Klíče od pevnosti Boyard (TV pořad)

• Česko

Soutěžní / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 1990, 57-136 min

Paul Koulak

Účinkují:

Olivier Minne (mod.), Jean-Pierre Castaldi (mod.), Sophie Davant (mod.), Patrice Laffont (mod.), Tomer Sisley, André Bouchet, Yves Marchesseau, Monique Angeon, Alain Prévost, Anthony Laborde, Adriana Sklenaříková-Karembeu, Ingrid Chauvin, Olivier Sitruk, Delphine Chanéac, Arié Elmaleh, Ľudovít Cittel, Michel Scourneau, Fred Testot, Omar Sy, Vincent Moscato, Jennifer Lauret, Angela Stockbridge, Lorie Pester, Eva Longoria, Adeline Blondieau, Babsie Steger, Thierry Redler, Jean-Pierre Michael, Danièle Evenou, Alysson Paradis, Cécile Bois, Emmanuelle Boidron, Alexandre Thibault, Mouni Farro, David Tournay, Nassim Boutelis, Laurent Kerusore, Aurélie Vaneck, Joséphine Jobert, Charles Templon, Bruno Putzulu, Yvon Back, Bernard Yerlès, Nicolas Gob, Arnaud Tsamère, Emmanuelle Devos, Jean-Luc Lemoine, Cédric Chevalme, Marthe Villalonga, Sören Prévost, Arnaud Gidoin, Arthur Jugnot, Émilie Dequenne, Lucien Jean-Baptiste, Jérôme Commandeur, Laëtitia Milot, Fauve Hautot, Maxime Dereymez, Grégoire Lyonnet, Félix Moati, Jérémy Kapone, Marion Chabassol, Franck Esposito, Raymond Khamvene, Virginie Lemoine, Sophie Vouzelaud, Georges Beller, Rebecca Hampton, Hélène Rolles, Patrick Puydebat, François Viette, Juliette Chappey, Nadège Lacroix, Catherine Laborde, Fabrice Deville, Bram van der Vlugt, Cyril Hanouna, Christophe Jallet, Gérard Vivès, Dounia Coesens, Natalia Dontcheva, Stéphan Guérin-Tillié, Marie Guillard, François Vincentelli, Reem Kherici, Tarek Boudali, Marie Vincent, Jean-Luc Reichmann, Franck Sémonin, Anne Decis, Philippe Lelièvre, Valérie Damidot, M. Pokora, Guillaume Carcaud, Laury Thilleman, Princess Erika, Francis Lalanne, Daniela Lumbroso, Stéphanie Bataille, Gérard Holtz, Anne-Sophie Girard, Dida Diafat, Rayane Bensetti, Gil Alma, Laurent Baffie, Christophe Beaugrand, Julie Taton, Leila Ben Khalifa, Benjamin Castaldi, Anaïs Delva, Matthieu Gonet, Mickaël Miro, David Douillet, Waly Dia, Willy Rovelli, Faudel, Marc-Olivier Fogiel, Patrick Pelloux, Denis Maréchal, Audrey Chauveau, Dieudonné, Noémie Elbaz, Baptiste Giabiconi, Fabienne Carat, Léa François, Thibault Vaneck, Franck Borde, Priscilla Betti, Sophie Thalmann, Pamela Soo, Tom Villa, Inna Modja, Igor Bogdanoff, Jérôme Niel, Thierry Samitier, Roselyne Bachelot, Florent Manaudou, Tal, Sylvie Tellier, Jodie Penfold, Vincent Dedienne, Géraldine Lapalus, Vianney, Richard Virenque, Jean-Pascal Lacoste, Jean-Christophe Fraiscinet, Michel Cymès, Tamara Marthe, Tony Parker

Scénografie:

Marc Denize

Naprosto vynikající televizní soutěž. Francouzská verze je samozřejmě o něco lepší než ta anglická, která se mi ale líbí taky. Spoustu parádních disciplín, které ve mě evokují touhu si to třeba někdy zkusit taky. Zábava i napětí, vynikající hudba, skvělé postavy (otec Fura, Pačes, Paklíč) a dobří moderátoři. Prostě vynikající adrenalinová záležitost, která mě neskutečně baví. Prostě téměř geniální záležitost, na kterou Faktory strachu a podobné záležitosti vůbec nemají. 85%.(24.8.2016)

Další ze "seriálů", které jsem kdysi pravidelně sledoval. Asi nejlepší reality show. Žádné hloupé problémy rádoby zpěváků, ani sledování ponorky ve vile. Tady šlo o adrenalin a byla to zábava. I když dnes už by to ztratilo lesk, mělo to svoje kouzlo a já bych se na pár epizod kouknul bez váhání i dneska.(15.12.2009)

Tak tohle je neco po cem se mi styska stejne jako po mem ztracenem detstvi. Vzdy kdyz sem zaslechl znelku, kterou sem pak nemoh cely den dostat z hlavy, sem sednul pred obrazovku a tesil se na dalsi dobrodruzstvi lidi kteri zmeri silu zde v Pevnosti Boyard. Zadne dnesi souteze nebo reality show, proste nic se tomu nemuze vyrovnat. Jeste ted si pamatuju detailne hlavnich postav souteze - maleho pruvodce Paklice, stareho a tajemneho otce Furu ve vezi, ci tlusteho strazce ktereho se bojim jeste ted :) Je to proste nostalgicka vzpominka na perfektni soutez, ktera narozdil od mnoha dnesnich mela co nabidnout - pro ucastniky nevsedni zazitky, prekonani strachu a zaslouzenou odmenu a pro divaky dobrou zabavu, ktera oprvda stala za tu dobu stravenou pred televizi.(4.6.2006)

Zpočátku výborná soutěž, která postupem času zdegenerovala v charitativní sbírku známých osobností. Výborný koncept, parádní a napínavé disciplíny, úžasná lokace. Jen slovní hádanky "otce Fura" a následné luštění správného slova byly opravdu nerozlousknutelným překladovým oříškem. Houpat se po létech na vlnách před touto pevností u La Rochelle byl neskutečně nostalgický zážitek.(2.10.2005)

Pevnost Boyard vždy patřila mezi moje oblíbené televizní programy. Hnedka na začátku to nakopne znělka, která svou melodií doslova vybízí k prohlídce této překrásné pevnosti. A hle máme tu Paklíče, kterej se svazkem klíčů legračně pobíhá mezi zdmi bývalého žaláře. Ze shora to všecko šéfuje neoblomný otec Fura, který každý díl vysloví nějakou tu perličku. Pokáždé sem držel palce všem zúčastněným a poháněl je kupředu, né vždy se jim podařilo odnést pořádný obnos (někdy zlaťáky padaly pouze chviličku nebo vůbec), ale i tak má každý ze soutěžících na co vzpomínat. Zde, narozdíl od Xapatanu, bylo bezva, že se v každém dílu objevovaly jiné komnaty, čili to nebylo pořád na stejný brdo. Bylo toho opravdu hodně, co toho tato soutěž nabízela... Bohužel musím používat minulý čas. Rád bych se na nějaký ten dílek podíval i teď po letech, leč Boyard už nesplňuje současná kritéria pro průměrného televizního diváka, kterými jsou - stupidita, kýčovitost, shitovost a ordinacovitost v růžovost zahradost :o) Sorrry Mirrroslave :o)))(12.7.2010)

• - Některé díly soutěže byly natočeny v noci, jiné tvořily kombinaci dne a noci v závislosti na daných úkolech a soutěžní atmosféře. (FIBO)

• - Nejdéle působícím a nejobsazovanějším účinkujícím v této soutěži byl André Bouchet, představitel Paklíče, který je součástí pořadu již od roku 1990. Zahrál si také v několika zahraničních verzích a od roku 1995 je nemluvící. (CANNIBAL)

• - K roku 2010 bylo natočeno 20 sezón. (FIBO)