V tom domě straší!

Scénografie:

Ed Verreaux

Kostýmy:

Ruth Myers

Nadprůměrný animák, který mě rozhodně velmi zaujal. Na začátku musím konstatovat, že jsem ještě nikdy neviděl animovaný komediální horor. Být tohle hraný film, tak se na to nepodívám, protože horory záměrně nevyhledávám, nerad se u televize bojím, asi je to tím, že mám poněkud křehčí psychiku, nebo na mě zanechalo stopy sledování hororů v dětském věku s mým starším bratrancem proti mé vůli. Ale o to tady teď nejde. V animované podobě se to jeví jako neškodný horor, u kterého vím dopředu, že se nebudu bát, už jen díky tomu, že je to kreslené. A musím říci, že po dějové stránce je to dobře vyvedený film, který má velmi zajímavý příběh s překvapivým rozuzlením. A i ti tři malí parchantíci byli docela roztomilí, to se musí uznat. A samozřejmě i další vedlejší postavy (obzvláště policajti nebo také Elizabeth se svým klukem, který se jmenuje Kostra) byly velice zajímavé a docela vtipné. Tenhle animák prostě potěší a dokáže zaujmout, a o to tu jde. Já sám za sebe musím konstatovat, že jsem dopředu pointu filmu neodhadl a že jsem nedokázal dopředu uhádnout, jak to všechno skončí. A pak musím pochválit i animaci, která se mi docela líbila. Prostě se jedná o příjemnou a pohodovou nadprůměrnou záležitost, která mě dokázala dost zaujmout. Takže jinými slovy se jedná o příjemné překvapení. Je to z mé strany za čtyři hvězdičky.(17.11.2008)

• Renton

Scénář: Dan Harmon, Rob Schrab, Pamela Pettler .. Tak copak jsme to tu měli? Že je tento animák technicky precizní neznamená už v žádném případě, že sednu na zadek a vysolím dobré hodnocení. Zaujmout mohl tedy jedině příběh, jenže to se jaksi nepodařilo. Zkráceně jde o to, jak partička dětí zápasí s prokletým domem. To mě ovšem nijak neoslovilo a zůstal jsem chladný po celou táhlou stopáž. V každém směru neobjevný příběh plný nejprovařenějších hororových vějiček (a že jich tady je). Nezastírám, že snímek má téměř vše (až na větší dávku humoru a to považuji za obrovskou chybu!), co si žádá podívaná pro širší spektrum diváků s důrazem na dětské publikum - ať je to hrozivý záporák (s tím, že špatný bude nakonec "ta" druhý..), první lásku a pusu, morální ponaučení o dospívání, ale má i spoustu obecných neduhů pramenících z této jednoduché šablony, kterou do puntíku plní včetně utahaného dvojitého finále apod. Zkrátka nic pro mě! Možná to bude tím hororovým nádechem, možná je to jednoduše slabé. Vyberte si.(9.3.2007)

• korbitch22

Naprosto bezvýznamný animák, který se absolutně nehodí pro děti.Vtipy co mají být asi vtipné, tak nejsou vtipné ani pro dospělýho a když se se sedmiletou dcerou koukáte na film, ve kterym padají hlášky jako čípek, debil atd., jste občas spíš i znechucení.Nápad pěknej, místy se něco zajímavýho našlo, jinak hrozná sračka, která se nehodí pro děti a dospělého otráví.30%.67% je mentální IQ uživatelů?(11.5.2015)

Sympatický odklon od relativně neškodné 3D éry, ale po celou dobu se mi vkrádal do hlavy pocit, že být to hrané a ještě trošičku víc vyhrocené, byla by to parádní jízda ve stylu hravých horůrků 80tých let. Škoda, že Zemeckis zůstal jen u produkce. Kdyby si byl býval šáhl alespoň na scénář (a třeba si k tomu pozval kamaráda Boba Galea), mohl být výsledek mnohem památnější, takhle ihned vyšumí… rozhodně však nenudí!…(11.10.2006)

Strašidelný animák pod kterým je podepsáno duo Zemeckis/Spielberg – přesně tohle mne přivábilo a donutilo si jej pustit. Přestože mi už táhne na třicet, rád si tu a tam dopřeju nějaké to zpestření. No a po jeho zhlédnutí toho v žádném případě nelituji. Sice jsem ho neviděl ve 3D, ale pobavil jsem se i beztoho. Především díky slušné animaci i českému dabingu (bože já to vážně řekl). Pravdou ovšem zůstává, že tento kousek je určen především pro děti (proto i ten happyend), takže hororový fanda trochu ostrouhá, ale i tak se tvůrcům podařilo navodit příjemnou odpočinkovou atmosféru.(2.1.2013)

• - Po Polárním Expresu (r. Robert Zemeckis, 2004) je V tom domě straší jen druhým snímkem natočeným se živými herci, jejichž projev byl v počítačích převeden do digitální podoby. Zemeckis produkoval oba filmy. (imro)

• - Kathleen Turner, která ve filmu namluvila Constance, propůjčila hlas také postavě Jessicy Rabbit ze snímku Roberta Zemeckise, Falešná hra s králíkem Rogerem (1998). (imro)

• - Na začátku filmu si děvčátko jezdící na tříkolce brouká melodii ze seriálu Stevena Spielberga Neuvěřitelné příběhy. (imro)