela roztomilí, to se musí uznat. A samozřejmě i další vedlejší postavy (obzvláště policajti nebo také Elizabeth se svým klukem, který se jmenuje Kostra) byly velice zajímavé a docela vtipné. Tenhle animák prostě potěší a dokáže zaujmout, a o to tu jde. Já sám za sebe musím konstatovat, že jsem dopředu pointu filmu neodhadl a že jsem nedokázal dopředu uhádnout, jak to všechno skončí. A pak musím pochválit i animaci, která se mi docela líbila. Prostě se jedná o příjemnou a pohodovou nadprůměrnou záležitost, která mě dokázala dost zaujmout. Takže jinými slovy se jedná o příjemné překvapení. Je to z mé strany za čtyři hvězdičky.(17.11.2008)

Mě tento film hodně překvapil. Sice jsem pohádku nečekala, ale i tak je to prostě něco úplně jiného než ostatní animované filmy a málem, abyste se báli na to vzít malé děti do kina. To, že se film od klasických animáků, které staví na roztomilých zvířatkách apod., dosti odlišuje, je jedině dobře. Je to fajn, místy vtipné, jak má být, s dobrým příběhem, což u animáků je dnes spíše výjimka. Postavy jsou taky moc srandovní a sympatické. Rozhodně se člověk a tohohle netypického filmu, který nemá daleko k Burtonovi, nebude nudit a spíš bude nadšeně koukat!!!(19.6.2013)

Po dlhšom čase som sa odhodlal pozrieť si nejaký 3D animovaný film. A vybral som si veľmi dobre. Horrorovo ladený príbeh o monštróznom dome ma zaujal a zároveň aj pobavil. Spokojný som bol nie len s námetom, ale i celkovým spracovaním a samotnými animáciami. Veľké plus pre tento snímok vidím tiež v tom, že v ňom vystupujú animovaní homo sapiens a nie pestrofarebné hovoriace zvery, ako tomu býva zvykom. ****(16.9.2008)

• bouncer

No tak kde bych začal...podíval jsem se na tento snímek, protože jsem tu viděl docela dobré hodnocení a hororvý animák mi přišel po shlédnutí Burtonových počinů lákavý. Ale tohle...to snad ne, animace je sice možná technicky nabušená, ale nemá v sobě ani kousek osobitosti či jakékoliv zajímavosti. Příběh je plochý a nudný i na film pro děti a co se týče hororových prvků, jistý pokus tu byl, ale nemá to atmosféru, napětí, prostě nic, jedině snad že se to odehrává na Helloween. A těch klišé...no užijte si to.(22.4.2007)

• - Závěrečnými titulkami snímek nekončí, jejich součástí je ještě několik scén. (LEGACY)

• - Režisér chtěl, aby dům na plátně působil jako živoucí bytost s vlastní osobností. Propátral tedy předměstí Los Angeles, kde nasbíral fotky patřičně tajemných staveb. Na základě fotografií a kreseb pak animátoři stvořili dům s okny místo očí a kobercem místo jazyka. Výsledek měl 40 000 animačních prvků a animátoři na něm pracovali devět měsíců. (Cherish)

• - Ve scéně, kdy hrdinové chtěji uhasit oheň v domě, nakreslí plánek. Na něm je však v některých záběrech komín na domě na pravé straně, zatímco na jiných na levé. (Terva)