V tom domě straší!

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Fantasy / Mysteriózní / Komedie

USA, 2006, 91 min

Po tonách príbehov, kde sa tvorcovia snažia renderované filmy oživiť výlučne humorom respektíve paródiou a pôsobia ako animované komédie, prichádza po rokoch milá zmena. V roku 2004 sa ukázala Rodinka úžasných, kde bolo viac akcie. V prípade V tom dome straší máme dočinenia s hororom. Niežeby vo filme chýbal humor, to nie - ja sám som sa veľmi dobre pobavil a humoru sa dočkajú viaceré skupiny deti pri samotných detských postavách a dospelí pri znalostí obdobia a filmov 80. rokov. Ale ten pocit napätia alebo strachu nezažívame v animovaných filmoch tak často a o to je vzácnejší. Zameranie na detského diváka je očividné, ale našťastie nie je film až taký infantilný. Je vyladený tak, že mu prídu na chuť aj deti, ale aj dospelí, pokiaľ pristúpia na jeho hru so žánrami retra a čiastočne aj hororu. Režisér Gil Kenan toho síce veľa nevymyslel, rovnako ako scenáristi filmu, ale v konečnom dôsledku obstál so cťou.(5.3.2019)

Tuhle animovanou pohádku jsem viděl kdysi dávno a docela se mi líbila. Už si přesně nepamatuji děj, ale tuším, že vraždil dům a ten starý dědula byl vlastně strašně hodný a před domem parchanty chránil. Animák je rozhodně děsivější než ostatní, ale nejedná se o nic, co by dítě psychicky nezvládlo. 3*(10.1.2014)

Musím říct, že hned na začátku mě okouzlilo pro Made in USA netypické rozloučení rodičů se svým milovaným dítětem: …… „ Prosím, jen mu řekni, že ho máš rád. - On to ví. - Řekni mu, že ho máš rád. - On to ví! - Prostě mu to řekni! - Přijedeme pozdě. - Milujeme tě! Včetně táty!“ A v podobně humorném duchu se odehrává celý horůrek, který příjemně zapomíná, že na ulici se nesmí pít, a že dětem sirky do ruky rozhodně nepatří. Ale zato nezapomene do policejního auta posadit dvojici správně „ barevných“ policistů. Velmi slušná 3,5* zábava pro (snad) celou rodinu, tak už jen …. mám vás ráda. P.S. Nebojte. To se tak po americku říká, takže si to neberte moc osobně : )).(1.11.2006)

Bola som príjemne prekvapená, keď som to videla, pretože som čakala niečo o dosť lacnejšie a hlúpejšie. Veríte, že to navodí aj trocha strach? Pre mňa celkom neuveriteľná vec sa podarila tejto kreslenej rozprávke, ktorej originalita nechýba:-) Preto, že dokázala čo iné nie a že je taká svojská ma u mňa 4*(31.10.2011)

Tenhle animák jsem viděl ještě v předškolním věku, a až dodnes si pamatuji, jak moc se mi líbil. A bohužel, od té doby jsem jej neviděl. Shodou náhod tenhle snímek zrovna před pár týdny dávali v bedně, takže jsem jej po těch letech viděl znovu. A já si to užil a moc jsem se bavil, ale ne tak, jako když jsem byl ještě malej smrad. Pro děcka je tenhle film ideální, i když zde víceméně převládá dospělejší humor a styl vyprávění. Jde ale o zajímavý počin, který by jako z oka vypadl Timu Burtonovi.(30.1.2018)

• - Aby mohl být film přístupný také nižším věkovým skupinám, všechny postavy, které dům sní, se objeví živé v závěrečných titulcích. (imro)

• - Čtyřicetidenní natáčení, které předcházelo převedení do digitální podoby, probíhalo v místnosti o rozměrech 6 x 6 metrů. (Cherish)

• - Režisér chtěl, aby dům na plátně působil jako živoucí bytost s vlastní osobností. Propátral tedy předměstí Los Angeles, kde nasbíral fotky patřičně tajemných staveb. Na základě fotografií a kreseb pak animátoři stvořili dům s okny místo očí a kobercem místo jazyka. Výsledek měl 40 000 animačních prvků a animátoři na něm pracovali devět měsíců. (Cherish)