Klíče od pevnosti Boyard (TV pořad)

• český

Soutěžní / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 1990, 57-136 min

Paul Koulak

Účinkují:

Olivier Minne (mod.), Jean-Pierre Castaldi (mod.), Sophie Davant (mod.), Patrice Laffont (mod.), Tomer Sisley, André Bouchet, Yves Marchesseau, Monique Angeon, Alain Prévost, Anthony Laborde, Adriana Sklenaříková-Karembeu, Ingrid Chauvin, Olivier Sitruk, Delphine Chanéac, Arié Elmaleh, Ľudovít Cittel, Michel Scourneau, Fred Testot, Omar Sy, Vincent Moscato, Jennifer Lauret, Angela Stockbridge, Lorie Pester, Eva Longoria, Adeline Blondieau, Babsie Steger, Thierry Redler, Jean-Pierre Michael, Danièle Evenou, Alysson Paradis, Cécile Bois, Emmanuelle Boidron, Alexandre Thibault, Mouni Farro, David Tournay, Nassim Boutelis, Laurent Kerusore, Aurélie Vaneck, Joséphine Jobert, Charles Templon, Bruno Putzulu, Yvon Back, Bernard Yerlès, Nicolas Gob, Arnaud Tsamère, Emmanuelle Devos, Jean-Luc Lemoine, Cédric Chevalme, Marthe Villalonga, Sören Prévost, Arnaud Gidoin, Arthur Jugnot, Émilie Dequenne, Lucien Jean-Baptiste, Jérôme Commandeur, Laetitia Milot, Fauve Hautot, Maxime Dereymez, Grégoire Lyonnet, Félix Moati, Jérémy Kapone, Marion Chabassol, Franck Esposito, Raymond Khamvene, Virginie Lemoine, Sophie Vouzelaud, Georges Beller, Rebecca Hampton, Hélène Rolles, Patrick Puydebat, François Viette, Juliette Chappey, Nadège Lacroix, Catherine Laborde, Fabrice Deville, Bram van der Vlugt, Cyril Hanouna, Christophe Jallet, Gérard Vivès, Dounia Coesens, Natalia Dontcheva, Stéphan Guérin-Tillié, Marie Guillard, François Vincentelli, Reem Kherici, Tarek Boudali, Marie Vincent, Jean-Luc Reichmann, Franck Sémonin, Anne Decis, Philippe Lelièvre, Valérie Damidot, M. Pokora, Guillaume Carcaud, Laury Thilleman, Princess Erika, Francis Lalanne, Daniela Lumbroso, Stéphanie Bataille, Gérard Holtz, Anne-Sophie Girard, Dida Diafat, Rayane Bensetti, Gil Alma, Laurent Baffie, Christophe Beaugrand, Julie Taton, Leila Ben Khalifa, Benjamin Castaldi, Anaïs Delva, Matthieu Gonet, Mickaël Miro, David Douillet, Waly Dia, Willy Rovelli, Faudel, Marc-Olivier Fogiel, Patrick Pelloux, Denis Maréchal, Audrey Chauveau, Dieudonné, Noémie Elbaz, Baptiste Giabiconi, Fabienne Carat, Léa François, Thibault Vaneck, Franck Borde, Priscilla Betti, Sophie Thalmann, Pamela Soo, Tom Villa, Inna Modja, Igor Bogdanoff, Jérôme Niel, Thierry Samitier, Roselyne Bachelot, Florent Manaudou, Tal, Sylvie Tellier, Jodie Penfold, Vincent Dedienne, Géraldine Lapalus, Vianney, Richard Virenque, Jean-Pascal Lacoste, Jean-Christophe Fraiscinet, Michel Cymès

Komentáře uživatelů k TV pořadu (410)

Pevnost Boyard. Jako stavba unikátní kousek (byť už v době dokončení zbytečný), jako soutěž legendární - samozřejmě ne pro generaci zvyklou na Fear Factor, ideově z Boyardu čerpající, ale jdoucí "o skok dál", aby to vůbec někoho zaujalo. Po řadě let jsem v televizi zaslechl tu nezapomenutelnou znělku, a úplně mi přeběhl mráz po zádech - výzva, odhodlání a určitá osudovost a nevyhnutelnost, pořád to v sobě má. Jinak co k tomu říct? Podle mě je to týmová soutěž s jedním z nejchytřeji a nejvšestranněji vymyšlených herních modelů - fyzická zdatnost, obratnost, adrenalin, překonávání strachu, a - dnes při už vzpomínaném Fear Factoru, ale i Wipeoutu, Ninja Faktoru atpd. už atribut zcela nemyslitelný - mozek:) To napětí, když stroj v pokladnici chroustal heslo, ale i když u jednotlivých úkolů modrá tekutina mizela nikoliv v dámských hygienických potřebách, ale spodní části hodin, olalá, to byla prostě bomba. O tom, jaká legenda i zásluhou charismáče Patrice Laffonta a mikádové královny Sophie Davant Boyard je, svědčí i to, že se téměř každý rok dělá zvláštní vydání obvykle pro nějakou - a zdaleka ne jenom francouzskou - charitu. Nemůžu prostě jinak, 80%.(16.9.2011)

Pěkné a dobrodružné. Nejvíc se mi líbily zápasy žen v bahně ;-)(5.5.2005)

Neexistuje lepší soutěže než byla Pevnost Boyard. (10/10)(20.6.2006)

Jak jsem spatřil zápas v bahně se spoře oděnou amazonkou, okamžitě jsem začal shánět přihlášku.(26.1.2007)

Soutěž mého dětství. Neskutečná podívaná, která mě pohltila při každém sledování. Nic jsem nesledoval tak pravidelně možná s výjimkou milovaných Her bez hranic. Ještě dnes si vybavuji dokonalou hudbu a všechny různé postavy z celého putování soutěžících po nádherné pevnosti někde u Francie. Kdo neviděl, tak pro mě není člověk...(15.11.2007)

Zajímavá soutěž v zajímavém prostředí. I když se soutěže opakovaly (no nějaké obměny by tam byly, ale ty hlavní stále zůstávaly), bylo to moc zábavný. Ony úkoly byly některé jednoduché (houpačka), některé nesplnitelné (kluzká stěna, případně točící se válce, které snad nikdo nikdy neudělal...), jiné nechutné (hadi a pavoučci, mezi které tvůrci tak rádi vypouštěli vřeštící děvčata, kterým jsem hlavně kvůli plazivým společníkům opravdu nezáviděl), některé ve mě už od pohledu vyvolávaly pocit klaustrofobie (ano, roura), jiné zase tak trošku závratě (houpačka na bungee lanech), a další byly příjemné (bitvy slečen v bahýnku). Pak tu byla hádanka otce Fourase, kterou skoro nikdy nikdo neuhádl, takže někdo další (nebo to byl ten, co to u otce Fourase pomrvil?) podstoupil nezbytné lovení klíče z moře. Když to takhle píšu, sám nechápu, co mě na téhle soutěži tolik fascinuje (možná to byla Leonka Machálková, která v jednom díle soutěžila :-), ale je to prostě tak.(23.7.2007)

Jeden z najlepších TV programov môjho detstva, keďže TV nepozerám od roku 2009 patrí mu jednoznačne druhá priečka.(29.9.2011)

Božinku, kedysi som to pravidelne v sobotu doobeda pozeral ako nažhavený na Nove: ošarpaná pevnosť uprostred neromanticky (ale o to realistickejšie) vyzerajúceho mora, jej temní obyvatelia (ľudskí i zvierací - had, pavúk, tiger...), záhadný charizmatický storočný Hádankár (až v dospelosti som zistil, že to bol herec v maske, tragicky to mnou otriaslo, vedel som, že Dedo Mráz neexistuje, ale otec Fouras!?!?!?), napínavá akcia a pomerne inteligentné rébusy. Markíza v roku 1998 vysolila pekne mastný balík za slovenskú verziu. 80% za nostalgiu. Objektívne nie som schopný ohodnotiť.(5.5.2005)

Pá pa pa pá pá pá, pam - pa padada dam... Snažil jsem se nevynechat žádný díl. To se bohužel nedařilo. Ale kolikrát tahle soutěž strčila do kapsy sebelepší thrillery, akční filmy a nervy drásající dramata!(23.5.2009)

V dětství mi nesměl utéct ani jeden díl tohoto úžasného dobrodružného seriálu......(3.3.2008)

Poslechněte si to nádherné hudební téma: http://www.youtube.com/watch?v=ov7oVTiyXmQ Ale nestačí vždy jen sedět ve studiu...(21.3.2009)

Za otce Fura a jeho myšlenky dne, no ale hlavně za sympatický dojem z celé soutěže.(21.6.2006)

Teď koukám, co se všechno tady v databázi nenajde. Já jsem svého času koukal na Boyard rád, v zahnívajícím žánru televizních soutěží jde o originální koncept, ale dnes bych si to už nepustil. V každém případě - odvaha se cení. A to byla myšlenka dne.(2.5.2005)

Ta hudba. Ta mě neopouští do dnes :)(3.3.2009)

Jeden z mála seriálů mých dětských let, který pro mě i po tak dlouhé době, neztratil nic ze svého osobitého kouzla.(1.3.2013)

Jo. Tohle byla soutěž mého mládí společně s Po stopách Xapatanu. Od epické hudby na začátku, přes příjezd, úkoly, napětí, jestli začnou padat peníze, až po otce Fourata a Tyriona - pardon, Paklíče. Soutěž, kde soutěžícím člověk opravdu fandil, držel jim palce a okusoval si nehty, protože tady byl potřeba vedle fyzické zdatnosti i mozek. A taky mi bylo náct... :)(24.3.2015)

Další ze "seriálů", které jsem kdysi pravidelně sledoval. Asi nejlepší reality show. Žádné hloupé problémy rádoby zpěváků, ani sledování ponorky ve vile. Tady šlo o adrenalin a byla to zábava. I když dnes už by to ztratilo lesk, mělo to svoje kouzlo a já bych se na pár epizod kouknul bez váhání i dneska.(15.12.2009)

Porevoluční televizní magnet, na to jsem koukal moc rád... Pak ještě ze Sophií Davant běžel taky moc dobrý TV soutěžní seriál tuším pod názvem "Po stopách XAPATANU", v originále "Sur la piste de Xapatan"... Taky moc dobrý...(9.5.2005)

V Napoleonově námořní tvrzi poblíž La Rochelle už kamery jedou, mince se sypou a Paklíč s Pačesem při tom neustálém křepčení po pevnosti musí udělat šest kroků tam, kde ostatním stačí jeden.. Nostalgická soutěžní vzpomínka, která by v současnosti už asi tolik nezabodovala. A myšlenka otce Fura pro dnešní den? „Raději zhynout v pekelných mukách, než mít den co den stále víc olezlou hubu od latexu..“(15.4.2010)

Dobrodružná smršť, ktorá dávala divákovi pocit, že je jej súčasťou. Úspech programu sa skrýva v slušne premyslenom scenáry, z ktorého nechýba gradácia napätia ani cez obrazovku.(3.10.2010)

Už při pohledu na intro se mě vybaví bezstarostná léta, kdy jsem chodil na základku a nenechal si ujít žádný díl. Pro mě nejzábavnější soutěž. Intro: http://www.youtube.com/watch?v=q_9_dIrdi2o(5.1.2008)

Panečku, to byl ale pořad. Dívala jsem se na něj pořád a patřil k těm nejoblíbenějším z mých dětských let. Tak strašně napínavé to tenkrát bylo:) A dostat se ke klíči bylo tak strašně zapeklité a ti, co to nakonec dokázali, byli tak odvážní:)(5.4.2011)

Tak tuhle soutěž jsem měla ráda! :-) Sophie nebo otec Fura ad. Moc moc se mi to líbilo :-)(8.8.2012)

tak toto byla nejcool nejdrsnejsi nejsuper hra. Vzdy sem se u ni potil, jak prase. takove napeti neni ani u vetsiny normalnich filmu. Francouzi jdou borci(4.10.2009)

Zpočátku výborná soutěž, která postupem času zdegenerovala v charitativní sbírku známých osobností. Výborný koncept, parádní a napínavé disciplíny, úžasná lokace. Jen slovní hádanky "otce Fura" a následné luštění správného slova byly opravdu nerozlousknutelným překladovým oříškem. Houpat se po létech na vlnách před touto pevností u La Rochelle byl neskutečně nostalgický zážitek.(2.10.2005)

Tohle jsem měl rád.(15.10.2007)

Úroveň hry aj moderátorov bola pri niekoľkých výmenách kolísavá, ale v podstate som túto napínavú a zaujímavú súťaž veľmi rada pozerávala. Nikdy by mi nenapadlo, že ma nejaká televízna hra bude tak baviť. Aj keď to bolo pred desiatimi rokmi (1995). Pozor, týka sa to len rýdzo francúzskeho vydania.(2.10.2005)

Vynikající soutěžní hra, pln adrenalinu a napětí až do konce. Rozhodně však úplně nejlepší atmosféra, byla hlavně při hraní v noci. Neuvěřitelné je taky to, že soutěž získala mnoho mutací ve spoustu zemí, ačkoliv se veškeré mutace odehrávají na tytéž pevnosti, ale ta francouzská je jen jedna a žádná jiná variace se jí nevyrovná. Navíc výhra putuje na charitu. Kéž by takových her bylo mnohem víc.(13.7.2010)

Skupinka odvážlivcov, odhodlaných hráčov, ktorá sa rozhodla pokoriť majestátnu "Pevnosť Boyard" a ukoristiť poklad v podobe zlatých mincí, musela splniť viaceré fyzicky náročné úlohy, aby získali potrebné kľúče a popri tom aj preukázať bystré, logické myslenie pri vyhodnotení indícií ku finálnemu heslu. Zaujímavo vymyslená súťaž. Genialna voľba prostredia. Historická pevnosť na mori. To sa vtedy Francúzom naozaj podarilo. Bolo to dobré. Rád som to pozeral. ***(2.2.2013)

Výborná a originální soutěž, nelze zapomenout odporné úkoly sestávající v hledání indicie na dně hliněné nádobky s pavouky, hmyzem a hady!!!(9.7.2009)

Kvalita každého dílu soutěže stála a padala na tom, jak byl sympatický tým... A u těch nesympatických se holt fandilo, aby totálně vyhořeli:-). Tohle mě opravdu hodně bavilo, i když časem byly jednotlivé úkoly přece jen okoukané a ty nově vymyšlené většinou nic moc. Hodnotím původní francouzskou verzi, pokusy ostatních národů jsou vesměs trapárny. 90%(2.3.2009)

X: Tak nám vyblij myšlenku dne otče Fura. Y: Uff... Už mi začíná stejkat ten voskovej xicht jaký je dnes vedro.(5.5.2005)

• paascha

Je zcela zřejmé, že vysoké hodnocení je zapříčiněno nízkým věkem hodnotitelů v době vysílání, a tudíž sníženou objektivitou při hodnocení zapomenutého nesmyslu. Podobný jev platí u všech věkových skupin, v té mé jsou to bolševické sračky ze 70. let. Nemůžu třeba zapomenout na tehdejší perlu mezi soutěžemi Deset stupňů ke zlaté!!!(24.10.2007)

Nesledoval som to často, pretože po pár dieloch mi to pripadalo rovnaké , ale ten fantastický hudobný doprod ma vždy pritiahol aspoň na chvíľu. A po rokoch je tá skladba asi to jediné čo po tejto tv súťaži ostalo.(13.5.2010)

Taky jsem na téhle soutěži vyrůstala, mělo to štávu a nemohla jsem se od toho odtrhnout.(6.6.2006)

Tohle byla úžasná soutěž, kterou jsem úplně hltal. To napětí, ty úkoly, ty souboje,... Mazec. Měl jsem rád ty úkoly ve dvojicích, jak třeba stavěli na sebe kostky a komu to prvnímu spadne nebo kdo dýl udrží hořící papír... Co si vzpomínám tak mezi oblíbené úkoly patřilo prolezení takovou průhlednou různě zamotanou rourou. Supr. Mělo to prostě náboj a my to vykuleně sledovali.(27.1.2009)

Úžasně dobrodružná soutěž.(23.3.2012)

Po dobrodružné stránce opravdu vydařená soutěž, ale co mi vadilo, bylo, že indicie a hádanky, které vedly družinu k vítězství, byly většinou založeny na francouzských slovních hříčkách, na které jsem se jako český chasník bez znalosti francouzštiny nechytal. Škoda.(2.5.2005)

Skvelá súťaž, výborné prostredie, perfektný soundtrack. 80% - 4*(25.8.2013)

Do dneška ty lidi obdivuju, co všechno dokázali podstoupit pro prachy.(23.1.2011)

Bylo mi deset, v neděli dopoledne jsem si přivstal, zalehl pod deku k televizi a sledoval, kterak různí lidé zápolí v bahně, proplétají se mezi hady a strkají ruce tam, kam bych já ani světlici nehodil. Nostalgie...(22.7.2008)

kolega gogos má recht, tohle je nenapodobitelný, dnes už se to ne(u)vidí a to je velká škoda! 90%(10.8.2007)

Pro mě legendární TV pořad, který jsem prostě a jednoduše žral.(16.2.2012)

90% - Tato soutěž mě před mnoha lety pohltila. Sledoval jsem ji pravidelně a sám jsem vymýšlel podobné úkoly a nutil příbuzné, aby je plnili. Nezapomenutelné... :)(17.11.2007)

Adventure soutěž nejlepší z nejlepších doprovázená fenomenální heroickou hudbou od Paula Koulaka (úvodní motiv je čistorudokrevná dokonalost). Výborný nápad, napětí, spád, dobré úkoly, otec Fura a k tomu samotná pevnost, z leteckého pohledu takový kamenný stadion v moři...paráda. Pro paascha: ano ano, je to věkem. Nicméně za ty vpomínky si malou neobjektivnost dovolím.(13.6.2009)

Nejhezčí dobrodružná soutěž co jsem kdy viděl. Vzpomínám si že jsem se dycky nemohl ani dočkat dalšího dílu na černobílé televizi u babičky. Nejnostalgičtější hodnocení co jsem kdy dal. :-)(3.9.2006)

• Rudovous

Postavy otce Fura a Paklice jsou jedinym skutecnym "zabavnym" prvkem teto televizni show. Kdyz to ovsem srovnam s "modernou" typu Trosecnik - je Pevnost Boyard vlastne docela prijemny oddech v nedeli po O ... . Je vam tak 15 ... Klaus se Zemanem se hadaji na druhem programu a Paces (nikoli Vaclav- na to pozor!) si to straduje se slicnou Adrianou (Sklenaříkovou - Karembeu) po uzkych chodbach romanticke pevnosti. Takze vlastne pet hvezd.(11.4.2009)

Originalni soutez, kterou jsem jako dite doslova hltal. Paklic a Paces byli stejnak nejlepsi :-)(21.1.2008)

Boyard mal nezameniteľnú dobrodružnú atmosféru, ktorú som už nikdy nepostrehol v iných súťažiach podobného typu. Záverečné odnášanie zlatých mincí spred pazúrov tigrov, ako aj rôzne fyzicky, psychicky, ale aj vedomostne náročné úlohy proste nemali chybu. Boyard som žral, už keď som ho objavil na nejakej satelitnej televízii a keď prišla slovenská mutácia, ťažko by ste hľadali šťastnejšieho týpka :)(7.5.2008)

Jenda z nejlepších soutěží mého mládí. Ať žije otec Fura :-D(11.10.2010)

TV-pořad (Soutěž). | Průměr všech zhlédnutých (odvysílaných) epizod: 65% (3*) |(21.10.2013)

Soutěž, která mě vážně bavila.(30.11.2007)

Když jsem byl menší, Fort Boyard pro mě byla jasná dobrodružná volba na sobotní odpoledne. :)(4.8.2010)

• WANDRWALL

Byl to pro mě tak neuvěřitelný seriál, co někdo vymyslí a jiný sleduje, že jsem jím byl na pár dílů hypnotizován, než jsem to vzdal a jen kroutil hlavou nad tím, jak dlouho se to ještě vysílalo.(21.8.2010)

Fakt super hra. Aj keď slovenská verzia tiež bola, tak na českú nemala ani najmenej. Ale fakt super show, je škoda, že v dnešnej dobe sú "In" väčšinou také reality show, ktoré nie sú ani spolovice také dobré, ako táto.(12.7.2010)

paráda mohli by to dávát znovu.Bo udělat nové dily(14.12.2011)

myslim, ze kazdy kto sledoval boyard bol tym vsetkym uneseny.. napatie, atmosfera, kopec zaujimavych miestnosti, pavuky, adrenalin, liliputani, zvierata.. parada.. hltal som to vo velkom.(9.12.2007)

Kvalitní francouzský soutěžní pořad. Jako malý jsem to sledoval celkem často. Ti liliputáni jsou dobří. A nejlepší je závěrečné sbírání zlata u tygrů. "Mirando, otoč tygří hlavou." :D(23.2.2013)

• Snorlax

Nebohá pevnosti bledá, co tys to, chuderko malá, musela všechno zhlédnout od doby, co se do tě zamilovali filmaři? Nejdříve sis zahrála v krásném filmu a pak to s tebou šlo rapidně dolů. Kobky v tobě opravili, nádoby s ohavným obsahem do nich narvali a ječícími ženštinami tě počastovali. A ještě tomu říkali soutěž.(5.10.2011)

V dětství jsem hltal a viděl každý díl. Rád bych se kouknul na reprízu nebo nové díly. Ach jo to byly časy.(11.11.2008)

Další z dětských kultů. Prostě perfektní. Je obrovská škoda, že v dnešní době nic takového (nebo alespoň podobného) nemůžeme sledovat v TV :-(....(2.10.2009)

Výborná soutěž! V dětství jsem sledoval každý díl. A tu pevnost bych velice rád navštívil:o)).(10.12.2012)

To byla doba, kdy Nova dávala soutěžní pořady na úrovni. Na úvodní melodii nezapomenu stejně jako na to když hledali klíče v místnosti plné hadů.(9.4.2009)

Paklíč, zápasy žen v bahně, malá chlupatá, plazící a hemžící se malá i velká zvířátka, cesta ve tmě pevností plnou nástrah, klaustrofobie všech možných druhů a tvarů, dobrodružství, adrenalin… Už jen úvodní znělka se skvělou hudbou je geniální.(5.4.2009)

Společně se soutěžemi Pago-Pago a Stopa Xapatanu patřil Boyard k neodmyslitelnému programu mého dětství. Z výše uvedených u mě v popularitě obsazoval stříbrný stupeň, Xapatan byl o něco lepší.(9.9.2008)

Svojho času som sa na pohodový Fort Boyard díval rád a celkom ma bavil, dnes by som už o tento typ súťažno-zábavnej relácie asi sotva zavadil...(13.10.2011)

Na tuto soutěž jsem málem zapomněl, a to by byla ostuda. Vzpoměl jsem si až jsem našel na internetu úvodní znělku, která je velmi povedená a občas si ji broukám. Vzpomínám rád na trpaslíky Paklíče s Pačesem a toho vousatého otce Fura, který vypadá, že mu je lehce přes 100 let :-). Prostě výborná soutěž. Spolu s Hrami bez hranic má nejoblíbenější.(20.7.2008)

Jeden z prvých postkomunistických zahraničných programov, ktoré nakúpila naša verejnoprávna televízia. Priznajme si, že sme to všetci pozerali, každému sa to páčilo a všetci sme si predstavovali, že sme na mieste súťažiacich a to jediné, čo by sme odmietli, by bolo stretnutie s exotickým pavúkom. Teda aspoň ja by som bol na tom mieste podobne. Originálny nápad a svižné, dobrodružné spracovanie v krásnom prostredí.(25.9.2012)

"Takže už máte všechny indicie a půjdete pro zlato? Shrneme si to - stonek, zvláštní, hřejivý, pes, strom, kladivo"......."Jsme si jistí, je to slovo afektovaný"(23.11.2013)

Nejen za Paklíče, Pačese, otce Fura, myšlenku dne, ale taky za Felindru a za její otáčení tygří hlavou, za nálety kamery na moře a na pevnost, za chvilku napětí a šroubovaný zvuk, který doprovázel okamžik, než se vyjevilo, zda se objeví dukáty, za originální disciplíny, za odnášení dukátů v hrstech a náručích,za to, že jsem zjistil co to znamená indicie :), za dobrodružnou muziku, bla,bla. Tohle je v rámci TV soutěží Top i když něco nostalgie tam samozřejmě bude, hodnotit to v rámci něčeho jiného je nesmysl...(29.10.2007)

Nostalgická spomienka na detské roky. A dobrá dávka kontrolovaného dobrodružstva. Kto by mohol zabudnúť na postavy akými boli Paklíč, Pačes a otec Fura.(25.10.2009)

Tak tohle je neco po cem se mi styska stejne jako po mem ztracenem detstvi. Vzdy kdyz sem zaslechl znelku, kterou sem pak nemoh cely den dostat z hlavy, sem sednul pred obrazovku a tesil se na dalsi dobrodruzstvi lidi kteri zmeri silu zde v Pevnosti Boyard. Zadne dnesi souteze nebo reality show, proste nic se tomu nemuze vyrovnat. Jeste ted si pamatuju detailne hlavnich postav souteze - maleho pruvodce Paklice, stareho a tajemneho otce Furu ve vezi, ci tlusteho strazce ktereho se bojim jeste ted :) Je to proste nostalgicka vzpominka na perfektni soutez, ktera narozdil od mnoha dnesnich mela co nabidnout - pro ucastniky nevsedni zazitky, prekonani strachu a zaslouzenou odmenu a pro divaky dobrou zabavu, ktera oprvda stala za tu dobu stravenou pred televizi.(4.6.2006)

kde jsou ty časy, kdy tohle běželo v televizi.. :))(29.6.2008)

To byla tradice, sledovat jednou týdně odpoledne tuto skvělou soutěž.(27.7.2008)

Prostě nejlepší a nic to nezmění protože začátek téhle zábavy byl bomba vše co přišlo po něm už nevzalo sebou vše tady zůstane kouzlo nepřemoženo.(8.11.2018)

Sledoval jsem snad každý díl. Dobrá soutěž. Hodnocení: 80%(31.8.2008)

Bevnost Boyard je zalezitost z meho mladi takze neni jine cesty nez 5* :)(27.11.2008)

Ve Francii stále běží, neuvěřitelné.(9.10.2009)

Keď som bol malý hrozne som sa na to vždy tešil, s bratrancami a sesternicami sme si vymýšľali vlastné úlohy :)(22.12.2008)

Akčné, napínavé s dobrými questami pre hráčov, to som sa kedysi vždy tešil na neďeľu a na Pakľuča, ktorý ako verný nosič získaných kľučov nesmel chýbať.:-)(2.4.2008)

Moje spomienky na Pevnosť Boyard sú v prvom rade spojené s nezabudnuteľným a veľkolepým hudobným motívom, za ktorý by sa nemusel hanbiť hociktorý prvotriedny skladateľ filmovej hudby. Potom veľkým plusom celej súťaže je jej dobrodružný ráz, stará pevnosť ponúka množstvo príležitostí na rôzne úlohy, často pobrevádzané všelijakými plazmi, pavúkmi a podobnom háveďou. Pre mňa osobne je potom nezabudnuteľný starý otec Fura a jeho hádanky, ktoré boli veľmi vydarené a ich rozľúštenie si mnohokrát vyžiadalo ozajstné úsilie v zapracovaní mozgových závitov. Je to už dobrých pár rokov čo TV Nova odkúpila od Francúzov tento seriál a vysielavala ho zväčša v piatok popoludní (aspoň sa mi tak zdá) a ja som sa od neho nevedel odtrhnúť. Neskôr vysielala vlastnú verziu aj Markíza, avšak tá sa mi nezdala byť natoľko originálna. Dúfam, že sa táto slávna súťaž ešte niekedy na našich obrazovkách objaví, repríza by jej rozhodne len prospela.(18.5.2008)

I když si za svou dobu působení změnil přad nespočítaně pravidla, délku, úkoly, no prostě skoro všechno, pořád je to zábava, která neomrzí. 85% :)(30.11.2015)

Spolu s Hrami bez hranic kultovní pořady mého dětství:-)(24.1.2010)

Přestože mě některé postavy v pevnosti Boyard rozčilovaly a vyrušovaly ze zaujetí na tomto pořadu. Líbí se mi takové soutěžní pořady a tento byl obzvláště zajímavý.Ráda jsem to sledovala ale asi bych do toho nešla,protože dřina velká ale výhra nejistá..(15.7.2012)

Tů Tů TůTůTu Tu Tu TU TU DU Tů... :-D 75%(22.9.2011)

Společně s Xapatanem a Hrama bez Hranic jeden z nejoblíbenějších pořadů mého dětství. Otec Fura, liliputi a pokladnice plná tygrů, to bylo moje sobotní odpoledne. Zpětně však "jen" zajímavá soutěž. Přesto se vsadím, že kdyby po Boyardů nějaká TV sáhla, koukám zase. A na závěr, myšlenka dne.(17.6.2010)

Kurňa českou i slovenskou napodobeninu mám už ohodnocenou i okomentovanou a tuto francouzskou – u níž jsem strávil dost času v mládí ještě ne. Tak to bylo samozřejmě potřeba napravit, protože u tohoto soutěžního pořadu jsem se vždy skvěle bavil - otec Fura byl skvělý (ne jak náš Rosák), Pačes s Paklíčem jakbysmet, soutěže řádně těžké a soutěžící se opravdu zapotili při získávání indicií a klíčů k pokladnici.(4.12.2018)

Jój najradšej som mal tie hádanky otca Fura hore na veži :-) objektívne 4* ale z nostalgie tú jednu prihodím.....vždy napínavé dobrodružné úlohy(15.2.2008)

Kdyz jsem byla malá a lidi se mě ptali, co bych chtěla být, až vyrostu, tak jsem říkala, že soutežící v pevnosti Boyard!(19.9.2008)

některé díly byly EX**. 90%(5.10.2009)

Na tohle vzpomínám pořád.(18.6.2009)

Souhlas s Tosimem... zápasy v bahně s tou macatou bojovnicí jsou nezapomenutlené(15.10.2007)

Tohle jsem žral, sledoval a žil tím!! A stejně jako Milan25 -Paklíč!(17.2.2010)

Tento pořad jsem jako malý sledoval hrozně rád a dodnes si myslím, že tato soutěž nebyla žádným z mnoha pokusů překonána. Pro mě 80%.(6.3.2012)

3* za originální koncept soutěže (kde jsou ty časy?) a 1* za nostalgii a monte-christovskou pevnost If. Vždycky mně zajímalo, jestli ti tygři tam byli jen na okrasu nebo jestli by soutěžící byli necháni k sežrání, kdyby se včas nedostali ven.(11.6.2005)

dobrodružná reality show která si právem vydobyla svoje místo.(29.1.2011)

Jen málokoho nepřepadne nostalgie, když někde zaslechne tuto světoznámou znělku. Nelze srovnávat koncept této geniální televizní hry s koncepty nynějších trapných mainstreamových slátanin typu Wipeout, Fear Factor a podobně. Boyard u mne bude vždy na prvním místě!(4.3.2013)

Na jednu stranu klasika jak brno, na druhou stranu ohromná hovadina - už v těch asi osmi letech, když jsem se na to o těch odpolednech díval, jsem se styděl, že u toho ztrácim čas : D ... jednoduše geniální blbost.(18.3.2007)

Rozhodně zajímavě provedená soutež. Ale některé díly mi přišli docela nudné. Zkrátka asi záleželo, k jakým úkolům se družstva dostala, protože některé byly moc zdlouhavé a nezáživné. Samozřejmě že Paklíč, Pačes a otec Fura jsou nezapomenutelnými postavami.(11.4.2007)

Driv jsem se bavil Boyardem, Hrama bez hranic apod... Proc v dnesni dobe plny vyvolenejch, bigbradra ci telenovel nefokozaou vymyslet kvalitni soutezni zabavu??? Nebo proc se nevratit k zabehnutym klasikam??? je to skoda....(29.6.2008)

Jako malej jsem na to děsně rád koukal :)(9.5.2010)

No bez hudby Paula Koulaka by hodnocení (i nostalgie) bylo poloviční, ta tomu dodává správnou šťávu (L'Homme De La Tour...mňam). Hodnotím původní série s Patricem Laffontem (můj idol z dětství^_^), jiný neznám. Úkoly v zatopeném sklepení, Ariadnina nit, kluzká stěna nebo umělohmotná roura...a pamatujete si piráta, kterýho hrál šermíř Jan "Žába" Lukeš? Staré díly jsou k nenalezení, tak aspoň dneska okoštnu britskou verzi, o které jsem se právě dozvěděla.(2.2.2012)

Další ze starších soutěží, kterou jsem miloval jako díťě. Co víc dodat !?(27.11.2007)

Jako malej kluk jsem to žral, bylo to hrozně napínavý. Nejlpeší byla místnost s hadama. A jak už tu psal někdo, i souboje žen v bahně :).(15.6.2008)

Paklíč a Pačes byli moji oblíbenci:-)(26.6.2008)

Tohle byla verze, která nás doma hodně bavila. Dokonce tak, že jsme koukali i na reprízy. Jsem ráda, že se k ní Prima Cool vrátila, protože se mi při ní krásně překládá. :^)(7.2.2012)

Dobrá soutěž, ale proč se hodnotí na ČSFD? místnost s nakloněnou hladkou stěnou s několika úchyty.. super..(20.12.2006)

Po tzv."revoluci" jsem tuhle soutěž hltal plnými doušky, když se na ní ale nějakým nedopatřením podívám dnes, přijde mi hodně suchopárná, nezáživná a mizerně zrežírovaná. A soutěžící mi většinou svým afektovaným herectvím kazí náladu. Ale nostalgie je to veliká, to jo...(15.2.2014)

Hodně zábavná podívaná. Některé úkoly byly docela šílené a pro mě nepředstavitelné. Prostředí bylo zajímavé, stará pevnost uprostřed vody. Nezapomenutelná je postava otce Fura, který do světa skrze televizní obrazovky šířil svá denní moudra. Vždycky jsem se těšila na chvíli, kdy tým splnil všechny úkoly a měl všechny indicie a šel do místnosti s pokladem. Musel poskládat heslo, o kterém si mysleli, že je správné a pak nastala chvíle nekonečného ticha. Pak to přišlo. Začaly se sypat zlaťáky. Ale také se začala zavírat brána, proto se snažili urvat, co nejvíce z pokladu. Myslím, že potom to věnovali na nějakou charitu.(2.3.2009)

Tak tohle byla bomba hra.(17.7.2010)

Zlatá trojce reality show. Pago Pago, Pevnost Boyard, Po stopách Xapatanu. Ostatní je odpad.:-)(21.7.2010)

U téhle soutěže jsem strávil mnoho hezkých chvil. Je tam kus té nostalgie, ale když od ní odhlédnete a podíváte se na soutěž objektivním okem, tak musíte říct, že se jedná o blábol. Neustálé plnění jedněch a týchž úkolů, senilní, špatně namaskovaný dědek a jeho moudra, dva trpaslíci... Ale má to spád a je to zábavné, takže tři hvězdy. (358.)(25.4.2008)

Já jsem si to jako málá neuvěřitelně užívala, přála jsem si prohledat celou pevnost.. A hvězdičku navíc za pěkné hlavní téma!(23.2.2009)

Vždycky jsem tam chtěl...(10.1.2008)

Velice povedena soutez. A kdyz tak premyslim ktera soutez byla kdy lepsi, nic me nenapada. Stejne to u me vyhral Paklíč(23.6.2008)

Úchylné otázky otce Fura, pořád ty samé místnosti, odporní pavouci. Hltal jsem každé pokračování. Nejlepší byla Ariadna.(7.11.2008)

Žádám o dovolení tvářit se samolibě. Pevnost Boyard jsem totiž kostku po kostce (kostka = 1x1m), celou postavil ve světě Minecraftu. Raketa server v dimenzi théta, ptejte se na Alfonse (ba ne, ptejte se prostě na Boyard od Petroffa)...(17.6.2011)

Co dodat, oblíbená zábava mého mládí. :-)(15.1.2013)

Pořad, který v televizi běžel, když jsem byla hodně malá. V dnešní době asi nic překvapující, když pořadu konkuruje Faktor strachu, Top Gear a jiné. Avšak Pevnost Boyard má něco do sebe. Je to zcela originální pořad s napětím. Není to pořad, na který bychom mohli zapomenout a snad každý, kdo uslyší tu úžasnou znělku, si vzpomene na to dobrodružství a lovení klíčů.(17.3.2013)

cez den futcik, bike ala BMX, nahanacky, vybijana, amiga ala SuperMarioBros...ale vecer sme uz vsetci sedeli za telkou, kde diktoval Pevnost Boyard a celebrity z telky:))))...jojo,zrali sme to vsetci, a husto mi to ted pripomenulo detstvo !!! :),nazdar(1.7.2008)

Jeden z těch pořadů, který se mi v dětských letech dostal pod kůži, proto těžko kritizovat, že :-). Koncept byl ale vážně výbornej a ty vymazlený figurky! Stačí slyšet 3 vteřiny znělky a ...(6.12.2011)

Tohle je prostě nezapomenutelně skvělá soutěž. Tohle byl takový přelomový pořad tohodle typu. Skvělá podívaná. Jako malý jsem u toho seděl a sledoval to jako bych tam byl. Jó, tohle byly zlaté dobré televizní časy, které jsou dávno pryč. Když někde zaslechnu tu znělku, tak bystřím jako orel, protože už jenom tohle stojí za povšimnutí, prostě skvělá instrumentálka. Taky jsem si zde všiml, že spousta lidí tohle srovnává s Fear factorem, ale tohle srovnávat nejde, protože Pevnost Boyard je jiná třída a hlavně jiná doba.(2.2.2012)

Jako malej jsem docela často koukal na televizní soutěže a pevnost Boyard je něco, co se mi s mýma 90' zaručeně spojí. Disciplíny tam byly pěkné, složení účastníků bylo kolikrát docela zajímavé, ale hlavně tam byli ty dva trpaslíci a otec Fura.(14.2.2015)

Z období kolem roku 1995 si nevzpomenu na oběd bez téhle soutěže. Jako malej smrad jsem měl nejraději to plazení se po válcích i ve válcích. Stařík v majáku byl trochu otravný a nudný, ale na vyhození svazku klíčů z okna, jsem se vždycky těšil. No a trpaslíci, kteří tam neustále pobíhali a kradli soutěžícím zlaté mince jsou taky nezapomenutelní. Obličej jednoho z nich mě straší dodnes.(3.4.2007)

Perfektný francúzsky seriál! disciplíny boli dobre premyslené a nepoznám nikoho, kto by ho tak isto "nezral"...(29.5.2008)

Nádherná vzpomínka na dětství, nechápu proč se tenhle typ pořadů už nevysílá. Veliká škoda.(14.8.2008)

Zase niečo čo mi pripomína detstvo. Bol som na tejto dávke dobrodružstva závislý :) Kam sa hrabe BigBrother alebo Vyvolení.(23.1.2009)

Byla jsem tehdy sice jen malej špunt, přesto si pamatuji, že tohle byl jeden z mála opravdu zajímavých pořadů a i dnes strčí do kapsy hromadu nových televizních soutěží.(8.2.2010)

Nezapomenutelný seriál z mládí, který ani s přibývajícími léty neztrácí lesk.(30.4.2011)

Celkem povedená soutěž, které pomohlo prostředí ostrovní pevnosti. Hledání indicií k nalezení správného slova a družstvo které mělo štěstí mohlo "nahrabat" co nejvíce zlatých mincí. Soutěž s adrenalinovými i vědomostními úkoly. Bylo to zajímavější a méně nechutné než-li FAKTOR STRACHU.(13.9.2011)

Úkoly jsou dobré, ale vizuální stránka se mě nikdy moc nelíbila. .... HODNOCENÍ: 66% (3*)(14.12.2014)

Jo, tak tohle mě fakt bavilo sledovat. Pamatuji na ta příjemná sobotní odpoledne s otcem Fura a Paklíčem :))(13.10.2007)

Další legendární soutěž s pevnosti na moři. Kdo by to neznal a nepomatoval si na Otce Furu a na Paklíče. Spousta mísností a vždy jiné úkoly. Jo škoda, že to dnes nikdo nedává.(11.6.2008)

Tenhle pořad byl jedna velká dokonalost a upřímně závidím francouzům, že u nich stále běží. Pro mně jedna velká děská modla.(10.10.2009)

Když začala úvodní melodie od pevnosti Boyard, seděl jsem a nedutal. Těšil jsem se na každý díl plný dobrodružných překážek a užíval si.... Nezapomenutelné a velká škoda, že v dnešní době nevznikne něco podobného. 100%(4.12.2012)

• trojtmberk

Otec Fura, Pačes, Paklíč a spousta jinejch podivínů zavřenejch v pevnosti, kam přijede pár bláznů soutěžit o poklad. To byly časy.(10.1.2008)

Sledoval som to ako divý, keď som bol menší. Nenechal som si ujsť žiadnu časť. Je to strašná hovadina a žrút času, ale bavilo ma to. Je to dravé, akčné, dobrodružné, sem tam napínavé a vždy som všetkým držal palce. Neviem ako mám hodnotiť, takže dávam priemer. 50%(30.3.2008)

Velmi dobrá soutěž, kde v každé místnosti byla jiná past pro soutěžícícho. Velmi napínavé, zábavné i vtipné :-)(27.5.2009)

7/10(24.3.2011)

Nudíte se? Kupte si medvídka mývala! Je nějaký chabrus na nervy, měl by si dávat studený na přirození, to je pro Vás pánové, co se těšíte na zápasy v bahně....(22.4.2015)

Proste klasika, na kterou se kazdy dival a jen cekal, jestli spadnou penizky. No a myslenka dne otce Fura, taky nidky nebyla k zahozeni.(3.9.2006)

Vynikající soutěž s nezapomenutelnou hudbou. Co se však týká jejího pokračování, které koupili nějací herci, o tom nemůže být ani řeč. Ale i tak je to příjemná vzpomínka na odvážné soutěžní týmy, dva malé "caparty" s klíči a poloviční šanci na hromadu peněz.(2.5.2007)

Když byla možnost, vždy jsem se rád podíval.(4.11.2008)

Soutěž mého mládí!(21.12.2009)

vydařený návrat na pevnost kde jsem byl naposledy s Dobrodruhy a která je dnes jistě nádherným místem i když prázdniny bych na ni trávil nerad. Otec Fura, vě věži sedával snad již od dob Napoleona a jeho moudra a ulítlé otázky šly vždycky úplně mimo mě (ano v té době jsem byl na lysohlávky ještě moc mladý:) Zápasy v blátě byly naprosto dokonalý a vždy patřily spíše mezi ty úkoly které bych ochotně absolvoval, narozdíl od návštěvy místností se sklípkany a tarantulemi, kam by mě nedostalo ani mušketýrské povzbuzování týmových kolegů. Řekl bych, že narozdíl od jiných televizních šou začátku devadesátých let, by pevnost s klidem obstála i dnes(8.5.2006)

popitchi..otec furas..pakluc hudba..sutaze..indicie..brutal..(2.12.2007)

Já se vždycky hrozně bála, že v tý kobce plný vody zůstanou na vždycky a utopí se tam :-((20.7.2008)

Nápady, akce, peníze, tajemno ... kvůli téhle soutěži jsem proseděl celé dětství u TV:D UŽ jen ta znělka vás navnadí, jak jedou tím člunem na opuštěnou pevnost, dokonalost. Takové soutěže by měli dávat, ne nudné 5 proti 5 a Riskuj.(1.10.2008)

Už jste se někdy tak těšily na hady a pavouky? Já teda ne.(20.4.2009)

Zaujimava a napadita sutaz.Ta Slovenska verzia(ucast) mi vsak akosi nesadla.Preto 3.(10.10.2010)

Moc dobré, spolu s Hrami bez hranic nejoblíbenější pořad mého dětství.(15.3.2012)

Adrenalín, kus odvahy a kondícia, to všetko potrebujete k prekonaniu pevnosti Boyard. Túto reláciu som sledoval ako malý drobec a už vtedy ma neskutočne bavila. Neskôr reláciu stiahli z vysielania a ja som na ňu akosi pozabudol. Len prednedávnom som si na ňu spomenul a hľadal som, ako sa táto súťažná relácia vlastne volala. Našiel som ju a zistil som, že ju vysielajú na Prime a zato som neskutočne rád, pretože pri pozeraní tejto relácie sa mi oživili spomienky na detstvo. Je mi ľúto, že už nedávajú a nenakrúcajú takéto skvelé súťaže, ale radšej sa venujú takým hlúpostiam ako Bučkovci, Farma, atď., čo nemá takmer žiadnu úroveň. Smola, nezostáva mi nič iné ako pozerať len staršie reprízy.(24.3.2013)

Docela bych ocenil jeji opakovani. Bylo to velmi zabavne a napinave.(20.2.2006)

Vynikajúca súťaž, na ktorú som pozeral na TV5 od kedy nám zaviedli káblovku v roku 1991. 95%(12.12.2008)

Tak tomuhle já říkám soutěžní pořad. Úplná báseň pro pohodový večer u TV. 70%(14.12.2008)

Spolu ze Stopou Xapatanu můj nejoblíbenější pořad dětství. Francouzi měli na tenhle druh zábavy neuvěřitelný talent. Vždy jsem napjatě sledoval co za disciplínu bude za určitýma dveřma a pak už jen fandil. Celkově skvěle zpracované. Paklič je borec!(29.1.2009)

Nostalgie mého dětství, dabovaná jednohlasým dabingem překrývajícím původní francouzské znění, ale rovněž geniální soutěž, která dala základ všem novodobým shitům, typu Faktor strachu apod.(4.1.2013)

Kvalitny TV serial o pevnosti Boyard. Najviac sa mi pacili zapasy samic v bahne. 88 %(23.1.2013)

Miluju ty malé liliputy.(4.4.2013)

Pevnosť Boyard sme sledovali so zatajeným dychom. Jedna s najlepších súťaží. Bola zaujímavá, správne dobrodružná a napínavá. Navyše peniaze išli na dobročinné účely (a nie nejakým maníkom do vrecka ako dnešné reality-show) tak nemám Pevnosti čo vyčítať.(4.8.2008)

Mě se to fakt ale líbilo... :-) Bylo to zábavný, nenucený... Škoda, že se dnešní televize nevrátí k takovýmto pořadům... by to myslím bylo lepší, než-li nějaké "reality-show"...(4.11.2008)

Dnes by to bolo pravdepodobne za menej, ale počas môjho detstva to bolo niečo úplne iné oproti zvyšku televíznych súťaží.(15.7.2010)

Velmi pěkná sportovní a logická soutěž mého dětství. Byla to taková pěkná soutěž s příměsí dobrodružství a dobročinosti. :)(23.1.2011)

Velmi akcni.(13.8.2012)

už dlouho jsem neviděl zápasy ženských v bahně...chtělo by to zopakovat!(18.7.2007)

Boyard bol prvý. A úvodnú zvučku si pamätám dodnes. Jedoducho som to ako každý iný baštil.(7.9.2008)

Slušně zvládnutá napínavá soutěžní šou, která měla pro nás Čechy ( a Slováky) jedinou chybičku: na konci při luštění hádanky jsme se prakticky vůbec nechytali, protože bychom museli být Francouzi a mluvit a myslet po francouzsku, abychom byli schopni najít odpověď.(27.5.2009)

Liliputi the best! :)(17.3.2010)

Nikdy nezapomenu na to, když jsem se zatajeným dechem očekával, co bude v místnosti na soutěžící čekat. Když to byla stěna s úzkou římsou, jenom se si povzdechl: Ájé, to bude další chycený... Když byl v místnosti zápasník na kladině, nebo si dávali páku, mocně sem fandil. A když byla indicie napsaná na Ariadně, tak sem se chytal za hlavu, když se ten chobot ztratil někde v labyrintu!!(26.1.2011)

Výborná, zajímavá, kultovní soutěž která byla ve své době naprostým hitem... Otec Furo je dodnes nezapomenutelnou postavou této soutěže, ostatně i trpaslík Paklíč je nezapomenutelný. 4z5(6.7.2011)

Seriál mého dětství.(16.11.2011)

Lepší soutěž než pevnost Boyard snad neexistuje! Výborné prostředí, nabité disciplíny a zajímavé hádanky. Jednou bych chtěl vyzkoušet na vlastní kůži, ale asi to nedopadne :D Momentálně jsou v TV nové díly a už to není ono, třeba otec Fura ( ten pravý ) mě tam osobně chybí, ale nic to nemění na mém hodnocení... 100%(21.8.2013)

Napoleon se obrací v hrobě, když vidí, co se z jeho pevnosti stalo. Pro současnost je to ale jenom dobře, protože Pevnost Boyard je asi nejnapínavější televizní pořad vůbec. Já jsem se tedy vždycky nejvíc bál těch tygrů, ač bylo jasné, že je na soutěžící nepustí. Ale stejně jsem se bál. 90%(12.7.2016)

super zábava, ale filmy jsou o trochen něčem jiném.(2.6.2005)

Cool, cool, cool, zatraceně cool soutěž napínavá až do konce.(11.8.2008)

Naprosto zásadní záležitost dob nedávno minulých!!!!Kde jsou ty časy, kdy jsme se nemuseli koukat na blbečky ve vilách a mohli jsme sledovat zajímavé úkoly a úžasné výkony..(5.8.2010)

Každej v poslední době zase zaslechl tu znělku (ať už v bedně, nebo v podobě nějakýho plesnivýho remixu v rádiu) a spousta z těch lidí (včetně mě) dostala chuť se na to zase podívat. A ejhle! Oni to zrovna reprízujou v telce, bezva! Nebylo to sice takový zklamání jako podívat se po 20 letech na Hry bez hranic, ale...No, na druhou stranu některý věci v Pevnosti Boyard za to pořád stojí! "Felindro, otoč tygří hlavou!" (70%)(5.12.2013)

Dobrá dívanda! Fandila jsem o závod!(6.5.2016)

spomínam na prcka Paklíča, bol zlatý keď behal s tou klúčenkou !(10.1.2008)

U této souteže jsem se bavil jako malý kluk, je vlastně stejně stará jako já :)(28.6.2009)

Lepší bylo Po stopách Xapatanu, ale otec Fura ušel!(25.7.2009)

"a to byla myšlenka dne." Jojo. Ze starých časů, kdy se ještě dalo koukat na soutěže v TV.(1.12.2009)

Legendární reality show, která nemá konkurenci! Otec Furion, paklíč, zlaťáky, nástrahy, lvy... bylo tu všechno!(7.1.2010)

Pevnost Boyard vždy patřila mezi moje oblíbené televizní programy. Hnedka na začátku to nakopne znělka, která svou melodií doslova vybízí k prohlídce této překrásné pevnosti. A hle máme tu Paklíče, kterej se svazkem klíčů legračně pobíhá mezi zdmi bývalého žaláře. Ze shora to všecko šéfuje neoblomný otec Fura, který každý díl vysloví nějakou tu perličku. Pokáždé sem držel palce všem zúčastněným a poháněl je kupředu, né vždy se jim podařilo odnést pořádný obnos (někdy zlaťáky padaly pouze chviličku nebo vůbec), ale i tak má každý ze soutěžících na co vzpomínat. Zde, narozdíl od Xapatanu, bylo bezva, že se v každém dílu objevovaly jiné komnaty, čili to nebylo pořád na stejný brdo. Bylo toho opravdu hodně, co toho tato soutěž nabízela... Bohužel musím používat minulý čas. Rád bych se na nějaký ten dílek podíval i teď po letech, leč Boyard už nesplňuje současná kritéria pro průměrného televizního diváka, kterými jsou - stupidita, kýčovitost, shitovost a ordinacovitost v růžovost zahradost :o) Sorrry Mirrroslave :o)))(12.7.2010)

Skvěle situovaná a zajímavá hra plná těžkých úkolů na fyzičku a složitých hlavolamů. Tím, že má hra jedno prostředí a nápad ale postupně na zajímavosti ztratila. Přesto je tato soutěž neopakovatelná a jedinečná. 85% = 4/5(21.7.2010)

Jeden z oblíbených pořadů mého dětství. Hodně jsem to prožíval spolu se soutěžícími a v hlavě mi utkvěla spousta momentů, ať už zápasy žen v bahně, otec Fura, lvi nebo časté volání "attention" před startem jednotlivých disciplín.(24.7.2010)

Kult mého dětství, tuhle soutěž jsem doslova žral každým dílem.(28.11.2010)

Jedna z nejlepších soutěží, na kterou jsem koukal v dětství. Rozmanitost úkolů a soutěží. Nezapomenutelná znělka. :-)(26.11.2011)

Zábavná soutěž na úrovni Faktoru strachu.(8.4.2012)

Platí, že by komentující uživatelé ČSFD neměli psát výrazy jako "nejlepší" apod. v popisu snímku. Já udělám za svou osobu výjimku z pravidla a osobně tvrdím, že tohle je nejlepší televizní soutěž minimálně z valné většiny, které kdy u nás byly vysílány (a nejen u nás). Důvod? Dokonale po leta promyšlený soutěžní systém (místnosti s úkolama, indície, později Velmistři..), zapeklité úkoly, které jednak vyžadovaly fyzickou zdatnost, jinak úkoly, jejichž koncept byl překonání strachu nebo logické hříčky. Široká různorodost všech úkolů, napínavost děje, tresty (cely, vězni) a nakonec, zda-li vůbec soutěžící vyhrají nebo ne. Díly denní / noční, v novějších verzích můžeme vidět obojetný prolnutí v jednom díle (den, noc, ráno následně) nebo širší využití prostorů, které kdy dřív v původních řádách nikdy nebyly použity. Do toho všeho magnificentní hudba Paula Koulaka, jehož dílo dodává soutěži teprve finální říz a bez níž bychom si ji ani nedovedli představit (mimo to, vyšel oficiální OST, bohužel obsahuje jen zlomek toho, co věrní fanoušci znají, ale jak se říká, lépe alespoň něco než nic :)) Paklíč, Pačes, moderátoři, otec Fura, Velmistři, legendární Felindra (jejíž jméno je tuším Monika) neúnovně otáčející tygří hlavou , mistři vázání a speciálních efektů, mistři a ošetrovatelé zvířat, room designeři atd. atd., každý odvedl kus vynikající práce, jejíž výsledek byl/je to, co vidíme. Nehledě na jedno z prvotních využítí kamerového jeřábu, bez něhož by jen horko těžko šla většina působivých záběru ztvárnit. Pro ostatní, píšete spíš z nostalgie a v minulém čase, ale ne každý ví, že Fort Boyard pokračuje prakticky neustále do dneška (pozn. komentář píšu 17.8.08 a poslední díl co jsem viděl je starý pár měsíců). Není to sice už úplně ono, jak většina z Vás asi pamatuje, nicméně pořád to má něco (něco více!) do sebe. Za sebe - legendární dílo, které už 18 let neúnavně poutá lidi k obrazovám a odůvodněně - 100 procent.(26.4.2008)

na Pevnosti Boyard a na Hrách bez hranic sem vyrostla a obou se zúčastnit, toť mým stálým životním snem:)(12.7.2008)

perfektná súťaž,ktorú som úplne milovala (najviac samozrejme diel s brianom joubertom =) )(14.8.2008)

Jednoznacne moja najoblubenejsia dobrodruzna sutaz. Titulna skladba mi dodnes zretelne zneje v usiach a v napinavych chvilach si ju casto popiskujem :D(24.9.2008)

Sobotní odpoledne = Pevnost Boyard. Geniální nápad francouzských tvůrcu! Hodně různorodých a zajímavých disciplín, které musely snad každeho zaujmout a bavit. Někdy si jen tak pro zavzpomínáni pustím znělku z tohoto pořadu. :) Paklíč a Pačes forever.(18.1.2009)

Stačí úvodní znělka a mám skoro husí kůži. Geniální francouzská soutěž, které nechybí prakticky nic. nestačí být pouze fyzicky disponovaný tým, ale potřebujete i pár mozkoven aby Vás dotlačili k vytouženým mincím na závěr. 90% - 5*****(3.12.2009)

Kam se na starej dobrej Boyard sere nějakej trapnej Faktor Strachu ... !(2.6.2011)

Škoda, že táto súťaž už nie je na našich televíznych obrazovkách. Ako menší som to pozeral neustále, keď sa dalo a vždy som sa tešil, keď nasledovala nová časť :-) 3*(30.11.2011)

Skvělá dobrodružná soutěž, jako dítě mi šla hlava kolem. Ale ty místnosti s hadama? Nevermore!!!(20.5.2007)

Vynikající soutěž! Jen škoda že už se nevysílá.(28.12.2008)

ale jo, dobrá hra(11.2.2010)

Napínavá akční soutěž v super atraktivním prostředí mořské pevnosti. Hltal jsem každý díl. Soutěžící byli sympaťáci, Paklíč je skvěle provázel. Vadil mi pouze otec Fura - správně nechutný dědek, jehož hádanky byly vskutku pitomé :-) Přestože se úkoly opakovaly, čímž soutěž trochu ztrácela na atraktivitě (ale zase jsem mohl dělat chytrého a radil jsem od obrazovky soutěžícím), ale jinak opravdu dobrodružná adrenalinová zábava.(6.2.2012)

Kdopak z nás všech nesledoval zejména v 90. letech Pevnost Boyard. Hlavně disciplíny ve tmě nebo s pavouky byly vážně k pokukání, tedy hlavně pro soutěžící. Jen mi vždycky přišlo, že si soutěžící moc výhrou v pevnosti nic moc nevydělali.(11.7.2012)

My, kteří to v jakémkoliv věku tehdy sledovali, teď už jen nostalgicky vzpomínáme. Současná mládež, odkojená na Fear Factor a Survivoru to nikdy nepochopí.(6.12.2012)

Jajaj, na tomto som tiež vyrastal :-)). A dokázal by som to sledovať aj teraz.(7.5.2005)

Výborná akční a dobrodružná, dnes by se patrně říkalo "reality" soutěž. Družstvo se prbíjí nástrahami pevnosti silou i chytrostí a k vysněnému dešti zlaťáků jim pomáhají indicie za úspěšné úkoly. Zatím ničím nedostiženo. Trochu se mi po Paklíčovi a Otci Furatovi stýská... (PS: Údajně má práva nyní v držení TV Nova, ale to by se nováci museli přestat dívat na ty h-v-a, jinak se nějakých těch dílů asi nedočkáme.) [1O/1O](25.3.2007)

Originální a sympatická soutěž, u které by se napětí opravdu dalo krájet a u které jsem v dětství vysedával.(10.3.2009)

Paklíč!(11.2.2010)

Paklíč!(12.7.2010)

Prostě jedináčná podívaná.(12.7.2010)

Třeba se dočkáme také reprízy jako Her bez hranic!:-) Bylo by to skvělý!;)(18.7.2010)

O kvalite tejto súťaží svedčí to, že sme na ňu po revolúcii pozerali a väčšina z nás nevedela po francúzsky ani dokopy 5 slov... ale aj tak sme pozerali... (zdôrazňujem - francúzske časti, nie ten grc, čo vysielala Markíza).(19.7.2010)

Francouzský předchůdce dnešního Faktoru strachu nebo Ninja faktoru, nicméně mnohem lepší. Jedna ze zábavně-soutěžních perel dětství. Pět hvězd naprosto zasloužených, zvlášť po shlédnutí britské verze a s přihlédnutím k jemné nostalgii. Kvalita neklesla ani v nových francouzských sériích z nedávné doby, originál se prostě nezapře.(13.8.2010)

Nejlepší soutěžní hra, která kdy spatřila světlo světa. Když ji ještě dávali v televizi, tak jsem nevynechal ani jeden díl. Této pevnosti u mě silně konkurují Hry bez hranic, které jsem taky snad v životě nevynechal. Je strašná škoda, že Pevnost Boyard dávají už jen na nějáké francouzské stanici. S čím můžu aspoň vzpomínat na tuto perfektní hru, tak je její úvodní song, u kterého vždy musím zamáčknout slzy nostalgie--->100%(6.12.2011)

Parádní znělka, parádní pevnost, docela zajímává soutěžní náplň a na závěr moudrost otce Fura. Dneska je už podobných soutěžních pořadů plno (Fear factor, Ninja warrior), ale tenhle pro mě zůstává společně s Takešiho hradem jasnou jedničkou.(2.2.2012)

Klasika (určitě nejen mýho) dětství. Dneska sem náhodou zmerčil jeden díl na Coolu a celej nadšenej sem očekával starší díly s Patricem Lafontem a Sophií Davant... dočkal sem se vola hrajícího na rádobyvtipnýho protivu a platinový blondýny s výstřihem až po pupík. Njn, už to neni co bejvalo, ale to z hodnocení vynechám a nechám si v paměti starší díly s myšlenkou dne otce Fourata.(7.2.2012)

jedna z nejlepších televizních soutěží historie s podmanivou atmosférou staré Francouzké pevnosti, plná originálních a inteligentních úkolů. Pro pohodové sobotní dopoledne s dětmi, není nic lepšího. :-)(21.7.2013)

Nezapomenutelná soutěž, které nechyběla originalita, vtip, romantika a mysterióznost. Doposud nepřekonané.(6.2.2010)

Vim, ze to bylo obvykle nahrany, ale i tak to byla jedna z nejlepsich soutezi, co kdy v televizi bezely a cloveku se u toho obcas tajil dech. Skoda, ze neco takovyho nekdo neudela znovu...(25.4.2010)

Tohle byla snad první soutěžní hra, kterou jsem kdy viděl a to už jako malý. Chytla a mě a pokud jsem měl čas a věděl, že v televizi zrovna poběží, sledoval jsem ji se zatajeným dechem :) originální prostředí, zajímavé, zábavné a napínavé soutěže.(25.10.2010)

Stejný pořad, ale vždy něco nového.(24.2.2012)

Jako malej jsem sledoval snad na každý díl. Zhruba po 15 letech opakují Boyarda na Prima Cool. Úkoly mají i po těch letech něco do sebe. A mě se to zkrátka pořád líbí. Teda až na tu trapnou blondýnu co to uvádí. Nejlepší je stejně Paklíč :)(7.4.2012)

• Se7enteen

5/10(17.8.2012)

Naprosto vynikající televizní soutěž. Francouzská verze je samozřejmě o něco lepší než ta anglická, která se mi ale líbí taky. Spoustu parádních disciplín, které ve mě evokují touhu si to třeba někdy zkusit taky. Zábava i napětí, vynikající hudba, skvělé postavy (otec Fura, Pačes, Paklíč) a dobří moderátoři. Prostě vynikající adrenalinová záležitost, která mě neskutečně baví. Prostě téměř geniální záležitost, na kterou Faktory strachu a podobné záležitosti vůbec nemají. 85%.(24.8.2016)

Soutěž zaměřená na fyzickou zdatnost, překonání strachu a zapojení mozkových závitů, navíc se sympatickými moderátory a v kouzelném prostředí.(25.5.2019)

Na tomhle jsem vyrustal! Az do ted jsem si na tuto vynikaji soutez uz par let ani nevzpomenul, ale kdyz jsem ji tu nahodou zahledl tak se mi okamzite vybavily vzpominky na to, jak jsem vzdycky sedel prilepeny pred obrazovkou a hltal kazdy dalsi ukol, ktery meli soutezici splnit. Tohle je jedna z mala, opravdu mala televiznich reality show-soutezi, ktere by i dnes opravdu staly za zopakovani. Doufam, ze se nektere z nasich televizi konecne rozhoupe a po dlouhych letech zase pusti tento vyjimecny pocin mezi lidi. Myslim ze i dnes ma co nabidnout, a ze by si urcite nasel spoustu divaku.(9.6.2006)

ach Sophie, moje prvni laska. S Cendrine to taky jeste bylo fajn, ale postupem casu cim dal mene originalni.(16.4.2007)

Když se na to člověk podívá zpětně, tak ta soutěž měla koule.. ale ta zdivočelá ženská a ti malí paklíči nebo umpalumpové nebo co to tam běhalo, to bylo chvílama k smíchu :-)(12.1.2010)

Koukal sem a bavilo mě to.Nevím ale jestli by mě to bavilo i ted.Žije ještě otec Fura:-)?(2.2.2010)

Byly doby, kdy se i na ty reality show dalo dívat... Fort Boyard je toho důkazem.(16.6.2010)

Taky vám při pohledu na obrázek pevnost Boyard začne hrát ta šíleně chytlavá melodie v hlavě? :)(22.6.2010)

Já to miloval. Já to tak miloval, i když mi sem tam nějaký úkol neseděl, nebo mi něco vadilo na soutěžících, ta atmosféra té pevnosti a ta promyšlenost byla vynikající. Rád bych se zase někdy podíval. Snad to někdy zase pustí v televizi(29.6.2010)

Njelepší televizní soutěž, kterou jsem kdy viděla. K tomu není moc co dodat. :-) 100%(27.7.2010)

Nepochopím, že tohle může někdo hodnotit záporně 1-2*. Tato soutěž patří mezi perly, co se kdy vysílaly! Jako malý jsem na tom vyrůstal a od té doby stále hledám, kde bych našel nové díly, které stále ještě ve Francii běží. Škoda, že žádná česká televize si soutěž nevezme pod svá křídla. Byli jsme u ní nalepení pokaždé, když ji dávali. Úkoly se s léty mění, ale fantastická hudba a skvělé celkové provedení zůstává. Jen škoda, že otec Fura už není ten stařík s parukou, ale nahradil ho někdo jiný. :-((14.6.2011)

Otec fura , trpaslíci Paklíč s pačesem a zabavnost této soutěže si zaslouží jedině 5 hvězdiček(9.10.2011)

Nezapomenutelná znělka, nezapomenutelná soutěž... Kdo z nás si jako malý nezatoužil změřit síly v pevnosti Boyard? Vždycky jsem se ušklíbala nad pavouky a hady, hrozila se skoků z výšek, s napětím sledovala zápasy v bahně a usmívala se hádankám otce Fury! A mezi tím ty záběry na tygry, kteří se už už těší na své oběti, které budou ziskuchtivě hrabat peníze a nestihnou podlézt padající mříží! Zkrátka soutěž plná napětí, které se snad žádná jiná nemůže rovnat!(7.3.2012)

Boyard mala všetko čo má súťažná relácia mať. Znelku akú Ste si pohmkávali, aká navodila do správnej nálady. Odohrávala sa v dokonalom prostredí, pevnosti obklopenej morom (zaujímavá zaujímavosť s plošinou, na druhej strane pevnosti), s účinkujúcimi, ktorí sa neboja zapojiť hlavu tiež telo, koľko razy premôcť pud sebazáchovy a za získaním indície / kľúča sa prebrodiť pavúkmi, skonzumovať hmyz, alebo len uhádnuť hádanku čo bývalo niekedy najťažšou úlohou. Vždy ich so zväzkom kľúčov sprevádzal taký malý zamlklý liliput a z okna veže sledoval múdry Panoramix s nejedným esom v rukáve. Prečo potom tri hviezdy ? Súťaže ma nikdy nebrali.(2.9.2016)

• Frantisek.Fu

0%(22.4.2018)

Kdo by si nepamatoval sobotní odpoledne na Nově strávené ve staré francouzské pevnosti? Tygři, Paklíč, otec Fura, hledání indicií a závěrečné vynášení mincí vážně nemělo chybu.(5.3.2008)

Veľmi dobre si pamätám ten blažený úsmev všetkých cestujúcich v MHD, keď mi zazvonil mobil s úvodnou znelkou pevnosti Boyard. Je to silne nostalgicky navodzujúca melódia...(2.1.2009)

skvela zabava(24.5.2009)

Klasika dětství...(25.2.2010)

To je nostalgie. Každou neděli závod F1 a potom tohle. 75%(22.9.2010)

Tak jako to je naprostá klasika. Otec Fura rulez! 90%(3.5.2011)

Dle mého dokonalá televizní zábava, napínavá až do konce ... a dnes i pořádná nostalgie :-))(2.2.2012)

Najlepšia súťaž, zábavné...už od malička na tom fičím....(15.2.2012)

Pamatuji se že když to dávali tak mě to šíleně bavilo. Zajímavé úkoly sympatičtí průvodci a vševědoucí Otec Fura. Originální pořad.(13.4.2012)

Společně se soutěžním pořadem Hry bez hranice byly Klíče od pevnosti Boyard mou nejoblíbenější televizní soutěží. Alespoň co se zahraniční provenience týče. Paklíč, otec Fura..legendární postavy z této nádherné stavby uprostřed moře. Je sice fakt, že jednotlivé soutěže se víceméně opakovaly (byť lehce pozměněné), ale nikdy soutěž neztratila své kouzlo a napětí.(10.6.2013)

• BazzoxCZ

Nevím no zajímavé to je ale pořád dokola(7.7.2013)

Jeden z nejzábavnějších seriálů mého mládí, u kterého se mi vždy tajil dech. Stařec, který vypadal, že mu je snad sto let. Lvi, ta úžasná znělka, kterou na youtube najdete v mnoha kopiích. Krásné ženy, co soutěží s muži. Dobré atrakce. Nelíbilo se mi, že to sem tam přestalo bavit a stále se to opakovalo. Ale celkový pocit skvělý. Chtěl bych je vidět znova.(20.7.2008)

• RottenFox

Zatloukání hřebíku nejvíc :)(9.10.2009)

Perfektní soutěž. Krásní hoši a děvčata a nakonec vždy hádanka otce Fouroa a napětí, kolik zlatáčků si soutěžící odnesou. Nejlepší ale byla vždy myšlenka dne nakonec.(14.1.2010)

Vždycky jsem s napětím sledovala souboj s časem a podivovala se nad vynalézavostí pořadatelů.(15.4.2010)

Zábavná soutěž se zvláštní atmosférou umocněnou sbírkou bizarních postaviček pohybujících se po pevnosti.(18.4.2010)

Jojo, tohle bylo super. Škoda, že už se u nás tak dlouhou dobu nevysílá.(20.7.2011)

Ve své době to pro mě byla neuvěřitelné a legendární.(6.3.2012)

Takto má vyzerať zábava, relax a zručný mix vecí, ktoré ľudí priťahujú. Tajomná pevnosť, tigre, čarodejník, súťaže, hádanky, súboje, napätie, vtip, dobrodružstvo a taký obyčajný súťažiaci. To všetko vo svižnom tempe, pretože čas vám beží.(27.9.2012)

Tohle jsem sledoval pravidelně, už je to sice delší dobu ale nezapoměl jsem na to napětí. 80%.(13.3.2013)

Nic moc, ale Paklíč byl hustej:)(24.2.2007)

Nejednou jsem si na tohle show vzpomenul.. tohle byla snad jediná televizní soutěž (možná eště Chcete být milionářem), na kterou jsem se pravidelně a rád koukal. Doteď jsem nezapomněl na disciplínu, kde museli proplavat překážky pod vodou :-)(23.10.2007)

LE FURA EST MORT, VIVE LE FURA !(26.11.2007)

Sentimentalne vzpominam na ma detska leta stravena u teto souteze. Vynikajici, obdobne jako Stopa Xapatanu.(12.1.2008)

Největší legenda mezi soutěžemi mého dětství.(4.2.2010)

To byla ta nejlepší adrenalinová soutěž, kterou jsem zbožnoval. Paklíč byl machr.(11.3.2010)

absolutne nejlepsi soutez vsech dob. Pamatuju si, jak jsem jako male decko napjate sledovala kazdy dil teto souteze. Pavouci, zabasy v bahne, potapeni pro indicie (taky si pamatuju, jak jsem stale vubec netusila, co to ta indicie je, ikdyz se mi to mama porad snazila vysvetlovat). Asi nema moc cenu co k tomu dodavat. Snad jen, ze kdykoliv jsem ve Francii, tak mne vzdy potesi, zapnu-li nahodou TV a v televizi bezi tahle soutez (stale ji tam poradaji), vzdy se ponorim do deje a zaroven vzpominam, jak mi cely ten svet pevnosti Boyard prisel neuveritelne dramaticky, napinavy a jak jsem touzila touhle pevnosti take projit!(17.4.2010)

To byly časy... Málo kdy mi unikl nějaký ten díl. Nezapomenutelná soutěž!(29.7.2010)

Klasika všech klasik, soutěž mého (a určitě nejenom mého) dětství. S radostí v srdci vzpomínám, jak jsem si všechny díly natáčel na VHS a dělal si svojí malou Pevnost Boyard u nás doma... Škoda, že už se nevysílá!(19.8.2010)

Kreativní, originální, zajímavé, bojovné, nostalgické a skvělé.(26.1.2011)

Z nostalgie. Ty úkoly mě vždy dostaly. Zajímalo by mě, kdo je vymýšlel. A otec Fura? Ha, to byl zjev. Zvlášť, když mu občas slézala paruka.(31.5.2012)

• kkarx

V 90. letech to byla pecka, všichni to znali a sledovali. Největší kouzlo tkvělo v jisté pohádkovosti osazenstva pevnosti, kterou tvořili trpaslíci, zle vyhlížející strážci, různá zvířata a v neposlední řadě prastarý mudrc ve věži. Ten dával otázku k rozřešení. Ta byla nejednou úzce spjata s cizím jazykem a proto byla pro Čecha těžko pochopitelná nebo neřešitelná.(25.3.2015)

Spolu s Hrami bez hranic měla tato soutež naprosto nejlépe vymyšlené jednotlivé úkoly. Vzpomínáte na souboje v blátě, na přesípací hodiny s modrou tekutinou u každých dveří, na vychytralého dědu a na nervy drásající závěr v podobě sbírání co nejvíce mincí na čas? Je suis Passe-partout du Fort Boyard Je guide les casse-cou dans les traquenards Qui rêvent de sous et de boyards(12.4.2008)

Paklíč neměl chybu:-)(15.5.2008)

Jedna z nejlepších televizních soutěží, kterou jsem viděl. Originální, krásné prostředí, mimořádně napínavé.(21.6.2008)

Napínavé, ale nic extra ... no v každom pripade som sa rozhodol nekazit priemer(26.6.2008)

Otec Fura vs. Paklic(15.6.2009)

Soutěž mého dětství. Sledoval jsem ji pravidelně, jak jen to šlo. To byla šoutěž, která měla úroveň a ne jako ty dnešní sračky typu Big Brother, Vyvolení a podobně.(7.10.2009)

Jak já tuhle soutěž jako dítě miloval...!(15.7.2010)

Dneska bych asi dal 3*, ale jelikož tehdy jsem každou sobotu sledoval každej díl, nemůžu jinak.(23.2.2011)

Otec Fura a jeho myšlenka dne:)(2.4.2011)

Na tohle vždycky vzpomínám s nostalgickým úsměvem. U pevnosti Boyard se pravidelně scházela celá naše rodina a já, coby dítě, jsem byla vždycky úplně vynervovaná (v dobrém smyslu slova). Nedávno jsem si pustila úvodní znělku a běhal mi mráz po zádech. Škoda, že místo těch blbin, co televize teď vysílají, radši nezařadí reprízu tohohle.(7.2.2012)

Když se objeví to slovní spojení Fort Boyard, začnete si také podvědomě broukat tu úžasnou melodii? První dobrodružná reality show na našich obrazovkách a něco, co dokázalo celou naši rodinu přikovat doslova k obrazovce. Dnes v době Survivorů, Amazing race, Fear factoru atd. je to asi pro mladší generace jen zastaralá realitní show. Ale kdo by dřív netoužil uhádnout hádanku od otce Fura nebo najít indicii na té nahé slečně v podzemí.(10.2.2012)

Asi nejlepší a nejslavnější televizní soutěž všech dob,kterou zná snad každý. Jedinou konkurencí byly snad jen Hry bez Hranic,ale i tak je pro mě top, právě tato legenda! Minimálně kvůli té atmosféře určitě. Těžké úkoly,někdy nechutné a někdy opravdu pro velké odvážlivce, to jest Pevnost Boyard. Vysílali to v dobách mého dospívání a já si pamatuju,že to byla jedna z mála věcí,co mě tenkrát vytáhla od kopání do balonu :) 100%(19.8.2012)

Francouzský originál, jehož legendární průvodce či čaroděj ve věži jsou prostě nezapomenutelní a citelně mi chybějí v novějším britském podání. Soutěžní pořad z mých dětských let se mi nesmazatelně zapsal do paměti společně s takovými klenoty jako Pago Pago, Xapatan nebo Hry bez hranic - Francouzi tehdy prostě uměli.(30.9.2012)

• Hannibal1913

To byly ale kozy!(4.9.2016)

Podle mě je zajímavější pohled na člověka v extrémní situaci při které překonává strach, než když je zavřený na pár týdnů v domě a překonává nudu...(28.4.2008)

Proč už to nikde nehraje? Když jsem byl malý, tak mi neušel ani jeden díl. I teď bych se strašně rád díval. Bohužel, vše jednou končí. Výborné zápolení, no a když jde o peníze, tak se výkon násobí několikrát. Vždy se rád podívám, když se naskytne příležitost.(7.8.2008)

tak jako otec Fura nemá chybu.(6.1.2009)

• SHA

Pravda, už si to moc nepamatuju, ale zůstaly z toho jen ty ošklivé vzpomínky... Třeba, že tam sahali na obří pavouky, čili nic... ;-)(14.2.2010)

Vždy byla tato soutěž nabitá množstvím nejrůznějších, zapeklitých, ale hlavně efektních úkolů. Navíc tomu hudba, vzezření pevnosti a i spousta různých originálních "detailů", dělaly skvělou atmosféru, což vás rozhodně nemohlo nechat v klidu. Jak v mém dětství, tak jistě i teď, mě pevnost Boyard velmi bavila. Na závěrečný, a zároveň můj nejoblíbenější úkol se sbíráním mincí, jen tak nezapomenu.(27.10.2011)

Evokuje mi to mé dětství, vzpomínám si, že jsem to sledoval docela často a hrozně to žral.(2.3.2012)

V porovnání s dnešními soutěžemi absolutní špička. Dramaturgie byla vymyšlená dobře. Ta adrelinová houpačka na lanech nad nádvořím, na které se účastník musel zhoupnout pro klíč... kolikrát jsem si říkal, jestli bych měl odvahu si pro klíč skočit také..:-) Nejvíc mě ale stejně bavil Otec Fura. - I když některá jeho "moudra na dnešní den" ve stylu "Kolik třešní tolik višní" nechápu dodnes :-) Jediný zjevný nedostatek byl nereálně odečítaný čas. Což na uvěřitelnosti dost ubíralo. Přitom to mohli ve střižně zakamuflovat lépe... Tolik vyzdvihované dívčí souboje v blátě mě tehdy ještě nebraly, byl jsem základkový zastydlín, budu si to muset pustit ještě jednou:-) Po jistém x.tém díle prošla dramaturgie výraznější inovací, která podle mého dojmu soutěži moc neprospěla, ale i tak si pořad zachoval velmi dobrou úroveň v průběhu další série.(7.4.2012)

Ta původní francouzká verze byla geniální... Otec Fura, Paklíč a všichni ostatní byli originál... Napínavá, dobrodružná soutěž, která mne a mé přátele bavila, když nám bylo náct... :) Ze sentimentu občas kouknu na tu novější verzi, ale to už není ono...(10.6.2012)

Jeden z nejlepších adventure soutěžních seriálů. Dodnes si pamatuju znělku, dodnes si pamatuju skrčky Paklíče a Pačese i moudrost otce Fura (v originále psáno Fouras). Jo a taky ty tygry a soutěžící rozkládající koule po dlažbě s písmeny. Ve své době výborná soutěž, na kterou jsem se z rodiny netěšil jen já, snad jen Hry bez hranic byly u nás svého času populárnější.(20.8.2012)

best forever(17.1.2015)

Kultovní televizní soutěž.(3.10.2016)

Naprosto fascinující záležitost, která má všechno - pevnost, klíče, liliputány, tygry, starého mudrce, hlavolamy a hlavně atmosféru, a to neopakovatelnou...(25.7.2007)

Snad každý kluk si přál zůčastnit se této soutěže. Já měl vždycky obavy a noční můry z toho, jak skáču do moře (jakožto neplavec) a lovím klíč:-)) Vzpomínám si, jak jsme na motivy soutěže zkoušeli s kamarády podobné hry. Akorát dívenky jaksi nechtěly přistoupit na souboj v bahně. Na tom jsme ale trvali:-))(11.12.2007)

Ze začátku dost dobrá soutěž, která se časem okouká(9.9.2008)

Pecka mého dětství...80%(17.2.2009)

Už si skoro nepamatuju o co tam šlo, ale zato si pamatuju mou oblíbenou horolezeckou stěnu a mé až neuveřitelně nadšené čekání na každý nový díl(1.3.2009)

• xxlch

Na této pevnosti se točil jiný film,který mám docela ráda.Jinak jsem z této soutěže moc hepy nebyla.Jediné co se povedlo,byla znělka.(15.8.2009)

Perfektní, originální soutěž, koukal jsem na ní hodně dávno, ještě na základce, ale krásně si vybavím jednotlivé úkoly.... =) |10/2009(8.12.2009)

At zije otec Fura....dokonala soutez meho detstvi....(25.2.2010)

Soutěž mého dětství. Škoda, že nic tak dobrého už dnes nevysílají.(20.7.2010)

Bez debaty ide o najlepší súťažný program v histórií televízneho vysielania, a som rád, že práve z francúzskej produkcie. Zábavné, reálne, občas mierne nechutné, a napínavé až nad hranicu možností - a to sa jedná len o TV program, ktorý je starší ako ja a som rád, že som ho kedysi mohol zhliadnuť v celej sérii. Zábava pre celú rodinu, a pred účastníkmi klobúk dole, ja by som sa teda na také niečo nedal.(26.9.2011)

Niet divu, že táto súťaž beží už viac ako 20 sezón. Hoci niektoré disciplíny sa opakovali kedysi príliš často, vždy to malo svoje napätie a humor. Je super, že v každom roku dokážu vymyslieť stále niečo nové a pritom nenarušiť pôvodný koncept. Výnimkou bol azda len rok 2010, keď proti sebe súperili dva tímy o postup do ďalšieho kola. Páčili sa mi aj posledné zmeny, keď Fourasa dali viac do popredia a keď pridali aj interaktívnu miestnosť. Podstatné je, že tam ponechali aj klasické miestnosti ako napr. Excalibur. Škoda, že túto súťaž už dlhšie nevysielala žiadna slovenská televízia.(23.1.2012)

kdyby slyším jenom úvodní song týhle věci, ovane mě příjemný pocit té pravé nostalgie .. tuuuu tu tu tuu tuuu tuuuu tuuuu tu tu tu tuuu ... yeah !!!(9.2.2012)

Ach ta nostalgie, neznám lepší televizní soutěž :)(4.3.2012)

Spolu s Hrami bez hranic a víkendovými pohádkami od Disneyho je tohle moje televizní dětská láska.(22.7.2012)

Jako malý jsem se na to vždycky těšil, a nedávno, když to běželo, jsem rád jeden díl zavzpomínal.(2.9.2012)

Na svou dobu hodně slušná zábava, která postrádala velkou dávku trapnosti provázející současnou televizní zábavu. Snaha být moderní a IN a pořád něčím šokovat často vyjde naprázdno.(23.2.2013)

Stará dobrá klasika, která se dá shlédnout kdykoliv. Pevnost sama o sobě je nádherná stavba i když po dokončení nikdy nebyla použita k původnímu účelu. Tvůrce byl pečlivý a úkoly byly perfektně navrženy k otestování soutěžících i pobavení diváků.(30.10.2013)

• PatrikP4

Nehodnotím soutěže protože ty by se daly ohodnotit samostatně za dvě hvězdy a to odemně dostává ale když zhodnotím vše okolo. Nemám to prostě rád. Leze mi to na nervy. Je to zdlouhavé.(10.4.2015)

Dokonalá, legendární a nezapomenutelná soutěž.(3.9.2016)

otec Fura rulez :)(16.6.2008)

Nejluxusnější televizní soutěž historie. Nikdy mě to nenudilo. Spolu s "Po stopách Xapatanu" to byly pořady mého dětství. Nevím, nevím, ale možná by to neuškodilo ani dnešní mládeži. Myslím, že to mělo i výchovnou hodnotu - zdravá soutěživost, nikdo tam nechlastal, nekouřil, nenadával a soutěžící se nepomlouvali :) Ve zdravém těle zdravý duch(5.7.2008)

Francouzi tyhle soutěžní pořady zkrátka umí. Paklíč se ti plete pod nohy a jakou myšlenku nám řekne otec Fura?(12.11.2008)

Ahá, tady máme mou nejoblíbenější soutěž. V době, kdy jsme my měli Riskuj, Kolotoč (Grrr! Poulíček) a Ros(om)áka opět v Riskuj, ve Francii vycházela Pevnost Boyard. Těžko říct, co jsem na tom měl nejraději, snad vše. Až na pavouky (brrr). Bahenní zápasy, moudrý stařec nahoře, finální makačka u penízky (tygři už čekají), liliputání...(2.3.2009)

Pro mě dosud nejlepší soutěž, která spolu spojuje napětí a zábavu. Když jsem byl mladší, nenechal jsem si ujít snad žádný díl. Naprosta legenda v soutěžích.(13.3.2010)

Tak toto byla opravdu jedna z nejlepších dobrodružných soutěží, které jsem kdysi před lety hltal plnými doušky... Dnes už je to trochu nostalgickou záležitostí... :-)(13.5.2010)

Jediná televizní soutěž, u které jsem vydržela až do konce a navíc mě to i bavilo.(18.7.2010)

Jako malá jsem se na to mohla dívat pořád. :)(22.7.2010)

Čo tu človek všetko nenájde! Toto ma silno bavilo, napätý som bol pri niektorých disciplínach, viac možno ako súťažiaci :) a predstavoval som si sám seba, ako súťažím(27.9.2010)

Pevnost Boyard jsem před mnoha léty jak se říka doslova hltal dnes už asi né ale rád na tuto soutěž vzpomínam, výborná zábava ala Francie.(26.2.2012)

Nova(22.1.2013)

V jednu dobu nejsledovanější pořad,který má v sobě vše co je potřeba na skvělou zábavu.Napínavé a bezva pokoukání. 4* za pořad jako takový a 1* za znělku. 5*(26.3.2013)

Díky Paklíčovi a hlouposti některých soutěžících je to zábavná podívaná, když nedávají zrovna nic jiného. Trocha nostalgie ještě nikoho nezabila.(19.8.2013)

• Doncek

viděl jsem v roce 2013, možná kdybych to viděl o 10 let dřív, tak by to bylo víc super.(1.2.2014)

Táto súťaž nestratila na svojom napätí ani po takom dlhom čase. Strčila by do kapsy nejeden dobrodružný film. Možno jedna z najlepších súťaží ever.(3.9.2017)

V devadesatych letech ( tesne po padu opony ) naproste zjeveni... pred mesicem jsem videl novou verzi primo v TV france, kdyz jsem byl v Parizi... Tohle uz nebolo tak dobre, ale nostalgie prece jen funguje...(10.10.2018)

Mohli by to zas někdy vysílat...(22.1.2009)

Legendární tv soutěž, která mě v mládí připoutala k obrazovce. Nápadité úkoly v prostředí strašidelné pevnosti nemají chybu.(15.5.2009)

Překvapivě nejen z porevoluční nostalgie.(5.7.2009)

Nemůžu si pomoct, ale ve srovnání s dnešními rádoby zábavnými soutěžemi Fort Boyard boduje na plné čáře. Možná mám Boyard, stejně jako Hry bez hranic zidealizované dětskou nostalgií, ale teď věřím tomu, že to bylo fajn a ráda bych se na to podívala znova.(14.7.2009)

Super soutěž, kterou česká televize přestala vysílat . (škoda) :((22.8.2009)

Hodně těžké celkově hodnotit. Soutěž v průběhu let procházela mnoha obměnami, z nichž některé byly dobré a jiné nikoliv. Vždycky mne ale mrzelo, že kvůli neznalosti jazyka jsem nikdy nedokázal dostatečně pochopit konečnou část soutěže s indiciemi. Konečné vybírání peněz bylo ovšem vždycky cool (pokud vůbec proběhlo).(29.7.2010)

Tak tohle bejvávalo opravdu perfektní. Jako kluk jsem si to nemohl nechat ujít a vždycky se na to strašně těšil. NEZAPOMENUTELNÉ : Myšlenka dne ! Otec Fura ! 95%(15.11.2010)

Už jen kvůli záprdkovi Paklíčovi a "sympaťákovi" Furovi 4 hvězdy. Kdyby to začali opakovat resp. se povedly a uvedly nové díly, šel bych možná i na 5, anebo taky ne, po 20 letech už by to možná nemělo takovou šťávu. Niméně kdysi jezdnoznačně bezkonkurenční...(10.11.2011)

Chci mít jednou věžičku a plnovous jako otec Fourath. (To byla myšlenka dne.)(6.12.2011)

Časem opakující se zábava přestane být brzy zábavnou.(7.2.2012)

Nádherný pořad, který jsem milovala už jako dítě, a teď jej se stejným nadšením sleduji na Coolu. Děkuji Primě, že se k tomuto kroku rozhoupala.(16.2.2012)

Tak velké hodnocení dávám jen z důvodu, že když jsem byl malý, tak jsem tento TV pořad hltal. Když se teď občas podívám na Prima Cool na nějaký díl, už takové nadšení nesdílím. A proto si budu radši pamatovat to, jak jsem tenhle pořad miloval a na další díly se dívat nebudu.(22.2.2012)

Luxusní soutěž... Celé dětství mě dokázala vždy připoutat k televizi... Nádherný soundtrack - ta hudba ve mě dokáže vyvolat hrozně milé a příjemné vzpomínky a pocity.. 5* pro Koulaka.(7.3.2012)

• rodeus

Velké zklamání. Čekal jsem mnohem víc. Tešil jsem se, že když zrušili moje milované Kdo přežije a nasadili tam tuto soutěž, že to bude velký skvost. ALE NE!!! Stále se opakující kecy moderátorky, trapné poznámky soutěžících, žádná šance navázat si vztah k soutěžícím. Kdyby za celou soutěž mluvil jenom Boyard(který má občas výborné hlášky)dal bych víc.(4.4.2012)

Nejlepší soutěžní pořad, který jsem sledoval, když jsem byl malej.(15.4.2012)

Jó tohle byl hit mýho mládí, obzvláště pak zápasy žen v bahně. Zlatý časy na prvním vstupni :o)(3.5.2012)

Možná nejlepší soutěž vysílaná v televizi...(4.5.2012)

Milovala jsem tuhle soutěž jako dítě, jako puberťačka a budu ji milovat stále. Jedinečná soutěž. Dobře si vzpomínám jak jsem vždycky čekala na úvodní znělku.(21.9.2012)

• Luz3r

když vidim to vaše hodnoceni nevim no.. prome to je jen dalši sračička,jako faktor strachu,kdo přežije polynesii a dalsich milion zemí,...Takešiho hrad ,ninja factor a podobny....vubec bych tohle do televize nesral ;)(12.3.2013)

Kvůli tomu jsme jako děti utíkali z družiny. A dneska mě to taky baví.(18.8.2013)

Já vím, je to staré a už dávno tisíckrát viděné, ale mě se to líbí. To že moje mládí bylo doplněno o tuhle soutěž nelze popřít a jelikož je moje paměť děravá, tak ráda se mrknu na reprízy Boyardu. Baví mě to stále, ne-li víc. Je to napínavé, mnohdy originální a hlavně má to svoje kouzlo.(6.11.2013)

Pěkné , zajímavé je to rozděleno na části které mají rozdílné kvality.(15.6.2014)

Francúzsky Boyard ešte ujde, hoci ma prekvapilo akou komplikovanou cestou sa súťažiaci dopracujú k pokladnici. Zvlášť sa mi páčia lordi s tygrými maskami, má to takú špecifickú atmošku, ktorú priživuje dvojica fajnových moderátorov. Nie, žiadne stresy, blondýny, hlúpe otázky a rádoby drsné pózy Boyarda - Francúzi opäť dokázali, že aj ich televízie občas chytia svoj deň a viem si predstaviť, že niekomu vyhovuje aj pravidelnejšie sledovanie tejto šou. Ja mám holt Survivor, takže mňa sa to zasa až tak netýka...(28.7.2014)

Legendární kultovní pořad :).(21.2.2017)

Takové věci se dnes již netočí. Nebo že bych byl prostě nostalgik vzpomínající na dětství? Ne, určitě bude první varianta. Předně se mi prostě líbila ta vcelku přísná pravidla, která nutila soutěžící neustále pospíchat. Také jsem se bál, co se stané s těmi, kteří se nedostali z úkolové místnosti včas. Vůbec nejpůsobivější bylo, když se někdo v úkolové místnosti "obětoval" pro tým. Bylo to tak přesvědčivé, až jsem myslel, že je to opravdové. Zápasy v bahně (první náznak erotična v mém dětství :-) ) a samozřejmě havěť v nádobách se staly kultovními zálěžitostmi.(5.11.2007)

Výborná dobrodružná soutěž s jednou z nejlepších znělek všech dob. Mám ji v mobilu jako zvonění už několik let.(29.11.2007)

Parádní soutěž se vším všudy. V dnešní době reality show a nevím co ještě, se mi po tom dost stýská....(24.5.2008)

Nejlepší, nelegendárnější, nejúžasnější soutěž, která kdy vznikla. Letos běží už 20. série. Koukám na tuto hru už od 6 let, teď když mi je 20 sleduji nové díly na stránkách France2 a baví mě to snad ještě víc.:) 100%(30.5.2009)

Na svou dobu tak trochu předchůdce reality show.(2.10.2009)

Jo jako špuntík jsem to žrala:)(19.3.2010)

Pevnost boyard, Hry bez hranic i po stopách xapatanu = nejlepší soutěžní pořady.(4.8.2010)

Tohle mě vždycky bavilo a škoda, že už to skončilo.(15.11.2010)

už jen za tu úvodní znělku dávám 5*(1.8.2011)

Tak na tomhle jsem jako malý hrozně ujížděl! Škoda, že už nejsou další díly, výborná soutěž !(12.9.2011)

Byl to jeden z prvních u nás asi nejsledovanějších pořadů o hrdinech, kteří museli najít určitý počet klíčů, aby dosáhli svého poklady. Za zmínku stojí bezvadný moderátor pořadu, který se mi zdál asi nejsympatičtější ze všech, než z pořadů, které v poslední domě vysílá stanice Prima Cool.(19.1.2012)

Jeden z nejlepsich televiznich poradu Kdysi jsem to sledoval jako dite a ted bych se na to klidne podival znova Je to originalni hlavne na svou dobu "nice"(21.1.2012)

Krásný vzpomínky O:-)(26.1.2013)

• SuzieS

přehnaně dlouhá stopáž...(6.10.2013)

Na zahnani nudneho odpoledne dobry. Osobne bych si to ale radeji zkusil, nez na to koukal. Jinak povedena zabava 3*.(6.1.2014)

Sledoval jsem tuto soutěž, když mi bylo asi 7 roků. Nicméně znělku si pamatuji dodnes. Naprosto nejlepší instrumentálka v dějinách kinematografie. Bohužel už si moc nevybavuji jak ta soutěž tehdy probíhala, každopádně ta novodobá verze s hrozným dabingem (proč tam ten dabing vůbec je?!) je celkem o ničem.(18.12.2014)

Skvělá soutěž, atrktivní, zábavné disciplíny, chuť dobrodružství a dobrá znělka, ale především, jak píše uživatel Gemini, současně to chtělo zapojit i šedé buňky mozkové, což se v dnešních produktech příliš nenosí.(9.2.2015)

• Z0ltar

nostalgie 100% https://www.youtube.com/watch?v=J-VOSZ9qXGc(28.3.2015)

Geniální věc s ještě geniálnější znělkou. Velká škoda, že se ty časy, kdy jsem to jako malej klučík nadšeně hltal, už nikdy nevrátí. :)(10.8.2016)

Kdysi jsem pár dílů viděl a nenudil jsem se u toho, ale časem se to prostě okouká a je jedno, jaký úspěch to při svém uvedení mělo.(4.9.2016)

Bezvadná hra a super soutěžní pořad.(8.2.2019)

Tak toto je jedna z nejlepších soutěží, které se kdy v televizi vysílaly. I já jsem ji hltal díl po dílu. Fandil celému týmu, těšil se na získávání klíčů uprostřed milionu švábů, při přelézání točících se válců, zápasů v bahně. Ať žije Paklíč a doufám, že se to bude vysílat znovu!! Určitě bych nebyl sám, kdo by si je nenechal ujít.(29.5.2008)

jako dost dobrý, no(3.5.2009)

Nejlepší soutěž mého dětství. Soutěžící nejdřív plnili různé úkoly a po splnění dostali klíč. A kdo disciplínu neudělal, byl zavřený do klece a později tým soutěžil o vyproštění svých kolegů. Až tým dostal 7 klíčů, šli na hledání indicií a dalších hesel, které jim pak pomohli při řešení hlavní tajenky. Až vypršel čas pro hledání indicií, šli na sestavení tajenky. Když uhodli tajenku, u nějaké klece se začaly sypat zlaté mince a během minuty nebo tak nějak měli soutěžíčí sebrat co nejvíc peněz. Přestože většina soutěží se po čase omrzí, tohle by mě bavilo dodnes. Možná i proto, že pravidelně obměňují soutěžní disciplíny. Nejvíc se mi líbily ženy zápasící v bahně.(21.6.2009)

Klasika se suprovou znělkou.(31.12.2009)

Bylo to dobré, ale musím říct, že ne zas tak úchvatné. Po pár dílech přišel stereotyp a nebylo proč zabíjet čas civěním na televizi PS: Trefný komentář od Zakka mi pomohl vzpomenout si i pocitově na tuto soutěž :-)(20.3.2010)

Asi nejlepší soutěž všech dob. Těšil jsem se na myšlenky dne otce Fura. Perfektní úkoly pro sehranou a trénovanou partu lidí. Nechal jsem se vždycky strhnout natolik, že jsem to prožíval jako jeden z nich. Škoda že už to nedávají.(30.7.2010)

Moje oblíbená televizní soutěž. Nevynechal jsem snad jediný díl a se zatajeným dechem sledoval, jak se soutěžícím tentokrát povede..(18.1.2011)

Francouzká perla všech soutěžích : Klíče od pevnosti Boyard = Inteligentní soutěž, skvělé fyzické úkoly, kde adrenalin rozhodně nechybí.. Oceńuji dynamickou hudbu, která navždy zůstane jako nostalgická vzpomínka na tento skvělý pořad.. Jinak otec Fura na mě působil přesvědčivěji a myšlenky dne neměly chybu, tím ovšem nechci hanit Čáryfuka. Závěr = 100%(22.7.2011)

Tohle se obzvlášť Francii povedlo. Soutěž na neobyčejném charismatickém místě podbarvená krásnou hudbou. Ani mezi nynějšími "populárními" soutěžemi nenalézá konkurenci. Úkoly všestranného charakteru: adrenalin, odvaha, překonání sama sebe, týmová spolupráce, obratnost a zdatnost, inteligence,.. + úžasná výprava. Seděla jsem přilepená u obrazovky a soutěžila s nimi.(20.11.2011)

Legendární dobrodružná televizní soutěž, kde se tým soutěžících žene za pokladem pevnosti Boyard. Jedna z těch starších televizních soutěží, kterou sledovaly celé rodiny a my jako děti jsme vždycky snily, jaké by to bylo zúčastnit se:)(30.11.2011)

Nejzábavnější a nejnapínavější soutěž..... Nostalgie. Můžu si jen přát, aby dali někdy opakování.(8.1.2012)

Spolu s Hrami bez hranic má nejoblíbenější soutěž z dětství. Fantastická atmosféra pevnosti, úkoly, odhodlání, bojovnost. Dodnes si občas vzpomenu na tu znělku, která mě vždy připoutala k televizi.(14.1.2012)

8/10.(15.1.2012)

Skvělá soutěž. Kdo najde své klíče. A kdo má odvahu jít do lví klece. Skvělé, dobrodružné. Soutěžní.(20.1.2012)

Taková malá srdcovka z dětských let...(3.2.2012)

Pěkná soutěž (na svou dobu), průkopník dněšního Faktoru strachu (někdy nechutná soutěž). Mě Pevnost Boyard oslovila, zábavná, napínavá, dramatická a proto dávám 4 hvězdy(6.2.2012)

Celá nadšená jsem včera zjistila, že to vysílají na Prima Cool. Akorát mi vadí ten Boyard,kterej se snaží být drsnej a dost mi kazí dojem. Jako malá jsem tuhle soutěž milovala, se sestrou jsme to sledovaly poměrne pravidelně. Pořádný napětí, úkoly, ze kterých jde husí kůže. A zajímalo by mě, kam se poděl otec Fura.(10.2.2012)

Jeden z NEJ pořadů mého dětství. Naprosto geniální je průvodní melodie (i po těch letech u mě vyvolává příjemné mrazení zádech) a ponoptikum prapodivných postav obývajících pevnost, jimž vévodí legendární Otec Fura. Nyní sleduji anglickou verzi, co dávájí na Prima Cool. Není to již vyloženě ono ale stále je to výborná soutěž.(18.3.2012)

Nejlepší soutěž v dějinách.Skvěle propracované úkoly,zábava,liliputáni,neuvěřitelná stavba,postavy a nezapomenutelný soundtrack dělá z této soutěže něco neuvěřitelně dobrého.Jasných 5 hvězd.(26.6.2012)

zaujímavá a zábavná tímová súťaž(18.7.2012)

Pevnost Boyard viděli snad všichni. Já ji jako malá milovala. Několik minut tekoucího adrenalinu. Pavouci, hadi, skákání do moře, boj s šelmami. Vše je jen o strachu. Bylo zvláštní a zároveň fascinující, jak lidé čelili svému strachu. Ráda se vracím k starým dílům. Bohužel se mi Pevnost zhnusila českými hvězdičkami, které si sem přišli zvětšit ego, popularitu a co já vím, co ještě.(19.8.2012)

Nejlepší soutěž jaká kdy byla v televizi natočena,U mne za 5 hvězdiček(1.12.2012)

Tahle soutěž byla naprosto perfektní! Myslím, že i dnes je velmi těžké ji něčím překonat.(23.2.2013)

Stará dobrá soutěž, v které ještě vyhrávala síla, chytrost, vytrvalost a vůle. Ne náhoda, nechutnost nebo volba nějakých šašků jako dneska. A ta znělka, bože můj, ta znělka! Dobře to pan Koulák napsal :) Na závěr moudrost dne otce Furá: Ať mluvíte s kýmkoli, uvědomte si, že taky sedí na zadku.(8.5.2013)

Ta stará, francouzská verze s Paklíčem a otcem Fura byla vynikající! Minimálně podružně k době, kdy jsem na to koukal!(3.7.2013)

Báječná soutěž, na které jsme s bráchou vyrostli. Oba jsme fandili, jak kdyby šlo o olympiádu a nejradši bychom se stejným elánem sami zúčastnili. Nedávno jsem si po ní stýskala. K mému potěšení se jí chopila Prima cool, a k mému rozčarování šlo o britskou verzi. Ta bohužel sledovat nešla, dost si to poameričtěli, úkolyse stále opakovaly a byly o dost jednodušší. A do toho uměla moderátorka, co si hrála na Pamelu (soudě dle její peroxidové kštice a silikonovému výstřihu). A hádanky nedávaly smysl. Návrat francouzské verze jsem ocenila.(17.8.2013)

• William_

N.U.D.A.(1.2.2014)

Velmy důmyslná techniky pestrá soutěž, i kdy ukecaní francouzi jsou někdy opruz. 79%(4.8.2014)

V době, kdy se u nás moc jiných soutěží neuvádělo, to byla naprostá špička. Později už to ztratilo náboj. Přesto solidních 60%(1.2.2015)

• GRl3V

Hodinové epizody ještě ujdou, ale dvě hodiny na jeden díl pořadu??? To je prostě šílenství.(26.7.2015)

Tolik let od prvního dílu a stále je na co se dívat občas si říkám ty jsi ale pěkný nemehlo to bych dal levou zadní a občas smekám, záhul jak na svaly tak na mozkovnu !!! super(27.12.2015)

Znělka v dnešní době legendární!(18.9.2016)

Moc se mi líbí hlavně původní řady z 90. let, ty nové už jsou slabší, ale pořád to má něco do sebe :-)(1.7.2018)

V dětství jsem sledoval a nyní znovu 😁(27.10.2018)

• Kajman26

Dlouhé, nudné, nezáživné(26.5.2019)