poster

Klíče od pevnosti Boyard (TV pořad)

 • český

  Pevnost Boyard

 • francouzský

  Fort Boyard

 • francouzský

  Les Clés de Fort Boyard

 • slovenský

  Pevnosť Boyard

Soutěžní / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 1990, 57-136 min

Hudba:

Paul Koulak

Účinkují:

Olivier Minne (mod.), Jean-Pierre Castaldi (mod.), Sophie Davant (mod.), Patrice Laffont (mod.), Tomer Sisley, André Bouchet, Yves Marchesseau, Monique Angeon, Alain Prévost, Anthony Laborde, Adriana Sklenaříková-Karembeu, Ingrid Chauvin, Olivier Sitruk, Delphine Chanéac, Arié Elmaleh, Ľudovít Cittel, Michel Scourneau, Fred Testot, Omar Sy, Vincent Moscato, Jennifer Lauret, Angela Stockbridge, Lorie Pester, Eva Longoria, Adeline Blondieau, Babsie Steger, Thierry Redler, Jean-Pierre Michael, Danièle Evenou, Alysson Paradis, Cécile Bois, Emmanuelle Boidron, Alexandre Thibault, Mouni Farro, David Tournay, Nassim Boutelis, Laurent Kerusore, Aurélie Vaneck, Joséphine Jobert, Charles Templon, Bruno Putzulu, Yvon Back, Bernard Yerlès, Nicolas Gob, Arnaud Tsamère, Emmanuelle Devos, Jean-Luc Lemoine, Cédric Chevalme, Marthe Villalonga, Sören Prévost, Arnaud Gidoin, Arthur Jugnot, Émilie Dequenne, Lucien Jean-Baptiste, Jérôme Commandeur, Laetitia Milot, Fauve Hautot, Maxime Dereymez, Grégoire Lyonnet, Félix Moati, Jérémy Kapone, Marion Chabassol, Franck Esposito, Raymond Khamvene, Virginie Lemoine, Sophie Vouzelaud, Georges Beller, Rebecca Hampton, Hélène Rolles, Patrick Puydebat, François Viette, Juliette Chappey, Nadège Lacroix, Catherine Laborde, Fabrice Deville, Bram van der Vlugt, Cyril Hanouna, Christophe Jallet, Gérard Vivès, Dounia Coesens, Natalia Dontcheva, Stéphan Guérin-Tillié, Marie Guillard, François Vincentelli, Reem Kherici, Tarek Boudali, Marie Vincent, Jean-Luc Reichmann, Franck Sémonin, Anne Decis, Philippe Lelièvre, Valérie Damidot, M. Pokora, Guillaume Carcaud, Laury Thilleman, Princess Erika, Francis Lalanne, Daniela Lumbroso, Stéphanie Bataille, Gérard Holtz, Anne-Sophie Girard, Dida Diafat, Rayane Bensetti, Gil Alma, Laurent Baffie, Christophe Beaugrand, Julie Taton, Leila Ben Khalifa, Benjamin Castaldi, Anaïs Delva, Matthieu Gonet, Mickaël Miro, David Douillet, Waly Dia, Willy Rovelli, Faudel, Marc-Olivier Fogiel, Patrick Pelloux, Denis Maréchal, Audrey Chauveau, Dieudonné, Noémie Elbaz, Baptiste Giabiconi, Fabienne Carat, Léa François, Thibault Vaneck, Franck Borde, Priscilla Betti, Sophie Thalmann, Pamela Soo, Tom Villa, Inna Modja, Igor Bogdanoff, Jérôme Niel, Thierry Samitier, Roselyne Bachelot, Florent Manaudou, Tal, Sylvie Tellier, Jodie Penfold, Vincent Dedienne, Géraldine Lapalus, Vianney, Richard Virenque, Jean-Pascal Lacoste, Jean-Christophe Fraiscinet, Michel Cymès

Zajímavosti k TV pořadu (28)

 • - Nejčastějším účastníkem v soutěži z celebrit od roku 1990 je televizní a rozhlasový moderátor Bruno Guillon. Celkem si na pevnosti zasoutěžil v sedmi sériích, a to v roce 2003, 2011, 2012, 2014, 2016, 2017 a 2018. (CANNIBAL)

 • - Nejčastější účastnicí v soutěži z celebrit od roku 1990 je francouzská miss a miss Europe roku 2001, televizní a rozhlasová moderátorka, modelka a také politička Élodie Gossuin. Celkem si na pevnosti zasoutěžila v osmi sezónách, přesněji v letech 2001, 2003, 2008, 2009, 2011, 2012, 2014 a 2018. (CANNIBAL)

 • - Od roku 2016 jsou v sále rady poprvé součástí skupinky maskovaných mistrů temnot také ženy. Jen připomeňme, že tajemní mistři temnoty, jinak také známý jako velmistři Boyardu se zahalení v tygří masce poprvé objevili už v roce 1995. (CANNIBAL)

 • - Marie Talon (působící půl série v roce 1990) a Cendrine Dominguez (působící mezi lety 1993–2002) jsou jediné moderátorky pořadu, které nevyužily možnost stát se v pevnosti Boyard soutěžícími kandidátkami. (CANNIBAL)

 • - Ústřední skladbou se inspirovala brněnská power-speed metalová kapela Andragona, která na svém debutovém albu „End Of The Prophesied Dawn“ z roku 2013 vydala její metalový přepis se stejnojmenným názvem „Fort Boyard“. (CANNIBAL)

 • - V roce 2010 došlo v celé soutěži k radikálním změnám. Krom toho, že se tvořilo více soutěžních družstev, které bojují mezi sebou, poprvé také v nejrůznějších celách soutěžící bojovali o klíč, kde do té doby mohli bojovat jen o indicii a naopak. (CANNIBAL)

 • - Nejdéle působícím a nejobsazovanějším účinkujícím v této soutěži byl André Bouchet, představitel Paklíče, který je součástí pořadu již od roku 1990. Zahrál si také v několika zahraničních verzích a od roku 1995 je nemluvící. (CANNIBAL)

 • - Soutěž se do roku 2013 dočkala mimo Francie celkem 29 verzí. (CANNIBAL)

 • - Ve všech cizojazyčných mutací soutěže hudbu vždy zajišťuje francouzský skladatel Paul Koulak. Avšak s jedinou výjimkou německé verze, kde je nahrazen německým skladatelem Franzem Hermannem. (CANNIBAL)

 • - Pevnost Boyard po dokončení pozbyla účinnosti díky účinnější výzbroji, a tak alespoň později sloužila několik let jako vězení. Její velikost je 80 m na délku, 40 m na šířku a 20 m na výšku. (VerenaLord)

 • - V roce 1967 byla v pevnosti Boyard natočena scéna francouzského filmu Dobrodruzi (1967). (VerenaLord)

 • - V pořadu nikdy neuvidíme západní stranu pevnosti. Na této straně se totiž nachází moderní plošina, jejímž zobrazením by pevnost přišla o kouzlo, které se pořad snaží budovat. (JP84)

 • - Kromě francouzských týmu se soutěže zúčastnili mimo jiné i Švédové, Belgičané, Rusové, Izraelci, Nizozemci, Dánové, Libanonci a dokonce i Slováci. (Olík)

 • - Nápad nechat skupinku soutěžících bojovat o hromadu zlaťáků dostal v roce 1990 proslulý tvůrce televizních her Jacques Antoine. (Olík)

 • - Otec Fura, v češtině nazývaný někdy také jako Furat, měl několik představitelů. V roce 1990 jej ztvárnil Michel Scourneau, v letech 1991 až 2001 Yann Le Gac a od roku 2002 Didier Hervé. (John Dunbar)

 • - Původní název francouzské soutěže byl Les Clés de Fort Boyard, který byl však zkrácen na stávající Fort Boyard již po prvním roce vysílání. Český distribuční název byl odvozen právě od původního názvu. (CANNIBAL)

 • - Pevnost Boyard se nachází u západního pobřeží Francie v zálivu mezi ostrovem Olerón a ostrovem Aix. Byla vybudována, s několika pauzami, v 19. století na ochranu nedalekého města Rochefort. Na ostrově Olerón se nachází i městečko Boyardville, podle kterého se pevnost jmenuje. (Chuppa)

 • - Pevnost Boyard sama o sobě obsahuje spoustu prostor, kam divák nemá možnost nahlédnout. Příkladem jsou technická zázemí nepostradatelná pro produkční účely - "control room", odkud se ovládá veškerá elektřina v pevnosti, zvuková a obrazová režie, prostory pro ubytování a práci štábu, který produkci ještě před příjezdem soutěžního týmu zajišťuje, horní ochoz s kolejemi pro kamerový jeřáb atd. Krom štábu jsou přítomni i specialisté - pyrotechnik, potápěči, chovatelé zvěře, lezařský mistr a další osoby, které se podílejí na bezpečnosti. (FIBO)

 • - K roku 2010 bylo natočeno 20 sezón. (FIBO)

 • - O natáčení své verze Pevnosti Boyard projevily zájem i zahraniční produkce. Na tomto základě vznikly speciální cizojazyčné díly. (FIBO)

<< předchozí 1 2