V tom domě straší!

Monster House

V tom dome straší

Animovaný / Fantasy / Mysteriózní / Komedie

USA, 2006, 91 min

Chceš bejt sežrána za živa? Néé! Tak nešlapej po mém trávníku! ..... Krásný strašidelný dům, hrůzostrašný pan Nebbercracker. Vtip a hrůza v jednom balení. Animace? Ale ano, ale o to tady ani tak nejde. Alespoň mým dětem je to úplně ,,putna". A podle jejich reakce si dovoluji tvrdit - dětský ,,Evil Dead" (vzpomínáte?). Čím mladší, tím vyděšenější!(26.2.2007)

• bouncer

No tak kde bych začal...podíval jsem se na tento snímek, protože jsem tu viděl docela dobré hodnocení a hororvý animák mi přišel po shlédnutí Burtonových počinů lákavý. Ale tohle...to snad ne, animace je sice možná technicky nabušená, ale nemá v sobě ani kousek osobitosti či jakékoliv zajímavosti. Příběh je plochý a nudný i na film pro děti a co se týče hororových prvků, jistý pokus tu byl, ale nemá to atmosféru, napětí, prostě nic, jedině snad že se to odehrává na Helloween. A těch klišé...no užijte si to.(22.4.2007)

Opravdu dobrý film charakteru jednoduché oddychovky s nevídaně hororovým námětem a neméně strašidelným zpracováním. Ačkoliv jisté momenty viditelně skřípou a některé věci přesně nezapadají a mohou působit naivně, vše vyváží opravdu dechberoucí:) závěr s pěknou gradací. Doporučuji všem dětem jako první seznámení s hororovým žánrem, ostatním jako příjemné zpestření odpoledne.(28.9.2008)

• Renton

Scénář: Dan Harmon, Rob Schrab, Pamela Pettler .. Tak copak jsme to tu měli? Že je tento animák technicky precizní neznamená už v žádném případě, že sednu na zadek a vysolím dobré hodnocení. Zaujmout mohl tedy jedině příběh, jenže to se jaksi nepodařilo. Zkráceně jde o to, jak partička dětí zápasí s prokletým domem. To mě ovšem nijak neoslovilo a zůstal jsem chladný po celou táhlou stopáž. V každém směru neobjevný příběh plný nejprovařenějších hororových vějiček (a že jich tady je). Nezastírám, že snímek má téměř vše (až na větší dávku humoru a to považuji za obrovskou chybu!), co si žádá podívaná pro širší spektrum diváků s důrazem na dětské publikum - ať je to hrozivý záporák (s tím, že špatný bude nakonec "ta" druhý..), první lásku a pusu, morální ponaučení o dospívání, ale má i spoustu obecných neduhů pramenících z této jednoduché šablony, kterou do puntíku plní včetně utahaného dvojitého finále apod. Zkrátka nic pro mě! Možná to bude tím hororovým nádechem, možná je to jednoduše slabé. Vyberte si.(9.3.2007)

Bola som príjemne prekvapená, keď som to videla, pretože som čakala niečo o dosť lacnejšie a hlúpejšie. Veríte, že to navodí aj trocha strach? Pre mňa celkom neuveriteľná vec sa podarila tejto kreslenej rozprávke, ktorej originalita nechýba:-) Preto, že dokázala čo iné nie a že je taká svojská ma u mňa 4*(31.10.2011)

• - Režisér chtěl, aby dům na plátně působil jako živoucí bytost s vlastní osobností. Propátral tedy předměstí Los Angeles, kde nasbíral fotky patřičně tajemných staveb. Na základě fotografií a kreseb pak animátoři stvořili dům s okny místo očí a kobercem místo jazyka. Výsledek měl 40 000 animačních prvků a animátoři na něm pracovali devět měsíců. (Cherish)

• - Celovečerní debut animátora Gila Kenana stál studio Sony 75 milionů a za první víkend (21. – 32. 7. 2006) promítání si vystrašil 22,2 mil. dolarů. Stačilo to na druhou příčku, ale snímek se držel během následujích týdnů dostatečně dobře na to, aby celkový výdělek překočil 75 milonů. (imro)

• - Po Polárním Expresu (r. Robert Zemeckis, 2004) je V tom domě straší jen druhým snímkem natočeným se živými herci, jejichž projev byl v počítačích převeden do digitální podoby. Zemeckis produkoval oba filmy. (imro)