V tom domě straší!

Monster House

V tom dome straší

Animovaný / Fantasy / Mysteriózní / Komedie

USA, 2006, 91 min

V celku pekné, milé a hlavne originálne. Trochu strašidelné (pre deti), s peknou pointou, ale niečo tomu chýbalo. Našťastie tieto animáky sa snažím pozerať v originále, takže ocením aj pôvodné hviezdne hlasy. Tým pádom ale sú moje hodnotenia viac objektívne, a tie hviezdičky sedia. S odretými ušami za ****, ale trochu inými ako pri pixare, tam sú oveľa silnejšie. Videl som náhodou znova, už to fungovalo oveľa menej, ale hodnotenie nechám tak.(4.8.2009)

V kině jsem usnul! To se mi stalo v životě jenom jednou, na maratonu prodloužených verzí Pána Prstenů :-)! Dobrá, sice V tom domě straší nebyla taková nuda a já byl tenkrát vážně unavený, ale i tak tento animák nepřináší nic moc nového. Půl hvězdičky navíc dávám za punk-rockerského boyfrienda.(9.1.2008)

Od koho ineho by mohol vzniknut takyto napinavy animak ako od Zemeckisa a Spielberga? No dobre, mohlo to byt aj od Burtona. Nie, ze by som sa bal, na to som uz prilis stary, ale podla mna to bolo slusne natocene. Pre male 8 rocne deti mozno az prilis hrozostrasne. Humornych scen tu bolo po menej, ako som zvyknuty pri inych animakoch, ale na jednej scene som sa s chuti zasmial a to bolo vo chvili, ked postak na bicykli hodil noviny prave na dom hrozy a on mu tie noviny hodil spät takym sposobom, ze ho zhodilo z bicykla. Kamerove najazdy boli nadherne, ako aj vo väcsine animakov, dej postupne vytvaral stale nove odhalenia, takze podla mna celkom zaujimave a minutaz tiez idealna..... 15.05.2008(15.5.2008)

Moc příjemné překvápko. Původně se mi do tohoto dílka moc nechtělo, po otřesných zkušenostech s Karcoolkou, Valiantem, Ice Age2 a podobnými příšernostmi, mám tendenci nebrat nic jiného než Pixar. Tentokrát jsem se ale obával zbytečně. Film má švih, solidní scénář, výborné "herecké výkony". Jen víc takových filmů!(26.5.2007)

„Vôbec si nevážiš ženy.“ – Čo tým myslíš?“ Neoslovilo ma to. Hororová atmosféra relatívne fajn, ale určite to nie je žiadny „poriadny“ horor, len klasický animovaný rodinný film s trojicou nesympatických deciek (mudrlant, mudrlantka a prasiatko) s troška pochmúrnejšou atmosférou, o ktorú sa postarali producenti Spielberg/Zemeckis (ktorí odjakživa vo svojich rodinných projektoch riskovali s horormi – POLTERGEIST, GREMLINS). Inak žiadna sláva, priemerný scenár o „živom dome“ ma nudil, postavy (okrem policajtov) tiež, vtipné scény ma nerozosmiali (okrem policajtov), akčné vsuvky nudili. Niečo do seba to, symbolicky, malo. Ale nie veľa. P.S. Samostatnou kapitolou je logika, či skôr „logika“ – tvorcovia si pravdepodobne myslia, že animovaný/pre deti rovná sa hlúpy a že im tým pádom asi prejde najbližšia kravina. Napr. – nočnou ulicou naháňa skupinku detí obrovský zubatý dom, valcujúc iné domy, autá a elektrické stožiare a nikto zo susedov si to nevšimne? Človeče...(5.5.2007)

• - Zároveň s filmem se do amerických kin dostal další snímek s Jasonem Lee. V Clerks 2 (r. Kevin Smith) už herce bylo na plátně vidět. (imro)

• - Čtyřicetidenní natáčení, které předcházelo převedení do digitální podoby, probíhalo v místnosti o rozměrech 6 x 6 metrů. (Cherish)

• - Kathleen Turner, která ve filmu namluvila Constance, propůjčila hlas také postavě Jessicy Rabbit ze snímku Roberta Zemeckise, Falešná hra s králíkem Rogerem (1998). (imro)