The X Factor (TV pořad)

X Factor UK

Reality-TV / Hudební / Soutěžní

Velká Británie, 2004, 60 min

Nat Hill

Simon Cowell, Cheryl Cole, Sharon Osbourne, Dannii Minogue, Tulisa Contostavlos, Kelly Rowland, Beyoncé Knowles, John Legend, Mariah Carey, Nicole Scherzinger, Kylie Minogue, Emma Bunton, Lady Gaga, Pixie Lott, Nicky Byrne, Kian Egan, Mark Feehily, Shane Filan, Ronan Keating, Rita Ora, Emeli Sandé, Britney Spears, Kelly Osbourne, Jesy Nelson, Perrie Edwards, Leigh-Anne Pinnock, Jade Thirlwall, Zayn Malik, Louis Tomlinson, Liam Payne, Harry Styles, Niall Horan, Cher Lloyd, Robbie Williams, Michael Bublé, Melanie Brown, Rihanna, Katy Perry, Céline Dion, Natalie Imbruglia, Geri Halliwell, Ne-Yo, Will. I. Am, Ozzy Osbourne, Paula Abdul, Tony Bennett, Lionel Richie, Björn Ulvaeus, Jennifer Hudson, Anastacia, Justin Bieber, Kelly Clarkson, Gwen Stefani, Alicia Keys, Fergie, Jon Bon Jovi, Whitney Houston, Roger Taylor, Brian May, Taylor Swift, Mary J. Blige, Miley Cyrus, Ellie Goulding, Bryan Adams, P!nk, Cher, Susan Boyle, Paul McCartney, Dianna Agron, Jane Lynch, Kevin McHale, Lea Michele, Cory Monteith, Heather Morris, Matthew Morrison, Chord Overstreet, Usher Raymond, Amber Riley, Naya Rivera, Mark Salling, Harry Shum Jr., Jenna Ushkowitz, Shakira, Gloria Estefan, Janet Jackson, Rupert Grint, Daniel Radcliffe, Emma Watson, Elton John, Jessie J, Robin Thicke, James Arthur, Ella Henderson, Gary Barlow, Pharrell Williams, Adam Levine, Ryan Tedder, Sam Smith, Ed Sheeran, George Shelley, Adam Lambert, Idina Menzel, Olly Murs, Ben Haenow, Sarah-Jane Crawford, Bruno Mars, Katherine Jenkins, David Guetta, Max George, Michael Bolton, Jennifer Lawrence, Sarah Harding, Meghan Trainor, Gary Lightbody, Michelle Keegan, Crissie Rhodes, Lucie Jones, Kym Marsh, Will Young, Jess Glynne, James Blunt, Harry Hill, Charlotte Ellen Price, Professor Green, Camila Cabello, Ally Brooke, Normani Kordei, Lauren Jauregui, Dinah Jane

Předchozí série jsem nesledoval, ale tahle poslední mě uchvátila...každý z těch finalistů by u nás byl TOP star. A když se do finále nedostal můj favorit Danyl Johnson, nechápal jsem to. Považoval jsem ho za nejlepšího zpěváka, ale musím přiznat, konkurence byla velká a navíc se sešly odlišné typy. Ze svých nejoblíbenějších jmenuji Danyla, Lucie Jones, Jamieho "Afra" a Stacey. Ostatní taky zpívali skvěle.(22.1.2010)

Britové tohle fakt umí!!!! The X factor 2009 - pět hvězd!!! (I když jsem nejvíc fandila Stacey - luxusní hlas a osobnost). Musím říct že Britský X factor fakt stojí za to, umí udělat atmosféru, hudba zní skvěle, porota je super, prostě WOW!!! :D Hrozně se mi líbí že tím žije celá země (a několik jedinců z jiných zemí) :) GO SIMON GO!!! :D(7.1.2010)

Britský X-Factor je pěvecká reality show se vším všudy. Ale hlavně odtamtud vycházejí opravdové hvězdy (viz. Leona Lewis, Leon Jackson), které se dokáží prosadit i ve světě, ne vydat jedno cédéčko a zmizet v propadlišti dějin. Tohle všechno je ve srovnání s českými slátaninami, které s tímto spojuje jenom zakoupená licence na vysílání pořadu, absolutně nesrovnatelné. Čeští producenti by se měli od Britských kolegů učit, jak má show takového formátu vypadat....100%(2.2.2010)

Úroveň anglických talentových show je božská. Co se týká X Factoru, tak do světa pop music vytáhl mnoho hvězd, o kterých je slyšet a hlavně jejich muzika je slyšet. Samozřejmě jich mnoho upadlo do zapomnění, ale mnoho jich slavilo úspěchy doma, ale i někteří dokázali překročit hranice Ostrovů a zasáhnout celý svět.(28.7.2013)

Celkově ty X-factory moc nemusím a stačí se mi podívat jen na některé kousky na netu (a to jen, když se fakt nudím). ALE! Díky britskému X-F se na scéně objevil zlatíčko Olly a navíc X dokázal vytvořit mánii, jakou svět už dlouho nezažil díky 1D. A po koncertě Jamese musím opravdu X factoru vzdát hold, protože bez něj by byl hudební svět o jednoho talentovaného sympaťáka ochuzen. Něco na tom asi musí být, ne? Pozitivem pro mě byl odchod Simona. Gary Barlow se dokázal rychle adaptovat a s ním mi to přijde najednou o několik tříd lepší. Ne každý musí být katem, aby vzbuzoval respekt. Nakonec to se mnou dopadlo tak, že od 8. série se na to dívám více méně pravidelně (i když třeba se čtyřměsíčním zpožděním a rozhodně si nemyslím, že se mám za něco stydět. Proč se příští rok vrací Simon!? :/(6.11.2012)

• - V roce 2011 vyhrála skupina Little Mix, což bylo poprvé ve všech verzích na celém světě, kdy zvítězila skupina. (..Lucas..)

• - Jediný porotce, který se zúčastnil prvních devíti řad, byl Louis Walsh. (..Lucas..)