V tom domě straší!

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Fantasy / Mysteriózní / Komedie

USA, 2006, 91 min

Horor pro děti ? Vypadá to na první pohled jako nesmysl, ale tahle nálepka kupodivu přesně sedí. Hustá atmosféra, lekačky, všechno jako v "opravdových" hororech. Dokonce jsem pár dětí viděl utíkat z kina. Jenom jedna věc mi na filmu vadila - animace. Je taková nějaká, no, snad až příliš dokonalá. Nebo si jen na tenhle druh animace nemůžu zvyknout - rušila mě i u Polárního expresu, který jsem ani nedokázal dokoukat (to byl ale mnohem horší film). Doufám, že tudy cesta nových animáků nepůjde.(24.10.2006)

V kině jsem usnul! To se mi stalo v životě jenom jednou, na maratonu prodloužených verzí Pána Prstenů :-)! Dobrá, sice V tom domě straší nebyla taková nuda a já byl tenkrát vážně unavený, ale i tak tento animák nepřináší nic moc nového. Půl hvězdičky navíc dávám za punk-rockerského boyfrienda.(9.1.2008)

• korbitch22

Naprosto bezvýznamný animák, který se absolutně nehodí pro děti.Vtipy co mají být asi vtipné, tak nejsou vtipné ani pro dospělýho a když se se sedmiletou dcerou koukáte na film, ve kterym padají hlášky jako čípek, debil atd., jste občas spíš i znechucení.Nápad pěknej, místy se něco zajímavýho našlo, jinak hrozná sračka, která se nehodí pro děti a dospělého otráví.30%.67% je mentální IQ uživatelů?(11.5.2015)

Skoda, ze tvurci vic nepritlacili na pilu, sice to je hororovej animak, ale jelikoz tu jsou za hlavni postavy maly deti, kolikrat to zbytecne sklouzava k saskarnam a rozmelnuje jinak docela prijemne napinavou atmosferu. Jinak dej je teda hodne jednoduchej, animace taky neni zadna spicka, ale je to proste prijemne odlisnej animak, takze to ty 4 hvezdicky, i kdyz s odrenejma usima da.(8.4.2010)

Slibný začátek, ale pak neuvěřitelně hloupá zápletka a lacině pojatý boj s "živým" domem. Největší hodnotu na tomto filmu spatřuji ve výstižných karikaturách postaviček běžného života (kamarád "Buřt", slečna na hlídání, rodiče, policisté), nikoliv těch strašidelných. Myšlenkově či morálně naprosto prázdné.(2.8.2009)

• - Ve scéně, kdy hrdinové chtěji uhasit oheň v domě, nakreslí plánek. Na něm je však v některých záběrech komín na domě na pravé straně, zatímco na jiných na levé. (Terva)

• - Aby mohl být film přístupný také nižším věkovým skupinám, všechny postavy, které dům sní, se objeví živé v závěrečných titulcích. (imro)

• - Autor hudby Douglas Pipes byl nominovaný na Objev roku na World Soundtrack Awards. (imro)