poster

V tom domě straší!

 • USA

  Monster House

 • Slovensko

  V tom dome straší

Animovaný / Fantasy / Mysteriózní / Komedie

USA, 2006, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Faye
  ****

  Musím říct, že hned na začátku mě okouzlilo pro Made in USA netypické rozloučení rodičů se svým milovaným dítětem: …… „ Prosím, jen mu řekni, že ho máš rád. - On to ví. - Řekni mu, že ho máš rád. - On to ví! - Prostě mu to řekni! - Přijedeme pozdě. - Milujeme tě! Včetně táty!“ A v podobně humorném duchu se odehrává celý horůrek, který příjemně zapomíná, že na ulici se nesmí pít, a že dětem sirky do ruky rozhodně nepatří. Ale zato nezapomene do policejního auta posadit dvojici správně „ barevných“ policistů. Velmi slušná 3,5* zábava pro (snad) celou rodinu, tak už jen …. mám vás ráda. P.S. Nebojte. To se tak po americku říká, takže si to neberte moc osobně : )).(1.11.2006)

 • Renton
  **

  Scénář: Dan Harmon, Rob Schrab, Pamela Pettler .. Tak copak jsme to tu měli? Že je tento animák technicky precizní neznamená už v žádném případě, že sednu na zadek a vysolím dobré hodnocení. Zaujmout mohl tedy jedině příběh, jenže to se jaksi nepodařilo. Zkráceně jde o to, jak partička dětí zápasí s prokletým domem. To mě ovšem nijak neoslovilo a zůstal jsem chladný po celou táhlou stopáž. V každém směru neobjevný příběh plný nejprovařenějších hororových vějiček (a že jich tady je). Nezastírám, že snímek má téměř vše (až na větší dávku humoru a to považuji za obrovskou chybu!), co si žádá podívaná pro širší spektrum diváků s důrazem na dětské publikum - ať je to hrozivý záporák (s tím, že špatný bude nakonec "ta" druhý..), první lásku a pusu, morální ponaučení o dospívání, ale má i spoustu obecných neduhů pramenících z této jednoduché šablony, kterou do puntíku plní včetně utahaného dvojitého finále apod. Zkrátka nic pro mě! Možná to bude tím hororovým nádechem, možná je to jednoduše slabé. Vyberte si.(9.3.2007)

 • corpsy
  ***

  Prvá polhodinka je presne to, na čo sa dívali v 80. rokoch vtedajší diváci. Tajuplná, mládeži prístupná, ,,spielbergovsky - zemeckisovská´´ mystery parádička v animovanej podobe ( je len škoda, že sa tvorcovia nerozhodli točiť live-action : to by ešte len bola šupa! ). Potom však príde to náležité - preexponovaná nuda, všehovšudi sa snažiaca zlákať publikum na turbulentné akčné scény ( pravdepodobný dôvod, prečo by bol hraný film možný problém ) a iné atrakcie. Aj keď je v tom cítiť oboch vedúcich produkcie ( Stevenov rodinný, resp. dramatický podtext a Robertova technická dokumentácia ), je rovnako badateľné to, že obom pánom na tomto projektu veľmi nezáležalo.(29.10.2014)

 • Davies182
  ***

  V kině jsem usnul! To se mi stalo v životě jenom jednou, na maratonu prodloužených verzí Pána Prstenů :-)! Dobrá, sice V tom domě straší nebyla taková nuda a já byl tenkrát vážně unavený, ale i tak tento animák nepřináší nic moc nového. Půl hvězdičky navíc dávám za punk-rockerského boyfrienda.(9.1.2008)

 • Lateef
  ****

  Animovaný snímek z produkce Stevena Spielberga a Roberta Zemeckise mi utkvěl v paměti více než jiné příběhy, protože: 1 - je zábavný, nenudící s akorátní stopáží... 2 - má kromě dobrého vizuálního zpracování(což mají dnes všechny animáky) atmosférou nabitý příběh, který je pomaloučku odkrýván a drží tak diváka v napětí... 3 - scény až do poctivě hororového finále parádně gradují... 4 - kamerové nájezdy a záběry jsou boží a přinášejí ještě větší prožitek. Svým zpracováním film opravdu nadprůměrný. 75 miliónů dolarů(rozpočet)/140 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(23.2.2007)

 • - Ve scéně, kdy hrdinové chtěji uhasit oheň v domě, nakreslí plánek. Na něm je však v některých záběrech komín na domě na pravé straně, zatímco na jiných na levé. (Terva)

 • - Celovečerní debut animátora Gila Kenana stál studio Sony 75 milionů a za první víkend (21. – 32. 7. 2006) promítání si vystrašil 22,2 mil. dolarů. Stačilo to na druhou příčku, ale snímek se držel během následujích týdnů dostatečně dobře na to, aby celkový výdělek překočil 75 milonů. (imro)

 • - Kathleen Turner, která ve filmu namluvila Constance, propůjčila hlas také postavě Jessicy Rabbit ze snímku Roberta Zemeckise, Falešná hra s králíkem Rogerem (1998). (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace