V tom domě straší!

Monster House

V tom dome straší

Animovaný / Fantasy / Mysteriózní / Komedie

USA, 2006, 91 min

Hodně příjemná záležitost, evokující to nejlepší, co vzniklo v osmdesátých letech v dobrodružném žánru pro mladší diváky (např. Goonies). 70% za fajn atmosféru, pěknou animaci a slušný příběh s inteligentní pointou. Navíc se tu nezpívá, nikdo se tu debilně nepitvoří a vůbec je to konečně zase jednou dospělejší animák, dolující z odrostlejších diváků vzpomínky na strašidelné zážitky z dětství. Být malý kluk, tak je doma se mnou k nevydržení, protože bych na tohle donutil rodiče jít se mnou asi víckrát.(7.9.2006)

Dávám krásné 4 hvězdičky, myslím si že je to vskutku príma animák. Je originální, najde se v něm pár výborných gagů (Jseš sám doma?? Jo, táta je v lékárně a máma šla do kina se svým osobním trenérem) né, že by to bylo zvláště humorné, ale je to zatraceně trefný :) Líbilo se mi ztvárnění postaviček, hlavně Zee a Jenny, animátoři si dali záležet. Je to zkrátka happy...(25.2.2008)

"Hmmm...ďaľší animák." Povedal som si a vrhol som sa v ústrety tomuto príjemnému prekvapeniu u USA. Trochu trvá kým si človek zvykne na neobvyklú animáciu, hlavne čo sa týka postáv. Nedostáva sa im toľko výrazu a aj pohybu nevyzerajú nejako prirodzene. Nakoniec podobne ako v Karcoolke to ale tvorí podstatnú časť schopnosti filmu odlíšiť sa od závalu podobných animákov. Začíname síce klasicky, no vnesenie meirnych hororových prvkov urobilo najmä prvú polovicu pozerateľnou. Akonáhle na scénu nastupuje samotný Monster house v plnej kráse je to rýchla a veľmi zábavná cesta, ktorá nám vydláždi cestu k tuctovému ukončeniu, ale nad tím sa už nehodno ani zamýšľať, to je povinná výbava drvivej väčšiny animákov z tejto krajiny. 3,5*(18.1.2007)

Kdybych byla dítě nejspíš bych ještě týden usínala s rozsvícenými světly, jako dospělák (smím-li se za něj považovat:o) jsem oněměla ne úlekem, ale úžasem nad chytrostí a zábavností tohoto snímku. Animáky se na nás ze všech stran valí jako lavina a začínají být tak trochu otravné, ale tohle je netuctové, svěží a chytré. Nelze než doporučit.(2.3.2007)

• kinej

Úplně nerozumím tomu proč dostal scénář tohoto filmu od producentů zelenou. Počítačová technologie vybízí k tomu vytvářet fantastické světy, nebo rozanimovat nejrůznější postavy. Zde se ale nic takového nekoná. Vše se odehrává v okolí jednoho domu, který sám je jediným zajímavějším úkazem celého filmu. A přeci jen, jaký potenciál k napětí či zábavě v sobě má živý dům? Zkrátka film je tak průměrný, jako je průměrný už jeho námět a scénář.(11.10.2010)

• - Autor hudby Douglas Pipes byl nominovaný na Objev roku na World Soundtrack Awards. (imro)

• - Celovečerní debut animátora Gila Kenana stál studio Sony 75 milionů a za první víkend (21. – 32. 7. 2006) promítání si vystrašil 22,2 mil. dolarů. Stačilo to na druhou příčku, ale snímek se držel během následujích týdnů dostatečně dobře na to, aby celkový výdělek překočil 75 milonů. (imro)

• - Čtyřicetidenní natáčení, které předcházelo převedení do digitální podoby, probíhalo v místnosti o rozměrech 6 x 6 metrů. (Cherish)