Klíče od pevnosti Boyard (TV pořad)

• český

Soutěžní / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 1990, 57-136 min

Paul Koulak

Účinkují:

Olivier Minne (mod.), Jean-Pierre Castaldi (mod.), Sophie Davant (mod.), Patrice Laffont (mod.), Tomer Sisley, André Bouchet, Yves Marchesseau, Monique Angeon, Alain Prévost, Anthony Laborde, Adriana Sklenaříková-Karembeu, Ingrid Chauvin, Olivier Sitruk, Delphine Chanéac, Arié Elmaleh, Ľudovít Cittel, Michel Scourneau, Fred Testot, Omar Sy, Vincent Moscato, Jennifer Lauret, Angela Stockbridge, Lorie Pester, Eva Longoria, Adeline Blondieau, Babsie Steger, Thierry Redler, Jean-Pierre Michael, Danièle Evenou, Alysson Paradis, Cécile Bois, Emmanuelle Boidron, Alexandre Thibault, Mouni Farro, David Tournay, Nassim Boutelis, Laurent Kerusore, Aurélie Vaneck, Joséphine Jobert, Charles Templon, Bruno Putzulu, Yvon Back, Bernard Yerlès, Nicolas Gob, Arnaud Tsamère, Emmanuelle Devos, Jean-Luc Lemoine, Cédric Chevalme, Marthe Villalonga, Sören Prévost, Arnaud Gidoin, Arthur Jugnot, Émilie Dequenne, Lucien Jean-Baptiste, Jérôme Commandeur, Laetitia Milot, Fauve Hautot, Maxime Dereymez, Grégoire Lyonnet, Félix Moati, Jérémy Kapone, Marion Chabassol, Franck Esposito, Raymond Khamvene, Virginie Lemoine, Sophie Vouzelaud, Georges Beller, Rebecca Hampton, Hélène Rolles, Patrick Puydebat, François Viette, Juliette Chappey, Nadège Lacroix, Catherine Laborde, Fabrice Deville, Bram van der Vlugt, Cyril Hanouna, Christophe Jallet, Gérard Vivès, Dounia Coesens, Natalia Dontcheva, Stéphan Guérin-Tillié, Marie Guillard, François Vincentelli, Reem Kherici, Tarek Boudali, Marie Vincent, Jean-Luc Reichmann, Franck Sémonin, Anne Decis, Philippe Lelièvre, Valérie Damidot, M. Pokora, Guillaume Carcaud, Laury Thilleman, Princess Erika, Francis Lalanne, Daniela Lumbroso, Stéphanie Bataille, Gérard Holtz, Anne-Sophie Girard, Dida Diafat, Rayane Bensetti, Gil Alma, Laurent Baffie, Christophe Beaugrand, Julie Taton, Leila Ben Khalifa, Benjamin Castaldi, Anaïs Delva, Matthieu Gonet, Mickaël Miro, David Douillet, Waly Dia, Willy Rovelli, Faudel, Marc-Olivier Fogiel, Patrick Pelloux, Denis Maréchal, Audrey Chauveau, Dieudonné, Noémie Elbaz, Baptiste Giabiconi, Fabienne Carat, Léa François, Thibault Vaneck, Franck Borde, Priscilla Betti, Sophie Thalmann, Pamela Soo, Tom Villa, Inna Modja, Igor Bogdanoff, Jérôme Niel, Thierry Samitier, Roselyne Bachelot, Florent Manaudou, Tal, Sylvie Tellier, Jodie Penfold, Vincent Dedienne, Géraldine Lapalus, Vianney, Richard Virenque, Jean-Pascal Lacoste, Jean-Christophe Fraiscinet, Michel Cymès

Komentáře uživatelů k TV pořadu (410)

Boyard mala všetko čo má súťažná relácia mať. Znelku akú Ste si pohmkávali, aká navodila do správnej nálady. Odohrávala sa v dokonalom prostredí, pevnosti obklopenej morom (zaujímavá zaujímavosť s plošinou, na druhej strane pevnosti), s účinkujúcimi, ktorí sa neboja zapojiť hlavu tiež telo, koľko razy premôcť pud sebazáchovy a za získaním indície / kľúča sa prebrodiť pavúkmi, skonzumovať hmyz, alebo len uhádnuť hádanku čo bývalo niekedy najťažšou úlohou. Vždy ich so zväzkom kľúčov sprevádzal taký malý zamlklý liliput a z okna veže sledoval múdry Panoramix s nejedným esom v rukáve. Prečo potom tri hviezdy ? Súťaže ma nikdy nebrali.(2.9.2016)

Napínavá akční soutěž v super atraktivním prostředí mořské pevnosti. Hltal jsem každý díl. Soutěžící byli sympaťáci, Paklíč je skvěle provázel. Vadil mi pouze otec Fura - správně nechutný dědek, jehož hádanky byly vskutku pitomé :-) Přestože se úkoly opakovaly, čímž soutěž trochu ztrácela na atraktivitě (ale zase jsem mohl dělat chytrého a radil jsem od obrazovky soutěžícím), ale jinak opravdu dobrodružná adrenalinová zábava.(6.2.2012)

Kdopak z nás všech nesledoval zejména v 90. letech Pevnost Boyard. Hlavně disciplíny ve tmě nebo s pavouky byly vážně k pokukání, tedy hlavně pro soutěžící. Jen mi vždycky přišlo, že si soutěžící moc výhrou v pevnosti nic moc nevydělali.(11.7.2012)

My, kteří to v jakémkoliv věku tehdy sledovali, teď už jen nostalgicky vzpomínáme. Současná mládež, odkojená na Fear Factor a Survivoru to nikdy nepochopí.(6.12.2012)

Jajaj, na tomto som tiež vyrastal :-)). A dokázal by som to sledovať aj teraz.(7.5.2005)

Výborná akční a dobrodružná, dnes by se patrně říkalo "reality" soutěž. Družstvo se prbíjí nástrahami pevnosti silou i chytrostí a k vysněnému dešti zlaťáků jim pomáhají indicie za úspěšné úkoly. Zatím ničím nedostiženo. Trochu se mi po Paklíčovi a Otci Furatovi stýská... (PS: Údajně má práva nyní v držení TV Nova, ale to by se nováci museli přestat dívat na ty h-v-a, jinak se nějakých těch dílů asi nedočkáme.) [1O/1O](25.3.2007)

Originální a sympatická soutěž, u které by se napětí opravdu dalo krájet a u které jsem v dětství vysedával.(10.3.2009)

Paklíč!(11.2.2010)

Paklíč!(12.7.2010)

Prostě jedináčná podívaná.(12.7.2010)

Třeba se dočkáme také reprízy jako Her bez hranic!:-) Bylo by to skvělý!;)(18.7.2010)

O kvalite tejto súťaží svedčí to, že sme na ňu po revolúcii pozerali a väčšina z nás nevedela po francúzsky ani dokopy 5 slov... ale aj tak sme pozerali... (zdôrazňujem - francúzske časti, nie ten grc, čo vysielala Markíza).(19.7.2010)

Francouzský předchůdce dnešního Faktoru strachu nebo Ninja faktoru, nicméně mnohem lepší. Jedna ze zábavně-soutěžních perel dětství. Pět hvězd naprosto zasloužených, zvlášť po shlédnutí britské verze a s přihlédnutím k jemné nostalgii. Kvalita neklesla ani v nových francouzských sériích z nedávné doby, originál se prostě nezapře.(13.8.2010)

Nejlepší soutěžní hra, která kdy spatřila světlo světa. Když ji ještě dávali v televizi, tak jsem nevynechal ani jeden díl. Této pevnosti u mě silně konkurují Hry bez hranic, které jsem taky snad v životě nevynechal. Je strašná škoda, že Pevnost Boyard dávají už jen na nějáké francouzské stanici. S čím můžu aspoň vzpomínat na tuto perfektní hru, tak je její úvodní song, u kterého vždy musím zamáčknout slzy nostalgie--->100%(6.12.2011)

Parádní znělka, parádní pevnost, docela zajímává soutěžní náplň a na závěr moudrost otce Fura. Dneska je už podobných soutěžních pořadů plno (Fear factor, Ninja warrior), ale tenhle pro mě zůstává společně s Takešiho hradem jasnou jedničkou.(2.2.2012)

Klasika (určitě nejen mýho) dětství. Dneska sem náhodou zmerčil jeden díl na Coolu a celej nadšenej sem očekával starší díly s Patricem Lafontem a Sophií Davant... dočkal sem se vola hrajícího na rádobyvtipnýho protivu a platinový blondýny s výstřihem až po pupík. Njn, už to neni co bejvalo, ale to z hodnocení vynechám a nechám si v paměti starší díly s myšlenkou dne otce Fourata.(7.2.2012)

jedna z nejlepších televizních soutěží historie s podmanivou atmosférou staré Francouzké pevnosti, plná originálních a inteligentních úkolů. Pro pohodové sobotní dopoledne s dětmi, není nic lepšího. :-)(21.7.2013)

Nezapomenutelná soutěž, které nechyběla originalita, vtip, romantika a mysterióznost. Doposud nepřekonané.(6.2.2010)

Vim, ze to bylo obvykle nahrany, ale i tak to byla jedna z nejlepsich soutezi, co kdy v televizi bezely a cloveku se u toho obcas tajil dech. Skoda, ze neco takovyho nekdo neudela znovu...(25.4.2010)

Tohle byla snad první soutěžní hra, kterou jsem kdy viděl a to už jako malý. Chytla a mě a pokud jsem měl čas a věděl, že v televizi zrovna poběží, sledoval jsem ji se zatajeným dechem :) originální prostředí, zajímavé, zábavné a napínavé soutěže.(25.10.2010)

Stejný pořad, ale vždy něco nového.(24.2.2012)

1 6 8 9 10 11 12 13 14 16 21