V tom domě straší!

Monster House

V tom dome straší

Animovaný / Fantasy / Mysteriózní / Komedie

USA, 2006, 91 min

Musím říct, že hned na začátku mě okouzlilo pro Made in USA netypické rozloučení rodičů se svým milovaným dítětem: …… „ Prosím, jen mu řekni, že ho máš rád. - On to ví. - Řekni mu, že ho máš rád. - On to ví! - Prostě mu to řekni! - Přijedeme pozdě. - Milujeme tě! Včetně táty!“ A v podobně humorném duchu se odehrává celý horůrek, který příjemně zapomíná, že na ulici se nesmí pít, a že dětem sirky do ruky rozhodně nepatří. Ale zato nezapomene do policejního auta posadit dvojici správně „ barevných“ policistů. Velmi slušná 3,5* zábava pro (snad) celou rodinu, tak už jen …. mám vás ráda. P.S. Nebojte. To se tak po americku říká, takže si to neberte moc osobně : )).(1.11.2006)

• Renton

Scénář: Dan Harmon, Rob Schrab, Pamela Pettler .. Tak copak jsme to tu měli? Že je tento animák technicky precizní neznamená už v žádném případě, že sednu na zadek a vysolím dobré hodnocení. Zaujmout mohl tedy jedině příběh, jenže to se jaksi nepodařilo. Zkráceně jde o to, jak partička dětí zápasí s prokletým domem. To mě ovšem nijak neoslovilo a zůstal jsem chladný po celou táhlou stopáž. V každém směru neobjevný příběh plný nejprovařenějších hororových vějiček (a že jich tady je). Nezastírám, že snímek má téměř vše (až na větší dávku humoru a to považuji za obrovskou chybu!), co si žádá podívaná pro širší spektrum diváků s důrazem na dětské publikum - ať je to hrozivý záporák (s tím, že špatný bude nakonec "ta" druhý..), první lásku a pusu, morální ponaučení o dospívání, ale má i spoustu obecných neduhů pramenících z této jednoduché šablony, kterou do puntíku plní včetně utahaného dvojitého finále apod. Zkrátka nic pro mě! Možná to bude tím hororovým nádechem, možná je to jednoduše slabé. Vyberte si.(9.3.2007)

Prvá polhodinka je presne to, na čo sa dívali v 80. rokoch vtedajší diváci. Tajuplná, mládeži prístupná, ,,spielbergovsky - zemeckisovská´´ mystery parádička v animovanej podobe ( je len škoda, že sa tvorcovia nerozhodli točiť live-action : to by ešte len bola šupa! ). Potom však príde to náležité - preexponovaná nuda, všehovšudi sa snažiaca zlákať publikum na turbulentné akčné scény ( pravdepodobný dôvod, prečo by bol hraný film možný problém ) a iné atrakcie. Aj keď je v tom cítiť oboch vedúcich produkcie ( Stevenov rodinný, resp. dramatický podtext a Robertova technická dokumentácia ), je rovnako badateľné to, že obom pánom na tomto projektu veľmi nezáležalo.(29.10.2014)

V kině jsem usnul! To se mi stalo v životě jenom jednou, na maratonu prodloužených verzí Pána Prstenů :-)! Dobrá, sice V tom domě straší nebyla taková nuda a já byl tenkrát vážně unavený, ale i tak tento animák nepřináší nic moc nového. Půl hvězdičky navíc dávám za punk-rockerského boyfrienda.(9.1.2008)

Animovaný snímek z produkce Stevena Spielberga a Roberta Zemeckise mi utkvěl v paměti více než jiné příběhy, protože: 1 - je zábavný, nenudící s akorátní stopáží... 2 - má kromě dobrého vizuálního zpracování(což mají dnes všechny animáky) atmosférou nabitý příběh, který je pomaloučku odkrýván a drží tak diváka v napětí... 3 - scény až do poctivě hororového finále parádně gradují... 4 - kamerové nájezdy a záběry jsou boží a přinášejí ještě větší prožitek. Svým zpracováním film opravdu nadprůměrný. 75 miliónů dolarů(rozpočet)/140 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(23.2.2007)

• - Ve scéně, kdy hrdinové chtěji uhasit oheň v domě, nakreslí plánek. Na něm je však v některých záběrech komín na domě na pravé straně, zatímco na jiných na levé. (Terva)

• - Celovečerní debut animátora Gila Kenana stál studio Sony 75 milionů a za první víkend (21. – 32. 7. 2006) promítání si vystrašil 22,2 mil. dolarů. Stačilo to na druhou příčku, ale snímek se držel během následujích týdnů dostatečně dobře na to, aby celkový výdělek překočil 75 milonů. (imro)

• - Kathleen Turner, která ve filmu namluvila Constance, propůjčila hlas také postavě Jessicy Rabbit ze snímku Roberta Zemeckise, Falešná hra s králíkem Rogerem (1998). (imro)