poster

Mladý Billy Young

 • anglický

  Young Billy Young

 • slovenský

  Mladý Billy Young

Western

USA, 1969, 89 min

 • RHK
  **

  Příjemný, spíše podprůměrný western postrádající v klíčových okamžicích dostatek napětí. Spravedlivý Kane (Robert Mitchum) se nechá jmenovat šerifem Lordstownu, když si předtím vzal trochu pod ochranu mladého pistolníka Billyho Younga (Robert Walker), který mu připomíná zabitého syna. Nyní se Kane musí vypořádat s novými i starými protivníky, především s vrahem svého syna Jesse Boonem a jeho muži. Mladý Billy Young nového šerifa nejprve opustí, ale když vidí obrovskou přesilu protivníků, tak mu znovu pomůže. Trailer: nenalezen.(4.5.2009)

 • gogo76
  ***

  Viac ako o mladého Billy Younga sa režisér zaujíma o postavu sebavedomého B. Kanea, ktorého hrá R. Mitchum. Hlavne z tohto dôvodu je film potom tak nejak o ničom. Úvod s mexičanmi a atentátom vo vlaku bol pritom veľmi dobrý a čakal som, že film bude v tomto duchu pokračovať. Celkom slušne sa ukázal mladý D. Carradine, chcelo to jeho charizmu iba viac zužitkovať. Nájdeme tu takmer všetko, čo robí western westernom, ale ako celok to nefunguje. Medzi hlavnými postavami a bandou po ktorej idú, nie je žiadne napätie ani iskrenie, preto záverečná prestrelka i odstrelenie hlavného protivníka vyšumí do prázdna a diváka nedokáže zasiahnuť. 60%.(23.6.2013)

 • Pohrobek
  ***

  Už roky v sobě živí stárnoucí pistolník Ben Kane (Robert Mitchum) vzpomínky na onu noc, v níž byl jeho syn zastřelen Frankem Boonem. Od té doby putuje zemí a čeká na okamžik, kdy se bude moci pomstít. Jednoho dne k sobě přibere mladého desperáta Billy Younga (Robert Walker jr), jehož vzorem a učitelem se postupně stává. Když se Kane dozví, že se Boone zdržuje v Lordsburgu, nechá se zde jmenovat šerifem... Solidní western žánrového specialisty Burta Kennedyho na námět románu Who rides with Wyatt? Willa Henryho. V hlavní roli výborný Robert Mitchum, jeho filmového syna si zahrál skutečný potomek Chris. Mitchum si zde dokonce protřepal i svůj muzikální talent, což do tohoto spaghetti westerny inspirovaného filmu dokonale zapadne.(10.4.2005)

 • Mirokukii
  ****

  Velmi dobrý western se spoustou, bohužel né zrovna dobrých, přestřelek. Mitchum využívající k vykonání pomsty odznak šerifa, si na cestě pomsty přibírá na pomoc mladého pistolníka, kterému pomůže z trablů, a totéž očekává od něj. Ten má ale svoji hlavu a zvratů tedy přibývá. Vše zjemňuje krásná tanečnice v podání Dickinson, která s příjezdem Mitchuma zatouží změnit svůj, nepříliš lichotivý život. Závěr napínavý. Zajímavá hudba.(13.6.2013)

 • špaček421
  **

  Další western od Burta Kennedyho s Robertem Mitchumem v hlavní roli a Davidem Carradinem tentokrát jako vedlejším záporákem. Bohužel se řadí spíše k těm slabším - jednoduchý příběh zpracovává několik témat, jako pomsta za zavražděného syna a vztah stárnoucího šerifa a mladého psance, bohužel ani jedno není úplně dotaženo do konce. Přijde mi, jako by občas nějaké scény chyběly, takže kolikrát chybí logická návaznost. Pokusy o humor vycházejí naprázdno, stejně tak předčasně ukončená závěrečná přestřelka, která nepůosbí dostatečně dramaticky a osudově, jak by měla. Hlavní záporák se jenom mihne a je to nula. Nevhodná hudba je dalším negativem.(20.10.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace