Klíče od pevnosti Boyard (TV pořad)

• český

Soutěžní / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 1990, 57-136 min

Paul Koulak

Účinkují:

Olivier Minne (mod.), Jean-Pierre Castaldi (mod.), Sophie Davant (mod.), Patrice Laffont (mod.), Tomer Sisley, André Bouchet, Yves Marchesseau, Monique Angeon, Alain Prévost, Anthony Laborde, Adriana Sklenaříková-Karembeu, Ingrid Chauvin, Olivier Sitruk, Delphine Chanéac, Arié Elmaleh, Ľudovít Cittel, Michel Scourneau, Fred Testot, Omar Sy, Vincent Moscato, Jennifer Lauret, Angela Stockbridge, Lorie Pester, Eva Longoria, Adeline Blondieau, Babsie Steger, Thierry Redler, Jean-Pierre Michael, Danièle Evenou, Alysson Paradis, Cécile Bois, Emmanuelle Boidron, Alexandre Thibault, Mouni Farro, David Tournay, Nassim Boutelis, Laurent Kerusore, Aurélie Vaneck, Joséphine Jobert, Charles Templon, Bruno Putzulu, Yvon Back, Bernard Yerlès, Nicolas Gob, Arnaud Tsamère, Emmanuelle Devos, Jean-Luc Lemoine, Cédric Chevalme, Marthe Villalonga, Sören Prévost, Arnaud Gidoin, Arthur Jugnot, Émilie Dequenne, Lucien Jean-Baptiste, Jérôme Commandeur, Laetitia Milot, Fauve Hautot, Maxime Dereymez, Grégoire Lyonnet, Félix Moati, Jérémy Kapone, Marion Chabassol, Franck Esposito, Raymond Khamvene, Virginie Lemoine, Sophie Vouzelaud, Georges Beller, Rebecca Hampton, Hélène Rolles, Patrick Puydebat, François Viette, Juliette Chappey, Nadège Lacroix, Catherine Laborde, Fabrice Deville, Bram van der Vlugt, Cyril Hanouna, Christophe Jallet, Gérard Vivès, Dounia Coesens, Natalia Dontcheva, Stéphan Guérin-Tillié, Marie Guillard, François Vincentelli, Reem Kherici, Tarek Boudali, Marie Vincent, Jean-Luc Reichmann, Franck Sémonin, Anne Decis, Philippe Lelièvre, Valérie Damidot, M. Pokora, Guillaume Carcaud, Laury Thilleman, Princess Erika, Francis Lalanne, Daniela Lumbroso, Stéphanie Bataille, Gérard Holtz, Anne-Sophie Girard, Dida Diafat, Rayane Bensetti, Gil Alma, Laurent Baffie, Christophe Beaugrand, Julie Taton, Leila Ben Khalifa, Benjamin Castaldi, Anaïs Delva, Matthieu Gonet, Mickaël Miro, David Douillet, Waly Dia, Willy Rovelli, Faudel, Marc-Olivier Fogiel, Patrick Pelloux, Denis Maréchal, Audrey Chauveau, Dieudonné, Noémie Elbaz, Baptiste Giabiconi, Fabienne Carat, Léa François, Thibault Vaneck, Franck Borde, Priscilla Betti, Sophie Thalmann, Pamela Soo, Tom Villa, Inna Modja, Igor Bogdanoff, Jérôme Niel, Thierry Samitier, Roselyne Bachelot, Florent Manaudou, Tal, Sylvie Tellier, Jodie Penfold, Vincent Dedienne, Géraldine Lapalus, Vianney, Richard Virenque, Jean-Pascal Lacoste, Jean-Christophe Fraiscinet, Michel Cymès

Komentáře uživatelů k TV pořadu (410)

Boyard mala všetko čo má súťažná relácia mať. Znelku akú Ste si pohmkávali, aká navodila do správnej nálady. Odohrávala sa v dokonalom prostredí, pevnosti obklopenej morom (zaujímavá zaujímavosť s plošinou, na druhej strane pevnosti), s účinkujúcimi, ktorí sa neboja zapojiť hlavu tiež telo, koľko razy premôcť pud sebazáchovy a za získaním indície / kľúča sa prebrodiť pavúkmi, skonzumovať hmyz, alebo len uhádnuť hádanku čo bývalo niekedy najťažšou úlohou. Vždy ich so zväzkom kľúčov sprevádzal taký malý zamlklý liliput a z okna veže sledoval múdry Panoramix s nejedným esom v rukáve. Prečo potom tri hviezdy ? Súťaže ma nikdy nebrali.(2.9.2016)

Perfektní, originální soutěž, koukal jsem na ní hodně dávno, ještě na základce, ale krásně si vybavím jednotlivé úkoly.... =) |10/2009(8.12.2009)

At zije otec Fura....dokonala soutez meho detstvi....(25.2.2010)

Soutěž mého dětství. Škoda, že nic tak dobrého už dnes nevysílají.(20.7.2010)

Bez debaty ide o najlepší súťažný program v histórií televízneho vysielania, a som rád, že práve z francúzskej produkcie. Zábavné, reálne, občas mierne nechutné, a napínavé až nad hranicu možností - a to sa jedná len o TV program, ktorý je starší ako ja a som rád, že som ho kedysi mohol zhliadnuť v celej sérii. Zábava pre celú rodinu, a pred účastníkmi klobúk dole, ja by som sa teda na také niečo nedal.(26.9.2011)

Niet divu, že táto súťaž beží už viac ako 20 sezón. Hoci niektoré disciplíny sa opakovali kedysi príliš často, vždy to malo svoje napätie a humor. Je super, že v každom roku dokážu vymyslieť stále niečo nové a pritom nenarušiť pôvodný koncept. Výnimkou bol azda len rok 2010, keď proti sebe súperili dva tímy o postup do ďalšieho kola. Páčili sa mi aj posledné zmeny, keď Fourasa dali viac do popredia a keď pridali aj interaktívnu miestnosť. Podstatné je, že tam ponechali aj klasické miestnosti ako napr. Excalibur. Škoda, že túto súťaž už dlhšie nevysielala žiadna slovenská televízia.(23.1.2012)

kdyby slyším jenom úvodní song týhle věci, ovane mě příjemný pocit té pravé nostalgie .. tuuuu tu tu tuu tuuu tuuuu tuuuu tu tu tu tuuu ... yeah !!!(9.2.2012)

Ach ta nostalgie, neznám lepší televizní soutěž :)(4.3.2012)

Spolu s Hrami bez hranic a víkendovými pohádkami od Disneyho je tohle moje televizní dětská láska.(22.7.2012)

Jako malý jsem se na to vždycky těšil, a nedávno, když to běželo, jsem rád jeden díl zavzpomínal.(2.9.2012)

Na svou dobu hodně slušná zábava, která postrádala velkou dávku trapnosti provázející současnou televizní zábavu. Snaha být moderní a IN a pořád něčím šokovat často vyjde naprázdno.(23.2.2013)

Stará dobrá klasika, která se dá shlédnout kdykoliv. Pevnost sama o sobě je nádherná stavba i když po dokončení nikdy nebyla použita k původnímu účelu. Tvůrce byl pečlivý a úkoly byly perfektně navrženy k otestování soutěžících i pobavení diváků.(30.10.2013)

• PatrikP4

Nehodnotím soutěže protože ty by se daly ohodnotit samostatně za dvě hvězdy a to odemně dostává ale když zhodnotím vše okolo. Nemám to prostě rád. Leze mi to na nervy. Je to zdlouhavé.(10.4.2015)

Dokonalá, legendární a nezapomenutelná soutěž.(3.9.2016)

otec Fura rulez :)(16.6.2008)

Nejluxusnější televizní soutěž historie. Nikdy mě to nenudilo. Spolu s "Po stopách Xapatanu" to byly pořady mého dětství. Nevím, nevím, ale možná by to neuškodilo ani dnešní mládeži. Myslím, že to mělo i výchovnou hodnotu - zdravá soutěživost, nikdo tam nechlastal, nekouřil, nenadával a soutěžící se nepomlouvali :) Ve zdravém těle zdravý duch(5.7.2008)

Francouzi tyhle soutěžní pořady zkrátka umí. Paklíč se ti plete pod nohy a jakou myšlenku nám řekne otec Fura?(12.11.2008)

Ahá, tady máme mou nejoblíbenější soutěž. V době, kdy jsme my měli Riskuj, Kolotoč (Grrr! Poulíček) a Ros(om)áka opět v Riskuj, ve Francii vycházela Pevnost Boyard. Těžko říct, co jsem na tom měl nejraději, snad vše. Až na pavouky (brrr). Bahenní zápasy, moudrý stařec nahoře, finální makačka u penízky (tygři už čekají), liliputání...(2.3.2009)

Pro mě dosud nejlepší soutěž, která spolu spojuje napětí a zábavu. Když jsem byl mladší, nenechal jsem si ujít snad žádný díl. Naprosta legenda v soutěžích.(13.3.2010)

Tak toto byla opravdu jedna z nejlepších dobrodružných soutěží, které jsem kdysi před lety hltal plnými doušky... Dnes už je to trochu nostalgickou záležitostí... :-)(13.5.2010)

Jediná televizní soutěž, u které jsem vydržela až do konce a navíc mě to i bavilo.(18.7.2010)