V tom domě straší!

Monster House

V tom dome straší

Animovaný / Fantasy / Mysteriózní / Komedie

USA, 2006, 91 min

Pointa sice nedává příliš smysl, ale atmosféra, animace a jednotlivé postavy jsou vysloveně okouzlující. Je to asi takový zážitek jako dřív The Adventures of Pete a Pete na SuperMaxu, kdyby měli celovečerní film.(4.9.2015)

Od koho ineho by mohol vzniknut takyto napinavy animak ako od Zemeckisa a Spielberga? No dobre, mohlo to byt aj od Burtona. Nie, ze by som sa bal, na to som uz prilis stary, ale podla mna to bolo slusne natocene. Pre male 8 rocne deti mozno az prilis hrozostrasne. Humornych scen tu bolo po menej, ako som zvyknuty pri inych animakoch, ale na jednej scene som sa s chuti zasmial a to bolo vo chvili, ked postak na bicykli hodil noviny prave na dom hrozy a on mu tie noviny hodil spät takym sposobom, ze ho zhodilo z bicykla. Kamerove najazdy boli nadherne, ako aj vo väcsine animakov, dej postupne vytvaral stale nove odhalenia, takze podla mna celkom zaujimave a minutaz tiez idealna..... 15.05.2008(15.5.2008)

• burina

Na to, že je to film pre deti, je to miestami celkom strašidelné až temné. To je ale jediné pozitívum filmu a teraz tie negatíva: protivní hlavní hrdinovia, príšerná animácia, nezaujímavé a hlavne zbytočné akčné scény, otrasný záver filmu, no a dalo by sa pokračovať. Kto nevidel, o nič neprišiel.(28.6.2008)

Slibný začátek, ale pak neuvěřitelně hloupá zápletka a lacině pojatý boj s "živým" domem. Největší hodnotu na tomto filmu spatřuji ve výstižných karikaturách postaviček běžného života (kamarád "Buřt", slečna na hlídání, rodiče, policisté), nikoliv těch strašidelných. Myšlenkově či morálně naprosto prázdné.(2.8.2009)

„Vôbec si nevážiš ženy.“ – Čo tým myslíš?“ Neoslovilo ma to. Hororová atmosféra relatívne fajn, ale určite to nie je žiadny „poriadny“ horor, len klasický animovaný rodinný film s trojicou nesympatických deciek (mudrlant, mudrlantka a prasiatko) s troška pochmúrnejšou atmosférou, o ktorú sa postarali producenti Spielberg/Zemeckis (ktorí odjakživa vo svojich rodinných projektoch riskovali s horormi – POLTERGEIST, GREMLINS). Inak žiadna sláva, priemerný scenár o „živom dome“ ma nudil, postavy (okrem policajtov) tiež, vtipné scény ma nerozosmiali (okrem policajtov), akčné vsuvky nudili. Niečo do seba to, symbolicky, malo. Ale nie veľa. P.S. Samostatnou kapitolou je logika, či skôr „logika“ – tvorcovia si pravdepodobne myslia, že animovaný/pre deti rovná sa hlúpy a že im tým pádom asi prejde najbližšia kravina. Napr. – nočnou ulicou naháňa skupinku detí obrovský zubatý dom, valcujúc iné domy, autá a elektrické stožiare a nikto zo susedov si to nevšimne? Človeče...(5.5.2007)

• - Na začátku filmu si děvčátko jezdící na tříkolce brouká melodii ze seriálu Stevena Spielberga Neuvěřitelné příběhy. (imro)

• - Po Polárním Expresu (r. Robert Zemeckis, 2004) je V tom domě straší jen druhým snímkem natočeným se živými herci, jejichž projev byl v počítačích převeden do digitální podoby. Zemeckis produkoval oba filmy. (imro)

• - Čtyřicetidenní natáčení, které předcházelo převedení do digitální podoby, probíhalo v místnosti o rozměrech 6 x 6 metrů. (Cherish)