Reklama

Reklama

V tom domě straší!

  • USA Monster House (více)
Trailer

Některé domy jsou strašidelné. V některých nejen straší, ale jsou také pořádně hladové. Jeden takový má přímo přes ulici chlapec Walter. Když se tam vydá pro míč, tak se majitel domu Nebbercracker rozčílí a pak se zhroutí, takže ho sanitka odveze do nemocnice a dům zůstane prázdný. To je jedinečná příležitost vydat se na průzkum. Je jim jasné, že to nebude legrace, když vidí, jak dům pohltí rockera Kostru. I je nakonec děsivý živý dům spolkne a Walter s Buřtem a Jenny se rozhodnou s ním bojovat. Počkají, až usne, a najdou tu nejen fotky sousedovy obří manželky Constance, o níž se povídá, že ji muž zabil a snědl, ale také sklep plný rozbitých hraček a kostru pohřbenou v betonu. Nedlouho poté se vrátí pan Nebbercracker a svěří se dětem se svým děsivým tajemstvím. Pak se rozhodne s jejich pomocí vyhodit dům do vzduchu. Ten se však nehodlá vzdát bez boje, a tak se v ulici brzy rozpoutá ta nejpodivnější bitva, jakou kdy svět zažil. (Nova Cinema)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (308)

imf 

všechny recenze uživatele

Překvapivě zábavné, nepříliš dětské, občas dokonce i trochu temné. CGI dává téhle teenagerské honičce křídla a dovoluje hrdinům nevídané věci. Mistrně zvládnutá gradace a úžasné finále zachraňují slabé dialogy a mírně kýčovitou vizuální stránku. Pokud jste ještě příliš nevyrostli, je to film, který vám udělá radost a zahřeje u srdce. Nezapomeňte... každý je tak stár, na kolik se cítí. (70%) ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Když se v televizi objevila Karcoolka, tak jsem si říkal, jak se v Americe roztrhl pytel s digitálně animovanými filmy, které tu animaci nemají bůhví jak zázračnou, ale zase hýří, na pohádkové poměry, dost neotřelým a místy až dospělým humorem. To jsem ještě nevěděl, jak bude Karcoolka úspěšnou pohádkou. A to i přesto, že animaci opravdu nemá bůhví jak zázračnou. No a tento film se na té vlně také povezl a stejně jako Karcoolka přijel s místy až sprostým humorem, který není dětsky laskavý, jako třeba animáče od Pixarovek. O kvalitě animace ani nemluvě. Nicméně zase dokáže pobavit a má v sobě určité neotřelé kouzlo. Takovej punker v koši animovaných pohádek. ()

Reklama

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Sympatický odklon od relativně neškodné 3D éry, ale po celou dobu se mi vkrádal do hlavy pocit, že být to hrané a ještě trošičku víc vyhrocené, byla by to parádní jízda ve stylu hravých horůrků 80tých let. Škoda, že Zemeckis zůstal jen u produkce. Kdyby si byl býval šáhl alespoň na scénář (a třeba si k tomu pozval kamaráda Boba Galea), mohl být výsledek mnohem památnější, takhle ihned vyšumí… rozhodně však nenudí!… ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Docela milé překvapení, které nedokázalo bohužel naprosto využít svého potenciálu a menší okružní jízdou se vrátilo do průměru, který je tolik obvyklí pro animované filmy posledních let. Animace je vlastně stále stejná jen s menšími změnami formy, ale příběhy jsou stále více bez nápadu a bez hlubší myšlenky, což mohl v tomto případě Monster house zvrátit, ale skončil na půli cesty k cíli. Ale jednou za čas je příjemné vidět animovaný film, v kterém každou postavičku nemluví nějaká superhvězda a proto je celý film vlastně pouze a jen o této postavičce. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Dan Harmon, Rob Schrab, Pamela Pettler .. Tak copak jsme to tu měli? Že je tento animák technicky precizní neznamená už v žádném případě, že sednu na zadek a vysolím dobré hodnocení. Zaujmout mohl tedy jedině příběh, jenže to se jaksi nepodařilo. Zkráceně jde o to, jak partička dětí zápasí s prokletým domem. To mě ovšem nijak neoslovilo a zůstal jsem chladný po celou táhlou stopáž. V každém směru neobjevný příběh plný nejprovařenějších hororových vějiček (a že jich tady je). Nezastírám, že snímek má téměř vše (až na větší dávku humoru a to považuji za obrovskou chybu!), co si žádá podívaná pro širší spektrum diváků s důrazem na dětské publikum - ať je to hrozivý záporák (s tím, že špatný bude nakonec "ta" druhý..), první lásku a pusu, morální ponaučení o dospívání, ale má i spoustu obecných neduhů pramenících z této jednoduché šablony, kterou do puntíku plní včetně utahaného dvojitého finále apod. Zkrátka nic pro mě! Možná to bude tím hororovým nádechem, možná je to jednoduše slabé. Vyberte si. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (12)

  • Po Polárním Expresu (r. Robert Zemeckis, 2004) je V tom domě straší jen druhým snímkem natočeným se živými herci, jejichž projev byl v počítačích převeden do digitální podoby. Zemeckis produkoval oba filmy. (imro)
  • Zároveň s filmem se do amerických kin dostal další snímek s Jasonem Lee. V Clerks 2 (r. Kevin Smith) už herce bylo na plátně vidět. (imro)
  • Režisér chtěl, aby dům na plátně působil jako živoucí bytost s vlastní osobností. Propátral tedy předměstí Los Angeles, kde nasbíral fotky patřičně tajemných staveb. Na základě fotografií a kreseb pak animátoři stvořili dům s okny místo očí a kobercem místo jazyka. Výsledek měl 40 000 animačních prvků a animátoři na něm pracovali devět měsíců. (Cherish)

Reklama

Reklama